DPK,6.Avenija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.11.2003.
Poruka: 6.000
03. svibnja 2012. u 21:09
Gazda, boemija je mozda izumrla u smislu Pariza tridesetih, ili njujorka pedesetih, ili Beograda sedamdesetih (ovde se ipak dosta dobro i dalje drzi, Bogu hvala, postoji jos uvek sasvim priostojan broj ljudi koji se mogu nazvati boemima sa punim pravom) ali verujem da je pre rec o necem drugom - promeni forme u skladu sa zakonima vremena. Jer uvek ces imati obrazovane ljude koji ce umeti i voleti da raspravljaju na sve teme. To sto mozda to nece ciniti pola noci preko vinske boce u kafani i nije toliko relevantno. Bitan je duh otpora malogradjanstini, pomeranja nametnutih ogranicenja, talasanja zabokrecine, zivota i zivotnosti i to, sto bi rekao jedan Branetov i moj kafanski drug - u inat svima i uprkos svemu. U tome uostalom i jeste glavni znacaj boemije, a ne koliko se ko nalio. Jer ti i takvi ljudi - ma koliko ih zatucani malogradjani smatrali najobicnijim ispicuturama - po definiciji predstavljaju onaj sloj koji oblikujuci intelektualnu elitu jedne sredine predstavljaju kontratezu establismentu.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2004.
Poruka: 1.482
03. svibnja 2012. u 21:18
miha1 je napisao/la:
Mogu zamisliti "intelektualne" rasprave pod parom...

Vidi cijeli citat


Iznenadio bi se. Uostalom zaradujem za kruh ($$) idejama, od kojih su neke dosle nakon koje pivice.

Miha, mislim da ti bi zdravije bilo da maknes koju rakijicu i opustis se, nego da se toliko ljutis, Stres je najveci ubojica modernog doba.

Ovu raspravu je zaista nemoguce citati bez da se nesto popije. Zato jos jednom  (inace Texaske pive su me ugodno iznenadile, jedino ih je bio problem kupiti prije nego sto sam dobio vozacku).

@dajmi...
Kada si isao u Gimnaziju Ck. Ja sam je zavrsio davne '99. Da li smo se mozda znamo? :)
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
03. svibnja 2012. u 21:24
Borise,oduzimam ti pravo pisanja u Kafani dok ne odradiš one hjustonske putositnice koje smo davno dogovorili!;-)

Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.647
03. svibnja 2012. u 21:29
boris je napisao/la:


@dajmi...
Kada si isao u Gimnaziju Ck. Ja sam je zavrsio davne '99. Da li smo se mozda znamo? :)
Vidi cijeli citat


A možda se znamo, ali putem Gimnazije vrlo teško, čak nemoguće. Ja sam tek krenuo koju godinu nakon '99 :)
I'm not mean, you're just a sissy.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2004.
Poruka: 1.482
03. svibnja 2012. u 21:31

Bit ce, bit ce. Posao, lijenost i nikako da stignem 
Ovih dana namjeravam "odraditi" NASU, pa cu onda valjda staviti koju sliku osnovnih atrakcija (Rockets, Texans, ZOO,NASA i naravno neki ogroman steak).
Ako nista drugo, otvorit cu butelju gruzijskog vina, pa ce sve ici lakse 
Konfuzije
Konfuzije
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 24.387
03. svibnja 2012. u 21:32
kad neće nitko drugi onda ću ja ubaciti dvi kune u džuboks i naručiti jednu ontopik pjesmu

http://www.youtube.com/watch?v=csktBK54eRY

i nisu oni gore nabrojani posljednji, Arsen ima dostojnog nasljednika, i taj će za koju godinu kao ćaća u Padovu na liječenje boemštine...
227398
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
03. svibnja 2012. u 21:35
Drag mi je Houston,tamo je prohodala Najlepša II,tamo je svojih 50 000 postova ispisao Mile,a tamo je sad i mali Dragić!

Morat ću jednom i ja da Houstona...
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
03. svibnja 2012. u 21:35
a jebote...
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
03. svibnja 2012. u 21:39
Dobro Konfač kad će više ta evakuacija?što se čeka???
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.09.2011.
Poruka: 4.823
03. svibnja 2012. u 21:40
bojangles je napisao/la:
Dobro Konfač kad će više ta evakuacija?što se čeka???
Vidi cijeli citat



Godot
  • Najnovije
  • Najčitanije