namodigrebza je napisao/la:
nekineki je napisao/la:
Netko je spomenuo Kruševo pored Obrovca. To mjesto je gadno stradalo od četnika u domovinskom ratu, a stanovništvo protjerano. Vratili su se tek nakon Oluje.
Vidi cijeli citat
Nitko se nije ni vratio par staraca,
drzava im nije obnavljala kuce tamo, nego gradila nove na moru kod Karina. A tamo i u okolici ima dosta srba.. Nisu svi pobunjeni, neki su izbjegli, neki stali na jednu stranu, neki drugu, ali nebitno. Spomenuo sam da je Modriceva majka srpkinja ne u negativnom kontekstu, nego za informaciju ovom uberhrvatu emigrantu koji ni sam ne zna za sto se vise zalaze.
Inace nisu ni samo srbi i nasi su tamo kod oslobodjenja postupali mimo vojnih konvencija, izdvajali i likvidirali.. Mislim da nitko nikad nije odgovorao. Ali dobro nije tema..
Je! Kuće su im obnavljane u Kruševu.