Cestitke Seattle. Uvijek su u zavrsnici i kad se ne ocekuje od njih.

Seattle
Seattle
12. studenog 2019. u 19:22

Cudna sezona.  Nakon sto su Sounders odlicno poceli i uzeli 16 bodova iz prvih 6 utakmica izgledali su ko jedan od favorita da bi onda zbog ozljeda (najbolji obranbeni otisao u mirovinu tokom sezone)  i utakmica reprezentacija kad je nedostojao veliki broj igraca (imali su utakmica gdje im je igralo par igraca mladjih od 18) izgledali uzasno (samo sest utakmica u narednih 20 utakmica) da bi malo poceli bolje igrati prije kraju (par golova u zadnjim minutama je pomoglo) mada je obrana dosta lose jos uvijek izgledala Usli su u razigravanje a sto je najvaznije bili su zdravi.

Nakon dosta sretne pobjede protiv Dallasa, 4:3 u produzetku, gdje je Dallas bio bolji tokom utakmice, popravili su znatno stanje u obrani sto je bila razlika u razigravanju.  Dobili su Salt Lake kuci 2:0 (Salt Lake niti jednu priliku nije stvorio), LAFC 3:1 u gostima (LAFC je dao gol iz slobodnog ali stvarno bez prilike ostavili tim koji je dao skoro 3 gola po utakmici). Toronto je dobio Atlantu u gostima pa su Sounders dobili priliku da finale igraju kuci zbog vise bodova u regularnoj sezoni.

Finale dosta tvrdo u prvom poluvremenu bez puno prilika. Malo me iznenadilo da je Toronto imao dosta veci posjed lopte jer sam ocekivao da ce igrati ko protiv Atlante ali u stvari, Sounders su vise trazili priliku iz kontre. Nakon autogola u 60 minuti kad su Sounders poveli, Toronto se jos vise otvorio i dosla je kazna. Jos dva gola do kraja i odusevljenje punog stadiona (70,000). Od kad su usli u MLS (2009), Sounders jos nisu propustili razigravanje a ovo im je druga titula.  Nemaju bas poznate zvijezde ali imaju dobrih igraca poput Lodeoro (Uruguay), Gustav Svensson, Ruidiaz (Peru), Torres (Panama), Roldan, Morris (USA) kao i mozda najbolji vratar MLS, Frei.

Ovo je scena ispred stadiona prije utakmice:

Koreografija:

Team photo:

Evo highlights koga zanima:

Ovo je prvo razigravanje po NFL sistemu, samo jedna utakmica, i po meni je pravi pogodak. Svi igraju na pobjedu. Jedna zanimljivost da kapetan Toronta, Michael Bradley, je imao u ugovoru da ako uzmu MLS titulu ove godine da mu se ugovor odma produzuje za $6.5M iduce godine.  Nakon sto su mu Sounders tatu sredili (LAFC trener) sad su se pobrinuli da i sin ostane bez novca.

db
db
Pristupio: 27.07.2010.
Poruka: 15.447
12. studenog 2019. u 20:04

čekaj, produženje za 6,5 milja dolara znači što?

lik bi dobio ugovor na 6,5 milijuna dolara godišnje u MLS-u? 3

Seattle
Seattle
12. studenog 2019. u 20:15

db je napisao/la:

Vidi cijeli citat

Jeste.  Dobio bi novi na godinu dana. Evo ti deset najplacenijih.

12. studenog 2019. u 20:20

Plača jim je Base Salary + Compensation na kraju?

db
db
12. studenog 2019. u 20:31

pa to su brutalne sume.

ajd za ove islužene superstarove razumijem, al plaća za igrača tipa jozy altidore je van svake pameti.

ian wright
ian wright
Moderator
12. studenog 2019. u 21:42

je, ali Jozo je domaći dečko, zvijezda. Moraju imat i takvih, a ne samo Evropćane pred penziju i reprezentativce Hondurasa