Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. kolovoza 2007. u 22:00
У Бриселу на победу
Српска фудбалска репрезентација у квалификацијама за Европско првенство сутра увече игра против Белгије. – Ненад Ковачевић оптимиста
У Бриселу велики корак ка Европском првенству: Ненад Ковачевић и португалски репрезентативац Петит
(Фото Ж. Јовановић)

Фудбалска репрезентација Србије сутра у 20,45 часова (ТВ Пинк), на стадиону „Краљ Бодуен” у Бриселу, игра против Белгије квалификациону утакмицу за Европско првенство 2008. у Аустрији и Швајцарској. Изабраници Хавијера Клементеа су јуче два пута тренирали на стадиону Овердајса, а тек синоћ су комплетирали редове.
Ивица Драгутиновић, који је са Севиљом у недељу увече освојио шпански Суперкуп (играо цео меч против Реала у Мадриду 5:3), Немања Видић, учесник градског дербија у Манчестеру (1:0 за „грађане”), и Ненад Ковачевић, играо првенствену утакмицу за Ланс (0:0 код куће против Валенсијена) стигли су јуче, тако да ће селектор само на вечерашњем тренингу (19 часова), на терену на коме ће се и играти сусрет са „црвеним ђаволима”, имати на располагању свих 18 позваних играча. Подсетимо, 19. Никола Жигић је отпао због повреде чланка и уместо њега неће нико бити накнадно позван.

Сви репрезентативци су здрави и спремни за један од најзначајнијих сусрета, јер су бодови неопходни за наставак квалификација.

– Пред нама је тежак меч, у којем очекујем да прикажемо добру игру и иако смо хендикепирани одсуством повређеног Жигића и пожутелог капитена Станковића победу. Бодови су нам потребни, пошто би са њима направили велики корак ка Европском првенству, – оптимиста је Ненад Ковачевић.

Згуснут распоред мечева у националним такмичењима и квалификацијама нису дозволили дуже припреме, јер је 22. август у званичном календару Фифе термин предвиђен за пријатељске утакмице.

– Неопходно је да се брзо адаптирамо. Имамо само два дана. Надам се да неће бити проблема, – казао је фудбалер Ланса.

На питање колико су играчи спремни за овакве дуеле, пошто је почетак сезоне, Ковачевић је одговорио:

– Не знам да ли је горе када играте на почетку или крају сезоне. Сигурно је да нисмо у врхунској форми, међутим то не мора да има пресудан значај.

Српски интернационалац је о Белгијанцима рекао:

– Играо сам прошле јесени против њих. Имају млад и добар национални тим. Неке сам гледао на малом екрану. Највећа опасност прети нам од нападача Мираласа, који је одличан играч.

Ланс је слабо стартовао у француском шампионату. Освојио је само два бода у три кола. Није постигао ни један гол, а примио је један.

– Лоше смо почели. Нисмо били убедљиви, мада сам задовољан својом игром. Сигуран сам да ћемо убрзо поправити и игру и пласман, – завршио је Ковачевић.

-----------------------------------------------------------

Проблеми ривала

И Рене Вандерејкен, селектор фудбалске репрезентације Белгије, попут свог колеге из српског националног тима Хавијера Клементеа има проблема са повређеним играчима. После мечева минулог викенда за меч са Србијом отпали су одбрамбени играч Жел ван Дам и везиста Филип Клемен. Очекује се да ће селектор „црвених ђавола” накнадано позвати двојицу играча.

-----------------------------------------------------------

Једанпут вицепрваци Европе

Репрезентација Белгије је четири пута учествовала на завршним турнирима Европских првенстава. У Италији 1980. године је била вицепрвак Старог континента, пошто је поражена од СР Немачке са 2:1 (стрелац је био садашњи селектор Вандерејкен). Треће место освојено је 1972. на домаћем терену, шесто 1984. у Француској, док су 2000. као суорганизатори са Холандијом били тек 12.

-----------------------------------------------------------

Жигић пресудио

Србија је 7. октобра 2006. године, у историјској првој утакмици на домаћем терену пред навијачима, савладала Белгију поготком Николе Жигића у 54. минуту са 1:0. Хавијер Клементе је за сутрашњи меч позвао 12 играча, на које је рачунао прошле јесени, а Рене Вандерејкен 11.

-----------------------------------------------------------

А група

Досадашњи резултати: Белгија – Казахстан 0:0, Србија – Азербејџан 1:0, Пољска – Финска 1:3, Азербејџан – Казахстан 1:1, Финска – Португалија 1:1, Пољска – Србија 1:1, Јерменија – Белгија 0:1, Србија – Белгија 1:0, Португалија – Азербејџан 3:0, Јерменија – Финска 0:0, Казахстан – Пољска 0:1, Србија – Јерменија 3:0, Пољска – Португалија 2:1, Белгија – Азербејџан 3:0, Казахстан – Финска 0:2, Финска – Јерменија 1:0, Белгија – Пољска 0:1, Португалија – Казахстан 3:0, Пољска – Азербејџан 5:0, Казахстан – Србија 2:1, Португалија – Белгија 4:0, Азербејџан – Финска 1:0, Пољска – Јерменија 1:0, Србија – Португалија 1:1, Казахстан – Јерменија 1:2, Финска – Србија 0:2, Белгија – Португалија 1:2, Азербејџан – Пољска 1:3, Казахстан – Азербејџан 1:1, Финска – Белгија 2:0, Јерменија – Пољска 1:0.

Табела

Пољска

9

6

1

2

15:7

19

Португалија

7

4

2

1

15:5

14

Србија

7

4

2

1

10:4

14

Финска

8

4

2

2

9:5

14

Белгија

8

2

1

5

5:10

7

Јерменија

7

2

1

4

3:7

7

Казахстан

8

1

3

4

5:11

6

Азербејџан

8

1

2

5

4:17

5

Преостале утакмице: Финска – Казахстан, Јерменија – Португалија, Белгија – Србија (22. август), Азербејџан – Јерменија, Србија – Финска, Португалија – Пољска (8. септембар), Јерменија – Азербејџан, Финска – Пољска, Казахстан – Белгија, Португалија – Србија (12. септембар), Азербејџан – Португалија, Белгија – Финска, Јерменија – Србија, Пољска – Казахстан (13. октобар), Казахстан – Португалија, Азербејџан – Србија, Белгија – Јерменија (17. октобар), Србија – Казахстан, Финска – Азербејџан, Португалија – Јерменија, Пољска – Белгија (17. новембар), Азербејџан – Белгија, Србија – Пољска, Португалија – Финска, Јерменија – Казахстан (21. новембар).

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. kolovoza 2007. u 22:02
Reprezentativci Srbije uvereni da će pobedom otvoriti drugi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
U Briselu kao u Beogradu

Zanima ga samo pobeda: Boško Janković
Beograd, Brisel - Sa ambicijom da dugu fazu takmičenja od sedam utakmica otvori trijumfom, reprezentacija Srbije sutra (20.45) na stadionu Kralj Boduen protiv Belgije nastavlja kvalifikacije za prvenstvo Evrope. U prvoj utakmici u Beogradu, Srbija je uspela da savlada Belgiju, golom Nikole Žigića - 1:0 što je bilo dovoljno za planirana tri boda na Marakani. Iako će sada Srbija biti oslabljenja za igru napadača Valensije, Boško Janković jedan od glavnih aduta Klementea u sutrašnjem duelu, uveren je da će "orlovi" uspešno završiti posao u Belgiji.
"Orlići" u Kijevu
Mladi fudbalski reprezentativci Srbije otputovali su juče u Kijev gde će učestvovati na Međunarodnom turniru "Valerij Lobavovski". Pored naše i selekcije domaćina, Ukrajine, na turniru učestvuju još Moldavija i Izrael. Prvu utakmicu mladi igraju danas protiv Moldavije. Turnir u Ukrajini poslužiće selektoru Slobodanu Krčmareviću kao poslednja jača provera pred kvalifikacione utakmice za prvenstvo Evrope 2009.
- Tada smo počeli odlično i nema razloga da tako ne bude u sredu. Moramo da diktiramo ritam, da ih pritisnemo, kako bismo stavili do znanja domaćinu da nas zanima samo pobeda. Možemo i uspećemo u našim planovima - priča Janković.
Belgijanci oslabljeni
Standardni reprezentativci Belgije Filip Klement i Jele van Dame neće igrati na utakmici sa Srbijom zbog povreda koje su tokom vikenda zadobili igrajući za svoje matične klubove, navodi se u saopštenju fudbalskog saveza Belgije. U saopštenju još stoji da je dvojici fudbalera neophodan odmor kako bi spremni dočekali naredne izazove te se stoga na njih neće računati za duel u sredu.
Pojačanje italijanskog Palerma zna šta od njega očekuje selektor Klemente.
- Igranje na levoj ili desnoj strani, blizu napadača, leži mi i na toj poziciji sam započeo epizodu u Palermu. Postigao sam nekoliko golova na pripremama, a želim da premijera u novom reprezentativnom ciklusu počne sa tri boda - kaže Janković.
Iako je Belgija izvršila smenu generacija, novi levi bek nemačkog Verdera Duško Tošić ističe da ne postoji strah od nepoznatog.
- Kvalitetniji smo sastav od Belgije koja je ispala iz trke i podmladila sastav. Da se odlično ne poznajemo iz brojnih mečeva mladih selekcija što u kvalifikacijama, što na nedavnom EP u Holandiji, možda bismo imali razloga za strah od nepoznatog. Ovako, znamo da smo bolji, pobeđivali smo ih redovno i ne vidim zašto bismo tu tradiciju prekidali - napominje Tošić.
Izostanak kapitena Stankovića i Žigića, Tošić smatra minusom, ali ne i hendikepom za našu reprezentaciju.
- Svi znamo kakvi su oni igrači. Ali uprkos tome ne smemo da pokažemo slabost. Naša matematika je jasna, samo pobeda iz Brisela ostavlja nas u trci za Evropski šampionat. Svaki drugi ishod na Boduenu umnogome bi nam otežao poteru za Poljskom i Portugalijom - jasan je Duško Tošić.
To što će Belgijanci u utakmicu sa Srbijom ući rasterećni, s obzirom na to da su izgubili šanse za plasman na Evropsko prvenstvo, prema mišljenju Danka Lazovića ne garantuje lak posao "orlovima".
- Belgijanci su možda izgubili šanse za prvo ili drugo mesto na tabeli, ali javnost ih stalno kritikuje i hoće protiv nas da odigraju maksimalno ozbiljno i pokušaju da nas pobede. Ali, ako mi zaigramo kao od prvog minuta protiv Finske, problema neće biti - poručuje Lazović.
U nedelju u Briselu je počelo okupljanje izabranika Havijera Klementea, koji je ipak tek od juče na raspolaganju imao sve igrače, s obzirom na to da su zbog obaveza u klubovima kasnili Vidić, Kovačević i Dragutinović.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. kolovoza 2007. u 22:04

20.08.2007, Brisel
Izvor: Tanjug

Beli orlovi danas dva puta trenirali

Fudbalska reprezentacija Srbije, koja se u Briselu priprema za narednu kvalifikacionu utakmicu protiv Belgije u sredu, danas je trenirala dva puta

Selektor Srbije Havijer Klemente izveo je na lokalnom stadionu Sent Žiloa reprezentativce dva puta na teren, i to će biti jedini put na ovim kratkotrajnim pripremama da su se fudbaleri u jednom danu dva puta pojavili na zelenom tepihu.

Selektor Klemente je imao na raspolaganju sve fudbalere.Zbog sinoćnih obaveza u svojim klubovima međutim, nisu trenirali Milan Jovanović, Nemanja Vidić i Ivica Dragutinović, koji su lagano trčkali pored atletske staze.

Jedini se "nije skidao" Nenad Kovačević, koji je trening oporavka imao jutros u svom francuskom klubu.

Prema informaciji koju je srpskim izvestačima večeras pružio portparol Fudbalskog Saveza Srbije Aleksandar Bošković, pripreme i celokupna atmosfera u taboru "belih orlova" su na visokom nivou.

Selektor Klemente sprovodi svaki detalj priprema, vodi računa o tehnici i posebno je zadovoljan što na raspolaganju ima sve zdrave fudbalere.

Od ranije se znalo da gorostasni centarfor Nikola Žigić neće moci da igra na ovoj utakmici ali će prema informaciji koja stiže iz njegovog novog kluba španske Valensije verovatno na raspolaganju Klementeu biti 8. septembra protiv Finske u Beogradu.

Za sutra je zakazan poslednji trening koji će se odvijati u večernjim časovima na terenu na kome će igrati utakmicu, to je stadion "Kralj Boduen" na kome je reprezentacija ondašnje Savezne Republike Jugoslavije pre šest godina učestovala na Evropskom Šamionatu.

Prema planu i programu državnog tima, za sutra u Briselu je predviđena poseta čelnih ljudi Fudbalskog saveza Srbije (FSS) ambasadi Srbije u Belgiji.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. kolovoza 2007. u 22:06

Napadač Srbije Milan Jovanović ima računicu za meč sa Belgijom

Oni za čast, mi za slast

Selektor Vanderejken odlučio za isti sastav koji do sada ništa nije uradio, pa su sada svi zajedno stavljeni na stub srama, ocenjeni kao jedna od najlošijih generacija u istoriji. To može biti mač sa dve oštrice, jer će Belgijanci biti rezultatski neopterećeni, poziva na oprez Jovanović

Ulogu kontraobaveštajca u pripremanju invazije „orlova“ na Belgiju imao je Milan Jovanović, srpski reprezentativac i napadač Standarda iz Liježa! Nekadašnja udarna igla Vojvodine, Šahtjora i moskovske Lokomotive tvrdi da Srbija u sredu uveče na stadionu „Kralj Boduen“ u Briselu (20.45) mora da trijumfuje u okršaju sa domaćim timom kako bi se za još jedan veliki korak približila Evropskom prvenstvu.
- Belgija je izgubila šansu da se plasira na završnicu EP, pa je ovdašnja javnost očekivala da selektor Rene Vanderejken izvrši neki eksperiment, promeni formaciju, sistem igre i podmladi tim. Ipak, on se odlučio za gotovo isti sastav koji do sada ništa nije uradio, pa su sada svi zajedno stavljeni na stub srama, ocenjeni kao jedna od najlošijih generacija u istoriji. To može biti mač sa dve oštrice, jer će Belgijanci biti rezultatski neopterećeni, ali će igrati za čast i obraz - raportira Jovanović iz Liježa.

U timu Havijera Klementea sigurno neće biti povređenog Nikole Žigića, što nagoveštava da bi posle odličnog debija u Finskoj Jovanović mogao da startuje u sredu uveče. Ipak, srpski golgeter se ne opterećuje nagađanjima.

ŽIGIĆ NE MOŽE

Najbolji strelac Srbije u ovom trenutku Nikola Žigić ipak neće biti od koristi državnom timu u Belgiji zbog povrede zgloba.
- Povreda je u ovom trenutku jača od moje želje da pomognem drugarima u
Briselu. Biću svim srcem uz njih i navijaću da Belgiju napuste sa tri
boda - rekao je Žigić, koji će tek kroz desetak dana moći da počne da
trenira.

NAVIJAČI ĆE BITI PRAVI

Pored borbe na terenu veliku pažnju privući će i ponašanje navijača Srbije na tribinama.
- Kao i svaki Srbin, s nevericom sam primio vest da je UEFA izbacila
Partizan zbog navijača. To je veliki udarac za igrače, ali i klub.
Imamo odlične navijače i ubeđen sam da će nas u Belgiji podržati na
pravi način, da će se ponašati kako dolikuje, jer nam je Partizanova
sudbina svima kao nauk - ističe Jovanović.


- Važno mi je da sam standardan u timu, jer na taj način rešavam svoju egzistenciju i moram da se borim i za sebe. U reprezentaciji važe neke druge relacije. Meni je zadovoljstvo što sam u grupi igrača koja ima odličnu šansu da uradi nešto kapitalno za zemlju. Izostanak bilo kojeg igrača jeste minus za Srbiju, ali bez Žige moramo i možemo, što smo dokazali u Finskoj.

Za prethodnih godinu dana Jovanović je imao priliku da dobro analizira igru Belgijanaca.
- U napadu nemaju igrača koji može da nas ugrozi, a najjači deo tima im je poslednja linija, koju predvode štoperi Van Bujten iz Bajerna i Kompani iz Hamburga. U uvodnim minutima moramo da pripazimo na svoj gol, ali kako vreme bude odmicalo moraćemo sve više da pritiskamo domaćina i verujem da ćemo potencijalnu inicijativu krunisati makar jednim golom. Biće još teže nego u Finskoj, ali verujem u uspeh - poručuje Jovanović.

Autor:

Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
21. kolovoza 2007. u 07:37
U današnjem "Žurnalu" piše da Krasić nije spreman, tj. da je obnovio neku povredu.
Sranje!
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.11.2004.
Poruka: 3.912
21. kolovoza 2007. u 11:46
Uf, to nije dobro. Krasic nam je mnogo bitan igrac. Bez njegai Stankovica, vezni red ce biti poprilicno oslabljen. Srecom, tu je vaskrsli Koroman da sredi situaciju Wink

...........Pantelic...............Jovanovic(Lazovic)


...Koroman.........................................Jankovic

................Kovacevic........Kuzmanovic(Smiljanic)

Dragutinovic...Krstajic...Vidic.....Rukavina

.....................Stojkovic

Otprilike, ocekujem ovakvu postavku.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2006.
Poruka: 9.880
21. kolovoza 2007. u 11:49
Posle "100 godina" najzad imamo i levog i desnog beka koji mogu  da pomognu i u napadu...Bogu hvala...

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.06.2003.
Poruka: 16.042
21. kolovoza 2007. u 11:56
a ni stankovic ne igra?ni zigic?ni krasic? mnogo smo najjaci kad smo i bez njih dobri
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
21. kolovoza 2007. u 12:06
i ja ponja ocekujem tu
mada bih volio ovu da vidim

                      Jovanovic
    Lazovic                          Jankovic
                    Kuzmanovic
          
             Kovacevic        Smiljanic

  Tosic                                     Kolarov
                  Ivanovic       Vidic
                    
                         Kahriman
                                    
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
21. kolovoza 2007. u 12:15
andrija Nis je napisao/la:
Posle "100 godina" najzad imamo i levog i desnog beka koji mogu  da pomognu i u napadu...Bogu hvala...

Vidi cijeli citat


ja kao zadnjeg pamtim Ljubinka Drulovica LOLLOLLOLLOL
  • Najnovije
  • Najčitanije