Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
10. travnja 2021. u 08:01

Humanitarno gostovanje napunilo srca malih Bumbara!

Jučer smo odradili prekrasno gostovanje u Petrinji. Ovaj puta nismo igrali nogomet, već smo završili humanitarnu akciju koju organiziramo već nekoliko mjeseci.

Nakon nedavnog razornog potresa u Petrinji, u grupi trenera Matučeca, a u suradnji sa klupskim psihologom Matijom Fiškušom, organizirali smo psihološke radionice u kojima smo htjeli educirati naše male nogometaše kako se na pravilan način nositi sa kriznim situacijama kojima je, na žalost, obilovalo proteklo razdoblje. Epidemija Covid-19, potres u Zagrebu (i Varaždinu), zabrana treniranja, online nastava i na kraju slike razornog potresa u kojem su razrušeni i domovi njihovih vršnjaka iz Sisačko-Moslavačke županije.

I tako su klinci došli na ideju da pomognu jednom klubu s navedenog područja. Trener Matučec kontaktirao je kolegu iz petrinjske Mladosti, trenera „prstića“ Nikolu Bartulića i u razgovoru s njim dogovoreno je da naši Bumbari doniraju dresove za dvije njihove najmlađe kategorije.

Posebno nas je dojmila priča da su se nakon potresa, a prije prvih utakmica, neki roditelji čak vraćali na ruševine svojih kuća tražeći dresove koji su ostali ispod naslaga cigli i betona.

Uglavnom, u radionicama naših mlađih pionira pali su dogovori o smjernicama za izradu dresova, pa su tako klinci predložili detalj sa pet ispruženih prstiju, koji znače i sportski pozdrav, a ujedno i početni naziv grada PETrinja. Na leđa dresa stavljen je slogan koji  su također odabrali Bumbari, iz romana „Tri mušketira“: Svi za jednog, jedan za sve!
I tako je ova lijepa akcija završila jučer, posjetom Petrinji. Prvo smo razgledali središte grada i uvjerili se u stravične razmjere nepogode koja je zadesila ovaj lijepi grad.

Nakon toga posjetili smo stadion Mladosti koji je obnovljen kad i stadion Varteks, prije 34 godine, za potrebe Univerzijade 1987., sa kapacitetom od 1500 sjedalica. Uz rijeku Petrinjčicu, u prekrasnom ambijentu među drvoredima borova, tek je tamo ova naša akcija dobila pravi smisao, jer smo podijelili dresove malim petrinjcima i uspjeli ostvariti ono što je bio glavni cilj akcije, a ujedno i glavni cilj cijele naše škole nogometa, a to je: DJEČJI OSMIJEH.

Naši Bumbari podijelili su dresove, a „prstići“ GSNK Mladosti odmah su ih i iskušali u svojim prvenstvenim utakmicama.

Na kraju nas je domaćin počastio odličnom hranom, a dogovorili smo i početak, nadamo se, jedne lijepe sportske suradnje.

Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 89.108
10. travnja 2021. u 19:07

Bravo Kesse na jos jednom golu i direktnom bodu kojem si doprinjeo, sa ovih 2:2, pojacanje samo takvo

Domovine sin
Quisco
Quisco
11. travnja 2021. u 08:11

Remi na Slobodi: Režić u 91. minuti donio bod Bumbarima

Varteks je u 18. kolu 3.HNL Sjever na Slobodi ugostio momčad Papuka iz Orahovice. Utakmica je završila rezultatom 2:2, nakon što su Bumbari poveli, a zatim u nadoknadi i izjednačili rezultat nakon preokreta gostiju.

Papuk prijeti već u 2. minuti kada pogađaju vratnicu, a Varteks uzvraća preko Patricka Kessea koji dobro prolazi kroz sredinu daje desno za Petra Lukana, ali njemu lopta prolazi preko noge.

Nježić u 10. minuti šalje dobru dugu loptu kroz sredinu, tamo je prihvaća Keča koji puca pokraj gola, ali se nalazi i u ofsajdu.

U 16. minuti Papuk vuče kontru, ali završni udarac ide pored gola. U 23. minuti Varteks dolazi u vodstvo. Malenović probija lijevi bok, nakon odbijanca šalje nisku loptu u sredinu, a tamo je dočekuje Kesse i zakucava za 1:0.

Ipak, gosti ubrzo izjednačavaju, a sam pred golom Jovana našao se Miroslav Rukavina.

Do kraja poluvremena Varteks još prijeti preko Vajagića i Kessea, ali rezultat ostaje isti.

Drugo poluvrijeme donosi još po jedan pogodak sa svake strane. Dobar pokušaj Papuk ima odmah početkom drugog dijela. Iz velike daljine lopta prolazi nekoliko centimetara od Jovanovog gola. Gosti u prednost dolaze u 59. minuti nakon što je Varteksova obrana blokirala prvo udarac Čavića, a zatim u drugom pokušaju isti igrač zabija neobranjivo u kut.

U 69. Vuković je opalio s 20 metara i pogodio prečku, dok minutu kasnije pokušava i Kesse, a lopta odlazi u korner. Papuk je u 82. minuti mogao zaključiti utakmicu nakon kontre, ali u situaciji 1 na 1 promašuju cijeli gol.

Igra se sudačka nadoknada, Bumbari imaju prekršaj s desne strane na 35 metara od gola. Kukec ubacuje, lopta se odbija u 16-ercu, nekako dolazi do Režića koji se nalazi na 6-7 metara od gola, a on zakucava loptu pored nemoćnog vratara za konačnih 2:2.

U sljedećem kolu Varteksu slijedi gostovanje u Ludbregu gdje će igrati protiv Podravine.

Quisco
Quisco
12. travnja 2021. u 06:58

Quisco
Quisco
14. travnja 2021. u 06:49

Proteklog vikenda igrale su i izabranice Velimira Žganca u 9. kolu 2.HNLŽ.

Bumbarice nisu došle do bodova na domaćem terenu u Hrašćici protiv jake ekipe iz Rijeke. Gošće s Kvarnera bile su bolje s 5:1, a jedini pogodak za Varteks, ujedno i prvi pogodak na susretu, zabila je Tara Lušić.

Prvenstvo djevojke nastavljaju za vikend u Odri protiv istoimene momčadi.

Quisco
Quisco
17. travnja 2021. u 07:50

U subotu županijski derbi 3. HNL sjever

U subotu u 17 sati u Ludbregu, snage će odmjeriti Podravina i Varteks. Čeka nas jako zanimljiva utakmica, gdje Podravina ima priliku nastaviti dobar proljetni niz nakon tri utakmice bez poraza, dok se Varteks pobjedom može odvojiti od donjeg dijela tablice. Podravina trenutno drži peto mjesto prvenstvene ljestvice sa 5 bodova više od Varteksa, koji se nalazi na devetom mjestu s 22 boda.

Vilenjak
Vilenjak
Moderator
17. travnja 2021. u 19:16

Bravo Kesse na izjednacujucem golu za 2:2 i bodu koji si direktno OPET donesel Varteksu, bravo za posudbu iz NK VARAZDINA

Quisco
Quisco
18. travnja 2021. u 07:00

Vilenjak je napisao/la:

Vidi cijeli citat

vile, već si i meni dosadan s tim o posudbi.

mogu si misliti kak je onda nekom drugome.

a onda se buš žalil kak te ne vole.

Quisco
Quisco
18. travnja 2021. u 07:02

Varteks u Ludbregu u sjajnoj utakmici došao do boda protiv Podravine

Nogometni klub Varteks u 19. kolu 3.HNL igrao je županijski derbi protiv Podravine u Ludbregu. Domaćini su Varteks dočekali na petom mjestu dok su Bumbari u Ludbreg došli kao deveti.

Varteks je utakmicu započeo u formaciji s tri braniča Kudumija, Režić i Radić (3-5-2). U veznom redu igrali su Vuković, Nježić, Kukec, Malenović i Lukan, dok su napadački dio predvodili Vajagić i Kesse. Na golu je već standardno bio Jovan.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru na obje strane, ali bez većih šansi. Mreže su mirovale sve do 36. minute kada Bumbari dolaze u vodstvo preko kapetana Frana Kukeca.

Slobodni udarac izveo je Režić, domaći golman Kovačić loptu odbija, ali samo na glavu Kukeca koji pogađa za prvi gol na utakmici.

Do kraja poluvremena morao je izaći iz igre Borna Radić, a zamijenio ga je Dvanajščak.

U drugom poluvremenu vidjeli smo preokret domaćina, ali i povratak Varteksa te na kraju bod iz Ludbrega.

Podravina je odmah na početku drugog dijela izjednačila preko Golubara, da bi uskoro i preokrenula rezultat autogolom Režića. Ipak, konačan rezultat postavlja Kesse u 74. minuti.

Sjajna utakmica odigrana u Ludbregu tako je završila 2:2. U sljedećem, 20. kolu 3.HNL Sjever, na domaćem terenu Varteks dočekuje Bjelovar.