21. ožujka 2013. u 06:47
kad se svi oni pripreme za igranje s pijanim navijačima, a ne organiziranom ekipom
21. ožujka 2013. u 18:21
Pobjeda nad Rudarom 3-2.
Golovi Rudara su golovi našeg golmana a za nas su zabili Namjesnik, Kostelac i Drožđek.
Prvo poluvrijeme jako dobro uz našu dominaciju i puno šansi, 2 puta smo išli sami na golmana...prekrasan gol Namjesnika u stilu Ibrahimovića. Drugo poluvrijeme malo je pao tempo ali nadoknađujemo zaostatak s poluvremena jer prvo poravnava Kostelac, da bi iz prekida, glavom na samom kraju utakmice zabio Drožđek.
Rudar dobar i organiziran ali ne previše opasan.
Quisco
Quisco
21. ožujka 2013. u 19:20
prvo da se osvrnem na lokalne medije, koji su nam se pridružili u pozivanju ljudi na prvu proljetnu tekmu:

Quisco
Quisco
21. ožujka 2013. u 19:28
tekma po iznenađujuće dobrom vremenu (iako je vjetar bil gadan), usprkos simpatičnim najavama našeg mladića.

prvi gol opet bezvezni, iz gužve u kojoj se obrana nije uopće snašla. žal mi je kaj dobivamo takve glupe golove.
drugi samo na oko lijep, ali kad bumo pogledali snimku, vidlo se bude da je kriv naš golman, jer je lopta, kak god je onom liku sjela kak spada, bila spora i predvidljiva, a putovala je pol sata tih 20-tak metara.

naš prvi gol fakat takav da jedva čekam snimku da ga opet vidim. namjesnik se stvarno iskazal prvijencem.
nadam se da je kosta zadnji početak tekme prosjedil na klupi. ne samo kaj smo u drugom poluvremenu s tandemom namjesnik - kostelac izjednačili kostinim golom, nego su ta dvojica napast za svaku obranu. i to onakva napast.
treći gol je za rubriku konačno. jer mislim da već dugo nismo mi iskoristili gužvu i zabili iz nje.

malo se bojim puno prevelike borbenosti dijela naše ekipe. jer kad počne prvenstvo, itekak bude važno da ne dobivamo kartone. a danas se (opet, ko i protiv bednje) pokazalo da smo u stanju u 3. minuti tekme napraviti faul za granicu žutog i crvenog kartona. to treba trener malo smiriti. jedno je borbenost, a drugo je igranje na način da u 5. minuti možeš dobiti karton, pa onda od tebe ništ cijelu tekmu.

uglavnom, zadovoljan, osim kaj je vjetar bil hladniji od pive. ali dobro, valjda se bu i to promijenilo
Quisco
Quisco
22. ožujka 2013. u 16:40
Varteks nakon još jednog preokreta do pobjede

Varteks je danas na svom igralištu u Jalkovcu ugostio županijskog prvoligaša NK Rudar 47 iz Donjeg Ladanja i nakon dva rezultatska zaostatka došo do nove pobjede. Strijelci za Varteks bili su Namjesnik, Kostelac i N. Drožđek.

U četvrtoj pripremnoj utakmici pred početak proljetnog dijela sezone NK Varteks zabilježio je i treću pobjedu. Pobjeda je ponovo izborena protiv županijskog prvoligaša. Ovaj puta suparnik je bila četvrtoplasirana momčad 1. ŽNL, NK Rudar 47 iz Donjeg Ladanja.
Od samog početka krenulo se živo sa obje strane, a prve prilike dolaze već nakon 10-ak minuta igre. U 12. minuti vrlo dobar ubačaj Romana Nježića ne uspjeva iskoristiti Dinko Solić, a par minuta kasnije iz slobodnog udarca prijeti Dario Horvat. Slijedi još jedan pokušaj Solića, ali vratar Rudara uspjeva zaustaviti udarac. Već u slijedećem napadu Horvat pogađa prečku, nakon neuspješnih "škarica" Dominika Matučeca. Ipak prvi su poveli gosti i to u 23. minuti nakon ubačaja u kazneni prostor Varteksa i loše reakcije vratara Šprema. No nije se dugo čekalo na odgovor Varteksa. Već u slijedećoj minuti prekrasnim volejem na 1:1 izjednačuje Robert Namjesnik. Ubrzo zatim Varteks ima priliku i povesti, ali situaciju 3 na 1 loše završava Varteksov kapetan Nikola Drožđek. Sve te Varteksove promašaje gosti su kaznili u 32. minuti lijepim udarcem sa 20-ak metara i poveli 1:2. Mogao je sve na početak vratiti Marko Poljan u 35. minuti, ali njegov oštar udarac prolazi tik uz lijevu vratnicu gostujućeg gola.

U nastavak su bolje krenuli gosti i već u 51. minuti opasno prijete iz slobodnog udarca. Uzvratio je Varteks nekoliko minuta kasnije, nakon što je Namjesnik oduzeo loptu gostujućem braniču i odličnu uposlio Ivana Kostelca, ali vratar Rudara krajnjim naporom skreće loptu u korner. Uslijedilo je razdoblje u kojem obje ekipe nisu pokazale puno, sve do 70. minute kada je desnu stranu probio Namjesnik, lijepo ubacio za Kostelca, ali ponovo vratar Rudara spašava gotovo čisti gol. Ono što nije uspjelo u 70. uspjelo je u 76., kada Namjesnik ponovo ubacuje za Kostelca, ali ovaj puta vratar gostiju je nemoćan i Varteks izjednačuje na 2:2. Nakon izjednačenja ponovo je Varteks zaredao s prilikama. U 80. minuti mladi Nikola Božinić dugom loptom pronalazi Kostelca, ali njegov udarac sa ruba šesnaesterca odlazi preko gola. Slijedi još jedan prodor Namjesnika, ovaj puta po lijevoj strani, no u samoj završnici ponestalo mu je snage. Ipak u posljednjim trenucima utakmice Varteks dolazi do pobjede. Odlično je s desne strane ubacio Dominik Kobzinek, a na pravom mjestu našao se Nikola Drožđek koji glavom donosi pobjedu Varteksu.

Posljednju provjeru pred nastavak prvenstva Varteks će imati u nedjelju 24.03. kada odlazi u goste u Novakovec k istoimenom nogometnom klubu.

Pristupio: 28.05.2007.
Poruka: 13.253
23. ožujka 2013. u 10:11
Simpatičan mladić je napisao/la:
Vidi cijeli citat

Takav gol nisam videl od kad je Nipper prestao izlaziti

Dobra utakmica, vjetar do kosti i agresivnost na vrhuncu... da ne kažem malo previše za prijateljsku utakimicu