Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.09.2018.
Poruka: 4.618
05. listopada 2022. u 22:28

Gledam jedino Milan u ligi prvaka jer me ove lige van HNL-a ne zanimaju. Po ovome sto sam ja gledao do sad Milan je jaci od Dinama, ali Salzburg je bolji od njih. Mozda se tako meni neobjektivnom ne cini jer smo puno blize bodu bili sa ovim nazovi Austrijancima, ali Salzburg je bio puno blizi pobjedi na RB Areni u prvoj utakmici 1-1, a Salzburg je odigrao vrlo ravnopravno sa Chelseajem u gostima. Milan ovdje ce bit dobar ako zavrsi ispod 5-0.

Ne bi imao problem dat pare da ce Salzburg i u Milanu uzet bod recimo.

Sevilla se ugnijezdila na trećem mjestu koje vodi u EL

ja bi im zakonom oduzeo mjesto u LP, kada ga izbore kroz ligu. Neka igraju EL zauvijek

Vidi cijeli citat

raspad kod monchija,smjenjuju konačno loptegeuija,stiže sampaoli,razbudit će ih,tu kvalitete sigurno ne manjka.

odlični orlovi iako sreća da je messi se spetljao u finishu pri primanju. 4 bodova ispred juvea,lani zbacili barcu,sada bi opet juve mogli,a i ajax prošli kao duplo slabija ekipa.. nakon par godina sramoćenja,vratiše se u relevantnost,rui costa kao predsjednik krenuo izvanredno

Pristupio: 14.10.2018.
Poruka: 2.907
06. listopada 2022. u 12:49

Pogledao sam jučer drugo poluvrijeme gnk-a i kasnije emisiju nakon utakmice.

Ne znam zašto se gledatelje koji manje razumiju nogomet dovodi u zabludu i stvara im se krivo mišljenje. Prvo Viki kaže da je gnk zaslužio bod, moram se ogradit jer nisam pogledao prvo poluvrijeme, ali po onome što sam vidio u drugome i po statistici nije zaslužio bod.

Onda u emisiji, ok, ja prvi kažem da je nogomet postao igra prevaranata i da je 90% penala prenaglašeno, simulirano i iznuđeno, ali 99% ljudi koji prate nogomet zna da se ono što je napravio Moharami sudi kao penal, Strahonja stidljivo kaže da jest, ali onda sipa cijeli niz kritika na suca...Samovojska besramno kaže da nema veze sa penalom i da se to ne sudi u ligama petice, a Ivković se pravi lud sa onim da ne zna što je danas penal, a što nije.

Mislim da ekipa na hrt-u kad igra gnk može naći 3 stručnjaka koji simpatiziraju taj klub, ali da neće zbog toga izgubiti profesionalnost. Ono jučer gledaš i ne možeš vjerovati na koji način pokušavaju iskriviti mišljenje javnosti.

06. listopada 2022. u 12:54

Gašpar 1911 je napisao/la:

ovo bi išlo više u sumrak novinarstva kad ste već svi tako voljni po njima se nabacivati drvljem i kamenjem. inače,većina optužuje čačića maga(bez navodnika,a trebali bi kad se rugaju već tako bezobrazni),a ne suca.

nego šteta da na ovom forumu je toliki baš fokus na našima,svakakve pizdarije nebitne se do tančina raščlanjuju,a ignorira i ne prati ono najkvalitetnije. a čak i kad i da,prevladavaju često podcjenjivanja,pozivanja na otkaz,stalno trovanje

Colchoneros
Colchoneros
Dokazano ovisan
Pristupio: 31.01.2014.
Poruka: 10.231
06. listopada 2022. u 13:11

Niti jedan njihov gost tamo nema nikakvo znanje niti zna išta izanalizirati. To su svi redom prodavači magle sa upitnim komunikacijskim vještinama.

A Strahonja će uvijek naći razlog za posrat stranog suca dok će domaćeg hvalit, odnosno kad napravi grešku, onda će reć da je to dobro za njegovu karijeru u vidu napretka. Wtf?

Njihove emisije su toliko beskorisne da je to žalosno da se državna televizija ne može potrudit nimalo za napraviti iole relevantnu emisiju o "najvažnijoj" sporednoj stvari na svijetu.

MHDP
06. listopada 2022. u 13:12

Prvo poluvrijeme je bilo slično. S jos manje prilika. Posjed lopte i broj pasova identičan ( 3 dodavanja razlike).

Ne bi to nazvao zabludom, ali stav da je tzv. GNK mogao do boda je ipak jer Salzburg u drugom poluvremenu jedinu ozbiljnu priliku do gola imao poslije prekida kad je pogodjen Livakovic. Ostalo je bilo doslovce ništa, nula.
I zadnjih 15 minuta gledali totalnu dominaciju Dinama, gdje normalno isto treba reci da je Salzburg promasio zicera.
Ali je Dinamo isto fulao 1 na 1, a u zadnjoj sekundi zabijes gol iz cistog zaledja, ali zaledja za fakat korak naprijed korak nazad.

Dinamo nicime nije zasluzio pobjedu, niti netko tvrdi da je bio bolji, ali se do boda moglo vrlo lako. Kao što je i Chelsea u 1. kolu za korak bio do remija kod ponistenog gola, rekao bi da se radi o identicnim situacijama u tom smislu.

Oko sudjenja su se svi manje vise slozili cak i na forumu da je penal, ali ostajemo kod toga sto bi vi govorili da Dinamo ovako dobije penal sa Hajdukom za pobjedu. I svatko tko kaze drugacije laže.

[uredio Statisticki Izet - 06. listopada 2022. u 13:12]
Dinaminjo
Dinaminjo
Pristupio: 25.01.2010.
Poruka: 2.293
06. listopada 2022. u 16:55

S obzirom da se nogomet ipak ne igra ni za dojam, ni za posjed ni za pritisak, pogledajmo jučerašnje udarce u okvi koji su proizašli iz obečavajuih situacija

Udarci iz daljine RBS - Dinamo 0:1 Mišić u prvom poluvremenu sa 20ak metara je za prvi udarac na utakmici dobor zagrijao golama šutem pod gredu

Udarci iz neprilike RBS - Dinamo 1:0 Sučić u prvom poluvremenu puca iz 16m dosta iskosa, lagan posao za Livakovića

Udarci iz tranzicije RBS - Dinamo 0:1 Ivanušec se u prvom poluvremenu ubacuje iza leđa obrane na tren, ali nema brzinu izaći 1 na 1 te se odlučuje na udarac slabijom od dvije slabe noge (lijevom) za poklon golmanu

Udarci iz gužve u 16m RBS - Dinamo 1:0 u drugom poluvremenu nakon skoka lopta pogađa Livakovića u glavu te mu ostavlja dobar otisak

Udarci 1 na 1 RBS - Dinamo 1:1 Oba golmana obranila su velike šanse protivničkim napadačima

Poništeni golovi RBS - Dinamo 0:1 Drmiću opravdano, ali objektivno nesretno suđeno zaleđe nakon gola glavom, nije ostvario prednost pozicijom bliže golu

Penali RBS - Dinamo 1:0 vrlo nepotreban, ali očit penal presudio je dvoboj

ovo je iz mog sjećanja, dopunite što sam zaboravio

Iz navedenoga, mislim da je objektivan zaključak da je Dinamo mogao do boda, pa čak i sva tri (bez penala)

06. listopada 2022. u 18:55

Dinamo je mogao do boda jer je ostao živ do zadnje sekunde, promašio 1 na 1 s vratarem, na kraju i postigao pogodak za izjednačenje.

Ali treba biti objektivan, do poluvremena je bez neke igre Salzburga moglo biti 3:0, samo da su njegovi igrači pogodili osnovni pas nakon kardinalnih grešaka igrača Dinama. Stavi umjesto Salzburga Chelsea, Milan, Villarreal ili nekog četvrtog, utakmica je riješena.

Žal naravno ostaje jer se na kraju 90 minuta saželo u par centimetara zaleđa, ali rezultat je realan.

Don Hihot
Don Hihot
Pristupio: 14.06.2022.
Poruka: 406
11. listopada 2022. u 18:16

HRT sutra opet prenosi Barcelonu i Intera. Kladio bih se da će sljedeću srijedu prenositi Bayerna i Barcelonu. Imam osjećaj da sam u zadnjih 5 godina ta 3 kluba na HRT-u gledao jedno 30 puta.

Mislim da Šapit, Viki i ostala urednička ekipa nema pojma kako narod diše. Oni se vjerojatno druže samo sa mlađom ekipom iz centra Zagreba, sa likovima poput Losa Ivkovića i ekipe sa Tribine i podcasta ''Utakmicu po utakmicu''. To je ekipa koja ima sve moguće sportske pakete i koja gleda sve lige, od kineske i bugarske pa do argentinske i japanske.

Ali većina ljudi u Hrvatskoj nije takva. Hrvatska je stara nacija (i starimo sve više) te većina naroda još uvijek živi na selu i nema 300 TV kanala. Ja osobno poznajem mnogo takvih ljudi koji imaju 50,60 i više godina te žive na selu, nemaju Max TV i neke klubove nisu gledali desetljećima jer ih HRT nije prenosio. Pun im je kufer Barcelone, Bayerna, Reala i Intera. Mnogi od njih bi radije pogledali Marseille-Sporting da vide nešto novo i da napokon pogledaju Marseilla prvi put valjda još od 90-ih i one slavne generacije Marseilla. Pa i neke manje klubove bi pogledali. Brugge igra solidno, 9 bodova u 3 kola, mnoge bi zanimalo kako dečki igraju. Ali ne, HRT ekipa je uskogrudnih pogleda i ograničeni su vazda na jednih te istih 5 klubova koji ionako iskaču iz paštete.