Hrvatski klubovi u UEFA-inim natjecanjima, sezona 2023-24

Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.09.2007.
Poruka: 3.721
28. ožujka 2024. u 15:24

Loksa koju je vodio veliki mag Ivković je imala mislim Ukraince na konopcima, u gostima 2:1 i onda mag izgubio doma 3:2?

A onaj Rapid ni dan danas ne mogu prežaliti, Grbića nisu smjeli prodat prije završetka kvalifikacija, Rapid u Zagrebu na jednu tekmu, a proći Rapid je značilo ući u startu u EL... Bodova ko pljeve za koeficjent + sigurno dobra zarada u eliminacijskim krugovima LP?

Od football meets data.

"Voda na mlin Dinama za slučaj da ne osvoji titulu prvaka, već završi na mjestu koje vodi u pretkola EL. 5 utakmica prije kraja prvenstva, Ajax će kolo završiti ispod 5. mjesta koje je zadnje koje može voditi Nizozemce u EL."

Al prema access list 24./25.

4. mjesto je zadnje koje vodi u EL. 5. mjesto vodi u Q2 ECL.

Il su to one igre s duplom krunom...pa onda i 5. ima EL?? Ko onda popunjava njihovo mjesto u ECL?

It's my estimation that every man that ever got a statue made of him was one kind of sommbitch or another.
SSG79
SSG79
Pristupio: 08.04.2014.
Poruka: 2.190
08. travnja 2024. u 09:03

Feyenoord - NEC je finale kupa, ako Feyenoord pobjedi oni idu u kvale za LP, a CW mjesto uzima N4 dok N4 mjesto uzima N5.

Ako NEC osvoji N5 igra konferencijsku

SSG79
SSG79
08. travnja 2024. u 09:06

Dinamu, u slučaju da ide u EL, Euro sezona može početi ili 11.7. ili 25.9.

vjeko1701
vjeko1701
08. travnja 2024. u 09:11

SSG79 je napisao/la:

Znači il Ajax 6. il NEC osvajač kupa. To je ono kaj nam garantira direktne grupe EL ako mi ne osvojimo naslov a ECL osvoji klub koji već ima direktne grupe EL ili pretkola LP.

kraajki
kraajki
Pristupio: 01.08.2018.
Poruka: 2.730
08. travnja 2024. u 09:31

Dakle iz perspektive NK Koeficijenta, Rijeka bi trebala biti prvak i onda 99,99% ima plasman u nekoj od grupa, Dinamu da se poklope ti neki scenariji i da idu direktno u EL i onda smo sigurni sa dva kluba u grupi a što će Hajduk i vjerojatno Osijek napraviti u kvalifikacijama za ECL to nitko ne zna..

3 from behind
vjeko1701
vjeko1701
08. travnja 2024. u 09:34

Možda, al opet bi se za tako nešto trebalo poklopiti dosta toga.

Ne znam kako stoje klubovi u ECL sa kvalama u LP/grupu EL. Ako netko prati neka nam prezentira.

U Nizozemskoj očito moramo drukati za NEC, bilo da osvoji kup, bilo da bude 5. Može se dogoditi da ne uspiju nijedno. 5 kola do kraja su svega bod iznad Ajaxa a ne znam kakve su im šanse u kupu.

SSG79
SSG79
08. travnja 2024. u 09:39

Ako nam je cilj imati 2 kluba u grupama onda da, ali ne znam baš koliko se isplati za budućnost zbog osvajanja bodova kroz kvalifikacije. Ako u grupama ništa ne napravimo vjerojatno pušimo jako puno. Nek Rijeka prođe prvo prepreku i onda uđe u konferencijsku jer je 2 puta ispala nakon toga i u grupama ni Rijeka ni Dinamo ne osvoje puno bodova onda smo vjerojatno u problemu "ko Srbi"

vjeko1701
vjeko1701
08. travnja 2024. u 09:45

A da ima prednosti i mane - ima. Al bi Dinamu po meni bio jako dobar padobran ako izgubi pvenstvo.

Igrači ti konačno dobe pošteni odmor, posebno ako znamo da je ovo ljeto Euro. Ti se u miru spremaš za sezonu i ne moraš žuriti u prijelaznom roku. Odmah u startu znaš kakav ti je budžet i prema tome stvaraš strategiju. EL praktički garantira kolko? Nekih 10M?

Koeficijent s druge strane apsolutno može nastradati ako se odigra loša grupa. To je neupitno. I ligaški i klupski.