Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
05. ožujka 2013. u 18:40
Poraz Varteksa u prvoj pripremnoj utakmici

U Selniku pokraj Ludbrega Varteks je danas odigrao prvu u nizu prijateljskih utakmica u kojima će se uigravati momčad i brusiti forma za proljetni dio sezone. Domaćin Plitvica pobijedio je 2:1, a strijelac za Varteks bio je Marko Poljan.

U prvih 11 koji su danas istrčali na teren u Selniku vidjeli smo i nova lica pristigla tijekom zimske pauze (Namjesnik, Simon, Nježić), a treba istaknuti i debi mladog juniora Nikole Božinića.
Iako je Varteks većim dijelom prvog poluvremena imao više od igre i terensku inicijativu, većih prilika nije bilo. Pokušavalo se prodorima po bokovima, Belavića s lijeve i Nježića s desne strane, dok su kroz sredinu pokušavali Simon i Horvat. Jedine prave udarce bilježimo u 24. minuti kada je Nikola Drožđek uspio malo zagrijati domaćeg vratara, te dvije minute kasnije kada i domaći prijete izvana.

Nastavak je donio dosta promjena u momčadi Varteksa na svim pozicijama, kako bi priliku dobio što veći broj igrača. U prvih destak minuta nastavka vidjeli smo nekoliko dobrih prilika Varteksa od kojih treba izdvojiti udarac glavom Dominika Matučeca nakon kornera, lijepu akciju Simona i Solića čiji udarac brani domaći vratar, te snažan udarac Dominika Kobzineka sa linije šesaeterca. Domaćin se uglavnom orijentirao na čuvanje vlastitog gola, iako su se i oni malo više otvorili u drugom poluvremenu, a u 74. minuti stigli su i do vodstva 1:0, nakon velike pogreške Poljana. Nakon te pogreške uslijedila je još veća u 81. minuti, kada Dino Pomper loše vraća loptu vrataru Špremu, pa su domaćini ni krivi ni dužni poveli 2:0. Uspio je Varteks smanjiti na 2:1 golom Marka Poljana u 86. minuti iz kaznenog udarca, nakon prekršaja na Dominiku Matučecu, ali za potpuni povratak nije bilo vremena.

Spomenimo i da su na današnjoj utakmici pripadnici navijačke skupine White Stones glasnim navijanjem i bodrenjem proslavili svoj rođendan. Ovim putem čestitamo svim članovima 23. godišnjicu postojanja i prisjećamo se svih onih članova koji nisu više s nama.

[uredio Quisco - 05. ožujka 2013. u 18:48]
Quisco
Quisco
05. ožujka 2013. u 18:48
interesantno kak u članku nije spomenuto rušenje kostelca s leđa u situaciji kad je išel prema golmanu sam i crveni karton (uz pravo zamjene igrača) koji je već na početku dobil jedan domaći igrač.
nije spomenuto da je nastupila još jedna prinova - baturina.

meni osobno su po katastrofalnom terenu, nekaj pokazali;
simon -
to bu nam sigurno najpojačanje
nježić - njegova strana bila puno bolja od lijeve
kostelac - kak se malo stesal, ide ko navinuti.
božinić - dobro, nije da je pokazal nekaj strašno puno, ali mi se dopal njegov stav, pristup igri i pokušaji. druga je stvar kaj nije baš bil u najuspješniji, ali nema veze. mlad je i mislim da bi moglo biti nekaj od njega.
dom. matučec - sigurno bi bilo drugačije da je igral sa onom ekipom iz prvog poluvremena
poljan - ne da je nabrijan, nego je i prebrijan za igru

od namjesnika i baturine nisam baš vidjel previše, iako je mali baturina igral prilično kratko pa to može biti razlog. namjesniku bi možda bolje bilo u sredini napada, ali to bumo vidli u slijedećim tekmama i na boljim terenima.
Quisco
Quisco
05. ožujka 2013. u 18:54
U subotu 16.03.2013. sa početkom u 18:00 sati održat će se redovna godišnja skupština Nogometnog kluba Varteks Varaždin.