Danas s pocetkom u 15.35 odrzat ce se zdrijeb SNL-iga.Mmocadi ce sve sudjelovati,i nadaju se sto boljem uspjehu i izlazu u europu.zdrijeb je u tijeku pa cemo vas obavijestiti o parovima i ostalome kad zavrsi.
do 11h sve utakmice 1. i 2.snl.ocekujte izvjestaje,statistike,tablice.
[uredio zadar-1.liga - 06. prosinca 2007. u 13:28]
KK Zadar!
06. prosinca 2007. u 22:06
ZURICH – ST ETIENNE  3-0  (Alphonse, Abdi, Stanic)

dvije momcadi koje na tablici zauzimaju donji dio sredine ljestivice odigrale su nezanimljivu i rezultatski izvjesnu utakmicu.od pocetka se vidjelo da je zurich krenuo po pobjedu pred oko 2600 najvjernijh navijaca.u 30.min alphonse solo akcijom zabija za 1-0.krasan pogodak.do poluvremena pritisak ne jenjava i odlicnu igru okrunio je abdi pogotkom nakon ubacaja s lijeve strane.st.ettiene je pokusao u drugom poluvremenu napaasti na gol,ali iz kontre im zabija stanic za kraj price.3-0 rezultat za domacine koji se dizu na ljestvici.

HSV – BOHEMIANS  1-1  (van der Vaart – Vagner)

od HSV-a u ovoj utakmici se ocekivalo puno vise.boljeplasirani na tablici u solidnoj formi docekuju slabasni bohemians.gosti nisu imali takve planove i stisli od pocetka bez nekog ucinka.uzvratio je olic iz slobodnog udaarca ali je rezultat ostao 0-0.s tim rezultatom smo otisli na poluvrijeme uz zvizduke domacih navijaca.sto je bilo u prvom bilo je i u drugom.gosti su stiskali,i pogodili vratnicu,a olic uzvratio udarcem nakon duge lopte mathijsena.i onda u 77.min 1-0.kompany se izvukao na bok centrirao za van der varrta koji je siguran i zabija za 1-0.svi su mislili da ce se gosti predati i onda hladan tus za domace.ocajna reakcija rosta prilikom suta vagnera sa 30m i 1-1.izvizdan HSV,a gosti se sretni vracaju kuci s bodom koji im malo olaksava situaciju.

SUNDERLAND – ZELJEZNICAR  2-0   (Richardson, Chopra)
derbi kola igrali su suderland i "zeljo".pun stadion,lijepo vrijeme i dva perspektivna trenera.zeljeznicar prvi prijeti nakon kornera ali je rezultat i dalje 0-0.naizgled bezveze ispucanu loptu odlicno prima richardson i zaija pod raslje za 1-0.bar je povistio paucinu.zeleznicar i dalje napada ali se malo i oslobodio sunderlan ali to su sve bili jalovi napadi obje momcadi koji su zavrsavali na sredini terena.dugo smo cekali priliku i u 67.2-0.chopra je prosao 3 zeljina igraca odigrao dupli pas s richardsonom i zabio za 2-0.jos vrijedi istaknuti pogodak zeljeznicar u 88.min ali nije priznat zbog zaleda.domacini preskolici zeljeznicara,ali gosti ne trebaju ocajavati prvenstvo je dugo a prvoplasirani nije daleko.

PSG – SEGESTA  0-1  (Garba)
dosadna utakmica odigrana je u parizu pred tek nesto vise od 10 000 gledatelja.segesta je mamac za publiku,ali slab odaziv za parizane.segesta je usla  u utakmicu igrom na nulu.velika borba u sredini uz pokuji bezopasan udarac.to je igra kojom bi opisali 1.poluvrijeme.segesta u drugom dijelu mijenja taktiku i krece mnogo ofenzivnije vidjevsi da su domacini preplaseni.to im se umalo osvetilo u 56.min kad je pauleta  kontri izasao sam na brasnica ali ovaj to odlicno skida.i dalje segesta krece napadacki i onda ipak uz mnogo srece zabije.slobodni udarac pucao je barnjak obranio je to vratar PSG-a ali lopta dolovno pogada garbu u sesneastercu i to je 0-1.jos je pauleta jednom zatresao vratnicu i garba zapucao lijepu sansu za 0-2 ali nijenista uslo.gosti se penju na tablici a PSG-u ostaje grcevita borba za opstnak.

RADNISKI – METALAC  1-2  (Vucinic – Mlinaric, Kunert)metalac kao i segesta donio je u sisak 3 boda s gostovanja kod radnickog.jedna od najlosijih momcadi lige docekala je vazna utakmica pred nesto vise od 1800 gledatelja.kao i uvijek vucinic je bio raspolozen i prijetio metalcima.ipak gosti zabijaju pogodak u 31.min kada novi maradona mlinaric zabija za 0-1.ne maradona zbog igre nago je gol ocito postignut rukom,ali je vjerojatno sudac bio potplacen sa strane........u 44.min penal za goste u stopostotnoj sansi povucen za dres bio je mlinaric i jedanaesterac. zaletio se prema lopti i neobjasnjivo zapeo za busen i lopta je jedva dosla do gola.kakva smijurija.drugo poluvreme pocela je padati kisa i to je utjecalo na igru.metala kojeg krasi kombinatorna igra nije po ovakmvom terenu mogao provesti svoje planove,ali ipak u 61.min kunert ispravlj gresku i sa 20-ak m neobranjivo pogada mrezu.0-2 domacini su do kraja postigli pocasni pogodak.vucinic se osladio.gosti ocekivano i zasluzeno pobjeduju.radncki se popravio u igri i mozemo od njih ocekivati bolje rezultate.

MLADOST – BENFICA  1-3  (Medic – Nuno Gomes 2, Rui Costa)
mldost je u utakmicu usla sa nadom da se moze pribliziti gornjem dijelu ljestvice,a benfica da ucvrsti svoje mjesto za sto bolji plasman.otvorena je bila utakmica sa obe strane i vec u 7.min domacini vode 1-0.ubacaj s lijeve strane u mrezu posprema medic.ali samo 17.min je trajalo to vodstvo jer golovima nuna gomesa benfica preokece na 1-2.to je utjecalo na psihu domacina koji do kraja nisu stvorili sanu bili su stisnuti u svoju polovicu i djelovali izgubljeno.zaprijetio je opet gomes sa ruba sesnaesterca ali bez ucinka.i kad su gledatelji napustali stadion za 1-3 bio je siguran veteran rui costa.benfica postigla zaciljano,a mladost ipak opada prema dnu.

BOLTON – INTER  0-2 (Crespo 2)ljudi moji je li to moguce.inter je nekoga dobio u gostima i to suverenom igrom protiv domace inace vrlo solidne momcadi boltona.zaprijetio je bolton iz kornera u 22.min ali siguran na golu bio je julio cezar.opet prijeti bolton iz dobre akcije ali su zapucali i ovaj napad.i onda pocinje show.prvo matterazi glavom uzdrmao vratnicu i zatim stativa cruza.0-0 na poluvremenu i cekalo nas je odlicno drugo poluvrijeme.u 58.crespo pronalazi figa koji s 18m puca tocno u vratara.figu figa.71.minutu obiljezio je crespo predivnim skaricama koje je sam iskreirao.0-1 za inter.rijetko ko na stadionu je bio iznendaen s onakvom igrom morali su zabiti.jos je i cordoba iz slobodnog okusao udarac ali je to otisli daleko od lijeve vratnice.opet crespo stupa na scenu i golom u stilu "superpippa"zabija za veliku pobjedu intera s kojom se priblizavaju boltonu i ostatku drustva.

BAYERN – JUVENTUS  1-1   (Iaquinta – Podolski)dvije solidne momcadi sukobile su se u minhenskoj alianz areni.odlicna utakmica puna dinamike.prvo prijete gosti.salihamidzic je zamalo zabio gol bivsem klubu ali je kahn ostao priseba.dobacini prije preko tonia ali iako je bio najvisi u skoku nije zabio.jos je pripjetio del piero i onda odusevljenje u areni.podolski prekrasnim udarcem svladava buffona it to je 1-0.u drugii dio uslo  se isto agresivno i grygera je imao priliku ali nije uspio zavrnuti loptu na zeljeni nacin.jos je i klose pokusao udarcem ali je on ostao blokiran.za 1-1 zabio je iaquinta na ubacaj chiellinia.isao je u kontru i nedved ali je isao lobati khana ali mu nije poslo za nogom.najpravednije 1-1 i podjela bodova.bravo momci.

slijede zadnje 3 utakmice,rezultati,tablica i statistike.
[uredio zadar-1.liga - 06. prosinca 2007. u 22:07]
KK Zadar!
06. prosinca 2007. u 22:28

GALATASARAY – FIORENTINA  0-1  (Mutu)galatasaray pada u formi i tone.poluprazne tribine u istanbulu su rijetko videne.to je najbolje iskoristila fiorentina.domaci su priprijetili u 22.min kada  postizu gol,ali iz ocitog zaleda.kuzmanovic je probao izravno iz kornera ali nije uslo.jos je sansu imao jorgensen nakon odlicnog pasa od vieria ali nije on ta klasa.0-0 na poluvremenu. u  56.opet domaci zapucavaju zicer.u sansi 1na1 nisu postigli gol.u sljedecem napadu su opet mogli povesti da je domaci kapetan dodao loptu na suprotnu stranu gdje je bio karan.i kako u nogometu biva ako ne zabijes primis.mutu je zabio za 0-1 pred kraj susreta.ovom pobjedom viole preskacu galatasaray,a galatasarayu ostaje zal za propustenim sansama.

BUDUCNOST – ARSENAL 2 -1  (Sekulic, Tuzovic – Fabregas) na papiru ovo je trebalo biti samo odradivanje posla za buducnost.arsenal kao poslijednja momcad u podgoricu je dosla rasterecena jer oc njih nitko nista nije ocekivao.i od pocetka je buducnost htjela steci prednost ali scepanovicu u dva navrata fali koncentracije.prvo u 27.,a zatim u 34.min kada je imao izglednu sansu za pogodak.u 45+ sekulic postize svoj 11 pogodak ove sezone iz voleja.krasno za kraj poluvremena.i dalje je buducnost napadala i u 64.min to im se isplatilo.tuzovic je strijelac.zadovoljni vodstvom podgoricani su se povukli i prepustili inicijativu arsenalu koji ni onda nije stvarao neke prilike ali je ipak iz jednog otpatka fabregas smanjio na 2-1.dva razlicita filma se vrte u te 2 momcadii a puno je ljepse glumiti u podgorickom.

VALENCIA – GO AHEAD 1 -1  (Vincente – Prekazi)borbu za opstanak trener domacih shvatio je prilicno ozbiljno i prije utakmice sa go ahead eaglesima stavio igrace u karnatenu.s drge strane trener eaglesa moze biti zadovoljan dosadasnjim tijekom prvensva.iz prvog dijela vrijedi izdvojiti te pokusaj baraje iz slobodnog udarca i udarac prekazia visko na tribine.lose prvo poluvrijeme govorilo nam je da drugo ne moze biti losije.i stvarno odmah u prvom napadu vicente zabija za 1-0.dijagonalom ga je nasao zigic i vodstvo valencie.do prilike eaglesa cekali smo do 70.min kada opet prekazi pogada stativu.nakon kornera valenice svi su vidjeli loptu u golu ali je prosla koji centimetar pored vratnice.i u 82.1-1. napokon je prekazi pogodio.najopasniji igrac na terenu kroz noge vratara velenice zabija za 1-1,utamica je iz oba tabora najavljivana kao"razbit cemo vas"a pokazali su vrlo malo.
KK Zadar!
Goran22
Goran22
Pristupio: 27.07.2006.
Poruka: 8.431
06. prosinca 2007. u 22:30
BOLTON – INTER 0-2 (Crespo 2)ljudi moji je li to moguce.inter je nekoga dobio u gostima