Željan dokazivanja
Pristupio: 31.05.2011.
Poruka: 967
13. kolovoza 2018. u 12:24

Završeno 1.kolo. Imamo 5 pobjeda domaćina i 5 gostujućih, niti jedna utakmica nije završila X, a postignuto je 33 pogotka. Od naših je nastupio, tj. debitirao je Toma Bašić u domaćem porazu 0:2 od Strasbourga. Favoriti upisali pobjede bez nekih većih šokova. Vrijedi izdvojiti gostujuću pobjedu novog prvoligaša Nimesa kod Angersa, 3:4. Angers je imao 3:1 do 76', a onda gosti u roku od 12' zabijaju tri komada i odnose tri boda. Takodjer, i drugi novi prvoligaš je upisao gostujuću pobjedu od 0:1 kod Nice.

Od kud ti pravo, od kud ti pravo reći da Dinamo ti voliš više od mene?
Cri.Lu99
Cri.Lu99
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.01.2017.
Poruka: 4.378
13. kolovoza 2018. u 16:05

Dosta lagano su 1. kolo odradile nominalno najjače ekipe. Ono što je svakako interesantno je momčad koju je novi trener PSG-a, Tuchel poslao na teren. U njoj su mjesto našli bekovi N'Soki i Dagba, veznjak Bernede i krilo Nkunku. A onda su još u drugom dijelu u igru ušli ofenzivci Diaby i Weah. Svi oni imaju manje od 20 godina izuzevši Nkunkua koji ima točno toliko. Mlađahnom Timothyu Weahi je bilo dovoljno 7 minuta na terenu da postigne pogodak. Inače, reprezentativac USA je sin legendarnog Georgea Weahe.

Novi član elitnog društva Nimes je do 75. minute gubio od Angersa 3-1, al onda su napravili pravi šou i preokrenuli na 3-4. Upravo je u navedenoj minuti trener Nimesa povukao ključan potez i na teren poslao Clementa Depresa, a ovaj je dva puta zatresao protivničku mrežu i dvije minute prije kraja donio pobjedu svom klubu.

Slikovni rezultat za clement depres angers nimes

Još nešto zanimljivo sa otvaranja Ligue 1, a što je prošlo možda ispod radara je i jedan trenutak sa susreta Montpelliera i Dijona. Gosti su preokretom i golom u 91. minuti došli do tri boda, ali i prestavili svoje možda i najzvučnije pojačanje u, iskreno, ne baš bogatoj povijesti. Zadnjih nekoliko minuta na terenu je proveo Yoann Gourcuff, nekada veliki talent i nada francuskog nogometa.

[uredio Cri.Lu99 - 13. kolovoza 2018. u 16:58]
Postoje dobri klubovi, bolji klubovi, svakakvi klubovi. Klubovi u kojima svatko od nas želi igrati i čije dresove kupujemo kao djeca. Hajduk meni nije ni dobar, ni bolji klub. On je prva ljubav. On je priča za sebe.
Cri.Lu99
Cri.Lu99
13. kolovoza 2018. u 17:22

Zanimljivo da su u ovu novu sezonu Ligue 1 dva stara prvoligaša ušla sa novim grbovima. Toulouseov bi trebao biti svečani, kreiran za 80. godišnjicu kluba, iako se ona slavila prošle godine. Drugi klub s novim grbom je Lille čijim navijačima to već postaje normalno. Naime, ovo im je već treći u zadnjih sedam godina.

Slikovni rezultat za toulouse new logo      Slikovni rezultat za lille new logo

AKi
AKi
Poruka: 967
13. kolovoza 2018. u 22:21

Za PSG je zabio sin legendarnog Georgea Weahe, a za Guingamp je zabio Marcus Thuram koji je sin nama predobro poznatog Liliana Thurama.

Cri.Lu99
Cri.Lu99
13. kolovoza 2018. u 23:01

AKi je napisao/la:

Vidi cijeli citat

On je već prekaljeni prvoligaš 4. Mislim da je još prošle, ako ne čak pretprošle sezone upisa prvijenac

Seattle
Seattle
Mali dioničar
Pristupio: 29.05.2004.
Poruka: 9.190
14. kolovoza 2018. u 16:39

Tim Weah - Pulisic americki tandem za narednih 10 godina.

“Kam hit this tight end SO HARD, I swear I saw that TE’s soul leave Qwest Field right on that 35 yard line.”
Cri.Lu99
Cri.Lu99
17. kolovoza 2018. u 12:21

Gus Poyet od danas više nije trener Bordeauxa. Sinoć nakon utakmice EL kritizirao je upravu kluba i nagovjestio mogući odlazak sa klupe. Glavni razlog je bila prodaja ponajboljeg igrača Gaetana Labordea u Montpellier bez Poyetova znanja. Vidjet ćemo što će ova promjena značiti za našega Tomu Bašića. Privremeno će na klupu sjesti dosadašnji pomoćni trener Eric Bedouet.

Cri.Lu99
Cri.Lu99
17. kolovoza 2018. u 21:29

Navodno glavna želja čelnih ljudi Bordeauxa je vidjeti Thierrya Henrya na klupi svog kluba

alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 27.991
18. kolovoza 2018. u 17:51

psg na poluvremenu gubi kod guingampa 1-0.

mbappe na klupi, a cavani nije u zapisniku

Pearl Jam
Pearl Jam
Pristupio: 10.11.2007.
Poruka: 4.280
18. kolovoza 2018. u 17:54

Guingamp ih je u prvom poluvremenu potpuno nadigrao, rezultat je mogao biti i veći