DPK,6.Avenija

Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
21. svibnja 2012. u 02:16
Ah, noćna mrtvozornička šihta...

Još u petak umro je Dietrich Fischer-Dieskau.


Smrt slavnog baritona

Glazbeni svijet oprašta se od Dietricha Fischera Dieskaua

Karijera velikog njemačkog pjevača, rođenog 28. svibnja 1925. u Berlinu, trajala je skoro pola stoljeća

Piše: bp/VLM
Slavni njemački pjevač Dietrich Fischer-Dieskau, čije ime je bilo sinonim za umjetnost njemačkog lieda – solo-popijevke, umro je u petak u svom domu u njemačkom gradu Starnbergu. Prema obavijesti obitelji, slavni je bariton umro u snu. Od opernih i koncertnih pozornica oprostio se prije dvadeset godina koncertom u Münchenu, nakon što je čitavih pola stoljeća posvetio glazbi, nastupima na svim značajnim svjetskim pozornicama, turnejama i snimanjima. Jedan je od najzaslužnijih umjetnika za ponovnu popularizaciju njemačkog lieda, osobito opusa Franza Schuberta. Rođen je u Berlinu, a 28. svibnja navršio bi 87 godina.


Inače, nakon što ga je tamo negdje 1942 ili 1943 mobiliziralo u Wermacht, pa poslalo u Italiju, pa zarobilo, prve je nastupe imao za Amere kao ratni zarobljenik u logoru...
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
21. svibnja 2012. u 02:19
Ne treba ih uspoređivati, ali ode jučer ujutro u nebeski zbor i ovaj glas.


Robin Gibb preminuo u 63. godini nakon duge borbe s rakom

Član legendarne britanske disco-skupine Bee Gees preminuo je Engleskoj nakon što je u travnju tjedan dana proveo u komi

Piše: ba/VLM

Robin Gibb, jedan od trojice braće koji su činili disco-skupinu Bee Gees, preminuo je u Engleskoj u nedjelju ujutro nakon duge bitke s rakom. Šezdesetdvogodišnjem je Gibbu bio dijagnosticiran rak jetre i debelog crijeva, a u travnju je tjedan dana proveo u komi. Iza sebe je ostavio suprugu Dwinu, kći Melissu i sinove Spencera i Robin-Johna.

Njegov brat-blizanac Maurice umro je još 2003. godine od zapetljaja crijeva, a jedini preživjeli član trojca iz legendarne skupine je 65-godišnji Barry.

Trojica Britanaca proslavili su se tijekom diskoidnih sedamdesetih, a u svjetske zvijezde pretvorio ih je film Groznica subotnje večeri iz 1977. čiji je ključan element bila njihova glazba. Prodali su više od 200 milijuna albuma, a 1997. godine ušli su u Rock and Roll Hall of Fame.

Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
21. svibnja 2012. u 02:41
Ja ne znam kako svi vi možete mirno spavati. Ja ne mogu dok god ne saznam da i mi svog Tomislava imamo

Evo, prva kutija je prebrojana, + 19 za Tomicu!

Imam fizički osjećaj kočenja, usporavanja i zaustavljanja vremena, nakon kojeg počinje vrtoglavo sunovraćivanje prema natrag, ravno u 1990.
Jedino što, srećom, Karamarko postaje tek predsjednik stranke, premda ga na to netko treba i podsjetiti, u Lisinskom se ponašaju kao već biraju predsjednika Vlade ili države.

Eto, norma ispunjena, neću vam javiti tko je pobijedio
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
21. svibnja 2012. u 07:27
'Importance of being Tomislav'...
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
21. svibnja 2012. u 08:20
Brane je napisao/la:
Valjda vam je jasno da ja sad neću stati dok ne dođem do 4500, ima li tko da se ubaci?
Vidi cijeli citat


Čestitam!
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
21. svibnja 2012. u 08:51
ode Suzana


kad netko 2170. bude citao o dogadjajima ovih godina, pomislit ce kakav je intelektualni i vizionarski div bila doticna, osoba koja je totalno dominirala hrvatskom politkom 10 godina: ministrica, kandidat u drugom krugu predsjednickih izbora, potpredsjednica vlade, predsjednica vlade, potpredsjednica najvece stranke, predsjednica najvece stranke, osoba koja je do jucer popodne u svakom trenutku mogla dobiti 20 posto glasova biraca... Maggie Thatcher je za nju mala fusnota... 
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
21. svibnja 2012. u 09:07
mene nešto drugo brine u našoj svakodnevnici-pa zar je stvarno politika toliko bitna za naše živote da bi smo je imali za doručak,ručak i i večeru?Zar stvarno politika mora ispuniti 80% našeg medijskog prostora?Zar stvarno cijela nacija treba biti u stanju opće pripravnosti dok zločinačka organizacija pod teškim optužbama za kriminal i korupciju,bira svog predsjednika!?

wtf!?,pa kakvog stvarno utjecaja na naše živote ima špijunčina i fašist TK??

te ne bi li,fokus naših interesa trebao biti na kulturi,gospodarstvu i zdravlju?Ne bismo li se sa Jacom ili Tomicom trebali susresti tek negdje na 9.stranici dnevnog tiska,ili u 16.minuti Dnevnika?

dobro je netko rekao da su najsretnije one zemlje gdje ne znaš ni ko je premijer,ni tko je predsjednik...
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
21. svibnja 2012. u 09:25
netko je isto rekao: ja se ne bavim politikom, politika se bavi sa mnom...



to je i odgovor na tvoje pitanje
mark_37
mark_37
Mali dioničar
Pristupio: 19.09.2006.
Poruka: 5.247
21. svibnja 2012. u 10:05
ian wright je napisao/la:
ode Suzana


kad netko 2170. bude citao o dogadjajima ovih godina, pomislit ce kakav je intelektualni i vizionarski div bila doticna, osoba koja je totalno dominirala hrvatskom politkom 10 godina: ministrica, kandidat u drugom krugu predsjednickih izbora, potpredsjednica vlade, predsjednica vlade, potpredsjednica najvece stranke, predsjednica najvece stranke, osoba koja je do jucer popodne u svakom trenutku mogla dobiti 20 posto glasova biraca... Maggie Thatcher je za nju mala fusnota... 
Vidi cijeli citat




Izvrsna karijera za nekog, tko nije pobjedio niti jednom. Reče svojedobno Staljin, da na izborima pobjeđuje, onaj tko ih organizira. Čak ni to nije uspjela.
[uredio mark_37 - 21. svibnja 2012. u 10:06]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2003.
Poruka: 3.591
21. svibnja 2012. u 10:36
bemti koliko god su hadeztlije jedva čekali izbore, jerbo su još od šamaranja na parlamentarnim izborima dezorijentirani poput bezglavih kokošaka, histerični poput maksimirske nemani i depresivni poput prozacom natrpanih emo tinejdžera, toliko mi se čni da su srbi nevoljko birali svog glavonju. kanda bi najradije da ne moraju nikog birat, čest osjećaj pred izbore na balkanu ali u ovom slučaju nekako najizraženiji, isprav'te me ako griješim.