Ostale lige

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
02. studenog 2021. u 11:48

sad već imaju iskustva, imaju ljude, know-how, materijale i udžbenike. Otkrili su tajnu nogometa 😄

mogu napravit klub u svakoj zemlji jer je poslovno to sad na razini kao otvaranje franšize McDonald'sa

naravno, nije isto imat lokal na Šonzelize ili u Ulan Bataru, ali princip je isti

[uredio ian wright - 02. studenog 2021. u 11:49]
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.412
02. studenog 2021. u 14:02

ian wright je napisao/la:

naravno, nije isto imat lokal na Šonzelize ili u Ulan Bataru, ali princip je isti

Vidi cijeli citat

sve su ostalo nijanse 😄

 

čekamo Red Bull Varteks, Red Bull Cibalia, Red Bull Marsonia... to bi bila priča

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
allen
allen
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.08.2006.
Poruka: 56.789
02. studenog 2021. u 22:12

gledao sada Vitoria - CSA, Vitoria ih nadigrala, imala i igraca vise ali Serie C je sve blize i blize....nekad standardan prvoligas

allen
allen
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.08.2006.
Poruka: 56.789
03. studenog 2021. u 14:17

Athletico Paranaense potpuno zasluzeno uzeo bod protiv Flamengo-a (mogao i 3)...i itekako pomogao Mineiro-u da se priblizi naslovu

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
04. studenog 2021. u 10:16

odigran je derbi Slavia - Viktoria i nogometne mase su opet razočarane prikazanom igrom. Milijun faula, duela, kartona, nikakav nogomet, provociranja i vrijeđanja među igračima, na relaciji klupa <---> protivnički igrači na terenu i naravno tribine <---> protivnički igrači. Nekome izvana tipični češki derbi izgleda kao makljaža, manje nogomet, a više tučnjava u krčmi i potpuno je u pravu

kako su se zadnjih godina razvili servisi za detaljno praćenje statistike za to imamo i dokaze na razini science bitch! Kada se sve to skupa usporedi s drugim ligama, zaključci su porazni. Tako su u jednom istraživanju od 25 liga otkrili da češka liga vodi po broju dugih lopti po utakmici (57.43, drugoplasirani ima 52.34), ispodprosječna je što se tiče točnih dodavanja na vlastitoj polovini, a daleko ispod što se tiče točnih dodavanja na polovini protivnika. Zaostaju i u broju dodavanja prije šuta na gol. Dominira se u dvobojima u skoku (94.02 takva dvoboja po utakmici). U npr. Belgiji "skaču" samo 70.58 puta po utakmici. Česi vode i po broju osvojenih lopti na polovici protivnika

 

aktualno stanje češkog nogometa nije virtuoznost s loptom, kreativnost, čak ni dinamika. Dominiraju snaga, dueli, izdržljivost. Do istog zaključka je došla i Češka unija trenera

bez obzira na sve to, relativno su uspješni i kao reprezentacija i u Europi. Razlog je jednostavan: znaju kako iz sebe izvući posljednji atom snage, znaju kako protivničku momčad natjerati na to da igra na rubu fizičkog sloma i motivirani su unijeti loptu u gol ako treba i u zubima

buldog-nacija. Tko bi rekao za Čehe, a?

 

to se lijepo vidi i u derbijima. Stavio sam statistiku prošli put kako Viktoria obavezno dobija po pičci u Edenu. Prije dva mjeseca je Sparta uobičajeno dobila po pičci u Plzenju. Ne može pobijedit tamo već 10 godina. Uobičajeni ishod derbija je ili da domaćin potpuno pregazi gosta na ružan način ili je utakmica rezultatski tijesna, pa se pretvori u rat i borbu za svaki pedalj terena. Nema jogo-bonito u takvim utakmicama. To kad igraš s Karvinom, onda se možeš kurtxit s proigravanjima, petama, kombinacijama. Kad je bitna utakmica, onda je rat

 

tako je bilo i ovaj put na Slavia - Viktoria. Svaka nada u nogomet je pala u vodu u 10. minuti kada je gostujući Reznik dobio crveni karton nakon starta kojim je htio likvidirati protivničkog igrača. Svi su znali kakva utakmica slijedi: Viktoria se povlači u bunker, Slavia će držati 80% loptu i napadati. Pitanje je samo hoće li bunker izdržati. I izdržao je do 65. minute. Slavia je daleko od forme, tako da je to bila vrlo neinspirativna opsada s vrlo malo izrađenih šansi. Drugi crveni je Viktoria dobila u 80. minuti, nakon što je Pernica likvidirao protivnika potpuno nepotrebnim startom 35 metara od gola. Treći crveni za goste je dobio Mosquera nakon što je i on prilično glupo dobio drugi žuti zbog namjernog grubog faula. Sve naravno praćeno s provociranjima na relaciji klupa - teren, a u čemu glavnu riječ uvijek vode pomoćnici na klupi. Nikog briga kad oni dobiju kartone, tako da ih klubovi koriste kao sredstvo pritiska na suce i protivničke igrače. Tako je Mosquera nakon utakmice rekao da ga je cijelo vrijeme rasistički vrijeđao pomoćni trener Slavije

 

ionako nervoznu utakmicu je začinio Krmenčik golom za 2:0 u sudačkoj nadoknadi. Krmenčik, Viktorijino dijete, je došao na posudbu iz Bruggea i za sad je daleko ispod očekivanja. Zabio je samo 1 gol - naravno Bohemiansu. Stalno je nešto ozlijeđen, nervozan, ispao iz reprezentacije. U srijedu su ga uhvatili kako s navijačima Slavije skandira ZKURVENA PLZEN, pa se ispričavao, nije htio, ovo-ono, ponijelo ga. Na ovoj utakmici kao da se htio dokazati novom klubu, pretjerivao s agresivnošću u dvobojima, provociranjima i onda je zabio taj gol za 2:0 koji je proslavio euforično kao kad Kristina proslavlja svoj prvi, ali Realov šesti gol na utakmici. Ja sam kralj, najjači sam, da nema mene, izgubili bi, pazi moj six-pack. Zbog svega toga je bio na meti Viktorijinih igrača, Beauguel mu je htio opalit šamar, dojučerašnji dugogodišnji suigrači su nasrtali na njega, pljuvali ga, laktarili, a on nije ostajao dužan. David Limbersky je 15 godina bio kapetan Viktorije, otišao je u igračku mirovinu ovog ljeta, bio je dakle nekoliko godina Krmenčikov šef u svlačionici, pa je nakon utakmica postavio slike kako pali Krmenčikov dres i fotošopirao je penis ispred stadiona Viktorije uz komentar "jedini spomenik koji Krmenčik može dobiti u Plzenju".

 

Veselo, a?

 

 

13. kolo

Teplice - Liberec 1:2 (1523)

Zlin - Dynamo 2:0 (1862)

Sigma - Slovacko 0:3 (3047)

Banik - Sparta 2:2 (14 572 - 96% kapaciteta stadiona)

Mlada Boleslav - Hradec Kralove 3:2 (2562)

Jablonec - Pardubice 1:1 (2444)

Slavia - Viktoria 2:0 (18 179 - 94% kapaciteta stadiona)

Bohemians - Karvina odgođeno zbog epidemije u redovima Karvine

 

 

* zbog svega gore navedenog je u zapećak zanimanja pao tradicionalni derbi mržnje Banik - Sparta. Sparta je dva puta vodila, Banik se vraćao, tri penala su dosuđena. Na kraju su svi zadovoljni ishodom. Tijekom tjedna je Banik ispao iz kupa i sad je spika da više nema za što igrati do sljedećeg ljeta: konkurenti za Europi su odmakli, kupa više nema, niže na ljestvici ne mogu pasti... a ništa, isprobavaj juniore, pa vidi može li koji iskočit za sljedeću sezonu

* Teplice su u gadnoj gabuli, na radost pisaca ovih redaka... nije ih podigla ni smjena trenera. Možda je ovo ta sezona. Ispast će, ako im dopuste

* Slovacko i dalje rastura, ali ja ih i dalje ignoriram

 

 

Parovi sljedećeg kola: Liberec - Bohemians 1, Dynamo - Boleslav 1, Hradec - Banik, Viktoria - Sigma 1, Karvina - Slovacko 0, Zlin - Jablonec 0, Pardubice - Slavia 2, Sparta - Teplice 1

 

 

 

Euro-četvrtak

EL Lyon - Sparta... Lyon 9, Sparta 4, Rangers 3, Brondby 1.... danas Sparta nema ništa više od simboličnih šansi. Izgleda da će za drugo mjesto odlučivati Rangers-Sparta u zadnjem kolu

KL Randers - Jablonec... Alkmaar 7, Jablonec 4, Randers 3, Cluj 1... ključni duel za prolazak skupine. Može ovo Jablonec

KL Slavia - Maccabi... Feyenoord 7, Maccabi 4, Slavia 3, Union 3... nema više popravnog. Ovo moraju dobiti inače ispadaju iz Europe i po treći put ove sezone

[uredio ian wright - 04. studenog 2021. u 10:28]
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
04. studenog 2021. u 11:43

malo slikica

 

prvo Banik - Sparta

tradicionalno prijateljstvo Banik - Katowice dominiralo

da sam zloban, zaključio bih da se s ovima iz Ostrave se nitko od Čeha neće družit, pa se okreću Poljacima 😁

 

 

 

GIEKSA = Gorniczy Klub Sportowy Katowice = rudarski sportski klub Katovice

Banik u principu isto znači rudar, kao i npr. Šahtar

 

ovaj predzadnji sa šalom me podsjetio na legendarnu sliku još sa starog stadiona

 

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
04. studenog 2021. u 11:52

sa Slavia - Viktoria samo piromanija domaćih za koju nisam baš skužio što predstavlja

 

 

paljenje Viktorijinih šalova

allen
allen
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.08.2006.
Poruka: 56.789
04. studenog 2021. u 14:25

ATLÉTICO-MG 2 X 1 GRÊMIO

 

 

jebote, Gremio je sad s jednom i po nogom u Serie B (s obzirom na raspored do kraja..)

dalmatinozd
dalmatinozd
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.07.2018.
Poruka: 1.777
04. studenog 2021. u 16:11

allen je napisao/la:

ATLÉTICO-MG 2 X 1 GRÊMIO

 

 

jebote, Gremio je sad s jednom i po nogom u Serie B (s obzirom na raspored do kraja..)

Vidi cijeli citat

I slijedi GreNal pred 25000 Interovih navijača. Nadam se da ce ih poslat u seriu b

Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.577
05. studenog 2021. u 18:43

ian wright je napisao/la:

odigran je derbi Slavia - Viktoria i nogometne mase su opet razočarane prikazanom igrom. Milijun faula, duela, kartona, nikakav nogomet, provociranja i vrijeđanja među igračima, na relaciji klupa <---> protivnički igrači na terenu i naravno tribine <---> protivnički igrači. Nekome izvana tipični češki derbi izgleda kao makljaža, manje nogomet, a više tučnjava u krčmi i potpuno je u pravu

kako su se zadnjih godina razvili servisi za detaljno praćenje statistike za to imamo i dokaze na razini science bitch! Kada se sve to skupa usporedi s drugim ligama, zaključci su porazni. Tako su u jednom istraživanju od 25 liga otkrili da češka liga vodi po broju dugih lopti po utakmici (57.43, drugoplasirani ima 52.34), ispodprosječna je što se tiče točnih dodavanja na vlastitoj polovini, a daleko ispod što se tiče točnih dodavanja na polovini protivnika. Zaostaju i u broju dodavanja prije šuta na gol. Dominira se u dvobojima u skoku (94.02 takva dvoboja po utakmici). U npr. Belgiji "skaču" samo 70.58 puta po utakmici. Česi vode i po broju osvojenih lopti na polovici protivnika

 

aktualno stanje češkog nogometa nije virtuoznost s loptom, kreativnost, čak ni dinamika. Dominiraju snaga, dueli, izdržljivost. Do istog zaključka je došla i Češka unija trenera

bez obzira na sve to, relativno su uspješni i kao reprezentacija i u Europi. Razlog je jednostavan: znaju kako iz sebe izvući posljednji atom snage, znaju kako protivničku momčad natjerati na to da igra na rubu fizičkog sloma i motivirani su unijeti loptu u gol ako treba i u zubima

buldog-nacija. Tko bi rekao za Čehe, a?

 

to se lijepo vidi i u derbijima. Stavio sam statistiku prošli put kako Viktoria obavezno dobija po pičci u Edenu. Prije dva mjeseca je Sparta uobičajeno dobila po pičci u Plzenju. Ne može pobijedit tamo već 10 godina. Uobičajeni ishod derbija je ili da domaćin potpuno pregazi gosta na ružan način ili je utakmica rezultatski tijesna, pa se pretvori u rat i borbu za svaki pedalj terena. Nema jogo-bonito u takvim utakmicama. To kad igraš s Karvinom, onda se možeš kurtxit s proigravanjima, petama, kombinacijama. Kad je bitna utakmica, onda je rat

 

tako je bilo i ovaj put na Slavia - Viktoria. Svaka nada u nogomet je pala u vodu u 10. minuti kada je gostujući Reznik dobio crveni karton nakon starta kojim je htio likvidirati protivničkog igrača. Svi su znali kakva utakmica slijedi: Viktoria se povlači u bunker, Slavia će držati 80% loptu i napadati. Pitanje je samo hoće li bunker izdržati. I izdržao je do 65. minute. Slavia je daleko od forme, tako da je to bila vrlo neinspirativna opsada s vrlo malo izrađenih šansi. Drugi crveni je Viktoria dobila u 80. minuti, nakon što je Pernica likvidirao protivnika potpuno nepotrebnim startom 35 metara od gola. Treći crveni za goste je dobio Mosquera nakon što je i on prilično glupo dobio drugi žuti zbog namjernog grubog faula. Sve naravno praćeno s provociranjima na relaciji klupa - teren, a u čemu glavnu riječ uvijek vode pomoćnici na klupi. Nikog briga kad oni dobiju kartone, tako da ih klubovi koriste kao sredstvo pritiska na suce i protivničke igrače. Tako je Mosquera nakon utakmice rekao da ga je cijelo vrijeme rasistički vrijeđao pomoćni trener Slavije

 

ionako nervoznu utakmicu je začinio Krmenčik golom za 2:0 u sudačkoj nadoknadi. Krmenčik, Viktorijino dijete, je došao na posudbu iz Bruggea i za sad je daleko ispod očekivanja. Zabio je samo 1 gol - naravno Bohemiansu. Stalno je nešto ozlijeđen, nervozan, ispao iz reprezentacije. U srijedu su ga uhvatili kako s navijačima Slavije skandira ZKURVENA PLZEN, pa se ispričavao, nije htio, ovo-ono, ponijelo ga. Na ovoj utakmici kao da se htio dokazati novom klubu, pretjerivao s agresivnošću u dvobojima, provociranjima i onda je zabio taj gol za 2:0 koji je proslavio euforično kao kad Kristina proslavlja svoj prvi, ali Realov šesti gol na utakmici. Ja sam kralj, najjači sam, da nema mene, izgubili bi, pazi moj six-pack. Zbog svega toga je bio na meti Viktorijinih igrača, Beauguel mu je htio opalit šamar, dojučerašnji dugogodišnji suigrači su nasrtali na njega, pljuvali ga, laktarili, a on nije ostajao dužan. David Limbersky je 15 godina bio kapetan Viktorije, otišao je u igračku mirovinu ovog ljeta, bio je dakle nekoliko godina Krmenčikov šef u svlačionici, pa je nakon utakmica postavio slike kako pali Krmenčikov dres i fotošopirao je penis ispred stadiona Viktorije uz komentar "jedini spomenik koji Krmenčik može dobiti u Plzenju".

 

Veselo, a?

 

 

13. kolo

Teplice - Liberec 1:2 (1523)

Zlin - Dynamo 2:0 (1862)

Sigma - Slovacko 0:3 (3047)

Banik - Sparta 2:2 (14 572 - 96% kapaciteta stadiona)

Mlada Boleslav - Hradec Kralove 3:2 (2562)

Jablonec - Pardubice 1:1 (2444)

Slavia - Viktoria 2:0 (18 179 - 94% kapaciteta stadiona)

Bohemians - Karvina odgođeno zbog epidemije u redovima Karvine

 

 

* zbog svega gore navedenog je u zapećak zanimanja pao tradicionalni derbi mržnje Banik - Sparta. Sparta je dva puta vodila, Banik se vraćao, tri penala su dosuđena. Na kraju su svi zadovoljni ishodom. Tijekom tjedna je Banik ispao iz kupa i sad je spika da više nema za što igrati do sljedećeg ljeta: konkurenti za Europi su odmakli, kupa više nema, niže na ljestvici ne mogu pasti... a ništa, isprobavaj juniore, pa vidi može li koji iskočit za sljedeću sezonu

* Teplice su u gadnoj gabuli, na radost pisaca ovih redaka... nije ih podigla ni smjena trenera. Možda je ovo ta sezona. Ispast će, ako im dopuste

* Slovacko i dalje rastura, ali ja ih i dalje ignoriram

 

 

Parovi sljedećeg kola: Liberec - Bohemians 1, Dynamo - Boleslav 1, Hradec - Banik, Viktoria - Sigma 1, Karvina - Slovacko 0, Zlin - Jablonec 0, Pardubice - Slavia 2, Sparta - Teplice 1

 

 

 

Euro-četvrtak

EL Lyon - Sparta... Lyon 9, Sparta 4, Rangers 3, Brondby 1.... danas Sparta nema ništa više od simboličnih šansi. Izgleda da će za drugo mjesto odlučivati Rangers-Sparta u zadnjem kolu

KL Randers - Jablonec... Alkmaar 7, Jablonec 4, Randers 3, Cluj 1... ključni duel za prolazak skupine. Može ovo Jablonec

KL Slavia - Maccabi... Feyenoord 7, Maccabi 4, Slavia 3, Union 3... nema više popravnog. Ovo moraju dobiti inače ispadaju iz Europe i po treći put ove sezone

Vidi cijeli citat

👍 Odličan pregled češke lige. Ne gledan i nebi nikad reka da se tako u njih igra. Mislin da u HNL-u fali čvrstine. Ne šporke igre nego baš mišića

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
  • Najnovije
  • Najčitanije