Poruka: 2.327
12. rujna 2016. u 06:33
Pobjeda Varteksa u podravsko-varaždinskom derbiju

U vremenima kad je prvoligaški nogomet stanovao u Varaždinu, nakon „klasika“ s Hajdukom i Dinamom, ljubitelji  nogometa na sjeveru Hrvatske najviše su uživali u ogledima Slaven Belupa i Varteksa. Danas, daleko od glamura koji donosi HNL, podravsko-varaždinski derbi pao je na leđa Podravine iz Ludbrega i Varteksa.

Nakon početnog ispitivanja snaga prva je zaprijetila Podravina preko svog kapetana Valjka, no neopasno po vrata Drevena. Tri minute kasnije uzvratio je Varteks preko Medveda, koji je „sombrerom“ izbacio i vratara Podravine, no obrana Ludbrežana u zadnji trenutak uspjeva izbaciti loptu i Medveda iz svog peterca.
Lijep nogomet gledalo je tristotinjak gledatelja, ali bez nekih velikih prilika. Jedina u tom periodu bila je ona Varteksova u 30. minuti kad je nakon jedne duge akcije Sokser odlično ubacio u srce kaznenog prostora, a Spasić iz trka tukao tik kraj desne vratnice Banfića. Kako se bližio kraj prvog dijela Varteks je bio sve goropadniji, a Podravina orijentirana samo na čuvanje svojih vrata. Varteks prijeti preko Kuhara, Spasića i Medveda, ali Banfić to s lakoćom brani.

Dok su u prvom dijelu gledatelji mogli uživati, u drugom to nije bio slučaj. Stihijski napadi i slučajne prilike na obje strane.  I tako sve do 75. minute kad u sudaru Kolarića i Topalovića teško stradava Topalović zaradivši pri tom potres mozga. Prekid od 5 minuta dao je trenerima vremena da usklade svoje "raštimane orkestre" pa Varteks ubrzo prelazi u vodstvo. Sve je napravio po lijevoj strani Harmicar, odlično uposlio Medveda koji rutinirano pogađa za 1-0.

Na odgovor Podravine čekalo se dvije minute – najbolji igrač gostiju Valjak prošetao se kroz obranu Varteksa, na samom rubu kaznenog prostora ruši ga Turković. Slobodni udarac izvodi Fajt i pogađa gredu.

Utakmica, koja je na kraju trajala 100 minuta, zasluženo je pripala Bumbarima koji se ovom pobjedom uključuju u samu borbu za 1. mjesto.

rexus
rexus
Pristupio: 23.03.2008.
Poruka: 1.413
12. rujna 2016. u 11:04
Simpatičan mladić je napisao/la:
1-0, pala je i Podravina. Kad se sagleda cijela utakmica u potpunosti zaslužena pobjeda Varteksa. Utakmica ništa posebno, Podravina defanzivno dobra dok su prema naprijed dosta loši. Vjerovatno ni protiv jedne ekipe mi nismo tako dominirali u sredini zadnje dvije sezone kao danas protiv Podravine. Pomoglo je i to da je Podravina bazirala igru na našim krilima/bekovima, a od kad Beli više nije trener bekovi su Sokser i Bogović i tu nema prolaza.
Kod Podravine standardno dobri Meho i broj 18, zaboravio sam ime. Da nismo glupo prosuli bodove kod Sloge sad bi držali prvo mjesto, no glavno da je Vida sve povezao i da uzimamo bodove i da to ne izgleda loše.
Vidi cijeli citat

Broj 18 kod Podravine je Salajec, 96' godište, zadnji vezni, mislim da je dečko iz Kunovca kraj Koprivnice. Je, dobar je lik, mene je bil iznenadil dok sam ga gledal.

Inače, Podravini nisu igrala 3 bitna igrača, Vađunec, Figo i Sušec, a svaki od njih im puno znači.

Pristupio: 01.09.2012.
Poruka: 3.723
12. rujna 2016. u 14:43
Jučer nije igral zadnjeg veznog nego neko krilo, lijevog veznog. Teško mi je procijeniti jer Podravina igra neki čudni sistem u kojem im baš fali zadnji vezni.
17. rujna 2016. u 20:04
Čekaj,od ovih bokci ste zgubili?Znači 1.ŽNL kak čujem lepe reči su pale poslje tekme.
piturać je napisao/la:

Daj piturač ne kakaj....koliko si utakmica poleta odgledal? Po onome kaj sam ja videl Polet je ekipa za sam vrh tablice, Jažabet su doslovno razmontirali u Jalžabetu.

Quisco
Quisco
20. rujna 2016. u 06:53
na tekmu u nedjelju nisam mogel a ovaj put nije bilo ni izvještaja pa evo skraćeni izvještaj s jednog od varaždinskih portala:

U 5. kolu prvenstva Međužupanijske lige Čakovec-Varaždin Varteks se nije uspio vratiti iz Svetog Martina na Muri s povoljnim rezultatom, poražen je minimalnim rezultatom protiv Poleta.

U prvih pola sata dominirao je terenom a prilike za pogodak nisu iskoristili Medved i Radić. U nastavku domaćin je preuzeo inicijativu, bio je bolja ekipa, dok je Varteks imao priliku preko Kolarića koju ne realizira. Kazna je stigla u 77. minuti kada je Bobičanec postigao pogodak vrijedan pobjede.
Pristupio: 25.10.2011.
Poruka: 1.513
20. rujna 2016. u 12:34
čekajte, na ovom svetom terenu s pobjeđuje Podravinu s 1:0... e gdje su vremena kada su isti dobivali 5 do desetak razlike?... doduše u prijateljskoj varijanti... a kak bi bilo u natjecateljskoj ? i koji je dečko Medved... sin od Medija iz Kneginca?
[uredio rafael-ark - 20. rujna 2016. u 12:35]
20. rujna 2016. u 13:13