Čini mi se da vam je ovo jedna od najlošijih sezona. Lijepo bi bilo vidjeti vas u Drugoj HNL, ali očito je realnost nešto drugačija.

Ulaganja u infrastrukturu su povukla za sobom i maksimalno rezanje u seniorima. Ostali smo bez Šoštarića i Golubara. Teško je to nadoknaditi. Pa cijela situacija za Covidom, zaraze,samoizolacije. Afirmacija dosta mladih igrača iz juniora. Financijski ne možemo parirati klubovima iz gornjeg dijela tablice,samim tim niti igrački. Slijedeća sezona bude zadnja u ovakvom formatu trećih liga tako da nije bilo potrebe za ulaskom u eventualne dubioze.

Varaždinec
Pristupio: 11.11.2013.
Poruka: 532
24. svibnja 2021. u 13:46

jako pametno razmišljanje Varteksa, čemu trošiti silne novce da na kraju budeš treći, kad je maltene svejedno da li si treći ili deseti, pogotovo ako nemaš mogućnosti napredovati. Ispasti vrlo vjerojatno nećeš jer ipak nije tako loša ekipa, a za ostalo je bolje razvijati infrastrukturu, ulagati u klince nego plaćati 50 soma kuna za nekakve zvijezde koje će ionako na kraju sezone za 10 soma više otići u neki drugi klub. Ova liga je za Varteks plafon i to po meni za još minimalno 5 godina, pa vidimo da je prvoligaš u teškoj financijskojsituaciji, koja sigurno ne bude blistavija sad u drugoj ligi, a oni su realno svemirski brod za cijelu drugu ligu. Isto tako, ako prođe, a izgleda da hoće, ona priča sa jedinstvenom trećom ligom u sezoni 22/23, po meni treba od toga bježati ko vrag od tamjana, koja bi bila svrha da igraju od Vukovara do Dubrovnika. Probali su igrati treću ligu po Slavoniji pa su bili zadnji, a ovo će biti za klasu jača liga. Pretpostavljam da će se napraviti nekakve regionalne četvrte lige, dakle isto kao što je sad 3. liga Sjever, da će u manje-više istom sastavu biti 4. liga i to je realnost, sve ovo iznad je već skoro pa profesionalizam koji puno košta...

Quisco
Quisco
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
26. svibnja 2021. u 07:13

Varteks uz dominaciju nije mogao do pogotka, s minimalnim porazom ide na uzvrat u Ludbreg

Danas je odigrana prva polufinalna utakmica Kupa ŽNS između Varteksa i Podravine na Sportskom centru Sloboda. Završilo je minimalnom pobjedom gostiju iz Ludbrega (0:1).

Prvih petnaestak minuta traje isprobavanje snaga, tek vrijedi zabilježiti ozljedu Dvanajščaka kojeg je zamijenio Brezovec.

U 14. minuti Režić ima slobodan udarac na nešto više od 25 metara, ali slab udarac prolazi pored gola.

U 21. minuti zabijaju gosti. Nakon niskog ubacivanja s lijeve strane, Horvatinović prvi dolazi do lopte te spretno gura loptu pored Jovana. Varteks nakon pogotka pokušava do kraja poluvremena preko Kukeca, a Malenović u 32. pada u protivničkom 16-ercu, ali sudac ne pokazuje na bijelu točku.

Nježić je u 41. probao iz velike udaljenosti, a nešto nakon njega svoj je udarac okušao i Novko.

Drugo poluvrijeme odmah počinje velikom prilikom za Bumbare. Kesse je oboren unutar šesnaesterca u sjajnoj šansi za gol. Sudac pokazuje na bijelu točku, a loptu uzima Režić. Puca jako, u donji desni kut golmana Podravine Edija Kovačića koji 'čita' Režića i ostaje 0:1.

Zatim počinje konstantan pritisak Varteksa do 75. minute. Kesse u međuvremenu izlazi gotovo sam na Kovačića koji odbija loptu u korner, a nekoliko puta pokušava i Režić iz slobodnih udaraca koji su redom na lijevoj strani. Podravina je imala više prilika na kontre i polukontre, a najbolja je bila ona iz 72. minute kada dobar udarac brani Jovan, odbija, a u nastavku akcije Golubar igra rukom.

Kao zamjena ušao je i Borna Keča koji je unio živost na desnoj strani napada, a njegov udarac koji je napola blokiran odlazi centimetrima pored gola. Ipak, do kraja utakmice Podravina se uspjela obraniti i zadržati minimalno vodstvo.

Druga utakmica polufinala županijskog Kupa u Ludbregu na rasporedu je u srijedu, 2. lipnja.

Quisco
Quisco
29. svibnja 2021. u 07:46

NA DANAŠNJI DAN PRIJE 10 GODINA OSNOVAN JE NK VARTEKS

- Želja je da se novi klub izdigne iznad gliba hrvatskog nogometa, da naš NK Varteks s ponosom prenosi ime uz koje smo doživjeli brojne prekrasne trenutke i emocije i uz koje imamo samo pozitivna sjećanja - rečeno je na osnivačkoj skupštini.

Dugo je kuhalo, a zatim je tog 29. svibnja izašlo na vidjelo. Šezdesetak navijača skupljenih u pivnici, po uzoru na mnoge druge nogometna velikane čija su mjesta osnivanja upravo i mjesta gdje se navijači vole skupljati, utemeljili su klub po socios modelu – jedan član, jedan glas.

Quisco
Quisco
30. svibnja 2021. u 08:12

Pobjeda Varteksa protiv Bjelovara na 10. godišnjicu osnivanja kluba

Varteks je na SC Sloboda ugostio momčad NK Bjelovara u 3. kolu playoffa lige za ostanak 3.HNL Sjever. Susret je završio pobjedom Varteksa 2:1 (0:1).

Bumbari su utakmicu započeli u sastavu: Jovan – Lukan, Radić, Kudumija, Malenović – Kukec, Novko, Keča – Benković, Kesse, Jazbec.

Sporih prvih desetak minuta prekidaju dvije situacije. Kesse tuče glavom u protivničkom 16-ercu, lopta pogađa igrača Bjelovara, a igrači Varteksa traže igranje rukom. Druga situacija događa se u 16. minuti kada na dobru dugu loptu ide Novko, stiže prije golmana Bjelovara koji ga ruši, ali sudac ostaje nijem.

Bjelovar pokušava više preko bokova i jednu pravu priliku bilježe iz kornera u 40. minuti kada Jovan lako hvata loptu. Minutu prije toga Malenović je probio lijevi bok, nisko uputio prema petercu, a tamo situaciju raščišćava obrana Bjelovara. Pred sam kraj poluvremena, Kukec dobro kombinira s Kečom, potonji mu vraća loptu na vrhu 16 metara, ubacuje na Kessea koji glavom puca malo pored gola. I zatim iz ničega, nakon pogreške obrane Bumbara, gosti dolaze u vodstvo.

U nastavku bolje započinju gosti. Jovan odlično reagira na prizemni i jak udarac Bjelovara. Zatim kreće bolja igra Varteksa u kojem dolazi do preokreta rezultata. Prvo sjajno kombiniraju Jazbec i Matučec. Na kraju Matučec bilježi asistenciju, a Jazbec pogodak nakon situacije kada se našao pred golmanom kada mirno poentira za 1:1.

Samo par minuta kasnije jedanaesterac za Bumbare. Matučec prima loptu na svojoj polovici, vuče ju i prebacuje na Kessea na razrijeđenu obranu Bjelovara. On izlazi 1 na 1 s golmanom koji ga ruši, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran s 11 metara je kapetan Fran Kukec i Varteks vodi 2:1.

Do kraja utakmice Varteks više-manje kontrolira igru, dopuštaju Bjelovaru tek nekoliko opasnih ubačaja te dobru situaciju u 82. minuti kada napadač gostiju puca pored gola te prečku koju gađaju u 88. Varteks je tako došao do prve pobjede u mjesecu svibnju.

31. svibnja 2021. u 10:55

Kadetkinje Varteksa  jučerašnjom su pobjedom 1:0 protiv Frankopana prvakinje 2.HNLŽM kadetkinje Centar!

Čestitke igračicama i treneru Vidačeku.

Quisco
Quisco
02. lipnja 2021. u 06:39

danas varteks igra uzvrat polufinala kupa žns u ludbregu protiv podravine. prva utakmica na slobodi završila je 1:0 za ekipu iz ludbrega, a pobjedu za ulazak u finale traži se od 17:30 sati.

Quisco
Quisco
04. lipnja 2021. u 06:25

Varteks ostao bez finala županijskog Kupa u Ludbregu

Varteks je danas igrao uzvratnu utakmicu polufinala Kupa ŽNS u Ludbregu. Prva utakmica na Slobodi završila je 1:0 za Podravinu. Danas je završilo 3:0 za domaćine te je tako Varteks ostao bez finala Kupa ŽNS.

Varteks je započeo u sastavu: Jovan – Radić, Režić, Kudumija, Malenović – Nježić, Kukec, Lukan, Jazbec – Vajagić, Kesse

Prvo poluvrijeme je dosta izjednačeno, bez većih prilika, ali s jednim pogotkom u mreži. Podravina je povela u 34. minuti preko Josipa Golubara. U 44. minuti skače klupa Varteksa tražeći penal, ali prvoligaški sudac Mario Zebec nije ocijenio igranje rukom kao najstrožu kaznu.

U drugom dijelu Ludbrežani su još samo povećali rezultat. Prvo je Tkalčić u 68. minuti povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Horvatinović u 74. minuti.

Quisco
Quisco
06. lipnja 2021. u 07:53

Varteks utakmicom sezone pobijedio Rudar u Murskom Središću

Varteks je danas u Murskom Središću igrao utakmicu 4. kola lige za ostanak 3. HNL Sjever protiv NK Rudara. Rezultat je završio 4:1 za Varteks.

Prvo poluvrijeme završilo je 2:1 za Bumbare. Varteks je poveo već u 7. minuti. Pritisak Kukeca se isplatio, uzeo je loptu, dodao do Kessea koji nabacuje za Novka, a on matira golmana Rudara za 1:0 Varteksa.

Praktički se krenulo s centra, a domaćini su izjednačili. Nespremnost Varteksove obrane iskoristili su nakon centaršuta. Ipak, Varteks se ponovno vraća i zabija za 2:1. Kombinatorika i rastrčanost, dosta šansi i pritisak nagrađen je u 35. minuti. Lukan je nabacio, Kesse spremno pospremio glavom loptu iza golmana Rudara. Bilo je to vjerojatno najbolje poluvrijeme Varteksa ove polusezone.

Drugi dio Varteks je samo podebljao vodstvo. Prvo je ponovno zabio Novko za 3:1, da bi nekoliko minuta kasnije Kukec, na asistenciju Kessea, povećao na 4:1.

Sljedeći vikend, u subotu 12. lipnja Varteks igra posljednju utakmicu sezone na SC Sloboda protiv Virovitice.