Quisco
Quisco
07. studenog 2012. u 18:48
Limači Varteks – Fotexa do prvog mjesta u slovenskom Zlatoličju

Iako su se prije samo dva tjedna okitili naslovom prvaka lige limača U-8, dječaci Škole nogometa Varteks–Fotex nisu prestali s treninzima. Dolaskom hladnijih dana svoje su aktivnosti tako premjestili u dvoranu te su sudjelovali na međunarodnom turniru u slovenskom Zlatoličju, gdje su se osvojili prvo mjesto.

Na turniru je sudjelovalo 15 momčadi, a iako su prvu utakmicu izgubili, pobjedama u preostale tri, izborili su prvo mjesto u skupini te plasman u polufinale. U prvom polufinalu domaćin Zlatoličje bilo je bolje od Aluminija, dok je jedini hrvatski predstavnik pobjedio Dobrovce.

U finalu su vještiji bili Varaždinci koji su slavili 2:0, a pobjedu im je donio Dominik Fošnar s dva pogotka. Treba spomenuti kako je turnirska komisija za najboljeg igrača turnira izabrala Frana Rožmarića iz pobjedničke momčadi.

Quisco
Quisco
11. studenog 2012. u 10:08
zadnju utakmicu zadnjeg jesenskog kola, odgođenu zbog snijega, danas u varaždinskim toplicama igraju domaćini i varteks.
Quisco
Quisco
11. studenog 2012. u 17:33
odgođena tekma zadnjega jesenskog kola mirno i bez nervoze zaključena u korist varteksa rezultatom 0:3. strijelci solić, kostelac i da. matučec.
izvještaj slijedi.
Pristupio: 01.09.2012.
Poruka: 3.723
12. studenog 2012. u 16:06
jesen bez poraza a titula jesenskog prvaka izmakla je zahvaljujući bizarnim završecima pojedinih utakmica.
Margečan- nakon povratka iz 0-2 na 2-2, promašujemo prazni gol(nema ni golmana).
Sloboda- zabijemo za 1-0 u 90. minuti, dobijemo gol u 93.
Trnje- vratimo se nakon 0-2 na poluvremenu na 2-2 i u finišu zapucamo nemoguće.
S tim bodovima imali bi +5 i lagodno proljeće, ovako slijedi mučenje.
Varaždin za nama uz svu infrastrukturu kasni 6 bodova :)
Quisco
Quisco
12. studenog 2012. u 16:39
Varteks uvjerljiv u posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva

U odgođenoj utakmici 11. kola 2. ŽNL Istok NK Varteks je na gostovanju u Varaždinskim Toplicama uvjerljivo savladao domaću Mladost sa 3:0. Strijelci u pobjedi Varteksa bili su Dinko Solić, Ivan Kostelac i David Matučec.

Posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva, koje je bilo odgođeno zbog lošeg vremena i nepripremljenog terena, Varteks je odigrao danas u Varaždinskim Toplicama i pobjedom ostao tik uz vodeće Trnje.
Pred 200-tinjak gledatelja na igralištu u Varaždinskim Toplicama NK Varteks odigrao je ne previše gledljivu, ali utakmicu dovoljnu za tri nova boda i za nastavak puhanja za vrat vodećem Trnju. Utakmica je počela prilično mirno s obje strane, a prvu pravu priliku imaju domaćini u 12. minuti, ali je završavaju loše. Uzvratio je odmah Dino Pomper izravno iz kornera, ali domaći vratar izbacuje loptu. Nastavio je Varteks dalje sa inicijativom, a najviše su se isticali udarcima izvana Dominik Matučec, David Matučec i Dinko Solić. Nakon svih tih pokušaja Varteks napokon dolazi do vodstva. Igrala se 29. minuta kada je Marko Poljan nakon Pomperovog kornera pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Dinko Solić i zabio za 0:1. Ostatak poluvremena Varteks je mirno priveo kraju uz par poluprilika domaćina, ali u svakom trenutku na golu Varteksa bio je spreman Marko Šprem

Nastavak utakmice opet bolje počinje Varteks. Tako već početkom drugog poluvremena udarcima izvana prijete Dario Horvat i Zoran Kastel. Krenuo je Varteks tada puno ozbiljnije prema golu Mladosti, a domaćinima je preostala samo grčevita obrana vlasittog gola. Popustila je ta obrana u 65. minuti kada Ivan Kostelac povisuje na 0:2 nakon što se sam izborio za udarac sa desne strane. Pomogao je taj drugi gol igračima Varteksa da još više umire igru i zadrže inicijativu u svojim nogama. Domaćini u drugom poluvremenu nisu stvorili niti jednu pravu šansu prema golu Varteksa, dok je s druge strane u 67. minuti opasno iz voleja zaprijetio Kostelac. Pitanje pobjednika u ovoj utakmici riješeno je u 72. minuti kada David Matučec iz jedanaesterca zabija za konačnih 0:3, nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad Dariom Horvatom. Dvije minute potom odličnim udarcem sa 18 metara zaprijetio je Kostelac, ali golman domaćina jedva spriječava četvrti gol Varteksa. Varteks je utakmicu priveo kraju potupnom dominacijom u svim segmentima igre, a priliku za još veću pobjedu propustio je Kastelu 89. minuti nakon što je njegov udarac glavom nakon kornera završio zamalo pored gola.

Ovom pobjedom NK Varteks završio je jesenski dio prvenstva na drugom mjestu 2. ŽNL Istok sa samo bodom zaostatka za vodećim Trnjem.

U svakom slučaju očekuje nas izuzetno zanimljiv nastavak prvenstva u kojem će Varteks pokušati doći do naslova prvaka i napredovati do 1. županijske lige.

25. studenog 2012. u 09:31
izvještaj sa utakmice 11. kola 2. žnl istok odigrane 11.11.2012. u varaždinskim toplicama. strijelci za varteks bili su: dinko solić, ivan kostelac i david matučec.

Quisco
Quisco
28. studenog 2012. u 20:05
u nedjelju su na međunarodnom turniru u leibnitzu (austrija) limači 2005. godište osvojili 1. mjesto, nakon kaj su u finalu pobijedili sturm iz graza.
u istoj kategoriji su nastupili i najmlađi članovi kluba 2006. godište i mlađi, te osvojili 6. mjesto.
veliki uspjeh ostvarili su i limači 2004. godište plasiravši se na 2. mjesto odmah iza sk sturm, graz.
limači u kategoriji 2003. godište nastupili su u oslabljenom sastavu "pokrpani" igračima iz mlađih kategorija, ali i u tom sastavu im je malo sreće falilo da se plasiraju u četvrtfinale.