Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
16. listopada 2012. u 15:41
Varteks nes(p)retno ispustio pobjedu kod Slobode

U utakmici 9. kola 2. ŽNL Istok Varteks je gostovao kod varaždinske Slobode i kući se vraća samo sa bodom. Konačan rezutat bio je 1:1, a strijelci su bili: Dinko Solić za Varteks i Marko Roginić za Slobodu.

Ne mogu nikako biti zadovoljni ni igrači, ni navijači Varteksa nakon olako ispuštene pobjede na jučerašnjem gostovanju kod Slobode.
Iako je Varteks preuzeo inicijativu od samog početka utakmice, prvu priliku imala je Sloboda već u 5. minuti nakon ubačaja s desne strane i odličnog udarca glavom. Odmah u slijedećem napadu Varteks uzvraća preko Ivana Kostelca, a u 8. minuti prijete gosti iz slobodnog udarca. Uslijedilo je razdoblje bezidejne igre u kojoj je Varteks imao više od igre, ali konkretnih prijetnji prema golu Slobode nije bilo. Do kraja poluvremena zabilježili smo još samo šansu iz 25. minute kada na ubačaj Dominika Kobzineka s lijeve strane za pola koraka kasni Marko Poljan. Bilo je to sve što se moglo izdvojiti iz vrlo siromašnog prvog poluvremena.

Početkom nastavka ponovo prijeti domaćin, ali udarac sa 10-ak metara sigurno kroti Marko Šprem. Još jednu priliku Sloboda propušta u 55. minuti, nakon dobro izvedenog kornera i još boljeg udarca glavom. Nakon toga utakmica se ipak rasplamsala u odnosu na prvo poluvrijeme, a počele su se redati i šanse Varteksa. U 61. minuti lijepo kroz sredinu prolazi Josip Belavić, ali njegov udarac sa 20-ak metara brani vratar Slobode Bojan Šešet. Ubrzo zatim slijedi odličan ubačaj Davida Matučeca na drugu stativu gdje se lijepo ušuljao Dario Horvat, ali njegov udarac završava u vanjskom dijelu mreže. Nakon perioda mirnije igre ušlo se u najzanimljiviji dio utakmice, tj. njezinih posljednjih 15 minuta. Prvo u 76. minuti vratar Slobode Šešet loše ispucava loptu, ona završava kod Kostelca, koji se sjurio prema golu Slobode, ali njegov udarac odlazi pored gola. Novu priliku imao je Kostelac u 82. minuti nakon još jednog dobrog ubačaja Davida Matučeca, ali i taj udarac brani Šešet. Napokon u 87. minuti varteks vodi. Nepunih 5 minuta nakon što je ušao u igru Dinko Solić odličnim volejem zabija za vodstvo Varteksa. I kad su već svi očekivali da će Varteks osvojiti vrlo teško izborena 3 boda, domaćin u 90. minuti izjednačuje, nakon velike greške vratara Šprema i Varteksove obrane.

Šteta, jer iako je Varteks većinu ove utakmice odigrao loše, ipak se kući mogao vratiti sa 3 boda, koja bi psihološka jako puno značila pred novi derbi sa Trnjem slijedeće nedjelje. No što je, tu je. Vjerujemo da ova momčad ima karakter koji je već pokazala nekoliko puta ove sezone i da ćemo u slijedećem kolu u Jalkovcu gledati jedan drugi, bolji Varteks.

Spomenimo i novu pobjedu Varteksovih pionira koji se ponovo bili uvjerljivi i pobijedili pionire Slobode sa 5:0. Strijelci su bili: Matija Cvetko dva puta i po jednom Nikola Šobak, Anton Marković i Izidor Beatović.

9. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Sloboda (Vž) - NK Varteks 1:1 (0:0)

SKUNC Sloboda. Gledatelja: 300. Suci: Buden, Lukinec, Bunić

NK Sloboda: Šešet, Roginić, Herceg (od 35. Đurasek), Kraš, K. Sambolec, Novaković, L. Sambolec, Đurinec, Nježić (od 90. Kos), Horvat (od 46 Kovačević), Knok

NK Varteks: Šprem, Pomper, Ričko, Da. Matučec, Kostelac (od. 83. Solić), N. Drožđek, Jelenski, Kobzinek (od 72. Ježovita), Poljan (od 54. Horvat), Belavić, Zajec

13. Mladost VŽ 6 0 0 6 0 - 41 0

vidi se iz gornjeg izvatka iz nogometnog glasnika da je liga limaća u-8 za ovu polusezonu završila.
21. listopada 2012. u 16:43
Zanimljivo je to, Varaždin, jedan od većih gradova u Hr ima sad tri 2ŽNL-gaša??, za koga navija večina navijača bivšeg Varteksa/varaždina, za Varteks ili Varaždin ŠN, zašto Varteks ne igra na gradskom stadionu, ko je zapravo sljednik bivšeg prvoligaša, kakve su ambicije Varteksa, odnoso varaždina, da li se priča što o povratku u prvu HNL?
Vidi cijeli citat

nijedan nije nasljednik, NK Varaždin nasljednik Varteksa ne postoji više, većina navija za Varteksa , Varteks ne igra na stadionu jer nije pravno nasljenik kluba možda nakon izbora lokalnih se nešto i promjeni, mislim da Varteks za sada nema veće ambicije možda 1ŽNL eventualno još nemaju novca za prave povratke 1 i 2 liga ali i to se može promjeniti nakon izbora .
[uredio Split1912 - 21. listopada 2012. u 22:07]
spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94
kapelnik90
kapelnik90
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.07.2011.
Poruka: 632
21. listopada 2012. u 22:37

Prije tri tjedna je bila tekma na gradskom stadionu, Varteks-Varaždin ŠN, mislim da je jasno za koji je klub većina od 4000 prisutnih navijala.
Varteks ne igra na gradskom stadionu jer su se igrališta prijavljivala u 7. mjesecu za ovu sezonu, a i NK Varaždin (koji je do prije nekoliko tjedana bio upravitelj stadiona, sad je to ZŠUG Varaždina) i NK Varaždin ŠN su prijavili gradski stadion jer je i fizički i pravno bio u njihovim rukama.
NK Varaždin ne može imati sljednike (NK Varteks to sigurno nije) jer klub još uvijek igra sa svim kategorijama osim seniora. A u NK Varaždin ŠN je prebačeno 50 % igrača u svakoj kategoriji i oni se paralelno natječu kao dva kluba,a koriste sve resurse (igrače i trenere i upravu), športsku opremu i infrastrukturu od jednog kluba  NK Varaždina.
Dokad bude takva farsa mogla trajati, nadam se ne još dugo.
Ambicije Varteksa su osvajanje 1. mjesta i plasman u 1. ŽNL seniora, igranje 1. lige regije sjever u slijedećoj sezoni sa kategorijama U-10,U-12 i U-14. Pioniri premoćno vode u 2. ŽNL i stvarno je velika šteta da su onemogućeni da i ove sezone igraju 1. ligu koju po kvaliteti i zaslužuju.
Formirana je i kategorija U-6 koja sa kategorijom U-8 (koja je jesenski prvak lige limača U-8) broji 40 klinaca.
Priča o 1. HNL ipak još sad nije realna.
Quisco
Quisco
26. listopada 2012. u 20:24
rafael-ark je napisao/la:

to sam već prije htjel pitati da malo pojasniš, ali nisam stigel.
a onda sam otišel malo skitati po obali pa ne samo da nisam pital kaj si htjel reći s ovim, nego nisam stavil izvještaj s derbija protiv trnja, niti sam derbi gledal. evo, i ja propustil službenu tekmu varteksa od kad postoji. prvu.
Quisco
Quisco
26. listopada 2012. u 20:38
Još jedan derbi završio remijem

Pretposljednje kolo jesenskog dijela prvenstva u 2. ŽNL Istok donijelo nam je susret između drugoplasiranog Varteksa i vodećeg Trnja. Utakmica je završila neriješeno, 2:2. Gosti su vodili golovima Gorana Vugrinca i Marka Marijanovića, a Varteks je izjednačio nakon dva gola Marka Poljana.

Pred 400-tinjak gledatelja u Jalkovcu Varteks i Trnje odigrali su utakmicu koja je s pravom zaslužila epitet derbija. Vrlo zanimljiva i borbena utakmica, četiri gola, dva jedanaesterca, 2 crvena kartona i odlična atmosfera opravdali su najave koje su prethodile utakmici.
Počelo je vrlo čvrsto sa obje strane, ali ipak je u većem dijelu prvog poluvremena Trnje bilo bolja momčad na terenu. Gosti su i prvi zaprijetili u 11. minuti, ali dobar udarac sa 18 metara još bolje brani Davor Marčetić. Uzvratio je Varteks desetak minuta kasnije, polukontrom koju ne uspijevaju kvalitetno završiti Ivan Kostelac i Dominik Matučec. No od 28. minute gosti vode 0:1. Nakon ubačaja s desne strane i lošeg postavljanja obrane Varteksa, Goran Vugrinec nije imao težak zadatak na drugoj stativi. Nedugo zatim pokušao je iz slobodnog udarca sa 25 metara zaprijetiti Dino Pomper, ali vratar Trnja Alen Tuđan je spreman. Ubrzo su gosti i udvostručili svoju prednost, nakon što je u 38. minuti jedanaesterac skrivio Nikola Drožđek. Siguran strijelac za 0:2 bio je Marko Marijanović. Do kraja poluvremena još su gosti dva puta opasno prijetili, ali oba puta siguran je bio Marčetić.

Drugo poluvrijeme donijelo je ipak puno bolju igru Varteksa i situacija na terenu tada se prilično promijenila. Varteks je krenuo odlučan stići prednost gostiju, pa gostima nije preostalo drugo, nego da se velik dio poluvremena brane. Jednu od tih velikih prilika nije iskoristio Kostelac u 63. minuti, kada je pored gola poslao jedan vrlo upotrebljiv ubačaj slijeva. Ipak, veliki pritisak Varteksa urodio je plodom u 65. minuti. Bila je to vrlo lijepa akcija u kojoj je Dominik Matučec poslao jednu prizemnu loptu sa lijeve strane, koja je prošla nekoliko igrača na liniji šesnaesterca gostiju i na kraju došla do Marka Poljana, koji fenomenalnim udarcem para mrežu Trnja i Varteks se vraća u igru. Krenula je tada potpuna ofenziva i samo 5 minuta nakon prvog pada i drugi gol Varteksa. Svoj drugi pogodak na utakmici za 2:2 iz jedanaesterca postiže Marko Poljan u 71. minuti, nakon prekršaja na Kostelcu. Stisnuo je Varteks još jače nakon izjednačenja, ali mogli su i gosti do novog vodstva u 79. minuti, srećom polukontra završava udarcem preko gola. Uslijedila je nova ogromna šansa za Varteks, ali nakon kornera Davida Matučeca na drugoj stativi čisti gol promašuje Kostelac. Igrala se 84. minuta. Tri minute potom ponovo opasno prijete gosti, ali nakon ubačaja na drugu stativu ponovo je spreman danas odlični Marčetić. Potom su uslijedile lude posljednje 3 minute i sudačka nadoknada. Prvo u 89. minuti u kontru kreće Dominik Kobzinek, odlično upošljava Dinka Solića, ali njegov udarac brani Tuđan. U 90. minuti još veća šansa za Varteks, kada se sam pred Tuđanom našao Solić, ali ne korisiti stopostotnu šansu. Imali su i gosti još jednu priliku u sudačkoj nadoknadi, nakon udarca izvana kojeg kratko odbija Marčetić, ali gosti ne koriste odbijenu loptu. U samoj nadoknadi došlo je i do okršaja na samom terenu, a konačan ishod bili su crveni kartoni za Dominika Kobzineka i Gorana Vugrinca, te žuti karton za Tuđana.

Na kraju može se reći da je neriješen rezultat najpravedniji, nakon što je Trnje bilo bolja momčad u prvom, a Varteks u drugom poluvremenu, ali ipak ostaje žal za velikim propuštenim prilikama u drugom poluvremenu.
Situacija na tablici ostala je nepromijenjena što se tiče vodeće dvije momčadi. Za tjedan dana igra se posljednje jesensko kolo u kojem Varteks ide u goste Mladosti iz Varaždinskih Toplica, dok će Trnje na svom terenu ugostiti trećeplasiranu momčad Čeva.

U utakmici pionira Varteks je zabilježio još jednu visoku pobjedu. Protiv vršnjaka iz Trnja rezultat je bio 13:0. Ovim rezultatom pioniri su već nakon pola sezone probili granicu od 100 zabijenih golova i sada sa maksimalnih 27 bodova iz 9 utamica imaju gol razliku 102:0. Četiri gola zabio je Matija Cvetko, tri Anton Marković, dva Andrija Pozder, a po jednom su se u strijelce upisali Matija Kuhar, Izidor Beatović, Matko Bais i Nikola Šobak.

10. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Varteks - NK Trnje 2:2 (0:2)

Igralište u Jalkovcu. Gledatelja: 400. Suci: Zebec, Premužaj, Galinec

Strijelci: 0:1 G. Vugrinec (28), 0:2 M. Marijanović (39, 11m), 1:2 Poljan (65), 2:2 Poljan (71, 11m)

NK Varteks: Marčetić, Pomper, Ričko, Da. Matučec, Kostelac (od 85. Solić), Horvat, Do. Matučec, N. Drožđek, Jelenski (od 65. Belavić), Poljan, Zajec (od 46. Kobzinek)

NK Trnje: Tuđan, M. Vugrinec, Požgaj, K. Domiter, Habuš, Skupnjak, I. Marijanović (od 70. D. Domiter), M. Marijanović, Mraz (od 85. Vrbanić), Miko (od 89. Novoselec), G. Vugrinec

Quisco
Quisco
26. listopada 2012. u 20:46
danas je počela lijepa akcija.
citiram:

Danas, u petak, 26. listopada, sa početkom u 10.00 h, u dvorani sportskog centra TTS održat će se završna prezentacija rada Škole nogometa Varteks Fotex u organizaciji NK Varteks Varaždin, a namijenjena vrtićkoj populaciji djece.
Prema dogovoru sa mjerodavnim gradskim službama, ovaj tjedan je u svim varaždinskim dječjim vrtićima održan pokazni trening koji su osmislili treneri naše škole nogomet
a.
Posebnost ove prezentacije je i u tome što je vode stručni voditelji koji su ujedno i igrači NK Varteks. Tako će nogometni program za dječake voditi profesor kineziologije Tomislav Jelenski (igrač kluba i voditelj Škole nogometa) dok će plesni program za djevojčice voditi instruktor plesa Davor Marčetić, inače vratar NK Varteks.
Sudjelovanje djece u ovoj prezentaciji je, naravno, besplatno, a svaki sudionik dobiti će i prigodne poklone kao i majicu sa oznakama klupske škole nogometa.
Želja je naše škole nogometa da pružimo vrtićkoj populaciji prvi susret s organiziranim bavljenjem sportom, te ih od najranijih dana upoznamo sa djelovanjem našeg kluba, trenutno najbrojnijeg sportskog kolektiva u gradu.
Cijeli ciklus prezentacije po varaždinskim vrtićima omogućili su i sponzori Škole nogometa, a prije svega Cedevita sa svojim brandom: Cedevita Kids