Quisco
Quisco
26. rujna 2016. u 06:35
razočaranje jučer protiv marofa.
prvo poluvrijeme bolji ali iz jedne kontre dobili gol za izjednačenje. poluvrijeme završili s golom prednosti.
i onda u drugom poluvremenu odigrali nikak. pa iz još jedne lopte izgubljene u napadu dobili drugi gol.
cijelu utakmicu igrali s rupom u sredini terena.
nebrem se oteti dojmu da su kod oba gola slabo reagirala dvojica najiskusnijih; dreven i vukman.

uglavnom, jedva čekam neke novosti.
Quisco
Quisco
26. rujna 2016. u 06:45
Varteks prosuo bodove protiv Novog Marofa

Današnja utakmica svoju uvertiru imala je već u ljetnom prijelaznom roku kad je Uprava Varteksa „počistila“ svlačionicu Marofčana pa su narančasti dres odnijeli Harmicar, Turković i Broz.

Bolje je u utakmicu ušao Varteks i od početka tražio put do Sabolekovih vrata. Prvu priliku Varteks je imao u 9. minuti kada Sabolek brani, da bi u 11. Kuharov udarac s deset metara prošao tik kraj vratnice gostiju.Varteks ponovno prijeti u 15. ali Sabolek udarac Medveda s 25 metara šalje u korner.

U 19. minuti Varteks je došao do vodstva: loptu je povukao Broz, gurnuo Spasiću na bok koji nalazi Medveda u srcu gostujućih 16 metara, Medved puca, Sambolek loptu šalje u gredu pa Medvedu nije bilo teško ugurati loptu u prazan gol. Odličan pogodak Medveda koji je cijelo vrijeme na leđima imao dva gostujuća stopera.

Varteks se nije zadovoljilo minimalnim vodstvom pa su blizu pogotka Medved i Sokser, posebno je bio efektan udarac Soksera s 35 metara koji Sabolek zadnjim naporima brani.

Prvi ozbiljni prelaz centra gostiju i gol: dugo su kombinirali domaćini da bi im gostujuća obrana ukrala jednu loptu, brzo prebacila do vrha napada gdje su ostali sami Zeko i Pavlović s Vukmanom i Turkovićem – Pavlović lomi Vukmana i rutinirano šalje loptu u suprotne rašlje Drevenova gola za 1-1 u 35. minuti.
Moglo je to vodstvo trajati tek minutu da je Kuhar pogodio svoju sa desetak metara, ali njegova lopta opet odlazi tik kraj stative. Ipak, gosti su u minusu već u 41. minuti. Fantastično je s lijevog boka, s nekih 45 metara ubacio Sokser. Oštra lopta pogađa natrčalog Spasića koji je topovski šalje ispod nemoćnog vratara gostiju.

Za razliku od prvog, u drugo poluvrijeme bolje su krenuli gosti. Dvije njihove prilike, u 50. i 51. minuti dale su do znanja domaćinu da je utakmica daleko od riješene. Posebno je bila opasna ona Bešteka koji nije dobro zahvatio jednu loptu na desetak metara od Drevena kad je ovaj već bio savladan. Lijepu je šansu gostima pripremio domaći vratar Dreven koji je ulovio jednu loptu van svojeg kaznenog prostor. Slobodan udarac sa 16 metara Zeko nije uspio pretvoriti u pogodak.

Varteks se budi tek u 61. minuti kada nakon solo akcije Radića puca Medved, a Sabolek opet brani. U 68. minuti opet Medved puca, ovaj puta s 35 metara, Sabolek je samo pogledom ispratio loptu koja se zaustavila na stativi. Dobru igu Marofčani su u 75. minuti okrunili i zgoditkom. Gosti su ubacili s desne strane, loše je loptu procijenio Dreven, ona dolazi do Pavlovića koji je šalje glavom na drugu stativu gdje je sam Halilović i s gol linije ubacuje loptu u prazan gol. Do kraja utakmice pokušavali su jedni i drugi, no bez nekih velikih prilika.

U konačnici zaslužena podjela bodova. Novi Marof je uz asistenciju nesigurne obrane Varteksa došao do zasluženog i neočekivanog  boda.

Dejan Glavica (ipak) igrač Varteksa!

Dejan Glavica danas je prijepodne registriran za Nogometni klub Varteks. Ovaj 25-godišnji varaždinski veznjak koji je nakon nogometnog školovanja u (starom) Varteksu branio boje Slaven Belupa, austrijskog Horna i slovenskog Zavrča, nastavak aktualne sezone odradit će u Varteksovom narančasto-plavom dresu, a pravo nastupa stječe već u srijedu, u četvrtfinalu Kupa ŽNS Varaždin u Vinici protiv istoimenog županijskog ligaša.

Glavica je s vodstvom NK Varteksa sve dogovorio još prije mjesec dana, ali uz klauzulu da mu u slučaju atraktivnog inozemnog angažmana klub omogući ispisnicu. Upravo u danima kad se očekivao certifikat Nogometne zveze Slovenije pod čijim je okriljem Dejan zadnje službeno nastupao (prvoligaš Zavrč), ukazala se ponuda renomiranog poljskog Gornika iz Zabrza, kluba koji se u svojoj bogatoj povijesti diči sa čak 14 titula prvaka Poljske, 6 naslova pobjednika Kupa, koji je 1970. godine igrao finale Kupa pobjednika kupova protiv velikog Manchester Cityja... Iako je Glavica prošao probu u Gorniku, zakompliciralo se oko papirologije (uvjeta) i tu je Dejan „presjekao“ te se vratio kući.

Tako će nakon Vukmana i Drevena još jedno zvučno nogometno ime s prvoligaškim rejtingom nositi Varteksov dres, što je – uz neumoljivog napadača Medveda i druga ovoljetna pojačanja (Harmicar, Turković, Broz, Bogović) – još jedna kockica u mozaiku građenja momčadi za napad na Treću HNL, glede čega ambiciju u klubu sve manje kriju.

29. rujna 2016. u 06:55
u (trening) utakmici 1/4 finala kupa žns varteks prvi put u polufinalu koje se na proljeće igra protiv varaždina.