Quisco
19. veljače 2022. u 07:56

Nastavak prvenstva u 3.HNL Sjever, Varteks ide u Koprivnicu

Održan je plenum klubova 3. HNL Sjever u Varaždinskom nogometnom savezu.

Donesena je odluka da se prvenstva u 3.HNL Sjever nastavlja 15. kolom u subotu, 26. veljače 2022. godine, a utakmice će se do kraja sezone igrati subotama. Nakon 22. kola slijedi podjela lige na dva dijela – prvih šest momčadi ide u playoff i bore se za prvaka (5 utakmica), dok se preostalih šest ekipa bori za ostanak.

Na plenumu je odlučeno s obzirom da čak pet ekipa kandidira za dva mjesta koje vode u viši rang natjecanja, u završnici će im međusobne utakmice suditi suci višeg ranga Zagrebačkog nogometnog saveza.

Varteks će u prvom kolu proljetnog dijela gostovati u Koprivnici kod istoimenog domaćina u subotu 26. veljače.

Quisco
Quisco
19. veljače 2022. u 08:02

danas u 14:30 sati varteks igra generalku pred nastavak sezone.
igra protiv nk ivančica ivanec na stadionu sloboda.

26. veljače 2022. u 05:42

Kukec najavio gostovanje u Koprivnici: 'Dobro smo se pripremali i proširili igrački kadar'

U subotu, 26. veljače 2022. godine od 15 sati Varteks gostuje u Koprivnici u sklopu 15. kola 3.HNL Sjever i nastavka natjecanja.

Proljetni dio tako započinje gostovanjem kod neugodnog domaćina koji ima mladu momčad, a prvu utakmicu prvenstva ove godine najavio je kapetan Fran Kukec.

- Pripreme smo odradili na vrlo visokoj razini, zaobišle su nas ozljede i bolesti što je najvažnije te mislim da smo spremni za početak prvenstva. Trener Vukelić unio je dosta novina u trenažni proces, puno pažnje pridaje taktici, treninzi su bazirani na igri s puno zahtjeva i jako je zanimljivo - kazao je Kukec

Tijekom zime u Varteks je pristiglo i nekoliko pojačanja.

- U svlačionici imamo podosta novih lica, sve su to dečki koji su igrali važne uloge u svojim klubovima i smatram da će nam biti od velike pomoći. Također, jako je važno da smo proširili igrački kadar na 22 igrača pa da nam se više ne ponove situacije kad su nas ozljede i korona srezali da smo se jedva skupljali za utakmice - naglasio je Kukec.

Slijedi prva natjecateljska utakmica ove godine - za nastavak proljeća Bumbari idu u susjednu Koprivnicu.

- U subotu gostujemo u Koprivnici, radi se o jako mladoj i poletnoj ekipi koja je dovela u svoje redove iskusnog Delića, također imaju puno novih lica, sigurno su bolji nego na jesen i očekuje nas vrlo teška utakmica. Nažalost, zbog fakultetskih obaveza Jura Kos i ja nećemo moći nastupiti subotu no vjerujem u dečke i nadam se da ćemo mi biti ti koji će teren napustiti uzdignute glave - istaknuo je za kraj Kukec

Quisco
Quisco
27. veljače 2022. u 06:21

Podjela bodova u Koprivnici: Bumbari uzeli bod pogotkom Maura Benka

Bumbari su danas u sklopu 15. kola 3.HNL Sjever gostovali u Koprivnici na otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Susret je završio remijem - 1:1 (1:0).

Za Varteks su startali: Kanižaj - Mikičić, Lukačić, Rožmarić, Režić, Vajagić, Hajduk, Angelovski, Benko L., Sabljić i Benko M. Na klupi su svoju priliku čekali Jovan, Pukšec, Horaček, Novko, Lukan, Sunara i Bebek.

Prvo poluvrijeme gledali smo izjednačenu utakmicu, a domaćini su poveli u 25. minuti nakon greške vratara Kanižaja. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Drugi dio Varteks je bio puno konkretniji. Vidjeli smo pogođenu stativu Bumbara, tri velike šanse, a Horaček i Novko, koji su ušli s klupe, donijeli su novu energiju u ekipu, a sve je zaokružio Mauro Benko u 70. minuti pogotkom za 1:1. Do pobjedničkog gola Bumbari ipak nisu uspjeli doći.

Valja napomenuti kako ovu utakmicu nisu mogli igrati kapetan Fran Kukec i Jura Kos zbog fakultetskih obveza.

Također, trener Zoran Vukelić na teren je poslao čak četvoricu igrača mlađih od 18 godina, a Varteksova mladost, pomiješana s iskustvom, pokazala je sjajan pristup kojim će se voditi ostatku sezone.

U sljedećem kolu na Slobodi dočekujemo Rudar iz Murskog Središća.