Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
17. listopada 2020. u 08:05

I VARTEKS U19 POBJEDNIK KUPA ŽNS

Na teškom terenu, kiši, blatu i hladnoći, varteksovi Bumbari odigrali su odličnu utakmicu i uvjerljivo, rezultatom 4:2, savladali vršnjake iz ludbreške Podravine. Time su ponovili prošlogodišnji uspjeh te se plasirali u regionalnu završnicu.

Quisco
Quisco
17. listopada 2020. u 08:10

Lovro Vitković najmlađi je igrač u prvoj momčadi Varteksa

Lovro Vitković najmlađi je igrač u prvoj momčadi Varteksa. Među seniore ušao je tijekom ljetnih priprema kada ga je priključio trener Orehovec i u njemu vidio 'ono nešto'.

Mladi stoper nedavno je startao u početnih 11, pokazao neustrašivost i talent te pokazao da je itekako spreman za trećeligaške susrete. Zabio je i svoj prvijenac u prošlom kolu.

- Priliku da zaigram u prvih 11 dobio sam u Murskom Središću protiv Rudara. Tu priliku sam maksimalno iskoristio i dao sve od sebe. Povrede suigrača prvotimaca rezultirale su mojem daljnjem igranju u prvom sastavu pa sam tako i zabio svoji prvi pogodak protiv Podravine – objasnio je 17-godišnji Vitković.

Bumbari su ga brzo prihvatili, a smatra da momčad ima snage da se zadrži u gornjem dijelu ljestvice 3.HNL Sjever.

- Atmosfera u svlačionici je odlična, iskusniji igrači me vode i daju savjete, cijela ekipa me bodri, stvarno mogu reći da su me dobro prihvatili kao najmlađeg na terenu. U sezonu smo ušli s malim hendikepom no kao prava ekipa ubrzo smo riješili krizu i napravili niz bitnih pobjeda koje su nas dovele do gornjeg doma na tablici – rekao je Vitković.

Treninzi su itekako zahtjevniji nego što su mu bili prije.

- U zadnje tri utakmice pokazali smo što znamo i koliko možemo pa smatram da bez problema možemo parirati u top pet ekipa. Trener je u meni vidio potencijal i dao mi šansu koju smatram da sam opravdao. Treninzi su zasigurno puno teži od onih juniorskih, na svakom treningu moram dati svoj maksimum nekad i više kako bih parirao starijim, iskusnijim i fizički jačim igračima. Želimir Orehovec je iskusan trener koji je svjestan koliko možemo i koliko ćemo moći uz treninge koje nam priprema – kazao je.

Vitković je smiren i pun samopouzdanja te vjeruje u momčad i njezine sposobnosti. Ipak, pred njima je još jedan težak susret.

- Igrati zadnjeg igrača u treće ligaškom klubu donosi mnogo odgovornosti te se svaka pogreška i trenutak nepažnje skupo plaća. Ove subote putujemo u goste NK Bjelovaru koji su samo dva boda i mjesto iza nas što nam govori da su dobra i čvrsta momčad koja ne gubi bodove lako, posebno ne kod kuće. Dobro se pripremamo i treniramo stoga se nadam da ćemo nastaviti pobjednički niz – optimističan je Lovro Vitković.

Utakmica protiv Bjelovara igra se u subotu, 17. listopada, u 15 sati na Gradskom stadionu Bjelovar.

Bumbari minimalno poraženi kod Bjelovara pogotkom iz penala

Varteks je u sklopu devetog kola 3.HNL Sjever gostovao kod NK Bjelovara na njihovom Gradskom stadionu. Domaćini su pobijedili s 1:0 pogotkom Tomislava Pleića iz kaznenog udarca u 41. minuti.

Za Bumbare utakmicu su počeli Ante Pozder, Ivan Režić, Lovro Vitković, Borna Radić, Karlo Malenović, Dorian Smetiško Zagorščak, Daniel Vuković, Fran Kukec (k), Josip Golubar, Borna Keča i Tihomir Šoštarić.

Na klupi su bili Dino Vitković, Dominik Masten, Sebastijan Dvanajščak, Lovro Težački, Romano Nježić, Dominik Matučec i Robert Pakšec.

Prva prilika bilježi se tek u 16. minuti kada mladi Keča puca preko gola nakon dodavanja sa strane od Zagorščaka. Nekoliko minuta kasnije, Pozder ima lagani trening i slab udarac protivnika lako kroti.

U 30. minuti kombiniraju Keča, Šoštarić i Golubar. Akciju završava Golubar dobrim udarcem, ali golman Bjelovara Gujić brani udarac iz donjeg lijevog kuta. Šoštarić pokušava u 34. minuti ponovno jakim udarcem, ali on prolazi malo pokraj gola.

Iako je prvo poluvrijeme Varteks kontrolirao utakmicu i imao više izglednih prilika, domaćini su sretno i spretno realizirali jedanaesterac u 41. minuti nakon što je Pozder srušio protivničkog napadača. Poluvrijeme je tako završilo minimalnom prednošću Bjelovara.

Drugo poluvrijeme počinje s dvije sjajne obrane Pozdera koji spašava Varteks. U 53. minuti preko Šoštarića uzvraćaju Bumbari. Odličan šut još bolje brani vratar Bjelovara. Još dvije prilike za domaćine događaju se u razdoblju od 70. do 75. minute. Prvo njihov udarac odlazi malo pokraj gola, dok nekoliko minuta kasnije pogađaju stativu.

Varteks ima priliku za izravnati rezultat u 80. minuti, ali vratar domaćina s gol crte grabi loptu i spašava Bjelovarčane, dok do kraja utakmice za Bumbare pokušavaju još Vuković i Golubar, ali obra puta uspješniji je golman domaćina.

Tako je drugi dio donio nešto izjednačeniju igru, a na kraju se za vratara obje momčadi može reći da su bili najbolji pojedinci susreta. Varteks je s četvrtim porazom u prvenstvu ostao na 13 bodova.

U sljedećem kolu koje se igra u subotu, 24. listopada, Varteks je domaćin Poletu iz Svetog Martina na Muri.

19. listopada 2020. u 06:28

sinoć su cure golovima tare lušić pobijedile 4 rijeke iz karlovca 2:0.

Quisco
Quisco
19. listopada 2020. u 06:30

nakon utakmice bjelovar - varteks, jedan igrač bjelovara je saznal da je pozitivan na koronu.

ne znam kaj bude to značilo za naše dečke. da li slijedi izolacija, testiranja ili kaj već.

Quisco
Quisco

Quisco
Quisco
20. listopada 2020. u 06:28

NK VARTEKS U SAMOIZOLACIJI 'Želimo brzo ozdravljenje igraču, ali tražit ćemo odgovore od mjerodavnih!'

Nogometaši Varteksa proteklog su vikenda gostovali u Bjelovaru, gdje su doživjeli minimalni poraz, rezultatom 1:0, ali utakmica je imala i svoju predigru, kao i nastavak.

Nakon utakmice saznalo se da je jedan igrač koji je igrao utakmicu zaražen koronavirusom pa će svi igrači, koji su igrali, njih 28 - 14 igrača Bjelovara i 14 igrača Varteksa morati u samoizolaciju.

- Trebao sam ići na jedan službeni put pa sam u subotu ujutro obavio testiranje. Iako nisam imao simptoma. Igrao sam utakmicu i sve je bilo normalno, kao i uvijek, da bi me oko 20 sati nazvao epidemiolog i rekao da je moj nalaz pozitivan na koronavirus - kazao je zaraženi igrač za portal Bjelovar live.

Zaraženi igrač mora biti u samoizolaciji do 27. listopada, a cijela ekipa mora biti u izolaciji do 31. listopada. To vrijedi za sve igrače Bjelovara, ali u karanteni je i NK Varteks, to jest svi igrači koji su igrali.

Potvrdio nam je to i predsjednik Varteksa Siniša Fučkar, koji nije želio detaljnije komentirati cijelu situaciju. Uskoro je na Facebook stranici NK Varteksa osvanuo post. Uz želju za što bržim oporavkom zaraženog igrača Bjelovara između ostalog piše i sljedeće.

- Nažalost, umjesto da pričamo o nogometu, sljedeće dane strepit ćemo da se među našim seniorima ne razviju simptomi bolesti. Odgovore na pitanja koja se nameću nakon navedene utakmice tražit ćemo od svih mjerodavnih tijela! – piše u FB objavi na stranicama Varteksa.

Neslužbeno doznajemo da su iz redova varaždinskog trećeligaša vrlo nezadovoljni ponašanjem domaćina. Naime, predsjednik kluba od ranije je u izolaciji, kao i trener Petar Bošnjak, koji niti nije vodio utakmicu, jer ne smije.

Sukladno tome predstavnici Varteksa čuli su se s Bjelovarčanima, i zamalo niti nisu krenuli na utakmicu, jer su ih domaćini zamolili da malo 'pričekaju' s putovanjem, uz obrazloženje da se utakmica možda neće igrati radi koronavirusa te da se upravo konzultiraju s epidemiologom.

Na kraju su ipak rekli da se utakmica može igrati, a Varteksovci su stigli u Bjelovar tek 40 minuta pred početak. U redovima Varteksa prevladava stav, da bi možda najsretnije rješenje bilo da se utakmica niti nije odigrala, radi 'ozbiljnih sumnji' na koronavirus.

Ne toliko radi poraza, već zbog činjenice da su ostali dva tjedna u samoizolaciji, neće moći igrati, ali niti trenirati u središnjem dijelu polusezone. Dva tjedna netreniranja mogla bi ostaviti velike posljedice i na rezultatima nakon toga.

Sve to, uz pretpostavku da netko od igrača Varteksa nije zaražen, što bi uzrokovalo dodatne probleme 'bumbarima'.

Quisco
Quisco
21. listopada 2020. u 06:19

Bumbarice ostvarile treću pobjedu u prvenstvu, u Hrašćici bolje od ŽNK 4 rijeke

U četvrtom kolu 2.HNLŽ seniorke Varteksa na domaćem terenu u Hrašćici pobijedile su momčad ŽNK 4 rijeke rezultatom 2:0.

Oba gola za nogometašice varaždinskog drugoligaša zabila je Tara Lušić u razmaku od dvije minute (23. i 24. minuta).

Time su Bumbarice došle do treće pobjede u prvenstvu u četiri odigrana susreta. Jedine bolje od njih zasad su bile nogometašice iz Rijeke u drugom kolu.

U sljedećem 5. kolu Varteksovke idu u Sisak na noge ŠNK Frankopan. Utakmica se igra u nedjelju, 25. listopada.

Na tablici 2.HNLŽ seniorke se nalaze na trećem mjestu s devet bodova, dok im prvo mjesto koje drže Riječanke bježi tri boda. Na drugom mjestu je ekipa ŽNK Katarina Zrinski s 9 bodova i utakmicom manje.