Golijada Varteksa protiv Vindije

10
Ožujak
2013

U drugom prijateljskom ogledu Varteks je danas u Hrašćici sa visokih 7:0 pobijedio momčad Vindije iz Donje Voće. Strijelci su bili Solić tri puta, dok su po jednom zabili Kostelac, Do. Matučec, Kobzinek i Nježić.

0310-vindija-440

I bez desetak standardnih igrača Varteks je bez većih poteškoća visoko porazio drugoplasiranu momčad 2. ŽNL, Zapad Vindiju iz Donje Voće. Bila je to dopadljiva utakmica sa puno prilika, pa su promrzli gledatelji zaista imali što za vidjeti.
Varteks dolazi u vodstvo već u 14. minuti preko Ivana Kostelca nakon lijepe asistencije Dominika Matučeca. Uslijedila je terenska inicijativa Varteksa, a najčešće prijetnje dolazile su preko lijeve strane gdje je vrlo aktivan bio Josip Belavić. Sredinom poluvremena Varteks u jednoj minuti imao dvije prilike za pogodak. Prvo je zaprijetio Kostelac nakon ubačaja Marka Poljana, a odmah potom prijeti i Dario Horvat iz slobodnog udarca. Gosti prvi puta prijete u 35. minuti kada udarac igrača Vindije odsjeda na vratnici. Već u slijedećem napadu ponovo je Kostelac u prilici, ali u situaciji "1 na 1" sa gostujućim vratarom ne uspjeva povećati vodstvo. Još su jednu dobru priliku imali gosti u 39. minuti, ali rezultat je ostao isti.

0310-vindija-2-440

Nastavak je ubrzo donio novi pogodak. Na 2:0 u 52. minuti povećao je Dominik Matučec. Mogao je Matučec odmah potom zabiti i svoj drugi pogodak, ali lopta odlazi malo iznad gola. Treći gol Varteksa postiže Dinko Solić u 61. minuti na dodavanje Kobzineka. Samo dvije minute potom Dominik Kobzinek iz asistenta prelazi u ulogu strijelca te nakon lijepog "lažnjaka" diže na 4:0. Za "petardu" Varteksa zaslužan je svojim drugim golom Dinko Solić u 73. minuti nakon centaršuta kojeg je loše ukrotio gostujući vratar. U 84. minuti Varteks odlazi na 6:0 golom Romana Nježića nakon što ga je lijepo uposlio Horvat. Na konačnih 7:0 u 86. minuti postavlja Solić svojim trećim golom, nakon prekrasnog slaloma kroz obranu gostiju.

Tako je Varteks kvalitetnom i efikasnom igrom stigao do vrlo visoke pobjede nad drugoplasiranom momčadi iz susjedne zapadne lige, a već u srijedu 13.03. slijedi novi ogled. Sa početkom u 16:00 sati na igralištu u Hrašćici Varteks će ugostiti momčad Bednje iz Beletinca.

rexus je napisao/la:
Kod klubova iz prigradskih naselja koji su trenutno u 1. ŽNL su financije najveći problem, a ako grad onda nije mogel nikak pomoći Varteksu u onim dugovima, kak bi pomogel ovim klubovima? Tj. čujem da je Crnković ambiciozan sa svojim klubom, ima para, al nekak ne vjerujem da bi oni bili prvi ove sezone.
Vidi cijeli citat

Pa malo poveži, Čebo Ivanković.direktor,tajnik,trener,alfa i omega NK Varaždina i NK Varaždina ŠN i D.P. glavni tajnik Zajednice sportskih udruga grada Varaždina, i ujedno trener u NK Plitvica G. su braća, treći brat je Tanac. Plitvica je 2. a D.P.  trener je kod sebe u ZŠUGV zaposlil suca iz ŽNL G.T., znači sve je posloženo, suci guraju Plitvicu u kvalifikacije i priprema se teren za kasniju fuziju i Čebo s NK VžVžV je u 3. ligi, on je direktor, brat trener, a treći brat bude preuzel stadion isto kak i u dogovoru sa bivšim gradonačelnikom koku di je sad velebna dvorana. Normalno grad je tu kak i dosad da sve to plaća, normalno i slobodu budu uključili sa svojim ljudima, I.P. recimo ili Ciba H.
Mafija sused mafija.

Ovim si zapravo rekel sve. Nadam se da se nebu stvar tak odigrala, nek bude onda Zelengaj ili Dubravka prvak pa da ovo nebu tak ispalo. Inače, čestitam na pobjedi danas. 2. ŽNL Istok stvarno je dosta bolja od one zapadne, al to nije nekaj kaj se nije znalo.
franjo17
franjo17
Pristupio: 13.02.2009.
Poruka: 1.675
11. ožujka 2013. u 13:48
dragi moji sportski prijatelji iz Varaždina... :D
kao navijač Slavena ali žitelj VŽ županije najiskrenije vam želim da maknete g. Ivankovića iz svega kaj ima veze s sportom... kolko čitam portale, vidim da se Habuš u realizaciji tog projekta da VŽ ima prvoligaški klub okružil ljudima koji su "sposobni"... točnije, Hižak i Ivanković... sigurna formula za propast...
samo se vi držite svojeg Varteksa i nedajte ovim mafijašima ni blizu....
"But the moment I've got a ball at my feet, I'm happy." - Thierry Henry
Pristupio: 15.05.2012.
Poruka: 40
11. ožujka 2013. u 15:37
dakle,tuhovec je odbil molbu da se igra 1.04. tak da kolo igramo kak je i raspored 31.03.uz obrazloženje da u pondelek igraju veterani,jasna je stvar da se ustvari pribojavaju navijačke podrške...
11. ožujka 2013. u 16:46
Ako pucaju na prvo mjesto s ovom ekipom i tim zaostatkom...
Iako sumnjam da im ne paše što više gostiju.
Zadnjim gostovanjem smo im napunili blagajnu kluba kao ni jedan sponzor.
Bez cuge su ostali na poluvremenu.

Ovaj nas tjedan čekaju dvije prijateljske utakmice.
U srijedu u Hrašćici (jer se čuva teren u Jalkovcu) od 16h protiv Bednje, a u nedjelju u Jalkovcu također od 16h protiv drugoligaša Gorice.
[uredio Simpatičan mladić - 11. ožujka 2013. u 16:55]
Quisco
Quisco
Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
11. ožujka 2013. u 17:34
dobro da imamo jače protivnike (iako je gorica prejaka).
ovo jučer, kak god čudno zvučalo nakon pobjede 7:0, mene uopće nije impresioniralo. ne rezultat, jer je on ok i jer slabije protivnike treba trpati do zadnje minute po švapskom prinicipu. nego mislim da nam jači protivnici donesu puno više.

ovak za jučerašnju tekmu moram samo reći da se opet pokazal mali božinić. dečko ima već sad (16 godina) puno toga kaj treba seniorski igrač. ostale sitnice budu došle s tekmama i iskustvom.
11. ožujka 2013. u 17:58
A dobro Q...Voća je na papiru ekipa koja bi nam morala bar pružiti otpor.

Btw. danas je na Kultu kod Lukaca bio Goran Vučetić.
Od okruglog stola i Habuševih vizija se distancirao kao hdzovci od Sanadera.
Za nikakav novi klub nije, nije ni za preskakanje stepenica i razne fuzije.
Diplomatski je popljuvao čudake sa stadiona a zalaže se da se njih potjera od tamo.
Spomenuo nas je kao primjer kak bi to trebalo izgledati itd, itd.
Po rečenom, čovjek nam je saveznik.
Quisco
Quisco
12. ožujka 2013. u 06:49
vučko je pametan čovjek, pa me to ne čudi.
čudi me da nije reagiral na članak (ne znam u kojim novinama/portalu) u kojem se navodi njegova izjava da se slaže sa inicijativom.
12. ožujka 2013. u 23:29
Sutra u Hrašćici prijateljska s Bednjom Beletinec.
S petoplasiranom ekipom 1. županijske igrali smo i u ljetnim pripremama i dobili 3-2. Za Bednju igraju naši bivši igrači, kapetan Nikola Martinez i Marko Bosilj.
Utakmica počinje u 16h.
13. ožujka 2013. u 18:19
Opet pobjeda 3-2.
Nakon 10 minuta Bednja već vodi 0-2.
Dva prekida, dvaput zaspala obrana, dva gola Bednje.
Tek negdje u 20. minuti Varteks kreće i od tad do kraja utakmice Bednja jednom dolazi do našeg gola.
Sredinom 1. pol. eurogolom Kobzineka smanjujemo na 1-2 a s tim se odlazi na poluvrijeme.
Na 2-2 ubrzo prekrasnim golom smanjuje Poljan a viktorija na gol Bednje donijela je gol Solića pod kraj utakmice.
I bez 9 igrača razmontirali smo prvoligaša.