Pristupio: 17.03.2010.
Poruka: 2.550
13. siječnja 2024. u 14:32

Najprije cestitke, bilo je lijepo za gledat i cak bez imalo stresa i napetosti.

Treba ic korak po korak iako je ovom utakmicom napravljena velika stvar i korak cak i prema polufinalu.

Bitna stvar, nova je ovo ekipa, faktor iznenadenja smo iskoristili maksimalno i moramo bit spremni kad krene adaptacija ekipa na nasu igru.  Utakmica je bila blizu savrsenstva i bit ce i onih drugih utakmica kad cemo patit i tada moramo znat odgovorit. To je ono  sto radi razliku u turnirskom sistemu. Doci ce Francuzi\danci\svedi i oni nece upast u istu zamku ko spanjolci a pogotovo kad vide veci uzorak nasih utakmica.

Ono sto ostaje i da se zakljucit vec sad da smo spremni igrat dinamicnu, modernu obranu sa priagodbama i transformacijama ovisno o protivniku (rijesili dusebajeva 6:6, pa nakon toga odgovorili na njihov pokusaj 7:6)

Perkovac je zasad ispunio obecanje kada je rekao da ce koristit samo two-way players i evo ovdje je dokazao da je to moguce.  To nam je doneslo tranziciju sto je bilo jos jedno iznenadenje za spanjolce.

Napad! Nema vise pozicijskih, beskonacnih napada sa stalnom igrom 2:2. Lopta nam je brza, igra se jednostavnije i napadi traju krace. Opet ne kazem da nece trebat u jednom trenu razbit ritam, produzit napad i smanjit potrosnju i krenut koristit  neke druge opcije ali i tu imamo Karacica, Cindrica, Sipica.  Da se razumijemo, nisam protiv pozicijske igre i forsiranja 2:2 (to je rukomet isto itekako efikasan) ali mi takvim stilom gubimo jednog Srnu, Verona, Martinovic ne koristi puni potencijal itd.

Evo, moze se i to veseli, krenuli smo u korak sa modernim rukometom, nadam se da se nece odustajat od vizije ali isto tako da se nece ici glavom kroz zid.

pula je napisao/la:

Digli smo se iz pepela...miriše na zlato iz Portugala!

perkut je napisao/la:

Hrvatska bi uvijek trebala biti kandidat za medalju u rukometu. Bez obzira kakvu momčad ima, kao Francuska, Španjolska, Danska, Švedska... kao Brazil u nogometu.

Fun fact, zadnja medalja koju je brazil osvojio u nogometu na svjetskom je bila 2002.

Svjetsko u nogometu je svako 4 godine a u rukometu svako 2 godine.
Glupa ti je prica.

ali zato igraju južnoameričko prvenstvo kako im odgovara, skoro svake godine ako treba. zato tu brazil ima i nekoliko medalja više.

esse quam videri. (marcus tullius cicero)
Stefan84
Stefan84
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 8.812
13. siječnja 2024. u 15:23

2020 i 2022 imao je shut brzine, dodavanje, itd.. 2018 bio je prosecno prakticno samo golova, procent realizcija i procent odbrane golmani, isklucuvanja, itd.

14. siječnja 2024. u 12:29

Jedina stvar koje me zasmetala u savršenoj utakmici je mozda prevelike potrosnja vec nacetog Martinovica. Dojma sam da je Klarica mogao i trebao dobiti vise minuta, sve ostalo cista petica.

Švaba Miškovac
Pristupio: 11.11.2021.
Poruka: 3.692
14. siječnja 2024. u 14:50

Martinovic je igrao 44 minute, protiv Spanjolske i ne moze drukcije, Metlicic bi ovakve utakmice igrao 59:59

Tuga i jad
Tuga i jad
Poruka: 178
17. siječnja 2024. u 07:56

Švaba Miškovac je napisao/la:

Metlicic je zato bio Metlicic, a Martinovic je Martinovic. Nebi nista izgubili da je Klarica igrao 5-10 minuta vise, mozda bi ovaj sada bio i zdrav