Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
13. svibnja 2021. u 06:13

Varteks bez bodova protiv Poleta u utakmici nadoknade 21. kola 3.HNL Sjever

Varteks je danas u Svetom Martinu na Muri igrao utakmicu nadoknade 21. kola 3.HNL Sjever protiv Poleta. Susret je završio 3:1 za domaćine.

Bumbari su utakmicu započeli u sastavu: Jovan – Radić, Režić, Težački, Kudumija – Kukec, Novko, Lukan, Jazbec – Kesse i Vajagić. Na klupi su još bili Dvanajščak, Vitković D., Premužić i Brezovec.

Prvo poluvrijeme prošlo je u blagoj inicijativi domaćina. Bez većih prilika s obje strane i nekoliko neopasnih udaraca igralo se sve do 42. minute. Tada Polet dolazi u vodstvo preko Brezovca. Varteks je u prvom dijelu najviše pokušavao na kontre i polukontre, a baš tako je Polet zabio drugi pogodak odmah minutu nakon prvog.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još dva pogotka – po jedan sa svake strane. Prvo su domaćini povećali vodstvo u 77. minuti, da bi Varteks preko Dvajanščaka u 85. minuti smanjio zaostatak na 3:1 i postavio konačan rezultat.

U subotu 15. svibnja za Bumbare slijedi još jedna utakmica nadoknade, ovaj put riječ je o susretu 12. kola u Virju protiv posljednjeg Podravca.

Quisco
Quisco
14. svibnja 2021. u 06:14

Quisco
Quisco
15. svibnja 2021. u 06:29

danas u 17:30 varteks igra odgođenu utakmicu u virju protiv podravca a onda slijedi nastavak u ligi za ostanak.

Quisco
Quisco
16. svibnja 2021. u 07:59

Varteks deklasiran u Virju

Varteks je danas gostovao u Virju kod posljednjeplasiranog Podravca u sklopu utakmice nadoknade 12. kola 3.HNL Sjever. Susret je trebao biti odigran još u jesenskom dijelu, ali je zbog samoizolacije igrača odgođen te odigran danas. Bumbari su teško poraženi - 5:1.

Varteks je započeo susret u sljedećem sastavu: Jovan – Radić, Režić, Kudumija, Lukan – Dvanajščak, Kukec - Novko, Vajagić , Jazbec – Kesse. Priliku s klupe čekali su Vitković, Malenović, Nježić, Matučec i Brezovec.

Prvo poluvrijeme Varteks je pružio vrlo lošu partiju, možda i najgoru u ovoj sezoni. Već nakon petnaestak minuta bilo je 2:0 za domaćine, a do kraja poluvremena ta se prednost povećala na velikih 4:0, inače momčadi koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva osvojila samo tri boda.

Redom su za Podravac u prvom dijelu zabijali Tuba, Furmek, Arap i Kovačić.

Drugi dio Varteks pokušava više nego što je pružio u lošem prvom dijelu, ali umjesto smanjenja rezultata u 55. minuti David Arap zabija još jednom za 5:0. Počasni pogodak za Bumbare daje Luka Vajagić u 62. minuti, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao

Bumbari sada kreću u playoff lige za ostanak 3. HNL Sjever, a prva utakmica upravo je protiv današnjeg protivnika. Podravac dolazi na Slobodu u srijedu, 19. svibnja u 18 sati, a utakmica se zbog poštivanja epidemioloških mjera igra bez gledatelja.

Bumbari bez bodova i u 'uzvratu' protiv Podravca na Slobodi

Varteks je danas na SC Sloboda igrao prvu utakmicu playoffa lige za ostanak u 3.HNL Sjever protiv Podravca. Utakmica je završila rezultatom 1:0 za goste.

Prvo poluvrijeme prošle više u dominaciji Varteksa, pogotovo od 15. minute do kraja. Ipak, prvi su u osmoj minuti zaprijetili gosti, a prizemni udarac Jovan brani uz male poteškoće koje idu uz teški i teren natopljen kišom.

Kiša otežava kombinatoriku u nekoliko navrata, ali Bumbari u 15. minuti prijete preko Kessea koji puca preko gola. Nekoliko minuta kasnije Novko pokušava s neugodnim ubacivanjem pronaći Vajagića, ali lopta se u nastavku odbija od obrane Podravca, dolazi do Jazbeca koji na 20 metara puca preko vratnice.

Gosti većinom prijete preko polukontri. Tako je bilo i u 38. minuti kada Jovan jedan udarac s 18 metara vadi ispod prečke i odbija u korner. Nakon kornera za Podravac razvila se kontra za Varteks. Loptu vuče Kukec, podvaljuje Vajagiću koji dolazi do samog protivničkog 16-erca, odigrava dupli pas s Kesseom, a Vajagićev udarac golman Podravca jedva brani.

Drugo poluvrijeme počinje loše za Varteks. U 49. minuti Podravac ima korner, a najviši u skoku je David Gilanj za 1:0 gostiju.

U 67. minuti Varteks ima slobodan udarac s 25 metara. Loptu uzima Režić i silovito puca. Golman Podravca već je bio savladan, ali lopta pogađa prečku.

U 83. minuti Kukec uzima loptu na 20-ak metara od gola, cilja visoko pod prečku, ali golman gostiju je još jednom uspješniji te odbija loptu u korner.

Bumbari pokušavaju još u sudačkoj nadoknadi. Režić iz slobodnog udarca s desne strane ubacuje u 16 metara, tamo je velika gužva, a golman gostiju izbacuje u korner. Pritisak se nastavio još 2 minute, a zatim je sudac odsvirao kraj.

U sljedećem 2. kolu playoffa lige za ostanak Varteks već u subotu, 22. svibnja, gostuje u Đurđevcu kod NK Graničara od 18 sati.

Varteks ostao bez bodova u Đurđevcu

Varteks je danas igrao utakmicu 2. kola lige za ostanak 3.HNL Sjever. Gostovao je u Đurđevcu kod Graničara. Rezultat je bio 3:1

Prvih desetak minuta pripalo je domaćinima i u 10. minuti zabili su za vodstvo. Utakmica se tada stabilizirala, Bumbari su bili sve bolji te kreirali 2-3 izgledne šanse. Ipak, dotad potez utakmice pripao je mladom igraču. Keča je primio loptu, nanizao tri igrača i s 25 metara potegnuo te zabio za izjednačenje. Iako je Varteks do kraja poluvremena bio bolji, Graničar još jednom prelazi u vodstvo nakon kornera.

Drugo poluvrijeme Varteks dobro parira Graničaru, bolji je, ali sve do isključenja Nježića sredinom drugog dijela. Tada Graničar lomi utakmicu i pogađa za konačnih 3:1.

Bilo je tu nešto prilika i poluprilika Bumbara do kraja, ali do smanjenja zaostatka se nije moglo. Danas je Varteks igrao bez nekoliko igrača – Kudumije, Vajagića, Vukovića, Lukana...

To je već šest utakmica za Bumbare u zadnja dva tjedna, umor kod igrača zbog samoizolacija je velik, pogotovo zbog isprekidanog rasporeda prošle polusezone, a dosta natrpanih termina utakmica ovog proljetnog dijela.