Bez Žigića sa Belgijancima?
Nikola
Žigić neće biti na raspolaganju selektoru Srbije Havijeru Klementeu za
kvalifikacioni susret sa Belgijom, 22. avgusta u Briselu, pišu Večernje
novosti. Novi član Valensije trenutno samo lagano trči pod nadzorom
lekara, pošto se iznenada na povređenom članku ponovo pojavio otok i
prvu utakmicu mogao bi da odigra tek početkom septembra.
“Odradio
sam dva treninga u Valensiji i situacija se mnogo pogoršala. Mislio sam
da će proći, pošto nisam hteo da propuštam treninge, ali za dve nedelje
se baš iskomplikovalo. Zato je trener Kike Flores odlučio da preskočim
Elfsborg, pa sam morao da navijam iz lože,” kaže Žigić, “Bez
obzira što idem na terapije u ambulantu koja više liči na svemirski
centar, prognoze su da narednih dana neće biti značajnijeg poboljšanja.
Više ne smem da se kockam, da prinudni odmor ne bi bio mnogo duži.”
Žigić neće moći da pomogne reprezentaciji Srbije, a njegov novi klub
već u prvoj utkamici je praktično obezbedio plasman u Ligu šampiona.
“Izgleda
da ću morati da sačekam kraj meseca za start u novom klubu, a onda ću
moći da dođem u Beograd i stavim se na raspolaganje selektoru Klementeu
za sudare sa Finskom i Portugalom. Šanse da odem u Belgiju su male,
možda kao turista. Ipak, da ne bih gubio vreme za terapije verovatno ću
ostati u Valensiji, u novom stanu u koji ću se useliti početkom naredne
nedelje. Razgovaraću sa Klementeom i ljudima iz Saveza, a verujem da će
moji saigrači i bez mene ostvariti pobedu kao u Finskoj.”
Klemente je za utakmicu sa Belgijom pozvao, pored Žigića, još trojicu
napadača, Marka Pantelića, Milana Jovanovića i Danka Lazovića.
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic