Ostale lige

Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.405
04. kolovoza 2014. u 16:38
SN o RB Leipzigu:

RB u nazivu kluba odgovor je na pitanje tko se krije iza kluba koji je osnovan 19. svibnja 2009. godine. Red Bull, poznati proizvođač energetskih pića, u vlasništvu austrijskog milijardera Dietera Mateschitza, u sportu vidi velik marketinški prostor. Formula 1 u kojoj Red Bull ima dvije momčadi te ekstremni sportovi samo su jedan dio velike sportske obitelji, a nogomet je sastavni dio nje. Red Bull Salzburg te imenjak iz New Yorka dva su kluba u 100-postotnom vlasništvu koncerna, isti je takav slučaj i s momčadi iz Leipziga, no zbog njemačkih zakona koji onemogućavaju nazive tvrtki u imenu klubova - izmišljen je naziv RasenBallensport, ili u slobodnom prijevodu sport s loptom na travi.

zar to ne vrijedi za Bayer Leverkusen čiji je vlasnik istoimena farmaceuska tvrtka?
Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
Seattle
Seattle
Dokazano ovisan
Pristupio: 29.05.2004.
Poruka: 10.295
04. kolovoza 2014. u 17:16
Weasley je napisao/la:
SN o RB Leipzigu:

RB u nazivu kluba odgovor je na pitanje tko se krije iza kluba koji je osnovan 19. svibnja 2009. godine. Red Bull, poznati proizvođač energetskih pića, u vlasništvu austrijskog milijardera Dietera Mateschitza, u sportu vidi velik marketinški prostor. Formula 1 u kojoj Red Bull ima dvije momčadi te ekstremni sportovi samo su jedan dio velike sportske obitelji, a nogomet je sastavni dio nje. Red Bull Salzburg te imenjak iz New Yorka dva su kluba u 100-postotnom vlasništvu koncerna, isti je takav slučaj i s momčadi iz Leipziga, no zbog njemačkih zakona koji onemogućavaju nazive tvrtki u imenu klubova - izmišljen je naziv RasenBallensport, ili u slobodnom prijevodu sport s loptom na travi.

zar to ne vrijedi za Bayer Leverkusen čiji je vlasnik istoimena farmaceuska tvrtka?
Vidi cijeli citat


Nisam siguran je li zbog ovoga ali znam Bayer Leverkusen i Wolfsburg imaju specijalan status jer su se razvili iz radnickih klubova, koje su kasnije njihove kompanije (Bayer i Volkswagen) pocele i finansijski pomogati tako da za njih ne vrijedi ni pravilo 50+1 koje sprecava kompanije ili privatne osobe da posjeduju vecinu kluba. 

“Kam hit this tight end SO HARD, I swear I saw that TE’s soul leave Qwest Field right on that 35 yard line.”
riki_mo
riki_mo
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 06.08.2006.
Poruka: 36.861
04. kolovoza 2014. u 17:19


Treba imati najmanje 20 godina saradnje firme i kluba da bi se mogle dobiti neke pogodnosti oko imena i sl.

Čitajte http://generalposlijebitke.blogspot.com/BŽV!
baseggio
baseggio
Dokazano ovisan
Pristupio: 05.08.2009.
Poruka: 11.863
08. kolovoza 2014. u 21:22
iane, što nisi javio dojavu da će Bohemians uzeti u Jihlavi  ili su i tebe ugodno iznenadili 
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.963
08. kolovoza 2014. u 21:32
senzacija

nisam cak ni gledao jer sam bio na hokeju
mark_37
mark_37
Mali dioničar
Pristupio: 19.09.2006.
Poruka: 5.247
08. kolovoza 2014. u 22:16
ian wright je napisao/la:
senzacija

nisam cak ni gledao jer sam bio na hokeju
Vidi cijeli citat



Postaješ pravi Čeh.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.12.2013.
Poruka: 5.465
08. kolovoza 2014. u 22:22
Važna 3 boda
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.04.2013.
Poruka: 3.149
09. kolovoza 2014. u 15:20
Kako Zenit lipo igra, ali neće lopta u gol, 4 mrtvaca golman Torpeda skinia
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 29.09.2013.
Poruka: 6.274
09. kolovoza 2014. u 16:24
Torpedo torpediran, 5:0