Nakon sati i sati volonterskog rada, nesebične pomoći prijatelja Kluba i donatora velikog srca osigurani su uvjeti da se teren licencira pred HNS-om.

Quisco
Quisco
25. ožujka 2021. u 06:31

Orehovec bez kapetana Kukeca protiv Radnika: 'Idemo u Križevce bez opterećenja'

Trener Varteksa Želimir Orehovec osvrnuo se na utakmicu otvaranja proljetnog dijela sezone koja se odigrala na Slobodi proteklu subotu.

Varteks je remizirao s Rudarom iz Murskog Središća (1:1).

- Gledali smo dva različita poluvremena. U prvom smo bili nešto bolji i aktivniji, u drugom slabiji, ali bila je to utakmica bez velikih šansi. Nažalost, u 85. minuti povezali smo par pogrešaka i protivniku dopustili taj pogodak za izjednačenje. Istina, imali smo i poteškoća s igračima, ovi mlađi su bili u samoizolaciji zbog škole, neki nisu mogli ni trenirati. Rudar nam je oduvijek nezgodna i ekipa s kojom teško igramo. Ali nisam nezadovoljan bodom. Ipak, smatram da možemo bolje igrati – kazao je Orehovec.

Sljedeća prvenstva utakmica u 3.HNL Sjever dolazi u subotu 27. ožujka od 15:30 sati u Križevcima. Domaćin nam je Radnik, momčad koja je u vrhu tablice.

- Iskusna i dobra ekipa, ali mi protiv njih idemo po bodove, bez nekog opterećenja i s većim brojem igrača koji će biti spremni za utakmicu. Protiv Rudara imali smo i jedan problem, Vuković je igrao pod injekcijom protiv bolova pa ćemo vidjeti hoće li biti spreman za Radnik. Također, Kukec neće igrati zbog zarađenog crvenog kartona u prošlom kolu – poručio je trener Bumbara.

Utakmica se zbog epidemioloških mjera igra bez gledatelja.

Quisco
Quisco
28. ožujka 2021. u 08:08

Bumbari poraženi u Križevcima kod trećeplasiranog Radnika

Prvo poluvrijeme vidjela se inicijativa domaćina koji su u prvih dvadesetak minuta dva puta i pogodili mrežu Silvia Jovana.

Prvi put iz penala u 5. minuti bio je siguran Mihael Mladen, a samo osam minuta kasnije isti igrač zabija i povećava vodstvo Radnika. Iako je pitanje je li drugom golu prethodio prekršaj na igraču Varteksa, glavni sudac pustio je igru dalje, a iz te polukontre domaćina je pao gol.

U 26. minuti igrač Radnika presijeca loptu u jeku napada Varteksa, ali njihovu završnicu 'kvari' Jovan koji brani i izbacuje loptu u korner. Nakon kornera domaćini zabijaju za 3:0. Zatim Bumbari pokušavaju u tri navrata doći do smanjenja rezultata.

Prvo puca Vajagić u 29. minuti, Kesse u 32. dobro puca po golu ali je vratar Radnika siguran, dok u 38. Novko još bolje udara na gol domaćina, ali golman brani vršcima prstiju.

I onda opet pred kraj poluvremena domaćini iskorištavaju loše kombiniranje Bumbara te s 18 metara pogađaju za 4:0.

Početkom drugog poluvremena Jazbec asistira Vajagiću za šut, on dobro puca, ali lopta odlazi malo pokraj gola. Domaćini uskoro dolaze i do petog gola i rezultata koji je zaključio utakmicu.

U nastavku ističemo još dobar prolazak Kessea i neugodan udarac pod prečku koji jedva brani domaći golman. Na isteku devedesete domaćini gađaju prečku s pet metara.

Bumbari tako ostaju na 18 bodova iz 14 susreta. U sljedećem 17. kolu Varteks ide na još jedno gostovanje u Đurđevac kod Graničara.

31. ožujka 2021. u 13:21

Tek sad vidim ovo (https://www.youtube.com/watch?v=toxIYVXKPdw), pa jel vas imalo sramota djecu odgajat na ovakav način? Svoje frustracije prenositi na golobrade klince? Prestrašno, dabogda sve izgubili i rezultati vam bili na razini ovog posljednjeg protiv Radnika.

31. ožujka 2021. u 17:41

Situacija je totalno izvučena iz konteksta. Osobno sam prisustvoval događajima, iz neposredne blizine.
Utakmica finala kupa ŽNS za kadete, prije 2 godine. U tjednu, 30 gledatelja, stadion NK Podravine. Jedan sudac, koji obavlja i funkciju delegata.
Ono kaj se na snimci ne vidi (a postoji snimljeno s dvije kamere) to je da se na suprotnoj strani od tribine sakupilo 10-tak mladića, „navijača“ Podravine, koji su cijelim tijekom utakmice divljački, „kočijaški“ psovali i vrijeđali kadete Varteksa. Nakon regularnog djela, pucaju se penali, na snimci kamere s tribine čuju se povici s tribine prema grupi nasilnika: „odite ih sad ometati…!“. I stvarno, desetak provokatora premjestilo se iza gola i za vrijeme izvođenja penala divljački vrijeđalo igrače Varteksa s namjerom da ih omataju u izvođenju penala. Na snimkama iza gola vidi se i da ih sudac pokušava smiriti, ali i njemu odgovaraju psovanjem. Sudac dozvoljava izvođenje, unatoč neregularnim, nesportskim uvjetima.
Usprkos svim pritiscima i uvredama, kadeti Varteksa pobjeđuju „na penale“ i rade veliku grešku, u euforiji proslave, srednjim prstima otpozdravljaju provokatorima i psovačima.
Nema opravdanja za nesportsko otpozdravljanje, ali je bitno navesti i da se taj „nesportski dio“ nije odnosio ni na jednog protivničkog igrača, već isključivo na nasilnike koji su na odvratan način htjeli „utjecati i presuditi“ u jednom sportskom nadmetanju. Ponavljam, nema baš puno opravdanja, ali nekad i nasilnicima treba pokazati „srednji prst“.

Vidi cijeli citat

Zanimljivo. Vidio sam tu snimku odmah kada se to dogodilo i također kao i kolega gore, ostao iznenađen. Mislio sam da ste namjerno objavili tu snimku u tom obujmu da pokažete svojim kadetima kako to ružno izgleda pa da ih malo bude sram i time nešto nauče jer ipak je riječ o mladim ljudima od 15, 16 godina.

I mogu se složiti s tobom ako je ovo istina, nema baš opravdanja za ovo, ali ponekad se treba nasilnicima "pokazati srednji prst".

BFX
BFX
Poruka: 77
01. travnja 2021. u 13:17

špilmaher je napisao/la:

Hvala na brigi za odgoj igrača, a kako Varteks radi s mladima i kako Varteks odgaja mlade igrače, dovoljno govori podatak da smo trenutno klub s najviše registriranih mladih igrača u županiji, a statistika ovogodišnjih natjecanja govori da varteksova mladež sa 8 natjecateljskih ekipa ima trenutno odigranih 82 utakmice, nema nijednog crvenog kartona, samo 18 žutih. Ako uzmemo da je žuti karton sastavni dio sportskog nadmetanja, a Varteksova mladež dobiva u prosjeku žuti karton na svakoj petoj utakmici, onda se podrazumijeva da klub zna kako odgajati mlade sportaše.

A ova snimka, ponavljam, koliko god ružno izgleda, samo je malo neprimjeren odgovor na 90 minuta verbalnog nasilja.

Quisco
Quisco
02. travnja 2021. u 06:40

Kapetan Fran Kukec: 'Gušt je dijeliti svlačionicu s ovom ekipom. Najveći hendikep nam je što nema navijača'

Kapetan NK Varteksa Fran Kukec najavio je utakmicu protiv Graničara koja se igra u subotu, 3. travnja od 16.30 sati u Đurđevcu. To je drugo gostovanje za redom za Bumbare, a utakmica će se kao i dosadašnje odigrati bez gledatelja.

Kukec se osvrnuo na otvaranje proljetnog dijela 3.HNL Sjever.

- Mislim da je početni remi s vrlo dobrim Rudarom prava slika ove ekipe. Protiv Radnika sam odrađivao kaznu crvenog kartona, no po viđenom, mislim da je rezultat previsok s obzirom kako je to izgledalo na terenu. Ipak, ta utakmica je iza nas te se okrećemo suboti i utakmici u Đurđevcu u koji idemo po prvu proljetnu pobjedu – najavio je Kukec te dodao da su se novi suigrači sjajno uklopili u prvu momčad.

- Novopridošli igrači su se uklopili izvrsno, svi smo generacijski tu negdje osim našeg 'Čače' i stvarno se jako dobro slažemo, na terenu i izvan njega. Zbilja je gušt dijeliti svlačionicu sa ovim dečkima – naglasio je Fran Kukec.

Do kraja prvenstva ima još dovoljno utakmica da se uzme mjesto u top 6 momčadi.

- Teško je nešto predviđati s obzirom na okolnosti koje su oko nas. Mislim da mi imamo najveći hendikep jer nema navijača, ali idemo utakmicu po utakmicu. Moja želja je da što prije potvrdimo ostanak u ligi da možemo opušteno odigrati sezonu do kraja – ističe Kukec.