Pristupio: 28.05.2007.
Poruka: 13.253
25. svibnja 2013. u 19:38
Varaždin ŠN - Varteks 0:3

Solidna utakmica, prvo poluvrijeme dobro i zanimljivo, drugo počelo dobro nekih 10 minuta i onda sam odrijemao do kraja.

Nije tolika razlika u kvaliteti kolika je u srcu, Varteks je praktički sva tri gola zabio na ukradene lopte u protivničkoj polovici jer su pretrčali jedno duplo više od ovih.  Hebe se ovima za dres koji igraju.

Prvi gol je istina smiješna greška golmana, ali  apsolutno zaslužena pobjeda, makar Drožđek je stvarno dobio glup drugi žuti u 65. minuti, blesav start na 60 metara od svojeg gola, a imaš žuti.

Igrač utakmice po meni Simon

Sve u svemu lijepo prijepodne, dosta gledatelja makr mislim da nije ni blizi prvom susretu. Možda 1500 do 2000.

WS-i dobro navijali, izvrijeđali Režića , pojeo sam dva paketa Cingulinog kikirikija i sjedio ispod Antona Samovojske... kud ćeš bolje

[uredio north-vz - 25. svibnja 2013. u 19:39]
Pristupio: 01.09.2012.
Poruka: 3.723
25. svibnja 2013. u 20:13
gledatelja 800 po zapisniku.
razvalili smo ih. naš golman neocijenjen.
A ja se sad idem napiti :)
25. svibnja 2013. u 20:16
Ma bilo je sigurno više od 800, iako je teško procijeniti dok si na zapadu, ne vidi se sve posebno zapad desno, ali mislim da je bilo oko 1500.

Varteks "pregazio" Varaždin ŠN

Varaždin - stadion Varteksa. Gledatelja: 1.000. Sudac: Zebec (Varaždin). Žuti kartoni: Kuhta, Režić (Varaždin ŠN), Simon, Drožđek (Varteks). Crveni karton: Drožđek (Varteks), drugi žuti. Strijelci: 0:1 Simon (9), 0:2 Poljan (21), 0:3 Poljan (24).
Varaždin ŠN (4-2-3-1): Mihalić, Gregorić (od 40. Belaj), Vrbnjak, Vindiš,Pribolšan, Labaš, Klemenčić, Struški (od 73. Mladenović), Režić, Težački (od 25. Milak), Kuhta.
Varteks (4-3-3): Marčetić, Simon, Pomper, Ričko, Poljan (od 63. Kostelac, od 79. Belavić), Horvat (od 89. Božinić), Matučec, Drožđek, Đurasek, Nježić, Namjesnik.

Jak pljusak koji se sat vremena prije utakmice spustio nad Varaždin i previsoke cijene karata (30 kn) bili su razlogom što se na Varteksovom stadionu okupilo samo tisuću gledatelja. No i oni, a naročito White Stonesi, stvorili su sjajnu, pravu nogometnu atmosferu.

U Vip loži mnoga poznata imena: aktualni gradonačelnik Goran Habuš, njegov zamjenik Vjeran Radelić, kandidat za gradonačelnika prof. Marijan Cingula, bivši direktor NK Varteksa Stjepan Cvek Ciba, poznati trener Branko Ivanković, ugledni novinar Sportskih novosti Anton Samovojska, biši igrač Varteksa Miljenko Mumlek i drugi.

A na terenu od samog početka vidjela se velika želja Varteksovaca za pobjedom. U utakmicu su ušli izuzetno mirno, koncentrirano i borbeno. S druge strane na „domaćim“ igračima bio je vidljiv grč i imperativ pobjede koja ih je jedino mogla ostaviti u utrci za prvo mjesto. No baš taj imperativ bio je njihov najveći protivnik. Nisu uspjeli odigrati ništa konkretno, osim odlične prilike u 8. minuti kada je Struški sa 10 metara pucao pokraj gola.
Već u slijedećoj akciji Varteks je poveo golom Simona, kome je uvelike pomogao domaći golman Mihalić. Varaždin je nakon primljenog gola bio potpuno izgubljen. Sve njihove pokušaje Varteks je bez problema neutralizirao, a iz brzih kontranapada dolazio je do prilika. Tako je Poljan u 21. minuti nakon nove greške domaćeg vratara povisio na 2:0, a tri minute kasnije isti igrač je postavio konačnih 3:0. Sve ostalo bilo je čisto odrađivanje posla s Varteksove strane.
Varaždin ŠN sa veteranima Težačkim, Gregorićem i Režićem, te mladim i neiskusnim igračima, nije mogao parirati brzim i u tehničkom smislu daleko kvalitetnijim igračima Varteksa.

Ono što posebno treba istači u ovoj velikoj pobjedi Varteksa jest psihološka priprema momčadi od strane trenera Cara. Sjajno je pripremio svoje igrače, uspio je skinuti breme favorita s njihovih leđa i prebaciti ga u redove Ivankovićeve momčadi, a to se pokazalo kao pun pogodak. Niti jednog trenutka nije bilo panike u njihovim redovima. Točno se znalo tko ima koji zadatak i kako ga treba obaviti. Ovom pobjedom Varteks je napravio još jedan veliki korak prema Prvoj ŽNL, a Varaždinu ŠN i njihovim čelnicima ostaje velika žal i mnoštvo pitanja na koje će teško naći odgovore.

Izjave nakon utakmice

Dejan Car, trener Varteksa: Iskreno, nisam očekivao ovako visoku pobjedu. Posrećilo nam se da smo iz prve tri prilike postigli tri gola i riješili utakmicu. Inače u taktičkoj pripremi utakmice odlučili smo duplirati bokove Varaždina i onemogućiti tako Režića da dođe do lopte. Ovo je velika pobjeda, ali ako želimo biti prvi moramo još puno posla obaviti.

Zlatko Ivanković, trener Varaždina ŠN: Čestitam Varteksu koji je pokazao više želje za pobjedom. Golove smo primili nakon grubih grešaka obrane, pogotovo našeg vratara. U igri smo stvarali premalo prilika da bi smo se mogli nečemu nadati. Ostaje pitanje da li bismo i s eventualnom pobjedom bili na kraju prvenstva prvi s obzirom na bodovni zaostatak.

Hektor333
Hektor333
Pristupio: 22.04.2012.
Poruka: 2.360
26. svibnja 2013. u 10:19
Čestitke
Da života iman dva oba bi tebi da'! HŽV!
Još jedna pobjeda na stadionu

Utakmica 18. kola 2. ŽNL Istok odvela je NK Varteks ponovo na stadion, ovaj puta kao gosta. Varteks je ponovo slavio protiv NK Varaždin ŠN, rezultatom 3:0, a strijelci su bili Michel Simon i dva puta Marko Poljan.

Ovaj put nije se okupio toliki broj gledatelja kao u jesenskom dijelu, kada je domaćin na stadionu bio NK Varteks, ali podrška Varteksu tijekom cijele utakmice nije izostala.
Počelo je velikom prilikom domaćina. Ubacio je s desne strane Krunoslav Gregorić, a pred golom se u vrlo izglednoj situaciji našao Ivan Režić, no njegov udarac odlazi pored gola. A onda je krenuo Varteks. Lijevu stranu probio je u 9. minuti Michel Simon, došao pred vratara Mihalića i lukavim udarcem doveo Varteks u vodstvo. Bio je to prilični šok za momčad Varaždina ŠN, pa se u njihovoj igri počela osjećati sve veća nesigurnost. Odlično je to iskoristio Varteks u 21. minuti. Domaćinima loptu krade Dominik Matučec, odlično ubacuje za Marka Poljana koji zabija za 0:2. Varteksov uragan se nastavlja i u 24. minuti na semaforu je već 0:3. Odličnim ispucavanjem vratar Varteksa Davor Marčetić "u trepavicu" pogađa Simona, koji ponovo kreće lijevom stranom, ubacuje, a na pravom mjestu ponovo je Poljan.  Do kraja poluvremena jalovu inicijativu ima Varaždin ŠN, ali bez konkretnijih prijetnji, dok su za Varteks s druge strane pokušavali udarcima izvana Simon i Romano Nježić. Još jednom polupriliku imao je Varteks u 32. minuti, kada Poljan ubacuje s desne strane, a sa 15-ak metara loptu pored gola šalje Robert Namjesnik.

U drugom poluvremenu terensku inicijativu imala je momčad Varaždina ŠN, ali sve je to bilo prilično bezopasno i bez pravog udarca po golu Marčetića. Varteks prijeti u 50. minuti kada udarcem sa 20-ak metara golu Mihalića prijeti Dominik Matučec. Prilike domaćih zabilježili smo u 55. minuti, ali udarac glavom lako kroti Marčetić. Potom u 69. minuti udarac izvana završava pored gola. Tračak nade za domaće ukazao se u 65. minuti kada zbog drugog žutog kartona igru mora napustiti Varteksov kapetan Nikola Drožđek. Ipak, bliže pogotku bio je Varteks, pogotovo u 73. minuti kada odlično izveden slobodni udarac Daria Horvata odlično brani Mihalić. Do kraja utakmice Varteks je odlično zatvorio sve prilaze svom golu i mirno doveo utakmicu do kraja.

Ovom pobjedom Varteks ostaje na prvom mjestu 2. ŽNL Istok, a prednost pred NK Varaždin ŠN sada je povećana na 9 bodova. Slijedeće kolo Varteks vodi na gostovanje u Podevčevo, na sraz sa NK Čevo. Utakmica se igra slijedeće nedjelje  02.06. sa početkom u 17:30.

18. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Varaždin ŠN - NK Varteks 0:3 (0:3)

Stadion Varteksa. Gledatelja: 800. Suci: Zebec, Premužaj, Hudika

Strijelci: 0:1 Simon (9), 0:2 Poljan (21), 0:3 Poljan (24)

NK Varaždin ŠN: Mihalić, Gregorić (od 40. Belaj), Vrbnjak, Vindiš, Pribolšan, Labaš, Klemenčić, Struški (od 73. Mladenović), Režić, Težački (od 25. Milak), Kuhta

NK Varteks: Marčetić, Simon, Pomper, Poljan (od 65. Kostelac, od 80. Belavić), Horvat (od 89. Božinić), Do. Matučec, N. Drožđek, Đurasek, Nježić, Namjesnik

A jel on uopće više dio Podravine?
Jučer je bilo bitno biti u loži. Ivanković si je dovukao svu gradsku politiku i "nogometne djelatnike" koji su poharali prvoligaša. Očekivao je da će nas razbiti pa time kupiti još koju godinu mira. Zajeb je bio malo veći jer smo mi svemirski brod za njih a još su igrači pojeli travu jučer.
Uz sve to, igrali smo lijep nogomet. Sad smo im napravili veliki problem jer nas nakon ovog jučer ne smiju više ignorirati.