spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94

Raul2000
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 14.854
15. listopada 2022. u 17:42

Jadran LP ponovno slavio, ovaj puta u dalmatinskom derbiju, navodno gosti iz Hrvaca nezadovoljni suđenjem

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi. Potapenko_09 heroj, a ne zločinac.

Ploče – Gradski stadion Jadranovo.

Gledatelja 400. Sudac: Ivan Čužić(Velika Gorica). Pomočnici: Dominik Benković (Zaprešić) i Dario Mužar (Velika Gorica). Četvrti sudac: Ivan Vukančić (Benkovac). Delegat: Dario Klepo (Zagreb). Kontrolor suđenja: Damir Volf (Viškovo).

Strijelci: 1:0 – Čepo(18-11m)

Jadran LP: Margan, Dulaj(od 66.Raguž), Rodin, Raič, Čepo(od 82.Nikolac), N.Marić, M.Marić(od 82.Manenica), Paponja, Kordić, Petrović (od 55.Perić), Glavina(od 46.Jakir). Trener- Mišo Krstičević.

Hrvace: Brdar, Matanović, Bakić(od 64.Jandrek), Luetić, Ljubić, Kekez(od 64.Škarić), Klepo, Radoš, Vučković, Botić, Kelez(od 74. Botica). Trener – Grgica Kovač.

Žuti kartoni: Klepo(18), Kovač(18), Kekez(26), Petrović(27), Paponja(61)

Igrač utakmice: Ivano Čepo

Prikazanom igrom pred velikim brojem gledatelja obe momčadi nisu opravdale epitet Dalmatinskog derbija. U jednoj grčevitoj, u drugom dijelu otvorenijoj igri, tijekom cijelog susreta bolji su bili plavi sa ušća Neretve koji su došli do tri nova boda i zadržali lidersku poziciju.

Krenulo je preko Ivana Paponje u 6.minuti kada njegov udarac završava u gol autu uz samu vratnicu. Isti igrač dvanaest minuta kasnije u 18.minuti prelazi dva igrača gostiju te ga obaraju u kaznenom prostoru, a sudac bez ustezanja pokazuje na “kreč”. Gostujući trener Grgica Kovač zbog neumjesnog je prigovora dobio žuti karton. Siguran realizator najstrože kazne je mladi Ivano Čepo koji vratara gostiju šalje u jednu stranu, a loptu u mrežu u drugu.

ploce.com.hr

Šta je bura pokraj Maestrala, kad zapuva svaku mrižu para!!
mbule
mbule
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.07.2009.
Poruka: 4.002
16. listopada 2022. u 08:19

Zbog posla nisam bio na jučerašnjem slavonskom derbiju u SB, ali nešto sam uspio gledati preko prijenosa. U drugoj temi je napisan isto izvještaj, ja ću samo C/P s BrodPortala izvještaj od strane gospodina Josipa Šebalja, koji uključuje fotku spornog trenutka utakmice. Jednostavno, sudačka postava je jučer uništila utakmicu.

Marsonia i Osijek II u slavonskom derbiju Druge lige podijelili bodove

Slavonski derbi 9. kola SuperSport Druge lige između nogometaša Marsonije i druge ekipe Osijeka opravdao je sva očekivanja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 15.10.2022

Završilo je bez pobjednika 2:2 u nevjerojatnoj utakmici pogotovo u drugom poluvremenu. Imali su Brođani koji su prvi put u sezoni na domaćem terenu nastupili u rezervnoj plavoj opremi vodstvo od 2:0, ali kada su ostali s igračem manje u polju mlada gostujuća momčad s Drave uspjela se vratiti te postići 2 gola. Tako su gledatelji po vrlo ugodnom vremenu za igru u Slavonskom derbiju vidjeli svega. Uz 4 gola, Marsoniji je kod 1:0 poništen regularan pogodak, pa je bio kazneni udarac i čak 3 crveni kartona u burnom drugom poluvremenu za konačni epilog po bod svakom. Međutim, Brođani su ti koji mogu i moraju žaliti za propuštenom pobjedom.

Prvo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno niti previše zanimljivo. Izdvojimo prvi pokušaj Marsonije koji je u 10. minuti imao Selmir Mahmutović na ubačaj Ivana Blatančića, ali nije bio precizan. Jedino uzbuđenje u prvom dijelu dogodilo se u 36. minuti u kojoj su domaći dobili kazneni udarac. Naime, nakon ubačaja Ivana Didovića pred svojim golom je gostujući Nikola Janjić srušio Lukasa Kovačevića, a sudac Matej Čulina iz Pridrage pokazao je na 11. metara. Premda je vratar Osječana Tin Sajko pročitao stranu te je dirao loptu, udarac Mahmutovića u 38. minuti bio je precizan za vodstvo Marsonije od 1:0. Bio je to napadaču iz Tešnja 6. gol u sezoni. Burno drugo poluvrijeme otvoreno je već u 1. minuti kada je pomoćni sudac Siniša Fajfarić iz Varaždina Antoniju Svrzliću poništio regularan pogodak. Nakon ubačaja Sivrića, pred golom je Mahmutović glavom prebacio za Svrzlića koji pogađa mrežu, a onda je pomoćni sudac neobjašnjivo podigao zastavicu. Zato nije u 50. minuti kada je vrlo dobri Dominik Jergović pred svojim golom uzeo loptu koju je vukao preko cijelog igrališta kao i protivničke igrače za sobom koji ga nisu uspjeli zaustaviti. Nakon njegovog udarca, pred golom je akciju pratio Ermin Huseinbašić koji je svojim 2. golom u sezoni udvostručio vodstvo Marsonije na 2:0. Činilo se da domaći imaju sve pod kontrolom, a onda je u 70. minuti inače odlični Lukas Kovačević zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Samo 4 minute nakon toga Osječani brojčanu prednost koriste i nakon ubačaja Kristijana Fučka pred golom je pričuvni Ivan Ivić smanjio rezultat na 2:1. Ubrzo 2. minute kasnije Marsonia ima veliku prigodu za 3:1, ali Mahmutoviću udarac sjajno brani Sajko i spašava siguran pogodak, dok se u nastavku akcije nije dobro snašao niti Damir Mirković. Novu prigodu za 3:1 imali su Brođani u 81. minuti kada je Silvio Mihić povratnom uposlio Mirkovića, međutim, Sajko ponovno dobro brani i čuvao svoju mrežu. Minutu nakon toga na drugoj strani još jedan pričuvni igrač mlade ekipe Osijeka Danijel Polanec uspijeva svladati Karla Krijana, dok je svoju drugu asistenciju upisao Riječanin Kristian Fučak. Upravo je Fučak u 89. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog prekršaja i u istoj minuti zbog prigovora kapetan Osječana, inače Brođanin Antonijo Ivandić. U nadoknadi vremena od 6 minuta Marsonia nije uspjela postići i 3. pogodak te je završilo 2:2.

S ovim bodom druga ekipa Osijeka produžila je niz na 4 utakmice bez poraza, dok je Marsonia na 3. Obje ekipe nalaze se u sredini poretka, dok će u sljedećem kolu Marsonia na gostovanje u Hrvace, dok u Osijek dolazi Opatija.

Poruka: 525
21. listopada 2022. u 15:45

Na f/b stranici Zrinskog vrlo "vidljiv" prijenos utakmice s Međimurjem. (I razglas čujan.) Btw, Zrinski vodi 1:0!

22. listopada 2022. u 13:48

Danas dolazi u Krapinu Belišće, jako bitna utakmica za Zagorec. Vani se izgleda teško može do boda, a ako se doma ne poćne nekaj skupljat bude grdo. Svi polako skupljaju bodove, a Zagorec nakon solidnog početka je upal u krizu. Doveden je novi trener, svlačionica malo provjetrena pa da vidimo hoče li to donesti i pobjedu danas. Po stanju na tablici protivnik je nimalo bezazlen.