a vidim veceras nije igrao ni hoxer za aalborg. landin, arnoldsen, nilsson i hoxer. sva 4 klucni igraca.

problem aalborg ova sezona pocetak sezona u lp i danska se povredi klucne igraca a ne odlaske mikkel hansen jer prakticno shutirao samo sedmerci prosla sezona.

[uredio Stefan84 - 10. listopada 2024. u 23:04]
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 23.10.2023.
Poruka: 24
13. listopada 2024. u 05:03

Veličanstvena pobjeda Podravke u Rumunjskoj protiv Bistrite 29:25. Vodile su Kokice otpočetka do kraja, gol-razlika se dizala svakih par minuta za jedan gol, te su tako na poluvremenu imale čak +6.

U drugo poluvrijeme su krenule strelovito i rapidno podigle svoju prednost napravivši pozitivnu seriju od 8:1 te tako dostigle i najveću prednost koje su imale na utakmici, nevjerojatnih +13.

Dvorana je bila krcata kao i obično u Bistriti, navijači se nisu gasili od prve do zadnje minute. Baš uzavrela atmosfera.

Nakon spomenutih +13 Podravkašice su pale u svojevrsnu krizu i rumunjska ekipa se postepeno vraćala te došla najprije na -8 (gol za golom), a zatim i na svega 4-5 razlike zaostatka da bi u zadnjoj minuti zabile za -3, a koprivnička ekipa zabija gol gotovo u posljednjoj sekundi za konačnih +4.

Strijelkinje u redovima Podravke; Pletikosić 8/12 (4/5 7m), K. Pandža 7/12, Šimara i Kragulj (obje 4/6), Birtić 3/5, Šenvald 2/3, A.Pandža 1/4.

Na golu sjajna Bešen s 12/33 obrana (1/3 7m) i Tucaković 1/5 koja je skinula jednu važnu loptu.

Suđenje je bilo dosta dobro, no s par očitih pogrešnih procjena (pogotovo obrana iz prostora i na jednoj i na drugoj strani što su u puno navrata zaboravile suditi). Treba istaknuti baš naglašavanje prekršaja što je nekad kulminiralo čak i simuliranjem igračica Bistrite, ali Podravka je ostala hladnih glava i mirnih ruka.

Podravka je opet imala puno isključenja, čak 7 što je gotovo kvartal čiste igre s igračicom manje (ili bez golmana), dok je domaća ekipa skrivila ukupno dva isključenja. Tako je Podravka za vrijeme tih isključenja primila čak 9 golova, ali zapanjujuća je statistika u pozitivnom smislu da su Kokice zabile velikih 5 golova s igračicom manje iz čega se jasno vidi već sada zrelost ove mlade ekipe, odlučnost i prodornost. Tehničkih greški bilo je dosta s obje strane, 15:11, ali tempo igre i atmosfera doprinijeli su tome.

Dakle vanjska linija izvanredna, krila na razini, možda se malo više očekuje u napadačkom segmentu od pivota, 2 gola ipak je malo.

Jako teško se odlučiti koja je zaslužila titulu najbolje igračice, Pletikosić svojom lucidnošću, kreativnošću i laganim prolazima kroz protivničku obranu do gola te raznovrsnošću i mirnoći kod izvođenja 7m, K. Pandža s nevjerojatnom lakoćom fintiranja obrambenog bloka i prolaska na udarac sa 6m ili klasnim skokovima s 9 metara baš onda kad treba i kad je kriza, dakle obje su tu kad treba (igračice za velike utakmice koje se ne ugase) ili pak Bešen koja je stvarno od samog starta utakmice pa do zadnje sekunde bila maestralna, obranila nekoliko čistih zicera, djelovala jako dobro u čitanju igre i svako malo podizala našu klupu na noge dajući nam dodatno samopouzdanje i vjetar u leđa.

jerojatno nije ni bitno, cijela ekipa je pokazala strašan karakter i borbenost, ne posustajanje i konačno kontinuitet dobre igre svih 60 minuta.

Treba spomenuti i Obrvana koji je ovaj puta pravovremeno reagirao i uzimao timeout-ove te dao svojim rukometašicama upute i upozorenja.

Ova Podravka će žariti i paliti, treba napomenuti da tu još nedostaje Barišić koja još uvijek nije na 100% i koja je praktički bila prvi lijevi vanjski reprezentacije dok se nije ozlijedila te Prkačin koja danas nije igrala zbog manje ozljede, a tu je i Mamić koja bi se trebala ubrzo priključiti igrama.

Enormno važno pobjeda koja ostavlja Podravku u borbi za prolazak skupine. Sada se Podravki praktički otvara sve jer raspored im nameće 4 utakmice protiv nominalno najslabijih ekipa - Nykobynga i Storhamara. Nykobing doma, Storhamar vani, Storhamar doma (zadnja u 2024. prije pauze i Europskog prvenstva), Nykobing vani te onda Bistrita koja dolazi na revanš u Koprivnicu u novoj 2025. godini, nakon čega slijedi 4 utakmica protiv ostatka skupine. Dosta zanimljiv i dinamičan raspored u kojem bi Podravka iz tih 5 utakmica morala uzeti minimalno 5-6 bodova za neku garanciju prolaska grupe.

U svakom slučaju fenomenalna pobjeda koja bi trebala dati vjetar u leđa igračicama te veliko samopouzdanje u daljnjim utakmicama, ali koja je istovremeno ogromna satisfakcija i priznanje za igračice te stručni stožer. To su benefiti ove utakmice i Podravka bi trebala nastaviti trenirati u istom ritmu (detaljan skauting i maksimalna priprema za Nykobing i Storhamar) ili još jače nego do sada kako bi uspjele proći skupinu što bi definitivno bio ogroman uspjeh već ove godine.

Bravo za sve i sretno!

Stefan84
Stefan84
15. listopada 2024. u 23:01

sutra lp.

sutra jos i aalborg vs szeged i magdeburg vs nantes.

prekusutra. veszprem vs fredericia, kolstad vs kielce, psg vs dinamo bucuresti, wisla vs pelister.

i sporting lisabon vs berlin. braca costa vs gidsel. moraju dokaziti sa je bio samo slab dan i podcenjuvanje predhodno kolo. prosla sezona sporting lisabon pobedio berlin 2 puta.

inace aalborg i kolstad imaju problemi sa rostera. mnogu povredi.

[uredio Stefan84 - 15. listopada 2024. u 23:05]
Stefan84
Stefan84
16. listopada 2024. u 20:37

zagreb vs barca 29 - 31

gledaca 12.000

kasno se zagreb probudio. gubio 25-30 pa 29-30. time out i gol barca.

aalborg vs szeged 29 - 28

gledaca 5.500 sold out

vratio se nilsson, arnoldsen i hoxer. ali forma nemaju. hoxer 2/10 shut. kako i da je vazna pobeda danci.

Matija1711
Matija1711
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.09.2021.
Poruka: 552
16. listopada 2024. u 20:53

Jbg zajebana grupa ZG dobio ne vidim kako ce oni ovo proc.

propo
propo
Pristupio: 25.04.2023.
Poruka: 261
16. listopada 2024. u 21:57

Briet i Minne vrhunski igrači i francuzi ih ne uzmu na olimpijskim igrama nego igra Karabatić.

Vidi cijeli citat

Rano je donositi zaključke za ovu sezonu, ali Magdeburg je u laganom padu.....kao prve favorite za osvajanje vidim Barcu i Veszprem

16. listopada 2024. u 22:16

napisao sam pred pocetak sezona da aymeric minne moze bit mvp liga prvaka 2024 2025.

ludo kako je igrao. 9 gol i 8 ass. za ovoj plejmejker.

[uredio Stefan84 - 16. listopada 2024. u 22:16]
Stefan84
Stefan84
16. listopada 2024. u 22:30

Matija1711 je napisao/la:

jbg. znao se unapred da ova sezona ce biti teska. nema tu losa ekipa. szeged duplo jaci nego prosla sezona.

porazu u trondheim norveska protiv kolstad verovatno klucan. mada bilo bi tesko do top 16 i da su pobedio.

sledece 2 tekme nantes vs zagreb i magdeburg vs zagreb. brutalna skupina.

jebes kada magdeburg ti najveci rival za top 16 onda se zna u kakva skupina si igrao.

[uredio Stefan84 - 16. listopada 2024. u 22:31]