FLUMINENSE
4 - 1 CRUZEIRO 
Nova zvijezda je rođena...mlađahni 17-godišnji napadač Fluminensea Joao Pedro je briljirao i sa 2 gola u potpunosti dotukao očajne Lisiice..otkad je tuka Gremio Fluminense igra ko preporođen..nemoš virovat kako ih je ta utakmica digla...pa krenimo redom...
4 - 1 CRUZEIRO 
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/18/30.jpg)
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/18/52.jpg)
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/18/25_XJkeORb.jpg)
4 - 0 SANTOS 
(Gustavo Gomez 7', Deyverson 19', Raphael Veiga 53', Hyoran 88')
stadion: Alianz Arena Palmeiras
gledatelja: 32.501
Scolarijev Palmeiras nakon početnog kiksa protiv CSA gazi sve pred sobom. Iskreno očekiva san puno veći otpor Santosa. Ekipa Sampaolija se još dosada nije susrela sa ovako organiziranom, moćnom, lucidnom družinom. Sve je bilo riješeno već u prvih 20.minuta pogocima stoper Gomeza te napadača Deyversona. Samo odlični Vanderlei je spriječio potop Riba kod Svinja. Drugi dio opet Palmeiras brutalno otvara pogotkom pojačanja Veige da bi Hyoran zaključia priču. Istina Palmeiras je doma ima sve zajebanije utakmice, dok je vani ima lakše protivnike. Mislim da će s vrimenom padati..daj bože..
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/18/rib2923.jpg)
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/18/rib2808.jpg)
sažetak: https://globoesporte.globo.com/sp/futebol/brasileirao-serie-a/jogo/18-05-2019/palmeiras-santos.ghtml
2 - 1 FLAMENGO


/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/18/32933178017_f8939dfa58_o_vuyCqot.jpg)
0 - 0 BAHIA 
stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo

2 - 0 CSA
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/19/20190519_internacional_x_csa_023-2.jpg)

1 - 3 FORTALEZA 
1 - 0 BOTAFOGO 
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/19/whatsapp_image_2019-05-19_at_17.42.54.jpeg)

0 - 2 CORINTHIANS
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/19/des20190519037_CgBqwhC.jpg)
2-1 GREMIO 

1 - 1 AVAÍ
/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2019/05/19/32.jpg)



Fortuna – Feyenoord 1:4 (12 300)
PSV – Heracles 3:1 (34 200)
Excelsior – AZ 4:2 (3 811)
NAC – PEC 0:0 (14 216)
De Graafschap – Ajax 1:4 (12 600)
Emmen – Groningen 1:0 (8 301)
Utrecht – Heerenveen 3:1 (18 646)
ADO – Willem II 6:2 (13 128)
VVV – Vitesse 1:3 (6 512)
Ostao sam dužan pregled zadnjeg kola, pa evo ga. Iako se nema nešto pretjerano napisati, niti je Ajax poražen u Doetinchemu, niti je PSV natrpao Heraclesa, tako da je trofej očekivano završio u rukama kluba iz glavnog grada, po prvi put nakon četverogodišnje suše. Daleko zanimljivija borba bila je za zadnje mjesto koje vodi u playoff za Euroligu. Da bi ADO i Willem II uopće imali šansu, Groningen je morao izgubiti kod rasterećenog Emmena. To se i dogodilo, pa su ta dva kluba u međusobnom susretu mogli odlučiti putnika u playoff. Willemu je bila potrebna bilo kakva pobjeda, ADO je morao pobijediti sa sedam ili više golova razlike. U slučaju pobjede s manje od 7 golova ili remija, u playoff će Groningen, bez obzira na poraz.
Willem II je dva put vodio, ali se ADO dvaput vraćao. Trenutak odluke zbio se dvadeset minuta prije kraja. ADO ima slobodnjak na rubu kaznenog prostora, El Khayati uzima zalet, puca, a branič Willema II Dankerlui se ničim izazvan zalijeće ispred živog zida i rukama zaustavlja udarac ADO-vog veznjaka. Penal, drugi žuti karton, 3:2 za ADO i kraj priče za Willem II. Demoralizirani, ne samo da se nisu uspjeli vratiti u utakmicu i pokušali preokrenuti rezultat, već su na kraju doživjeli pravi potop. Igrači ADO-a su jurnuli, znali su da Groningen gubi i krenuli su svim snagama zabiti 9 golova koliko bi im dostajalo za playoff. Nisu uspjeli, zaustavili su se na šest komada i propustili uhvatiti playoff drugu godinu za redom. Tko bi rekao da će poraz od PSV-a od 0:7 umjesto recimo 0:3 biti tako skup... Willem II je na grozan način zaključio sezonu, u zadnje 4 službene utakmice dobili su 16 golova, ostali bez kupa i bez prilike za Europu.
Obrnuto proporcionalan finiš imao je Excelsior. Oni su imali niz od sedam utakmica u kojima su zabili 1 gol, da bi se na kraju probudili i zabili 9 komada u zadnje dvije utakmice. Dobru formu nisu pretočili u playoff, prvu utakmicu protiv RKC-a u gostima su izgubili s 1:2. Ni De Graafschap nije dobro krenuo u doigravanje za ostanak, tek 1:1 kod Cambuura ostavlja uzvrat potpuno otvorenim. U ostalim susretima doigravanja za ostanak Den Bosch je kaznio promašaje Go Ahead Eaglesa i izvukao obećavajućih 2:2 na gostovanju. Zadovoljni mogu biti u Sparti, pobjeda 0:2 u gostima kod Top Ossa.
Odigrani su i prvi susreti playoffa za Europu. Utrecht je napravio lavovski dio posla i jednom je nogom u finalu, na gostovanju su savladali Heracles 0:2. U Vitesseu mogu biti itekako zadovoljni minimalnim porazom (1:2) na gostovanju kod Groningena. Uzvrati euro-playoffa se igraju sutra, a onoga za ostanak u srijedu.
To je to od regularnog dijela sezone, čeka se završetak doigravanja pa da saznamo tko će u prvu, a tko u drugu ligu, te koji će nizozemski klub imati sljedeće sezone čast izletiti u drugom pretkolu kupa UEFA od Dynamo Minska ili Pogona iz Szczeczyna. Nakon toga slijedi analiza i pregled cijele sezone, ako budem imao vremena i ako mi se bude dalo.
Kad mi netko spomene brazilsku ligu, pred očima su mi rijeke ljudi koji uz zvukove sambe preko Copacabane pohode na stadione da vide Bebeta ili Debelog kako zabijaju zatvorenih očiju ili Ronaldinha i Neymara kako valjaju protivnike po travi i cijeli stadion (na koji ne stane više ni igla) pada u ekstazu.
Čitam ove izvještaje s brazilske lige, kad ono: Chapecoense 6000 gledatelja, Atletico 13 000, Fluminense 11 000 (na Maracani, pa to mora da izgleda jadnije od utakmica Loxe na Maksimiru). Koji je razlog tako loše posjete, cijene ulaznica? Ili je i kod njih sad više in "navijati" za Manchestere i Juventuse nego svoje lokalne momčadi?
znam da sam jos prije par godina citao da zbog skupih ulaznica ona najveca hrpa gledatelja i navijaca vise nemoze ici na utakmice - siromasi
bude kod njih nekad stvarno ogromne posjete kad su vazne utakmice, ali onda se dogodi da u moru tih utakmica koje odigraju kroz godinu naravno bude i ovakvih...
Jednostavno je..karte su preskupe za veliku većinu ljudi..ovo su moderne arene koje dodu suho zlato..pravi nogometoljubci su većinom ljudi nižih primanja..nekad davno za smijesne novce se moglo gledati velikane Brazila..ljudi su razocarani jer se 90 % troška izgradnje novih arena i obnove postojećih slilo na račun i onako siromašnih građana..a i sami klubovi su prakticki okrenili leda navijacima..kako stvari stoje tesko da se u budućnosti promini nešto
Danas malo tko ima platiti kartu 20 30 40 eura
Evo jedan brutalan članak što se desava sa posjetom na brazilskim stadionima
http://especiais.correiobraziliense.com.br/world-attendance-figures-football
a dobro, imaju i oni svoju korupciju, suce, privilegirane i neprivilegirane klubove, najbolji igrači odlaze u Europu s 20 godina, srednja klasa u Kinu/Japan/Bliski istok/Tursku/Rusiju, a tko god ima dvije noge, sanja barem o angažmanu u 2.HNL
dodajmo tu i da reprezentacija ne bilježi nekakav dobar period i malo-pomalo nakupi se razloga zašto liga nije gledanija
na SP 2018 od 23 igrača Brazila, trojica su igrala u brazilskim klubovima
2014 četvorica
2010 trojica
2006 trojica itd.
najbolji Brazilci ne igraju u brazilskoj ligi i publika to zna
Gluposti, nije istina da svi sanjaju o angazmanu u 2. HNL. Velik je broj dosta dobrih igraca koji igraju ili cijelu ili vecinu karijere u Brazilu. Ne bi da su u Brazilu manje ludi za nogometom otkad su im losiji rezultati na SP. Glavni razlog su cijene i dalmatinozd je to gore lijepo pojasnio.
Imas i Argentinu ciji najbolji igraci takodjer ne igraju doma, dosta njih cak i u Brazilu, pa im je gledanost opet za trecinu bolja nego njima.



















