Ostale lige

Lomax
Lomax
Mali dioničar
Pristupio: 16.12.2009.
Poruka: 5.899
03. ožujka 2019. u 20:32

najmanje je on zaslužan. imaju oni golem kapital i podršku sa strane.

I noga u guzicu je korak naprijed.1.SNL 2017./2018.Turnir prvaka SNL 2018.
Cri.Lu99
Cri.Lu99
Mali dioničar
Pristupio: 14.01.2017.
Poruka: 5.200
03. ožujka 2019. u 20:36

Ma znam, vidim sada i da nije on dovea nikoga prevažnog, tj. uopće nije dovodio do kraja zimskog prijelaznog roka jer je on došao tek krajem 8. mjeseca u klub. Vjerojatno je Savvidisovo šetanje sa pištoljem po terenu prošle sezone ipak dalo rezultata

Postoje dobri klubovi, bolji klubovi, svakakvi klubovi. Klubovi u kojima svatko od nas želi igrati i čije dresove kupujemo kao djeca. Hajduk meni nije ni dobar, ni bolji klub. On je prva ljubav. On je priča za sebe.
danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.566
04. ožujka 2019. u 08:05

Rhcp je napisao/la:

Čestitke PAOK-u na osvojenom prvenstvu Grcke. Nakon danasnje pobjede nad Panathinaikosom u gostima 0:2, mislim da je 7 kola prie kraja sve odluceno. Zbilja igraju vrhunsku sezonu i nakon 1985. trofej prvenstva dolazi u Solun. Vrlo vjerojatno ce i Kup uzet.. Bravo!

Vidi cijeli citat

Ali utoliko mi je manje jasno kako su ispali u onoj smješnoj grupi EL. Je li grčka liga toliko propala ili su tankirali??

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Lovro-ZG
Lovro-ZG
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.06.2013.
Poruka: 4.704
04. ožujka 2019. u 09:35

Tankirali zbog prvenstva.

I naprijed plavi...
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.896
04. ožujka 2019. u 11:54

prosjek starosti igrača: HNL 24,5 vs. 26,1 u Fortuna ligi

 

HNL: najstarija momčad - Inker 25,9

FL: najstarija momčad - Viktoria 28,9

 

 

jedna od stvari koje su me uvijek fascinirale kad sam razmišljao o razlikama između češke i hrvatske lige. Ovdje se ne srame igrača iznad 32-33 godine. Takav igrač je iskusan, šef u svlačionici, izdivljao se dovoljno, uglavnom već obiteljski čovjek, posvećen poslu, svjestan da ga više ne čeka neki veliki transfer. Predaje iskustvo mlađima, daje mirnoću i staloženost u igri, a ako se radi o profesionalcu koji je desetak godina proveo u inozemstvu, svaki trener ga želi jer donosi neke stvari stvari koje je naučio vani. Uopće se ne radi o novcima jer svaki od njih bi se mogao za 5000 eura više još par godina potucati po Poljskoj, Magjarskoj i nižim njemačkim i austrijskim ligama. Zreli igrači su bogatstvo svake ekipe

 

u HNL-u ljudi uglavnom više navijaju za tetu iz računovodstva nego za svoju ekipu, tako da su igrači iznad tridesete u pravilu smatrani kao otpad jer je njihov potencijal daljnje prodaje nikakav. Prava je rijetkost da se neki igrač s recimo 33 godine vrati u svoj matični klub. Nitko ga ne želi. Ili da u klubu imaš igrača tih godina općenito

 

ovdje je to drukčije i zato pravih veterana ima jako puno. Evo nekih najpoznatijih primjera iz ove sezone:

 

o Viktoriji su već napisane bajke: Bakoš 36 godina, Petržela 36, Limbersky 36, Kozačik 36, Hubnik 35, Kolar 34, Hruška 34. Legenda govori da kad u Viktoriji završi jedna faza treninga i golovi se prenose s jednog mjesta na drugo, Vrba kaže "golove ne moraju nositi stariji od 33", pa pola ekipe ode u hlad

 

u Sparti 33 godine ima lijevi bek/stoper Costa Nhamoinesu, reprezentativac Zimbabvea. Šestu godinu u klubu

 

Tomaš Hubschmann u Jablonecu ima 38 godina. Nakon 10 sezona u Šahtaru, 2014 se vratio kući u Jablonec

 

Marek Matejovsky u Boleslavu ima 38 godina. Plemeniti veznjak, još uvijek jedna od najboljih desetki u ligi. Boleslav, Reading, 4 godine dirigirao igrom Sparte i onda preklani došao u Boleslav. Nitko nije šizio da je star. Daj ga vamo, još je dobar

 

golman Miloš Buchta u Sigmi. Branio u Rumunjskoj šest-sedam godina, pa se s 35 vratio kući. Brani u Sigmi već četvrtu sezonu. Najbolje godine za golmana

 

Milan Baroš u Baniku. 38 na plećima. Strijelac, vođa ekipe, ikona, legenda, cijeli grad ga obožava, a ostatak države mrzi, ali ekipa ne može bez njega. Na golu im je Jan Laštuvka, 37 godina. Pet godina u Šahtaru, pa još sedam u Dnipru. Vratio se kući u Karvinu na takav način da se uskoro našao na nišanu Slavije, koja ga je dovela nakon dosta pregovaranja i nagovaranja. Branit će još barem dvije godine

 

Pribram je poseban slučaj: lijevi bek Rudolf Skacel ima 40 godina. Marseille, Hearts, Hertha, Panathinaikos, Southampton, Dundee Utd. S 38 ga je zvao Pribram: dođi, pomogni, još si dobar. Miroslav Slepička je već odustao od nogometa i posvetio se šaketanju u kavezu. Odradio 1000 treninga i sparinga, par borbi i onda shvatio da mu nogomet fali. Bez problema ga uzeli. Odigrao sjajnu jesen do loma noge, ali s 38 kreće ispočetka, ne odustaje. Jan Rezek ima 37. Član šampionske Viktorije, pa se sunčao na Cipru par sezona. Još igra

 

Josef Pepa Jindrišek u Bohemiansu. 38 godina, kapetan, naš Gattuso, preore cijeli travnjak, fizički najspremniji igrač momčadi, nema izgubljene lopte bez njega. Da nemamo šmokljana na klupi, bio bi standardan. Navijači ga obožavaju. U klubu je već desetu sezonu

 

Michal Kadlec u Slovackom. 35 godina. Sin starog Kadleca, ako se netko sjeća starog čehoslovačkog beka. 5 sezona u Leverkusenu, još tri u Fenerbahčeu. 70 puta reprezentativac. Vratio se kao veliko pojačanje u Spartu, ali u njezinim turbulencijama nekako izvisio, pa otišao u Slovacko. 35 godina? Što ima veze, pa lik je odigrao stotine jakih utakmica, za nas je fenomenalan

 

Admir Ljevaković u Teplicama ima 35 godina. Def. vezni i igrač s najviše kartona u češkoj ligi ikad. Došao iz Zenice u Teplice prije 12 godina

 

u Dukli je Jan Durica, 38 godina. Došao ljetos iz Turske. 100 utakmica za Slovačku. Pola lige ga je ljetos moljakalo da dođe baš njima. Udara, skače, blokira, a zna zabit i gol - strašan stoper i u tim godinama

 

šećer na kraju: Pavel Zavadil, 41 godinu će napunit u travnju. Opava. Proveo u Izraelu i Švedskoj osam sezona. Vratio se mlađahan s 34 u Zbrojovku, tamo proveo još pet sezona. Kad ga je Zbrojovka prošle zime otpustila jer ipak čovjek ima već 39, igra se njegovim odlaskom raspala. Zavadil je otišao u Opavu i uveo je u prvu ligu, a i danas je njihov najkreativniji igrač

 

 

23. kolo:

Banik - Zlin 1:2 (10 000)

Dukla - Sigma 0:4 (1400)

Pribram - Karvina 2:1 (2200)

Slovacko - Mlada Boleslav 1:1 (3400)

Viktoria - Jablonec 1:0 (9000)

Liberec - Sparta 0:1 (9500)

Bohemians - Slavia 0:3 (5000 - rasprodano)

Teplice - Opava 3:2 (3000)

 

 

* Slaviju smo već iskomentirali. Viktoria je blijedom i bezveznom igrom nekako uspjela dobiti Jablonec. Sparta je ostvarila 4 proljetnu pobjedu za redom, ali opet vrlo teško. Liberec ih je nadigrao, stvorio sijaset šansi, a na kraju i promašio penal. U sljedećem kolu Sparta - Viktoria će biti zanimljivo

 

* prošli put sam Zlin otpisao iz prvih 6, pa su me odmah demantirali pobjedom u paklu Ostrave. Sigma je s tri uzastopne pobjede i s gol-razlikom 7:0 pobjegla iz zone ispadanja i konačno napreduje prema vrhu

 

Parovi sljedećeg kola:

Jablonec - Teplice 1, Karvina - Bohemians (pravi davljenički susret vrijedan šest bodova) 1, Boleslav - Pribram 1, Zlin - Dukla 1, Opava - Slovacko 1, Sparta - Viktoria 2, Slavia - Banik 1, Sigma - Liberec 0

[uredio ian wright - 04. ožujka 2019. u 12:10]
dalmatinozd
dalmatinozd
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.07.2018.
Poruka: 1.777
04. ožujka 2019. u 18:32

@ian wright koji je ovo đava...minanje dresova usrid sezone

Fotografija SK Slavia Praha.

[uredio dalmatinozd - 04. ožujka 2019. u 18:35]
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.896
04. ožujka 2019. u 19:15

novi provider, Puma

 

 

zašto sad? Jbga, to su Kinezi. Njima nova godina počinje drukčije

[uredio ian wright - 04. ožujka 2019. u 19:16]
dalmatinozd
dalmatinozd
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.07.2018.
Poruka: 1.777
04. ožujka 2019. u 19:41

ian wright je napisao/la:

novi provider, Puma

 

 

zašto sad? Jbga, to su Kinezi. Njima nova godina počinje drukčije

Vidi cijeli citat


ovaj crni je isti onaj narančasti od Obale Bjelokosti..kakve ovo veze s Slavijon ima

Slikovni rezultat za ivory coast home 2019

 

 

[uredio dalmatinozd - 04. ožujka 2019. u 19:41]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.12.2018.
Poruka: 1.992
04. ožujka 2019. u 20:40

dalmatinozd je napisao/la:

@ian wright koji je ovo đava...minanje dresova usrid sezone

Fotografija SK Slavia Praha.

Vidi cijeli citat


 

Vidio sam razroke oči ali bome nisam... razdojene dojke. Evo mi prilike 27

Chestbrah
Chestbrah
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.04.2016.
Poruka: 736
04. ožujka 2019. u 22:37

https://www.unilad.co.uk/sport/footage-shows-footballer-allegedly-slash-opponents-with-razor-blade-during-derby/

 

Svasta sam vidio i procitao da se desilo na nogometnim terenima ali ovo.. 44

  • Najnovije
  • Najčitanije