šišmolizac
Pristupio: 16.10.2010.
Poruka: 1.012
08. listopada 2016. u 17:28

Kup EHF: CSM Bukurešt stekao šest pogodaka prednosti, Zamet propustio priliku za bolji rezultat

Autor SC Subota, 08 listopada 2016 15:18

Prva utakmica 2. pretkola: CSM Bukurešt - Zamet 29:23. Uzvratna utakmica na rasporedu je naredne subote u Centru Zamet

Radni dogovor tijekom utakmice u Bukureštu
Radni dogovor tijekom utakmice u Bukureštu Foto: Vedran Babić

Kup EHF - 2. pretkolo

CSM BUKUREŠT - ZAMET 29:23 (15:12)

Dvorana: Concordia Hall Chajina. Gledatelja: 650

Suci: Vagif Aliyev i Alekper Alghakishiyev (oba Azerbejdžan)

Delegat EHF-a: Kenan Sivrikaya (Turska)

CSM BUKUREŠT: Iancu (16+0), Bernatonis 4, Georgievski 2, Saurina 4 (2), Stavrositu 3, Rapciuga, Humet Gaminde 2, Ciobanu, Novanc 6, Somlea, Negru 7, Rosu, Blažević, Aslanyan, Manescu, Stamate 1.

ZAMET: Đurica (14+0), Hrvatin 4, Martinović, Tubić, Uzelac 1, T. Lučin 3 (1), Stipčić, Stojanović 1, Grozdek 5, F. Lučin, Šunjić, Golik, Kružić 3, Valković 1, Miličević 4, Majić 1.

Isključenja: CSM Bukurešt: 4 minute (Stamate, Aslanyan) Zamet: 6 minuta (Stojanović, T. Lučin, Klupa Zameta (Kružić))

Sedmerci: CSM Bukurešt: 2 (2) Zamet: 1 (1)

Rukometaši Zameta poraženi su u Bukureštu sa 29:23 od rumunjskog doprvaka i pobjednika Kupa CSM Bukurešt.

Mogli su Zamećani proći i puno bolje na matineji u rumunjskoj prijestolnici, ali opet je bilo puno propuha u obrani, što je u kombinaciji sa priličnim brojem početničkih tehničkih pogrešaka moralo dovesti do uvjerljivog porza.

A sve je tako dobro počelo, u početnim minutama Zamet je u dva navrata vodio, preko Marina Kružića (1:2) i Matea Hrvatina (3:4).

Upravo je to posljednje vodstvo Zamećana izazvalo CSM koji je serijom 5:0 za tri i pol minute otišao na 8:4 i prisilio Marina Miškovića da pozove prvu minutu odmora.

Tražio je trener riječke momčadi da se igra duži napad i prigovarao da se igrači ne vraćaju u obranu, no nitko ga nije čuo.

Točno deset minuta prije poluvremena Stavrositu je precizan za plus pet domaćega sastava (10:5), a pet minuta kasnije Negru prvi puta postavlja najveću razliku na susretu od šest pogodaka viška za Rumunje (14:8).

Grozdek i dva puta Hrvatin vraćaju nadu u bolji rezultat jer Zamet smanjuje na 14:11, a u posljednjoj sekundi prvoga dijela Tin Lučin realizira sedmerac i na odmor se odlazi sa 15:12.

Dosta je toga izmijenio Mišković početkom nastavka, pa je Zamet u nekoliko navrata bio na minusu od dva pogotka, a pri rezultatu 16:14 Martinović je pogodio stativu iz kontre i propala je mogućnost hvatanja potpunog priključka.

Valkovićev jedini pogodak na susretu posljednji je puta Zametu donio dobar rezultat (18:16), potom je uslijedila serija domaćih od 4:0 i kod 22:16 Marin Mišković je na isteku 40 minute morao zatražiti minutu odmora.

Sjajni Francuz Saurina razigrao se u drugom dijelu, a njegovim pogotkom na 12 minuta i 17 sekundi od kraja CSM Bukurešt stigao je do najveće prednosti na utakmici (25:18), što je dvije minute kasnije ponovio Negru (26:19).

Lučin, Grozdek, Majić i Kružić golovima su začinili najbolje razdoblje Zameta u drugom dijelu, pa je na semaforu svijetlilo prihvatljivih 26:23.

Nažalost bilo je do kraja šest minuta u kojima Zamećani nisu pogodili niti jednom, a primili su tri pogotka i u Rijeci ih naredne subote čeka nemoguća misija.

Kada primite 29 pogodaka a vratar Marin Đurica sa 14 obrana jedan je od najboljih pojedinaca sve je jasno.

Vrijedi još izdvojiti Hrvatina, Grozdeka i Kružića kod poraženih, dok je kod pobjednika briljirao vratar Iancu sa 16 obrana te Litvanac Bernatonis, Novanc, Negru i Saurina.

[uredio šišmolizac - 08. listopada 2016. u 17:28]
lakrdija
lakrdija
15. listopada 2016. u 20:54
Hahhahaah ljudi NOVO ČUDO!!!!!

Zamet u uzvratu gubio - 3 na poluvremenu od Bukurešta, što je ukupno bilo -9, ali su to u posljednjih 30 minuta nadoknadili i prošli dalje na golove u gostima!!!

16. listopada 2016. u 00:28
nevjerovatan zamet...kao da ligu i europu igraju dvije razlicite ekipe...mislim da netreba ni uspoređivat da bi csm bukurest bio vjerovatno bolji od svih ekipa koje trenutno igraju premierku(ne racunajuc zagreb i nexe)...bravo jos jednom za rjecane
Pearl Jam
Pearl Jam
Pristupio: 10.11.2007.
Poruka: 4.035
17. listopada 2016. u 11:07
čestitke Zametu, nisam mislio da će nadoknaditi minus 6

nije mi baš jasno kako su već u drugom krugu mogli igrati Fuchse - Chambery 49-44 (ukupan rez)