Hrvatska - Slovenija 2:1

123
...
474849
Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
Leader
Leader
Dokazano ovisan
Pristupio: 06.07.2008.
Poruka: 15.231
08. lipnja 2026. u 14:28

Ma sa 3 se kombinira godinama i nama veze sa Lukom. Rezlozi su razni, nemamo krila, pa onda ona sezona kad je josko igrao winbeka kod Gvardiole se pricalo da moramo to iskoristiti i njegov napadacki potecijal itd. A realno jucer smo igrali sa 4 i bili smo bas za kurac. Sve je to nebitno bitno je da svi igraci budu pravi kad to bude trebalo. 

Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.190
08. lipnja 2026. u 14:44

Na tri se išlo zbog pomanjkanja trke u sredini, pa se pokušava dodati veznjake ili braniče. Protiv Luke nemam baš ništa i mislim da je Duje iskusniji, uigraniji i ništa lošiji stoper. Klubove nema smisla navoditi, jer se tamo uigrava svaki dan cijelu sezonu. Stanišić djeluje kao solidan bek u Bayernu, ali je moje mišljenje da samo tamo i može igrati beka. Meni bi on ili bio desni stoper ili (još bolje) zadnji vezni. Ali dobro, imamo što imamo i izbornika koji odgovara za svoje poteze. 

soecc
soecc
Potencijal za velika djela
Pristupio: 23.09.2009.
Poruka: 3.250
08. lipnja 2026. u 15:32

Na tri se išlo jer (je) mnogim našim dobrim igračima odgovara(o) takav sustav, a i možemo igrati sa 3 jaka vezna. Pa je tu Gvardiol kao lijevi stoper, Krama kao drugi napadač (pa i Budimir kao prvi), Perišić kao wingback, Stanišić kao desni stoper (ili Šutalo), Ćaleta (sad i Vuško) kao centralni, a vezne možemo šta hoćemo. Drugi je par rukava što kod nekih igrača (a i Dalića) postoji otpor prema tom sustavu i što nismo uigrani. Ok, Pera je već star i fali nam desni jer je Juranović nestao, ali tu je i Bradarić, a desno bi se i dalo nešto iskopat. Čak i onih 3-4-2-1 od prošle utakmice dobro izgleda na papiru.

[uredio soecc - 08. lipnja 2026. u 15:33]
greenhorn
greenhorn
Potencijal za velika djela
Pristupio: 01.06.2011.
Poruka: 2.348
08. lipnja 2026. u 15:50

soecc je napisao/la:

Na tri se išlo jer (je) mnogim našim dobrim igračima odgovara(o) takav sustav, a i možemo igrati sa 3 jaka vezna. Pa je tu Gvardiol kao lijevi stoper, Krama kao drugi napadač (pa i Budimir kao prvi), Perišić kao wingback, Stanišić kao desni stoper (ili Šutalo), Ćaleta (sad i Vuško) kao centralni, a vezne možemo šta hoćemo. Drugi je par rukava što kod nekih igrača (a i Dalića) postoji otpor prema tom sustavu i što nismo uigrani. Ok, Pera je već star i fali nam desni jer je Juranović nestao, ali tu je i Bradarić, a desno bi se i dalo nešto iskopat. Čak i onih 3-4-2-1 od prošle utakmice dobro izgleda na papiru.

Vidi cijeli citat


To da nam je taj sistem pasao, je godinama bila cinjenica. Pogotovo dok su Sosa i Juranovic dobro kotirali u Stuttgartu i Unionu. Kramarica se moglo konacno uklopiti sa sidrunom, a naslo bi se idealnu poziciju za nadolazece senzacije Gvadriola i Stanisica.

I unatoc tome, Dalic je na silu, samo u jednom ciklusu to probao i odmah popljuvao.

Kad se Vuskovic pojavio na radaru javnosti, odjednom je postalo prioritet probati formaciju sa 3 nazad. Iako su Juranovic i Gvardiol bili out, a Sosa i Bradaric se ugasili.

I sada opet, Juranovic se oporavio, Bradaric ima neki kontinuitet, Smolcica bi se teoretski dalo probat tamo, ali te igrace se ne zove. Kljucne igrace za igru sa 3 ti vise nemas na rosteru, ali tu je Vuskovic.


Pa onda neka mi netko kaze da se islo u 3 iza za ista osim smirivanja glasnog zazivanja Vuskovica u prvih 11.

Mamicu ti nisi dinamo, ti si konj
Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.136
08. lipnja 2026. u 16:15

Pape&Dida je napisao/la:

Lukass je napisao/la:

Ništa protiv Vuška. Dapače želim da bude odličan. Al čemu mijenjati sve da bi se njega uguralo. A prije je sve štimalo u 4231. 

Mi za 3421 imamo 6 igrača kojima to odgovara. Ajd 7.

Ali nemamo bekove za to. Koji su najbitniji. Čak je Perišić daleko opasniji kao krilo sa 3 naprijed. Nego kao bek. Moramo imati napadača koji mora bit ko Petković (najbliži je Matanović). A vezni, dal centralni ili ofenzivni, moraju bit terijeri. U oba pravca. A lopta mora bit brza. I brza tranzicija. A mi to ne igramo. 

I sad zbog obrane mijenjamo cijeli sistem. To je suludo. Glupost na ntu. Nije to manager. 

 

Vidi cijeli citat


Pa ti jedini tvrdis da je zbog njega promijenjena formacija, Dalic je i prije imao tu ideju, dok Vuskovic nije bio u planu

Mozda su mu sada samo njegove dobre igre u toj formaciji olaksali odluku da se odluci na to

Ja mislim da smo najbolji sa cetiri nazad Sutalo i Vuskovic kao stoperi, a bekovi Stanisic i Gvardiol, s obzirom da drugog lijevog beka nemamo, nevidim da ce Gvardiol na stopera, Perisic je potreban naprijed gdje smo tanki

Slažem se za Matanovića,meni bi on bio prvi napadač 

Vidi cijeli citat


Da. Točno zbog Vuškovića. 

Od 10 utakmica smo prije igrali jednu sa 3 iza. 

Sada od kad je Vušković ušao u reprezentaciju tjeramo 3 iza, više nego 4 iza. To se vidi iz aviona. 

A Jednu jedinu utakmicu nismo pobijedili da smo počeli i završili sa 3 iza. U kvalifikacijama smo znali odigrati sa 3 iza i ne bi štimalo. Imali bi inicijativu, što je normalno protiv slabijih ali ne i igru. Onda bi se pretumbali i nalupali protivnika.

 

Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.136
08. lipnja 2026. u 16:17

Leader je napisao/la:

Ma sa 3 se kombinira godinama i nama veze sa Lukom. Rezlozi su razni, nemamo krila, pa onda ona sezona kad je josko igrao winbeka kod Gvardiole se pricalo da moramo to iskoristiti i njegov napadacki potecijal itd. A realno jucer smo igrali sa 4 i bili smo bas za kurac. Sve je to nebitno bitno je da svi igraci budu pravi kad to bude trebalo. 

Vidi cijeli citat


Bili smo za kurac jer su igrali Kovačić, Kramarić i Budimir. Čim su izašli smo prodisali. 

Nije samo problem sistema igre već i onih koji igraju na pojedinim pozicijama. 

Pape&Dida
Pape&Dida
Željan dokazivanja
Pristupio: 04.03.2026.
Poruka: 632
08. lipnja 2026. u 16:27

Ocito da je Vuskovic svojom kvalitetom unio nemir u reprezentaciju, mozda bi najbolje rijesenje bilo da ga se riješimo dok je jos na vrijeme,dok sva kemija nije isparila

Sensation
Sensation
Mali dioničar
Pristupio: 27.03.2013.
Poruka: 7.808
08. lipnja 2026. u 16:51

 treba desno krilo definirati i spicu. Ostalo se zna. U 343 ili sa cetvoricom u obrani isti igraci ce biti na terenu. Cini se da ce baturina svakako poceti utakmicu. Ja se nadam i vuskovic sa sutalom. Petar sucic mora nosit vodu modricu i to je to. 

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.374
08. lipnja 2026. u 16:58

Sensation je napisao/la:

 treba desno krilo definirati i spicu. Ostalo se zna. U 343 ili sa cetvoricom u obrani isti igraci ce biti na terenu. Cini se da ce baturina svakako poceti utakmicu. Ja se nadam i vuskovic sa sutalom. Petar sucic mora nosit vodu modricu i to je to. 

Vidi cijeli citat


Marco Pašalić ide desno, jučer je bio dobar, mene malo smeta što ne probija često, već vraća loptu natrag. No u par navrata kada jest je imao dobre ubačaje, više kontinuiteta mu treba i okomitosti kao Perišić što ima. 

Pape&Dida
Pape&Dida
Željan dokazivanja
Pristupio: 04.03.2026.
Poruka: 632
08. lipnja 2026. u 17:39

Nekako mi Matanovic ima najvise smisla,vise suraduje,moze primi loptu, razigrat, vise odgovara ostatku ekipe, a Pasalic desno je ok, mislim nemaš koga drugog 

[uredio Pape&Dida - 08. lipnja 2026. u 17:39]
123
...
474849
  • Najnovije
  • Najčitanije