Hrvatska nogometna reprezentacija

Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.12.2020.
Poruka: 11.482
08. prosinca 2022. u 10:28

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

Dalić ima rezultat, ali ima i sreće je ga je ždrijeb uvijek mazio. Kad smo prošle godine izvukli na euru malu jaču ekipu ispali.
Dobra stvar kod njega je sto ove slabije utakmice, "manje momčadi" sto treba dobiti u velikoj vecini dobije.

Vidi cijeli citat

Tu istu malo jaču ekipu su penali djelili od finala EURA.

Vidi cijeli citat

Jel treba lagati samog sebe?!  Jedan od glavnih razloga sto smo bili drugu na svjetskom je povoljan ždrijeb. Tko kaže da nije, laže.
Na Euru prošle godine nismo imali sreće i dobili smo jaču ekipu i ispali.
Ne vidim ništa što krivo govorim. 
Hrvatska je dobra ekipa, sigurno medu top 12 u svijetu, ali nije preko noći postala "Brazil".
Ako prođemo sutra Brazil bit će čudo.

Vidi cijeli citat

Jesmo mi krivi što je Rusija izbacila Španjolce pa smo igrali protiv njih? 

Znači igrao si protiv polufinalista EURA nakon SP 18, Rusije domaćina, finalista EURA nakon SP 18 i Francuske. Izgleda mi lakši ždrijeb Engleske, Nizozemske ili Portugala na ovom prvenstvu nego naš na SP 18.

galico
galico
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.09.2018.
Poruka: 484
08. prosinca 2022. u 10:44

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

Dalić ima rezultat, ali ima i sreće je ga je ždrijeb uvijek mazio. Kad smo prošle godine izvukli na euru malu jaču ekipu ispali.
Dobra stvar kod njega je sto ove slabije utakmice, "manje momčadi" sto treba dobiti u velikoj vecini dobije.

Vidi cijeli citat

Tu istu malo jaču ekipu su penali djelili od finala EURA.

Vidi cijeli citat

Jel treba lagati samog sebe?!  Jedan od glavnih razloga sto smo bili drugu na svjetskom je povoljan ždrijeb. Tko kaže da nije, laže.
Na Euru prošle godine nismo imali sreće i dobili smo jaču ekipu i ispali.
Ne vidim ništa što krivo govorim. 
Hrvatska je dobra ekipa, sigurno medu top 12 u svijetu, ali nije preko noći postala "Brazil".
Ako prođemo sutra Brazil bit će čudo.

Vidi cijeli citat


Ti imaš jako nesretan život i mlatiš praznu slamu

Osim što je taj podatak vrlo relativan i što i treba imati malo sreće ( koju nikako ne možeš kapitalizirati ako nemaš kvalitete) jesi li se zapitao koliko puta nismo imali sreće i prije SP 2018 i u samom finalu SP 2018..

Francuzi su nakon prvog poluvremena vodili 2:1 a nisu uputili udarac na gol..

Kakve bi ti i drugi kao ti priče pričali da je nama protivnik dao sam sebi gol kao što smo ga mi sebi spremili i da je tome prethodio izmišljeni faul?

Ili da je naš protivnik doživo onakava nesretan penal čak i da ga smatraš penalom ( a vjeruj mi da ga u 2018.g. niti jedan sudac iz engleske ne bi svirao ) jer se radi o nesretnom penalu...Niti jedan francuski igrač nije bio niti blizu da iz tog kornera uputi udarac...

A i imali smo dan odmora manje što ne bi bio problem da se odnosilo o njihovih 5 dana odmora a naših 4, ali oni su imali 4 dana a mi samo 3 dana što je uz onaku potrošnju i načetost Subašića bio ogroman problem..

I još smo igrali sa načetim golmanom

A da ne pričamo o tzv srećama prethodnih osvajača 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.06.2022.
Poruka: 564
08. prosinca 2022. u 11:01

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

Dalić ima rezultat, ali ima i sreće je ga je ždrijeb uvijek mazio. Kad smo prošle godine izvukli na euru malu jaču ekipu ispali.
Dobra stvar kod njega je sto ove slabije utakmice, "manje momčadi" sto treba dobiti u velikoj vecini dobije.

Vidi cijeli citat

Tu istu malo jaču ekipu su penali djelili od finala EURA.

Vidi cijeli citat

Jel treba lagati samog sebe?!  Jedan od glavnih razloga sto smo bili drugu na svjetskom je povoljan ždrijeb. Tko kaže da nije, laže.
Na Euru prošle godine nismo imali sreće i dobili smo jaču ekipu i ispali.
Ne vidim ništa što krivo govorim. 
Hrvatska je dobra ekipa, sigurno medu top 12 u svijetu, ali nije preko noći postala "Brazil".
Ako prođemo sutra Brazil bit će čudo.

Vidi cijeli citat

Jesmo mi krivi što je Rusija izbacila Španjolce pa smo igrali protiv njih? 

Znači igrao si protiv polufinalista EURA nakon SP 18, Rusije domaćina, finalista EURA nakon SP 18 i Francuske. Izgleda mi lakši ždrijeb Engleske, Nizozemske ili Portugala na ovom prvenstvu nego naš na SP 18.

Vidi cijeli citat

Asti, pa jel ti lakše napisati da nas je ždrijeb pomazio na svjetskom nego ovo sve?  Čemu strah? Neće nam nitko oduzeti drugo mjesto zbog toga.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.12.2020.
Poruka: 11.482
08. prosinca 2022. u 11:11

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

Dalić ima rezultat, ali ima i sreće je ga je ždrijeb uvijek mazio. Kad smo prošle godine izvukli na euru malu jaču ekipu ispali.
Dobra stvar kod njega je sto ove slabije utakmice, "manje momčadi" sto treba dobiti u velikoj vecini dobije.

Vidi cijeli citat

Tu istu malo jaču ekipu su penali djelili od finala EURA.

Vidi cijeli citat

Jel treba lagati samog sebe?!  Jedan od glavnih razloga sto smo bili drugu na svjetskom je povoljan ždrijeb. Tko kaže da nije, laže.
Na Euru prošle godine nismo imali sreće i dobili smo jaču ekipu i ispali.
Ne vidim ništa što krivo govorim. 
Hrvatska je dobra ekipa, sigurno medu top 12 u svijetu, ali nije preko noći postala "Brazil".
Ako prođemo sutra Brazil bit će čudo.

Vidi cijeli citat

Jesmo mi krivi što je Rusija izbacila Španjolce pa smo igrali protiv njih? 

Znači igrao si protiv polufinalista EURA nakon SP 18, Rusije domaćina, finalista EURA nakon SP 18 i Francuske. Izgleda mi lakši ždrijeb Engleske, Nizozemske ili Portugala na ovom prvenstvu nego naš na SP 18.

Vidi cijeli citat

Asti, pa jel ti lakše napisati da nas je ždrijeb pomazio na svjetskom nego ovo sve?  Čemu strah? Neće nam nitko oduzeti drugo mjesto zbog toga.

Vidi cijeli citat

Kakav bi trebao biti ždrijeb da nas nije pomazio. Ajde prosvjetli nas?

Radijator
Radijator
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.06.2012.
Poruka: 2.728
08. prosinca 2022. u 11:16

Ona Danska je bila druga u onakvoj formi samo i isključivo zato što su bili u skupini sa Francuskom. 

Mislim da su u tom trenutku bili neporaženi nekih 30+ utakmica ili takva neka luda statistika.

Uvjeren sam da bi osvojili barem 5 od 7 ostalih skupina, a ono što su nastavili na idućem Euru kad ih je samo sudačka krađa i Eriksenov infarkt zaustavio do finala.

 

Reći da je to u osmini finala kad osvojiš skupinu lagan protivnik je stvarno debilizam nad debilizmima.

A domaćin u četvrtfinalu je najnezgodniji mogući protivnik, gledano kroz povijest iz nažalost jako očitih razloga - pogotovo kad se radi o tom domaćinu u tom trenutku.

Zivcani
Zivcani
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.08.2017.
Poruka: 2.425
08. prosinca 2022. u 11:20

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

Dalić ima rezultat, ali ima i sreće je ga je ždrijeb uvijek mazio. Kad smo prošle godine izvukli na euru malu jaču ekipu ispali.
Dobra stvar kod njega je sto ove slabije utakmice, "manje momčadi" sto treba dobiti u velikoj vecini dobije.

Vidi cijeli citat

Tu istu malo jaču ekipu su penali djelili od finala EURA.

Vidi cijeli citat

Jel treba lagati samog sebe?!  Jedan od glavnih razloga sto smo bili drugu na svjetskom je povoljan ždrijeb. Tko kaže da nije, laže.
Na Euru prošle godine nismo imali sreće i dobili smo jaču ekipu i ispali.
Ne vidim ništa što krivo govorim. 
Hrvatska je dobra ekipa, sigurno medu top 12 u svijetu, ali nije preko noći postala "Brazil".
Ako prođemo sutra Brazil bit će čudo.

Vidi cijeli citat


Na Euru smo igrali za krc , zato smo ispali. Ovaj put smo barem obrambeno na nivou ovakvog natjecanja , to je ta razlika.

Kazes da imamo srece a izbacili smo ekipu koja je pobjedila tu istu Spanjolsku a ta Spanjolska je ispala od ekipe koja nam nije stvorila sansu.

98' smo pobjedili koga od velikih? Za polufinale nam je bilo dovoljno dobiti Njemacku i to je to , Nizozemce za broncu. 2018 smo dobili Argentinu i Englesku. Vidis neki trend?

Mislis da mozes u top 4 bez da dobijes nekog od velikih? E pa ne mozes , zato ne brini necemo ih moci izbjeci.

Majke mi ovo je kao da se svadam sa nekim strancem koji pokusava omalovazavati uspijehe repke.

Ti valjda nisi slavio nase pobjede i uspijehe? A sad dolazis ovdje srat? Ako mislis da nam repka nije zasluzila biti ovdje gdje je danas onda izvoli navijati za Brazil , ili koga god imas slobodan izbor.

 

I corava kokos nade zrno
Blizunj
Blizunj
Potencijal za velika djela
Pristupio: 28.04.2010.
Poruka: 2.448
08. prosinca 2022. u 11:35

Bezveze se trudite, toj istoj ekipi je i Real lani u LP imao sreće kad je izbacio City, PSG, Chelsea i Liverpool. 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.09.2017.
Poruka: 1.419
08. prosinca 2022. u 11:35

Gvardiol Lovren Šutalo-Sosa Brozović Kovačić Modrić Jakić- Perišić Pašalić..valjda ne idemo "uživati s Brazilom" s nekom varijacijom na temu dosadašnje postave

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.06.2022.
Poruka: 564
08. prosinca 2022. u 11:36

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Liberal je napisao/la:

Dalić ima rezultat, ali ima i sreće je ga je ždrijeb uvijek mazio. Kad smo prošle godine izvukli na euru malu jaču ekipu ispali.
Dobra stvar kod njega je sto ove slabije utakmice, "manje momčadi" sto treba dobiti u velikoj vecini dobije.

Vidi cijeli citat

Tu istu malo jaču ekipu su penali djelili od finala EURA.

Vidi cijeli citat

Jel treba lagati samog sebe?!  Jedan od glavnih razloga sto smo bili drugu na svjetskom je povoljan ždrijeb. Tko kaže da nije, laže.
Na Euru prošle godine nismo imali sreće i dobili smo jaču ekipu i ispali.
Ne vidim ništa što krivo govorim. 
Hrvatska je dobra ekipa, sigurno medu top 12 u svijetu, ali nije preko noći postala "Brazil".
Ako prođemo sutra Brazil bit će čudo.

Vidi cijeli citat

Jesmo mi krivi što je Rusija izbacila Španjolce pa smo igrali protiv njih? 

Znači igrao si protiv polufinalista EURA nakon SP 18, Rusije domaćina, finalista EURA nakon SP 18 i Francuske. Izgleda mi lakši ždrijeb Engleske, Nizozemske ili Portugala na ovom prvenstvu nego naš na SP 18.

Vidi cijeli citat

Asti, pa jel ti lakše napisati da nas je ždrijeb pomazio na svjetskom nego ovo sve?  Čemu strah? Neće nam nitko oduzeti drugo mjesto zbog toga.

Vidi cijeli citat

Kakav bi trebao biti ždrijeb da nas nije pomazio. Ajde prosvjetli nas?

Vidi cijeli citat

Daj ti lakše ekipe od Danske i Rusije u toj fazi natjecanja? Jel ti tesko shvatiti da su Rusija i Danska slabije ekipe od Hrvatske? I da nije isto igrati protiv Brazila i Rusije.

Z@gi
Z@gi
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.08.2021.
Poruka: 3.020
08. prosinca 2022. u 11:58

Faktor sreće je ogroman u turnirskom sistemu natjecanja. Nema ekipe koja je došla daleko na EP/SP a da nije imala dosta sreće na svojoj strani.

Jednostavan primjer sa ovog SPa, Maroko-Španjolska.

Sarabia u 120. minuti ima dobru priliku i pogađa vratnicu. Da je pogodi Španjolska prolazi. Nije i Španjolska je ispala.

Kaže sofa da je xG te prilike 0.11. Ajmo to uzeti kao relevantno jer bolje nemamo.Znači da se 10 puta našao u toj prilici, jednom bi pogodio. Ovaj put nije. Da je bolji igrač od Sarabije pucao, šanse bi bile nešto veće. Messi takve prilike realizira bar u 30% slučajeva. Zato postoje igrači koji konsistentno "overperformaju" taj xG. Zato su i više plaćeni.

 

Jel Maroko "sretno" prošao Španjolsku? I je i nije. Imali su sreće u toj situaciji i neki drugima ali i nesreću/nedovoljno kvalitete u nekim svojim prilikama.

Takvih situacija je brdo kroz turnir. Nekada se okrene na tvoju stranu pa pukneš loše, okrzne obrambenog i matira golmana, a nekad u boljoj prilici pogodiš stativu.

 

Zato i je nogomet toliko popularan. Nikad ne znaš što će se dogoditi.

proljeće
  • Najnovije
  • Najčitanije