Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
22. travnja 2013. u 07:02
Varteks uvjerljivo i protiv Zagorca

U prvoj prvenstvenoj utakmici na domaćem terenu ovog proljeća Varteks je zabilježio nova tri boda uvjerljivo pobjedivši Zagorac sa 5:0 Trostruki strijelac za Varteks bio je Dominik Matučec, a po jednom su zabili Ivan Kostelac i Josip Belavić.

Nakon uvjerljive pobjede prošlog tjedna u Tuhovcu, Varteks je i danas sa pet pogodaka u suparničkoj mreži zabilježio nova tri boda, te zahvaljujući jučerašnjem remiju Trnja protiv Varaždina ŠN ponovo preuzeo vodstvo na tablici 2. ŽNL Istok.
Mogao je Varteks povesti već u prvoj minuti, ali udarac Ivana Kostelca, nakon lijepog prodora Dominika Matučeca, odlazi pored gola. Nova velika prilika za Varteks nije se morala dugo čekati, pa tako u 8. minuti opasno prijeti Nikola Drožđek, nakon dodavanja Kostelca. Jedinu pravu priliku gosti su imali u 11. minuti nakon slobodnog udarca, ali na golu Varteksa spreman je Marko Šprem. Odmah potom nova šansa za Varteks. Prvo u 14. minuti Dino Pomper odlično puca nakon kornera, ali vratar Zagorca Dalibor Dreven odlično brani. Uslijedilo je desetak minuta nepovezane igre s obje strani, ali u 24. minuti nova opasnost po gol Zagorca. Odlično je Robert Namjesnik uposlio Varteksovog kapetana Drožđeka, ali gostujući vratar Dreven ponovo spašava Zagorac. No u 32. minuti Varteks ipak zasluženo dolazi do 1:0. Korner je izveo Marko Poljan, a u gužvi u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snalazi Dominik Matučec i zabija za Varteksovo vodstvo. Nisu se gosti ni oporavili od prvog gola, a već je uslijedio i drugi. Lijepu akciju u tri poteza izveli su Poljan, Matučec i na kraju strijelac Ivan Kostelac. Nije se dugo moralo čekati na novo uzbuđenje, no ovaj puta uzrok su nažalost bile nemile scene na terenu. Samo dvije minute nakon drugog gola, igrač gostiju Matija Dreven dobiva direktni crveni karton nakon namjernog udaranja protivničkog igrača. Uslijedili su veliki protesti gostujućih igrača i službenih osoba na klupi, a epilog svega bio je udavaljanje s klupe gostujućeg trenera i fizioterapeuta. Nakon 6-7 minuta prekida utakmica se ipak nastavila. Do kraja poluvremena Varteks je imao još nekoliko lijepih šansi, a sve su se odvijale u sudačkoj nadoknadi. Sijevalo je sa svih strana. Prijetili su Kostelac, Poljan i Dario Horvat, ali što nepreciznost igrača Varteksa, što obrane gostujućeg vratara uzrok su nepromijenjenog rezultata. Ipak, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Varteks odlazi na visokih 3:0. Strijelac je po drugi puta Dominik Matučec, nakon asistencije Kostelca.

Nastavak utakmice išao je samo u jednom smjeru. Gosti gotovo da i nisu ozbiljnije zaprijetili golu Varteksa, dok su se na drugoj strani prilike samo nizale. Već u prve tri minute nastavka, opasno su prijetili Namjesnik, Kostelac i Poljan, a samo su centimetri Varteks dijelili do povećanja vodstva. Slijedi daljinska paljba Horvata i Dominika Kobzineka, ali oba puta brani Dreven. Do povećavanja vodstva ipak dolazi u 60. minuti, kada Kostelac ponovo upošljava Dominka Matučeca, koji radi dar mar u obrani Zagorca i hat-trickom diže na 4:0. Ubrzo zatim mogao je Matučec i do svog četvrtog gola na utakmici, ali lopta je prohujala uz desnu stativu. Nakon toga dva puta opasno prijeti Horvat  udarcima izvana, ali jednom je zamalo neprecizan, a drugi puta lopta odsjeda na prečki gostujućeg gola. Jedinu opasnost po gol Varteksa vidjeli smo u 82. minuti kada bivši igrač Varteksa Filip Dolenc nakon slobodnog udarca gađa prečku. Za konačnu "petardu" zaslužan je Josip Belavić, koji u 85. minuti preciznim prizemnim udarcem ostavlja nemoćnim gostujućeg vratara.

Ovom pobjedom Varteks je ponovo zasjeo na prvo mjesto i kao vodeća momčad lige odlazi na susjedski derbi u Biškupec slijedeće nedjelje 28.04. Utakmica će početi u 16:30 sati.

Pioniri Varteksa ponovo su bili uvjerljivi i sa visokih 9:0 savladali vršnjake Zagorca. Trostruki strijelci bili su Nikola Šobak i Matija Cvetko, dva puta zabio je Luka Mohenski, a jednom Anton Marković.

13. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Varteks - NK Zagorac 5:0 (3:0)

Igralište SC Jalkovec. Gledatelja: 250. Suci: Pavličević, Nikolić, Svetec

Strijelci: 1:0 Do. Matučec (32), 2:0 Kostelac (34), 3:0 Do. Matučec (45+6), 4:0 Do. Matučec (60), 5:0 Belavić (85)

NK Varteks: Šprem, Pomper, Ričko, Poljan (od 52. Kobzinek), Kostelac, Horvat, Do. Matučec (od 62. Zajec), N. Drožđek (od 62. Belavić), Đurasek, Nježić, Namjesnik

NK Zagorac: D. Dreven, Krampek (od 46. Bregović), Pranjić, Ivanuša, D. Pofuk, B. Pofuk, M. Dreven, Blaži (od. 78. D. Tkalec), Dolenc, Gaća, J. Tkalec (od 46. Teško)

Vidi cijeli citat

ako dojdeš na tekmu, potraži dedu s fotićem i reci mu da ti je obećal pivu.
platim ti...

Možda ovaj vikend u Biškupcu
Pristupio: 01.09.2012.
Poruka: 3.723
22. travnja 2013. u 16:47
5-0 smo arhivirali i sad slijedi Biškupec. Naši susjedi i ekipa koja možda najviše želi naš skalp. Klub koji ima bolju ekipu od rezultata i par njihovih igrača bi rado vidio kod nas. Imaju problem sa golmanima a najveći fight bude u veznom redu. Nježić-Habunek...tu bi mogel biti vatromet.
Dvije dobre špice, Vincek i Piskač bi nam mogle raditi problema ako im dopustimo.
Najbolje da kao na jesen ne izlazimo s njihove polovice i dobro ih natrpamo.
Quisco
Quisco
23. travnja 2013. u 16:18
NK Varteks: Policija nas je natjerala da platimo specijalce na utakmici protiv Zagorca

Nakon utakmice II. ŽNL Istok, priopćenjem se medijima obratio NK Varteks, a vezano uz policijski nadzor na utakmici.

Policijsko prisustvo na utakmici  NK Varteksa u Jalkovcu uznemirilo je predstavnike kluba, ali i navijače koji na utakmici županijske lige nisu očekivali oklopljene policajce.

Na utakmici između NK Varteksa i Zagorca je bilo prisutno oko 250 gledatelja, ali i interventni policajaci PU varaždinske, koji su i povod za reagiranje iz kluba. Iz kluba naime ističu kako je policija zatražila, zbog procjene visokog rizika utakmice, da NK Varteks plati prisustvo policijskih djelatnika na spomenutoj utakmici, odbivši im zahtjev za javnim okupljanjem.

Iz kluba ističu kako su pristali potpisati Ugovor o dodatnim mjerama osiguranja za utakmicu sa Zagorcem zbog opasnosti od neodigravanja utakmice i narušavanja regularnosti prvenstva, a nakon utakmice obratili su se medijima s priopćenjem.

U priopćenju tvrde da je varaždinska policija je svojim jednostranim zahtjevom jednostavno natjerala NK Varteks da zbog klupskog interesa (mogućnosti da se utakmica proglasi neregularnom) pristane na potpisivanje ugovora.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

"Nogometni klub Varteks Varaždin već sezonu i pol organizira svoje domaće utakmice na nogometnom igralištu u gradskom naselju Jalkovec i do sada su delegati utakmica odigranih u Jalkovcu organizacije tih utakmica ocjenjivali kao besprijekorne. To nije ni čudno budući da su članovi NK Varteks vlastitim sredstvima i radom uredili spomenuto igralište koje je godinama bilo zapušteno kako bi ono ispunilo sve tehničke uvjete za odigravanje utakmica koje je propisao Županijski nogometni savez Varaždin. Posebno napominjemo da do sada u Jalkovcu nije zabilježen ni jedan incident, a sve su utakmice odigrane u sportskoj atmosferi i bez zamjerki, kako službenog delegata utakmica koje je delegirao Županijski nogometni savez, tako ni članova i navijača protivničkih klubova.

Ipak, sve te činjenice nisu bile dovoljne djelatnicima PU varaždinske. Varaždinska je policija naime odbila izdati NK Varteks dozvolu za javno okupljanje, odnosno odigravanje utakmice protiv NK Zagorac u II. Županijskoj nogometnoj ligi, ako klub ne potpiše ugovor kojim se obvezuje platiti prisustvo policijskih djelatnika na spomenutoj utakmici. Da budemo jasniji i precizniji – Varaždinska policija je svojim jednostranim zahtjevom jednostavno natjerala NK Varteks da zbog klupskog interesa (mogućnosti da se utakmica proglasi neregularnom) pristane na potpisivanje ugovora.

Naime, ni jedan nogometni klub u ligama koje organizira Županijski nogometni savez Varaždin nije dužan potpisati spomenuti ugovor s PU varaždinskom i pladati usluge policijskih djelatnika. Što je i razumljivo bududi da svaki građanin Hrvatske te usluge plada svaki mjesec putem poreza. S druge strane, radi se o najnižem mogudem rangu natjecanja, odnosno o amaterskom sportu.

Ovim putem vas želimo obavijestiti o svemu što se događalo uoči utakmice NK Varteks - NK Zagorac:

- Sukladno Propozicijama o natjecanju, NK Varteks je 15.04.2013. prijavio PU varaždinskoj javno okupljanje, odnosno utakmicu 13. kola II. Županijske nogometne lige, Skupina Istok.

- Nakon što je prijava predana u PU varaždinsku, predstavnici PU varaždinske su telefonski kontaktirali predsjednika NK Varteks Juricu Belcara i voditelja osiguranja Ivana Kralja i obavijestili ih da NK Varteks mora potpisati "Ugovor o dodatnim mjerama osiguranja" za sve domaće utakmice do kraja sezone. Zatražili su od NK Varteks da plati prisustvo 3 policijska službenika Interventne jedinice policije PU varaždinske na svakoj domaćoj utakmici do kraja tekuće sezone.

- Iz NK Varteksa je upudena molba PU varaždinskoj da svoj zahtjev dostave klubu u pisanom obliku, kako bi klub mogao potražiti pravno tumačenje te kako bi o tom zahtjevu mogao odlučivati Izvršni odbor kluba. Mišljenje je NK Varteks da amaterski klubovi nisu dužni pladati prisustvo policijskih službenika na nogometnim utakmicama najnižeg ranga natjecanja, a radi se i o dodatnom trošku za koji NK Varteks nije osigurao sredstva u proračunu, bududi da od organizatora natjecanja, Županijskog nogometnog saveza Varaždin, nije dobio nikakvu uputu ili propis kojim bi takav izdatak bio predviđen.

- Iz PU varaždinske usmenim je putem predstavnicima kluba odgovoreno da je njihova sigurnosna procjena, koja se temelji na iskustvima policijskih službenika na utakmici NK Polet - NK Varteks koja je odigrana u Tuhovcu, da je potrebno da policijski službenici Interventne jedinice policije PU varaždinske osiguravaju sve utakmice NK Varteks. Posebno napominjemo da se sigurnosna procjena PU varaždinske temelji na utakmici koja je odigrana u Tuhovcu, a kojoj NK Varteks nije bio organizator. Iz PU varaždinske predstavnicima NK Varteks nisu željeli odgovoriti koliko je iznosio trošak prisustva policijskih službenika na utakmici u Tuhovcu i tko je taj trošak platio.

- Izvršni odbor NK Varteks zauzeo je stav da klub nede potpisivati "Ugovor o dodatnim mjerama osiguranja" bududi da to kao obvezu ne propisuje organizator natjecanja, Županijski nogometni savez Varaždin, a i procjena kluba je bila da elemenata za dodatnim mjerama osiguranja nema, bududi da se NK Varteks ved više puta iskazao kao dobar i uzoran organizator, ne samo utakmica na igralištu u Jalkovcu, nego i utakmice na stadionu Varteksa u Varaždinu kojoj je nazočilo oko 4000 posjetitelja, a nije se dogodio ni jedan najmanji incident.

- Nakon toga je iz PU varaždinske, ponovno usmenim putem, NK Varteks poručeno da se njihova sigurnosna procjena temelji na dojmu da organizirana visokorizična navijačka skupina White Stones organizirano prati NK Varteks na svim utakmicama te da su zbog toga potrebne dodatne mjere osiguranja. Predstavnici NK Varteks usmeno su obaviješteni da de PU varaždinska, ukoliko klub odbije potpisati "Ugovor o dodatnim mjerama osiguranja", odbiti zahtjev NK Varteks za održavanje javnog okupljanja, odnosno odigravanje nogometne utakmice NK Varteks - NK Zagorac!

- Izvršni odbor NK Varteks je zatim, odlučio potpisati "Ugovor o dodatnim mjerama osiguranja" kako se ne bi ugrozila regularnost natjecanja. PU varaždinska je u znak dobre volje broj policijskih službenika koje NK Varteks treba platiti smanjila na 2, a Ugovor je potpisan samo za utakmicu 13. kola NK Varteks - NK Zagorac.

- Utakmica NK Varteks - NK Zagorac odigrana je u nedjelju 21.4.2013. na igralištu u Jalkovcu. Prisustvovalo joj je oko 250 navijača koji su od prve do zadnje minute utakmice glasno bodrili svoj klub i doveli ga do pobjede od 5:0. Nikakvih incidenata nije bilo, pa se i prisustvo 5 policijskih službenika Interventne jedinice policije PU varaždinske pokazalo kao nepotreban trošak, kako za NK Varteks tako i za hrvatske građane koji tim istim policijskim službenicima iz svojih teško zarađenih plada ispladuju novac za njihove plade.

Želimo naglasiti da je NK Varteks danas nogometni klub s najviše registriranih igrača na području Varaždinske županije te da utakmice kluba u svim uzrastima, od limača do seniora, prate mnogobrojni roditelji s djecom.

Tijekom utakmice NK Varteks - NK Zagorac, mnogi su ti roditelji pitali predstavnike NK Varteks kome je interes da jedan amaterski klub koji naglasak svog djelovanja ima na radu s mladima, mora ionako skromna sredstva kojima raspolaže trošiti na osiguranje utakmica na kojima u dvije godine nije zabilježen ni jedan najmanji incident. S obzirom da su mnogi ti roditelji članovi kluba, obveza je kluba da to isto pitanje proslijedi mjerodavnim osobama u PU varaždinskoj.

I u nedjelju je bila slična slika. Roditelji s djecom stigli su na utakmicu u Jalkovec. White Stonesi, na koje je klub iznimno ponosan, jer svoj klub bodre s puno ljubavi i uvijek su spremni na pomod klubu, i ovaj su put glasno bodrili svoj NK Varteks. Djeca su to, kao i svaki put, promatrala s puno oduševljenja i bez imalo straha prema navijačima. Sliku je kvarilo samo 5 policijskih službenika "u punoj ratnoj spremi" koji su kamenog pogleda gledali kako ta ista djeca bezbrižno trčkaraju kraj tih istih "opasnih" navijača.

Doista, kome to treba?"

23. travnja 2013. u 16:39
Zajebana situacija.
Dali su nam(WS-s) kompliment u stvari a sad se moramo branit da smo fini i krasni :)
Ne znam odkud su se sad spuknuli jer se ništ dramatično nije promijenilo na prijašnje stanje.

Napravili su nam i uslugu, sad će nas biti više u Biškupcu. Jedino će biti veselo, moglo bi biti puhanja svih i svakoga i odlazaka u stanicu.
[uredio Simpatičan mladić - 23. travnja 2013. u 16:39]
Pristupio: 06.10.2010.
Poruka: 16.896
23. travnja 2013. u 18:37
Ista je stvar kad se utakmica između Splita i Hajduka proglašava visokorizičnom, pa se pozivaju dodatne interventne snage iz drugih županija, a uz to se smanjuje kapacitet Parka Mladeži. Tko je tu lud? Svih ovih godina ne sjećam se nijednog incidenta, a velko iznenađenje bi i bilo da se nešto dogodi. U ovakvoj krizi na koje gluposti da se novac troši.
23. travnja 2013. u 19:19
Ma fale im dnevnice.
Varaždinska interventna je izgubila svoj smisao.
Kako smo mi otišli u bojkot pa u 5. ligu, nisu imali koga na stadionu "čuvati". Kako se prvoligaš ugasio, još su manje smisla imali.
Ko za vraga, i boysi su kurcu pa se ne mora u ZG na ispomoć i sve što im je ostalo je eventualno KC kad dođe Torcida.
Nema utakmica, nema posla, nema prekovremenih, nema para.
[uredio Simpatičan mladić - 23. travnja 2013. u 19:25]
Quisco
Quisco
24. travnja 2013. u 06:55
Juniori uvjerljivo u četvrtfinale Kupa

Juniori NK Varteks bez većih problema plasirali su se u četvrtfinale Kupa ŽNS, pobjedom 7:1 u gostima kod Plitvice iz Gojanca. Dvostruki strijelci za Varteks bili su Luka Matvij, Karlo Perčinlić i Ivan Kostelac, a jednom se u strijelce upisao Dominik Hrastić.

Prvo kolo Kupa ŽNS za juniore NK Varteks odvelo je na gostovanje k Plitvici iz Gojanca. Bila je to većinom utakmica u smjeru gola domaćina, u kojem je na kraju završilo 7 pogodaka.
Varteks je poveo u 8. minuti nakon prodora po desnoj strani Ivana Kostelca, a ubačenu loptu sigurno u gol sprema Luka Matvij. Na 0:2 povisuje Dominik Hrastić, nakon još jednog ubačaja Kostelca, ali ovaj puta sa lijeve strane. U 30. minuti već je 0:3. Do svoje treće asistencije došao je Kostelac, ubačajem slijeva, a u gol loptu posprema Varteksov kapetan Karlo Perčinlić. Mogao se Kostelac upisati i u strijelce u 34. minuti, ali njegov slobodni udarac odsjeda na gornjoj strani vratnice. Do kraja poluvremena još jedna velika prilika za Varteks. Ovaj puta desnu stranu probio je Perčinlić čiji udarac brani domaći vratar, ali lopta se odbija do Matvija, koji iz čiste situacije pogađa vratnicu.

Drugo poluvrijeme počelo je novim Varteksovim golom. Na 0:4 u 48. minuti povisuje Ivan Kostelac, koji se nakon tri asistencije upisuje i u strijelce. Samo pet minuta kasnije već je 0:5. Ovaj puta bilo je to odlično proigravanje Hrastića za Perčinlića, koji rutinski postiže svoj drugi gol. Nije se igralo ni punih 15 minuta drugog poluvremena, a Varteks već ima 0:6. Odlično je sa lijeve strane ubacio Leo Hriberšek, vratar Plitvice kratko odbija, a sve lijepo prati Luka Matvij te i on postiže svoj drugi pogodak. Nastavak donosi daljnju dominaciju Varteksa, a domaćini su uglavnom prijetili iz prekida. No nepreciznost i sigurne obrane Andrije Pozdera na golu Varteksa uzrok su nepromijenjenog rezultata. Ipak u 82. minuti domaćini smanjuju na 1:6 iz penala. No nije ni tu bio kraj golijadi, pa tako u 85. minuti Ivan Kostelac svoju odličnu igru zaključuje i drugim pogotkom, nakon što je dobro  ispremiješao obranu Plitvice.

U četvrtfinalu Varteksovi juniori čekaju boljeg iz dvoboja između Obreša i Nedeljanca.

24. travnja 2013. u 16:49
Malo statistike...
Biškupec ima doma 3-2-1, uz gol razliku 15-10.
Mi vani imamo 4-2-0, uz gol razliku 18-5.
Zadnje (jedine) 3 prvenstvene s njima imamo po pobjedu doma i vani (1-4, 5-0) i remi kući (1-1). Ispali smo od njih u kupu (1-4).
Kladioničarski, X2 i više od 3 gola. Pogotovo kad se pogleda naše pripreme i ulaz u prvenstvo.
[uredio Simpatičan mladić - 24. travnja 2013. u 17:08]
Quisco
Quisco
25. travnja 2013. u 20:08
PU varaždinska: Za “White Stonese” potrebno je policijsko osiguranje

Kao odgovor na priopćenje NK Varteks, a vezano uz policijsko prisustvo na utakmici  NK Varteksa u Jalkovcu koje je uznemirilo predstavnike kluba i navijače, reagirala je i PU varaždinska.

Priopćenje koje je stiglo iz PU varaždinske prenosimo u cijelosti:

"Vezano uz priopćenje NK "Varteks" od 23. travnja 2013. godine, mišljenja smo da je potrebito obavijestiti javnost o stvarnim činjenicama vezanim uz pružanje policijskog osiguranja na nogometnim utakmicama u kojima sudjeluje navedeni Klub.

NK "Varteks" natječe se u II. Županijskog nogometnoj ligi, Skupina Istok, u kojoj je premješten nakon ispadanja iz I. Hrvatske nogometne lige. (op.Quisco: )

Navijačka skupina "White Stones" ustrojena je prije više godina i vjerno prati svoj klub i u II. Županijskog ligi. Tijekom dosadašnjeg navijanja u ligaškim natjecanjima, više pripadnika navijačke skupine počinilo je više prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira i Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima, tako da su evidentirani u evidencijama izgrednika na športskim natjecanjima.

Policijska uprava varaždinska svoje prosudbe temelji na prisustvovanju takvih osoba na športskim natjecanjima. Da postoji potreba dodatnog policijskog osiguranja nogometnih utakmica koje posjećuju pripadnici rečene navijačke skupine, dokaz je više izgreda na utakmicama II. Županijske nogometne lige gdje se trenutno natječe spomenuti Klub. Istina je da se iz njima znanih razloga, slučajno ili ne, izgredi događaju na gostujućim utakmicama i tom prilikom ispaštaju klubovi domaćini susreta, tako da su navodi iz objavljenog priopćenja da su ocjene delegata za održane utakmice u gradskom naselju Jalkovec besprijekorne, točni.

Sukladno Zakonu o javnom okupljanju, policija je ovlaštena naložiti provedbu dodatnih mjera osiguranja ili dopunu redarske službe, odnosno povećanje broja redara. Nastavno na rečeni Zakon, obaveze organizatora regulirane su Zakonom o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima. Konkretno, propisano je da na športskim natjecanjima redari mogu biti zaposlenici organizatora športskog natjecanja, redari dragovoljci i članovi klubova navijača, koji su osposobljeni za obavljanje poslova redara na športskim
natjecanjima.

Uvidom u evidencije osposobljenih redara na području Policijske uprave varaždinske, vidljivo je da gotovo da nema športskog kluba koji je prijavio i obučio redare sukladno rečenom Zakonu, pa tako ni NK "Varteks".

U želji da se zadrži povoljno stanje sigurnosti, a isto tako da se u razdoblju dok športski klubovi ne obuče redare, temeljem propisa koji im tu obavezu nalažu, Policijska uprava varaždinska prosuđivala je i to će činiti u narednom razdoblju, sukladno svojim saznanjima i dosad evidentiranim prekršajima i incidentima, te tražiti ispunjavanje mjera sigurnosti za svako javno okupljanje, pa tako i za nogometne utakmice, a sve sa ciljem da posjetitelji budu sigurni.

Napominjemo da ćemo i u narednom razdoblju svoje aktivnosti usmjeriti na ispunjavanje svih obaveza iz Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima i Zakona o javnom okupljanju, od strane organizatora, kako bi uvjeti održavanja športskih natjecanja iziskivali što manju prisutnost policijskih službenika."