Hrvatski klubovi u UEFA-inim natjecanjima, sezona 2024-25

Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.07.2009.
Poruka: 31.966
11. srpnja 2024. u 22:51

Sheriff izgubio doma utakmicu unatoc dominaciji, raste sansa rijeci za nositeljstvo u 3. pretkolu.

knjiskimoljac
Željan dokazivanja
Pristupio: 09.05.2017.
Poruka: 991
11. srpnja 2024. u 23:21

Ide ovo na mlin, samo da ne izvuku Trabzona ili one Belgijce. Ostalo bi trebalo na papiru dobit.

radamel
radamel
Pristupio: 10.05.2021.
Poruka: 345
12. srpnja 2024. u 06:19

Kad je izvlačenje 3.pretkola? Je li netko gledao Paks -Huneodara? Iskreno, očekivao sam pobjedu i prolazak Mađara, a sad je sigurno da Rijeka ide na rumunjske drugoligaše...realno, takva šansa se ne smije propustiti da se uđe u 3.pretkolo i na korak do osiguranja minimalno konferencije

12. srpnja 2024. u 08:30

Gledao sam sažetak te jučerašnje utakmice i djeluju ti Rumunji baš zajebano. Na stranu što su drugoligaš i što je Rijeka puno kvalitetnija, takve "divlje" ekipe znaju biti baš zajebane.

3 from behind
mbule
mbule
Pristupio: 31.07.2009.
Poruka: 3.989
12. srpnja 2024. u 08:39

Oni su drugoligaši samo zato što Rumunji imaju nekakvo ludo pravilo, preneseno s gol.hr. Po poretku su trebali ući u viši rang, ali...

Međutim, zaustavila su ih (suluda) rumunjska pravila i tamošnji nogometni zakoni prema kojima nije moguće biti prvoligaš ukoliko niste klub u privatnom vlasništvu. Ako ste klub u vlasništvu svog grada/općine, kao što je to slučaj s Corvinulom, ili su vaši navijači većinski vlasnici kluba - ne možete igrati rumunjsku Ligu I.

Ugl. Rijeci se otvara sjajna prilika, samo da ždrijeb bude naklonjen.

12. srpnja 2024. u 09:32

Ja sam bio u Paksu na utakmici, pa evo kratak komentar, kopija posta s teme Rijeke:

Pozdrav ekipi s Kvarnera.

Pošto sam bio jučer na utakmici u Paksu kratak komentar iste bi ostavio.

Paks sam znao i prije ponekad pogledati i bili su neprepoznatljivi jučer. Rumunji su bili puno agresivniji, prvi na svakoj lopti, konstantno udvajali glavne igrače Paksija, otvarali krila i dolazili u opasne situacije iz kojih su na kraju i zabili 4 gola.

Paks beskrvan, bezidejan, vidljivo je bilo da su jako i oni i publika podcijenili Rumunje i očekivali da će ih lako dobiti. Dojam je da su ostali iznenađeni ranim pritiskom Rumunja koji je rezultirao vodstvom u prvih 10 minuta i da njihov trener nije na takvu situaciju imao plan B. Pokušali su se otvoriti, ali previsoko su stajali i Corvinul je prijetio iz kontri te je jednu od takvih prijetnji i ostvario za povećanje vodstva na 0-2.

Očekivao se juriš domaćih u drugom poluvremenu i veliki pritisak, no ništa od toga nije bilo. Rumunji su i dalje bili agresivni, odmah u prvih 5 minuta drugog poluvremena stvorili dvije velike šanse, publika je već lagano počela odlaziti na poluvremenu i igrači Paksija su skroz psihički potonuli.

Nemoć se najviše vidjela prilikom prekršaja nakon kojeg je uslijedio izravni crveni karton u 76.minutu za Paks (VAR promijenio žuti karton u crveni karton) gdje Szabo nije bio ni blizu lopte i više je iz frustracije počinio taj vrlo opasan faul nakon kojeg je ozlijeđeni igrač gostiju morao napustiti teren.

Nakon crvenog kartona trener Paksa baca apsolutno sve karte u napad, a Rumunji rutinski to koriste i u završnici utakmice postižu još dva gola za konačnih 0-4.

Nema šanse da se Paks iz ovog vrati u uzvratu. Corvinul je pokazao da je ekipa koja je pametno posložena, imali su i podršku dvjestotinjak svojih navijača i zasluženo slavili.

Rijeka je jača ekipa od Corvinula, samo ih ne treba podcijeniti kao što ih je Paks i vjerujem da će ih proći.

pa nisu suluda pravila. Kupi, financiraj, pa se kurtxi

Rumunjima bi puno ludje izgledala hrvatska pravila gdje klubovi koji vrte 20-30-50 miljona eura imaju isti pravni status kao Udruga filatelista Grada Pakraca ili kada većinski vlasnik u d.d. nema nikakvu riječ u upravljanju klubom

[uredio ian wright - 12. srpnja 2024. u 09:46]
dsurba
dsurba
Pristupio: 28.05.2015.
Poruka: 346
12. srpnja 2024. u 13:03

Rijeci se možda vrati za prošlu godinu kada su izvukli Lille. Ako ispadne Sherif onda se otvara stvarno jedna nevjerojatna prilika. Pa i ako se izgubi opet još jedna prilika.Naravno treba proći i te Rumunje.Mislim bez obzira na sve Rijeka je tu strašan favorit.

[uredio dsurba - 12. srpnja 2024. u 13:05]