Ostale lige

Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
Lomax
Lomax
Mali dioničar
Pristupio: 16.12.2009.
Poruka: 5.899
21. prosinca 2021. u 12:19

Split1912 je napisao/la:

kakva je ovo tablica u turskoj samo trabzon od velike cetvorke u vrhu

Vidi cijeli citat

dulje vrijeme se vrzmaju po vrhu ali ove sezone su zaista nesavladivi

prvo im je novi turski potencijalni superstar omur, strijelac nwakaeme i dobri stari hamšik

I noga u guzicu je korak naprijed.1.SNL 2017./2018.Turnir prvaka SNL 2018.
alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 30.559
25. prosinca 2021. u 19:34

Prva pobjeda galatasaraya u turskoj ligi nakon 31.10.

Split1912
Split1912
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.09.2008.
Poruka: 16.184
25. prosinca 2021. u 20:30

Beitar Jerusalem na dnu u Izraelu sjećam se da su nekoć bili dobri

[uredio Split1912 - 25. prosinca 2021. u 20:30]
spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94
Morski Pas
Morski Pas
Željan dokazivanja
Pristupio: 09.06.2013.
Poruka: 627
26. prosinca 2021. u 01:39

Split1912 je napisao/la:

Beitar Jerusalem na dnu u Izraelu sjećam se da su nekoć bili dobri

Vidi cijeli citat


Dok je La Familia na tribinama, držat će ih se dalje od svjetala europske pozornice.

Navigare necesse est, vivere non est necesse
Split1912
Split1912
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.09.2008.
Poruka: 16.184
26. prosinca 2021. u 03:57

Morski Pas je napisao/la:

Split1912 je napisao/la:

Beitar Jerusalem na dnu u Izraelu sjećam se da su nekoć bili dobri

Vidi cijeli citat


Dok je La Familia na tribinama, držat će ih se dalje od svjetala europske pozornice.

Vidi cijeli citat


nisam upoznat za vlasnickom strukturom samo gledam rezultate

spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94
Morski Pas
Morski Pas
Željan dokazivanja
Pristupio: 09.06.2013.
Poruka: 627
26. prosinca 2021. u 09:25

Nije problem u vlasničkoj strukturi, već u Beitarovim ultrasima.

Navigare necesse est, vivere non est necesse
alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 30.559
29. prosinca 2021. u 10:30

https://www.youtube.com/watch?v=3IRTVj4NtVc

opet gol u turskoj u 95+ minuti. oni su sigurno rekorderi po broju golova u 95+

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.08.2021.
Poruka: 1.075
30. prosinca 2021. u 10:45

Ian, moguće da si pisao, ali nisam bio prije ovog ljeta na forumu, pa.

Nije mi jasna situacija oko Dukle Prag, danas i prije 1990.

U tom kontekstu se spominje i Pribram.

Kada budeš imaš imao vremena i volje, sigurno nešto više znaš o tome.

Hvala.

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.947
30. prosinca 2021. u 11:32

Dukla je bila vojni klub po uzoru na sovjetski vojni klub CSKA Moskva. Dobila ime po lokalitetu u Slovačkoj na kojem je Crvena armija vodila tešku bitku protiv Nijemaca u jesen '44, uz pomoć Čehoslovačke armije sastavljene od Čeha i Slovaka koji su nekako završili u CCCP-u tijekom rata. Te čehoslovačke vojske je bilo nekih 30-tak tisuća, a u toj bitci su imali nekih 5000 gubitaka, pa je nogometni klub pripadnika vojske dobio ime u spomen na tu krvavu bitku

 

za razliku od drugih vojnih momčadi širom istočnog bloka, a koje su se tijekom sljedećih 40 godina s vremenom transformirale u normalne klubove, Dukla je cijelo vrijeme ostala vojni klub što znači da je igrače nabavljala tako da su dobijali poziv u vojsku. Oni koji su procijenjeni da valjaju su ostali u Dukli i nakon završetka vojnog roka, dobijali stanove, vojne činove i privilegiran status u društvu. U praksi to znači da je Dukla imala dva drafta godišnje među 18-godišnjacima koji su trebali otići u vojsku, a bili su jedini klub na draftu 😁

naravno kada bi vidjeli nekog super-talenta od 18-19 godina u nekom drugom klubu, taj bi samo dobio poziv u vojsku i tako bi službeno i legalno prešao u redove Dukle. Mnogi igrači su i ostali u Dukli jer su u prvo vrijeme (dakle 50-tih i 60-tih) svi nogometaši zapravo bili zaposlenici neke tvornice koja je bila sponzor kluba i plaćala ih je ta tvornica, a vojska je uvijek imala i više novaca i bolje uvjete

 

kada se nakon nekoliko godina sistem ustalio i usavršio, Dukla je postala dominantan klub u zemlji. Između cca 1950 i 1989 su osvojili 11 naslova prvaka i imali su i nekih europskih uspjeha, neka polufinala i slično. S vremenom (od 70-tih na dalje) je kontrola režima postala slabija, pa je najboljim nogometašima među vojnicima dopušteno u većem broju da se vrate u matične klubove nakon što odsluže obavezne dvije ili tri godine vojnog roka igrajući za Duklu

 

bez obzira na sve svoje uspjehe, Dukla nikada nije imala puno navijača jer je bila simbol režima, pa su za nju navijali samo pripadnici Čehoslovačke narodne armije i članovi njihovih obitelji

 

kada je režim pao 1989, vojska je odlučila da se više neće time baviti, pa je Dukla naglo ostala bez financija i zato naglo propala. To je iskoristio mafijaški vlasnik malog kluba iz Pribrama, grada nedaleko od Praga, i od vojske je za sitan novac kupio prava na klub. Dukla se preselila u drugi grad i postala Dukla Pribram. Nakon par godina je vlasnik našao sponzora (tjestenina Marila), pa je klub promijenio ime u Marila Pribram, pa je slavno ime Dukla potpuno nestalo iz nogometa

 

u međuvremenu se par navijača Dukle iz Praga organiziralo i stvorilo novu Duklu koja je krenula iz zadnje gradske lige. U desetak godina se nisu nešto puno pomaknuli, pa kad se pojavila prilika da od gazde Pribrama kupe ime nazad, iskoristili su to, kupili drugoligašku licencu od jednog malog kluba i tako se Dukla Prag ponovno pojavila u profesionalnom nogometu. Ubrzo su ušli u prvu ligu, odigrali par solidnih sezona, a zadnje dvije-tri su opet u drugoj ligi, ali su tu, bore se, živi su

 

Pribram i dalje postoji kao posljednji ostatak mafijaških klubova koji su devedesetih preplavili ligu i trenutno su u drugoj ligi

 

ono što je bitno je da Dukla u drugim sportovima i dalje postoji i opet vezana je uz vojsku. Nakon desetak godina divljine, odlučeno je da se preko vojnog sportskog društva Dukla pomaže manjim sportovima. Većina najboljih čeških atletičara, plivača, biatlonaca i sportaša u drugim manjim sportovima su službeno zaposleni u vojsci i kao takvi su članovi Dukle, unutar koje postoji atletski, plivački, skijaški, odbojkaški, stolnoteniski, veslački itd. klub. Vojska im daje osnovnu plaću i uvjete za trening, ide im staž, zdravstveno, socijalno, mirovinsko...

 

legendarni bacač koplja Jan Železny

 

Ondrej Synek, 100 puta prvak svijeta + 3 olimpijske medalje u skifu

 

 

Ester Ledecka je isto članicom Dukle

[uredio ian wright - 30. prosinca 2021. u 12:07]
  • Najnovije
  • Najčitanije