Ostale lige

Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.936
06. siječnja 2022. u 11:03

održan ždrijeb 1/4finala slavnog MOL Cupa:

Sigma Olomouc - Slovácko
Hradec Králové - Bohemians
Slavia - Sparta
Jablonec - Ml. Boleslav

 

miriše na Europu...

[uredio ian wright - 06. siječnja 2022. u 11:04]
vjeko1701
vjeko1701
Dokazano ovisan
Pristupio: 16.08.2011.
Poruka: 10.873
06. siječnja 2022. u 11:24

Da li se u češkoj razmišlja o nekom smanjivanju lige? Jesu veći i financijski stabilniji od nas ali nekako mi se čini da bi njima bilo puno bolje da imaju ligu sa max 14 klubova ako ne i 12.

Također, još davno mi je jedan čeh govorio da bi on volio da se konačno neki čehoslovački kup, zajedničko natjecanje koje bi zamjenilo završnice njihovim domaćih kupova. Detaljnij mi je pojasnio kako bi to funkcioniralo sa prvim djelom odvojenim i spajanjem nakon 1/4 ili 1/2 finala ili tako nešto. Ugl, bilo mi je zanimljivo i zvučalo je kao nešto kaj bi bilo zgodno i nama sa recimo slovencima il mađarima. Samo nikad mi nije bilo jasno dal je to nešto o čemu se tamo priča ili samo njegova osobna ideja.

It's my estimation that every man that ever got a statue made of him was one kind of sommbitch or another.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.936
06. siječnja 2022. u 12:00

o smanjenju se priča dugo, ali mislim da ništa od toga

liga ima stabilnih 16 klubova koji igraju dvokružno još od 1969 😀

to je +50 godina da se ništa nije mijenjalo

samo lani su imali 18 klubova jer je odlučeno da nitko ne ispada zbog korone, ali je odmah ove sezone vraćeno na 16

 

 

inače je ideja nekakvih regionalnih liga ovdje totalno aut. Nit netko o tome razmišlja, niti bi bilo podrške. Slovaci su navodno puno više zainteresirani, ali kad Čehi kažu, okej, ali imate pravo na najviše 2-3 momčadi jer ostali vaši klubovi ne vrijede ništa, onda se Slovaci uvrijeđeni povuku

 

prije par sezona je uveden Čeho-slovački superkup, gdje igraju osvajač češkog i osvajač slovačkog kupa, ali su odigrana samo dva finala. Jedan je otkazan zbog korone, drugi  je otkazala policija zbog sigurnosti jer su trebali igrati Slavia i Slovan. Sve skupa uz nikakvu medijsku praćenost

 

Year    Czech Cup Winners    -  Slovak Cup Winners    Result              Venue
 
2017    FC Fastav Zlín       -  ŠK Slovan Bratislava    1-1  [6-5 pen]    Uherské Hradiste, Czechia
2018    SK Slavia Praha      -  ŠK Slovan Bratislava  not held
2019    SK Slavia Praha      -  FC Spartak Trnava       3-0               Trnava, Slovakia
2020    AC Sparta Praha      -  ŠK Slovan Bratislava  not held

 

inače je zadnjih 30 godina bilo nekakvih zimskih prvenstava, dvoranskih turnira i slično, ali to je sve prekinuto prije 10-tak godina nakon navijačkih nereda na dvoranskim turnirima

Raul2000
Raul2000
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 20.899
06. siječnja 2022. u 12:02

Od koga je Plzen ispao u kupu?

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.936
06. siječnja 2022. u 12:04

Raul2000 je napisao/la:

Od koga je Plzen ispao u kupu?

Vidi cijeli citat

 

od Boleslava

 

 

 

inače je za vrijeme Čehoslovačke igran poseban češki i poseban slovački kup, pa su osvajači igrali super-finale i pobjednik bi zaradio nastup u Kupu kupova

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Poh%C3%A1r_FA%C4%8CR#%C4%8Ceskoslovensk%C3%BD_a_%C4%8Cesk%C3%BD_poh%C3%A1r_(1960%E2%80%931993)

 

 

[uredio ian wright - 06. siječnja 2022. u 12:07]
vjeko1701
vjeko1701
Dokazano ovisan
Pristupio: 16.08.2011.
Poruka: 10.873
06. siječnja 2022. u 12:20

ian wright je napisao/la:

o smanjenju se priča dugo, ali mislim da ništa od toga

liga ima stabilnih 16 klubova koji igraju dvokružno još od 1969 😀

to je +50 godina da se ništa nije mijenjalo

samo lani su imali 18 klubova jer je odlučeno da nitko ne ispada zbog korone, ali je odmah ove sezone vraćeno na 16

inače je ideja nekakvih regionalnih liga ovdje totalno aut. Nit netko o tome razmišlja, niti bi bilo podrške. Slovaci su navodno puno više zainteresirani, ali kad Čehi kažu, okej, ali imate pravo na najviše 2-3 momčadi jer ostali vaši klubovi ne vrijede ništa, onda se Slovaci uvrijeđeni povuku

prije par sezona je uveden Čeho-slovački superkup, gdje igraju osvajač češkog i osvajač slovačkog kupa, ali su odigrana samo dva finala. Jedan je otkazan zbog korone, drugi  je otkazala policija zbog sigurnosti jer su trebali igrati Slavia i Slovan. Sve skupa uz nikakvu medijsku praćenost

inače je zadnjih 30 godina bilo nekakvih zimskih prvenstava, dvoranskih turnira i slično, ali to je sve prekinuto prije 10-tak godina nakon navijačkih nereda na dvoranskim turnirima

Vidi cijeli citat

A dobro, je 16 stabilnih al i dalje mi se čini da bi im smanjenje imao sličan efekt ko nama, mada mi oćito ne možemo skupiti ni 10 stabilnih.

O regionalnoj ni on nije pričao, mada se interesirao zašto mi nemamo tako nešto a ova ideja kupa možda je bila zapravo ovaj superkup kaj mi se čini kao jako zanimljivo ali ako nije bilo medijskog interesa onda očito nije pretjerano zaživjelo. Koja je uopće poanta ako otkazuješ jer je visok rizik, takve utakmice bi vjerojatno onda imale i visok interes publike i medija.

 

[uredio vjeko1701 - 06. siječnja 2022. u 12:21]
It's my estimation that every man that ever got a statue made of him was one kind of sommbitch or another.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.936
06. siječnja 2022. u 13:29

ma to je slovačka policija. Najgora policija na svijetu

čini mi se da njihovu policiju već desetljećima vode histerične babe od 85 godina kojima su ulice prepune, droge, huligana, kriminalaca, silovatelja, ratnih zločinaca i svega drugoga, pa se unaprijed boje svega. Totalno nepovjerenje prema vlastitim građanima

da se slovačku policiju pita, svi bi 24/7 sjedili kod kuće (i prije korone), a kamoli da im dođe 200 stranih navijača. To su odmah manevri, frka i panika, vojska na brzom pozivu, izvanredno stanje na vidiku

[uredio ian wright - 06. siječnja 2022. u 13:32]
Konfuzije
Konfuzije
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 24.388
06. siječnja 2022. u 20:14

ian wright je napisao/la:

ma to je slovačka policija. Najgora policija na svijetu

čini mi se da njihovu policiju već desetljećima vode histerične babe od 85 godina kojima su ulice prepune, droge, huligana, kriminalaca, silovatelja, ratnih zločinaca i svega drugoga, pa se unaprijed boje svega. Totalno nepovjerenje prema vlastitim građanima

da se slovačku policiju pita, svi bi 24/7 sjedili kod kuće (i prije korone), a kamoli da im dođe 200 stranih navijača. To su odmah manevri, frka i panika, vojska na brzom pozivu, izvanredno stanje na vidiku

Vidi cijeli citat


Istina, bratislavska policija diže oklopnjake i helikopter svaki put kad dolazi 300 trnavčana, prvaci u pretjeranoj reakciji.

Žilinsku policiju i njihov susret s Torcidom bolje da i ne spominjem.

227398
Lomax
Lomax
Mali dioničar
Pristupio: 16.12.2009.
Poruka: 5.899
11. siječnja 2022. u 18:13

Tragična vijest iz Turske. Turski branič Ahmet Calik (27), koji je od 2015. do 2017. godine sakupio osam nastupa za tursku nogometnu reprezentaciju, poginuo je u prometnoj nesreći, objavio je njegov klub Konyaspor. Prema navodima turskih medija, Calik je stradao u nesreći koja se dogodila na autocesti u blizini Ankare gdje je trebao obaviti završne pripreme za vjenčanje. Calik je od 2011. do 2017. godine bio član Genclerbirligija, a tijekom tog razdoblja stekao je i status reprezentativca, 2016. godine je bio član turske reprezentacije na EURU u Francuskoj, uslijedile su tri godine u Galatasarayu, da bi od 2020. bio u Konyasporu.

Inače ovo nije jedina tragedija koja povezuje Konyaspor i prometne nesreće. Prije par godina je teško stradao norveško-hrvatski nogometaš Branimir Poljac. Nesreću je preživio ali je ostao paraliziran. Do danas je popularan među navijačima.

Neki još stariji koji se sjećaju jugoslavenskog nogometa bi se mogli sjetiti Zorana Tomića koji je poginuo u Turskoj kao igrač Samsunspora.

 

[uredio Lomax - 11. siječnja 2022. u 18:15]
I noga u guzicu je korak naprijed.1.SNL 2017./2018.Turnir prvaka SNL 2018.
Dinko Bilich
Dinko Bilich
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 08.07.2012.
Poruka: 22.065
11. siječnja 2022. u 21:48

zar nije i šural u turskoj poginuo?

  • Najnovije
  • Najčitanije