Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
07. listopada 2012. u 19:05
uh, vikend nam baš i nije neki...
desetkovana seniorska ekipa u kojoj je najbolji strijelac lige moral igrati desnoga beka, je odigrala bez golova protiv (isto nepotpune, po pričanju protivnika) trećeplasirane ekipe čeva iz podevčeva.

jedina stvarno svijetla točka su bili pioniri koji su pionirima čeva u jednostranoj tekmi (i protiv osmorice na terenu) nametali 26 golova.

kako su seniori prošli ovo kolo
spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94

Tijesan poraz juniora

U utakmici 8. kola 2. ŽNL Istok juniori NK Varteks na domaćem su terenu poraženi od ponajbolje momčadi lige NK Čevo iz Podevčeva. Konačan rezultat bio je 0:2, a strijelci za goste bili su Nikola Cecelja i Matija Matija Markovec.

Bila je to utakmica koja je prilično "vukla" na neriješen rezultat, no gosti su svoje dobre šanse iskoristili i zasluženo odnose sva tri boda.
Počelo je šansama s obje strane. Gosti su zaprijetili već u 6. minuti udarcem izvana, a u 9. uzvraća Borna Plantak. Prvih 15-ak minuta gosti su bolje kontrolirali igru, no nakon toga mladi se bumbari malo više oslobađaju i lijepim protokom lopte pokušavaju izgraditi akcije. No prvu čistu priliku za pogodak imalo je Čevo. Imali su gosti u 20. minuti napad po  desnoj strani. Ubačenu loptu promašuje obrana Varteksa, a gosti imaju čisti šut sa 5 metara, koji odlično brani Fabijan Hrnčić. Slijedeću veliku priliku imao je Varteks u 32. minuti kada loptu u prostor dobiva Karlo Perčinlić, uspjeva doći do nje prije vratara Čeva Slunjskog, ali ga nažalost ne uspjeva prebaciti. U 39. minuti korner je dobro izveo Nikola Božinić, ali u gužvi koja se stvorila nije bilo prave reakcije igrača Varteksa. Sve u svemu prvo poluvrijeme gledali smo jednu izjednačenu i čvrstu utakmicu.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 47. minuti imali su gosti stopostotnu priliku za vodstvo, ali u situaciji "1 na 1" ponovo odlično reagira Hrnčić. Uslijedila je u 55. minuti nova velika šansa za goste, ali udarac glavom nakon kornera sa gol crte spašava Filip Majkić. Slijedi razdoblje mirnije igre, uglavnom između dva šesnaesterca, sve do 65. minute kada gosti dolaze do 0:1. Loše je jednu ubačenu loptu počistila obrana Varteksa, a na drugoj stativi spreman je bio Nikola Cecelja. Mogao se Varteks ekspresno vratiti, da je u 68. minuti Perčinlić uspio bolje zahvatiti ubačenu loptu na 5 metara. Nakon toga opasno izvana prijete Luka Matvij i Denis Pukšić, ali rezultat se ne mijenja. Probali su mladi bumbari stisnuti goste u posljednjih 20-ak minuta, ali jednostavno nije išlo. Na kraju gosti su potvrdili svoju pobjedu golom Matije Markovca iz polukontre u 90. minuti, nakon što je Varteks sve karte bacio u napad.

Slijedeće kolo juniori Varteksa gostovat će kod vršnjaka iz Sračinca. Utakmica je na rasporedu 13.10. u 15:30 sati na igralištu u Sračincu.
Quisco
Quisco
09. listopada 2012. u 17:09
Derbi protiv Čeva završio bez golova

Nakon velikog spektakla u prošlom kolu protiv NK Varaždin ŠN, Varteks je u 8. kolu odigrao još jedan derbi. Na igralištu u Jalkovcu gostovao je NK Čevo iz Podevčeva, a susret je završio bez golova.

Obje momčadi ušle su u susret prilično oslabljene, što je utakmici dalo dodatnu draž i napetost, s obzirom da se radilo o dvoboju prve i treće momčadi lige.
Prvo uzbuđenje na utakmici dogodilo se u trećoj minuti kada igrač gostiju Vedran Ptiček udarcem iz velike udaljenosti pogađa prečku. Varteks je uzvratio na isti način u 15. minuti kada Dino Pomper iz slobodnog udarca s desne strane također pogađa prečku. Uslijedilo je razdoblje u kojem je Varteks više težio igri, ali gosti su se čvrstom igrom u sredini terena dobro branili i nisu dozvolili ozbiljnije prijetnje prema svom golu. Pokušao je Varteks udarcima sa distance, ali udarci Dominika Kobzineka u 26. i  Pompera iz slobodnog udarca u 32. minuti ne mijenjaju početni rezultat. Imali su i igrači Čeva lijepu šansu u 35. minuti, ali udarac desno iskosa završava pored gola Marka Šprema. Pokušavao je Varteks dosta toga po bokovima, ali prave završnice u prvom poluvremenu nije bilo. Mora se napomenuti i da se izostanak Daria Horvata (zbog ozljede) i Davida Matučeca (žuti kartoni) dosta osjetio.

Drugo poluvrijeme počelo je lijepom šansom za Varteks, ali u 47. minuti Marko Poljan puca preko gola. Pogodio je Varteks još jednu prečku i to u 52. minuti nakon slobodnog udarca Ivana Kostelca. Već u slijedećem napadu nova velika prilika za Varteks. Ponovo se u šansi našao Kostelac nakon ubačaja s lijeve strane na drugu stativu, no lopta završava u vanjskom dijelu mreže. Dobar početak drugog poluvremena Varteksa nastavio je Tomislav Zajec snažnim udarcem iz slobodnog udarca sa 30-ak metara, te još jednim udarcem izvana u 57. minuti. Uslijedila je i navjeća prilika gostiju. Nakon greške Varteksove obrane u 61. minuti gosti ne koriste čistu šansu u kaznenom prostoru Varteksa. U posljednjih pola sata Varteks kreće sve ozbiljnije i jače prema golu Čeva. Ponovo se nastavilo probojima po bokovima. Jedna takva akcija zamalo je završila golom, ali je nakon prodora Josipa Belavića po desnoj strani za pola koraka u petercu gostiju zakasnio Kobzinek. Slijedi šansa Poljana u 73. minuti nakon još jednog ubačaja s desne strane. Tri minute kasnije u šansi je ponovo Kostelac nakon kornera Pompera, ali lopta jednostavno ne želi u gol. Ista akcija, ali s drugim sudionicima dogodila se u 86. minuti. Ovaj puta ubacio je kapetan Nikola Drožđek, a na drugoj stativi našao se Dominik Matučec, ali ni on ne uspjeva zabiti.

Ipak, bez obzira na podjelu bodova, Varteks je zadržao prvo mjesto na tablici, budući da je Trnje također remiziralo na gostovanju kod Slobode Tužno.

Slijedeću utakmicu Varteks će odigrati na gostovanju kod varaždinske Slobode. Prilika je to da se ponovo okupi navijačka vojska i na stadionu Slobode podrži dečke u borbi za nova tri boda.

U utakmici pionira koja se igrala kao predigra seniorske utakmice, pioniri Varteksa ponovo su bili vrlo uvjerljivi. Ovaj puta teško su "stradali" vršnjaci iz Podevčeva. Konačan rezultat visokih 26:0 za Varteks!

8. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Varteks - NK Čevo 0:0 (0:0)

Igralište u Jalkovcu. Gledatelja: 150. Suci: Hrastić, Kassab, Lukinec

NK Varteks: Šprem, Pomper, Jelenski, Vidaček, Kostelac, Do. Matučec, Ježovita (od 53. Belavić), N. Drožđek, Kobzinek (od 86. Solić), Poljan, Zajec (od 74. Kučar)

NK Čevo: S. Slunjski, Meštrić, Martinec, M. Mavrić, N. Cecelja, S. Mavrić, Gale, Plantak, M. Slunjski (od 43. Markovec), Ptiček (od 77. T. Cecelja), Ma. Mavrić

Quisco
Quisco
12. listopada 2012. u 06:56
s prilično zakašnjenja, jedan od službenih video izvještaja s tekme varteks - varaždin šn:

Quisco
Quisco
13. listopada 2012. u 08:33
raspored utakmica za vikend.
sve selekcije varteksa svoje ligaške utakmice igraju danas (sloboda svoje domaće tekme igra uvijek subotom, pa zato pioniri i seniori nastupaju danas).

prvi počinju pioniri koji u 14:00 sati nastupaju protiv slobode u gostima. ova utakmica je derbi pionirske lige, jer je varteks prvi za 7 pobjeda iz 7 tekmi, a sloboda druga za 6 pobjeda, neriješenom tekmom i jednim porazom iz 8 utakmica.

u 15:30 na stadionu slobode nastupa seniorska ekipa u utakmici koja bi trebala biti riješena u našu korist bez nervoze.
istovremeno, u sračincu juniori nastupaju protiv istoimenog domaćina.

zadnji danas nastupaju limaći u-10, koji u ivancu igraju u 17:00 sati protiv dubravke.