Hrvatska politička scena

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 13:19
Previse vjerujes u price o Tudjmanovim (pre)velikim ovlastima.

Da je bio takav kakvim ga pojedini novinari predstavljaju, nebi se morao okruziti Manolicem, Boljkovcem, Mesicem i slicnim spodobama.

Da ne govorim o tehnomenadzerima.

On je ocito "bio Tito" samo u uniformi i na paradama, ali ni izbliza nije imao njegovu moc. Pa cak i Tito, vise se bavio Sofijom Loren i brijunskim fazanima, a zna se tko je drmao drzavom. Ista bagra kao i u Tudjmanovo vrijeme.

Bandicu se dive jer zele biti kao on, na zalost ali takav smo narod, to je mentalitet koji je desetljecima usadjivan, i nismo jedini. Svi ex YU narodi su identicni po tome, cak i Slovenci, za koje se voli reci da su malo kao, pokupili germanske discipline. Jesu kurac...

Kod nas nitko ne postavlja pitanje kada ce se suditi Bandicu, Merzelici, Linicu, Sabi, Kerumu, vec uglavnom i vecinom misle u sebi "eh da mi je biti na njegovom mjestu".

Mentalitet slugana je takav, da se "ugradi" u sustav. Nemamo mi demokratske svijesti, sto je i logicno, ne samo Titova Jugoslavija, nego i prije toga, narod je naucen da suti, trpi i gleda da se pobije za mrvice sa stola.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
12. svibnja 2014. u 13:19
kako mali mujo misli da se stvara drzava: napises zakone i kazes onima koji kontroliraju sve kljucne institucije da nestanu, dok nemas ni vojsku ni oruzje, iznutra i izvana imas parsto tisuca neprijateljskih vojnika naoruzanih do zuba, osim vatikana nemas saveznika ali imas maksimalno nenaklonjenu medjunarodnu zajednicu.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.963
12. svibnja 2014. u 13:20
cyc je napisao/la:
kako mali mujo misli da se stvara drzava: napises zakone i kazes onima koji kontroliraju sve kljucne institucije da nestanu, dok nemas ni vojsku ni oruzje, iznutra i izvana imas parsto tisuca neprijateljskih vojnika naoruzanih do zuba, osim vatikana nemas saveznika ali imas maksimalno nenaklonjenu medjunarodnu zajednicu.
Vidi cijeli citat


to vrijedi do ´95. A dalje?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 13:23
Uostalom, u jednom socijalizmu, koji je jelte trebao predstavljati pravedno drustvo, "tvornice radnicima" i tako dalje, sindikati jaki, radnik zasticen, nema podlog kapitalizma... balkanac je i u tom sustavu, napravio sustav unutar sustava...

Nije se bezveze govorilo o "jednakim i jednakijima". Komunisticki glavesine su zivjeli kao mali Bogovi, dok su agenti namjestali ustrijeljene medvjede pred Titovu pusku, ovi su mu aplaudirali i hodali za njim, a onda kad Tito napusti rezidenciju i ode recimo u Ugandu, ovi naprave raspasoj, tko zna kakve su orgije imali po onim silnim rezidencijama izgradjenim "za Tita" (neke je Joza posjetio mozda jednom ili cak nijednom u zivotu, u njima su guzice tovili lokalni funkcioneri)

Takvi smo, da nas nema, trebalo bi nas izmisliti.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
12. svibnja 2014. u 13:29
rat nije zavrsio 1995. nego 1998. ako cemo pravo kada je vracena okupirana zemlja pod hrvatsku kontrolu.

a u medjuvremenu je hrvatska postala zemlja s institucijama od vrha do dna, koja je miljardu puta bolje funkcionirala nego ona drzava prije, i ova hrvatska sada.
da je domoljubna politika nastavljena s pravim ljudima, lustracijom bi se rijesili udbasa, jugokomunista, i svih onih ubacenih igraca, karijerista koji su obukli drugi kaput da mogu nastaviti drmati, unistavati i krasti.

mislite da je i u miru moguce u 10 godina od govna napraviti pitu? pogledajte sloveniju.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 13:35
Jesmo li mi jedina ex komunisticka drzava koja bjezi od lustracije?

Albanija?

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.963
12. svibnja 2014. u 14:56
omiljeni hrvatski tajkun i covjek koji drzi za jaja sve hrvatske premijere odlazi u Srbiju:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/domoljub-todoric-otkaz-za-200-ljudi-ledo-seli-u-srbiju/745946.aspx

U rujnu ove godine, Hrvatska će ostati bez Leda, koji će prijeći u Frikom-Srbiju, kao i uljare Zvijezda. To povlači za sobom otkaz i mnogobrojnim kooperantima iz Hrvatske. Naći će ih u Srbiji.

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.603
12. svibnja 2014. u 15:03
I opet će dobiti više poticaja od svih ostalih zajedno... Govno...
Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 15:18
A index opet briljira, oni bi i u tekstu o poplavama u Kini, spomenuli "hrvatske domoljube i velike rvatine".

Bolesnici. Kakve veze Todoric ima sa domoljubljem, taj se nikada, koliko ja znam, nije takvim ni predstavljao. Covjek za sve rezime, govori tiho i nosi psa sa sobom, ukratko govno.

Samo sam cekao kada ce krenuti u penetraciju na srbijansko trziste, mada on vec tamo ima "brend", Idea ako se ne varam, klasicna kopija Konzuma, vizualno je sve isto, samo je naziv tvrtke drukciji.

Kazem, samo sam cekao, jer je njegov konkurent, ili partner, tko zna sta je, Miskovic, izgleda najebao.

Mene vise interesira, tko sve stoji iza Todorica. S obzirom da je taj, kako rekoh, dobar sa svim rezimima. Sa svim se tajkunima mediji, ovi ili oni, verbalno obracunavaju, cesto i zlonamjerno, nekada cinjenicama, a cesce izmisljotinama, naruceni tekstovi itd... samo Todorica nitko ne spominje.

On je izgleda neko bozanstvo.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 15:21
Ali sa druge strane, to je zakon slobodnog trzista, to smo i htjeli, EU, Region, integracije.

Ode covjek tamo di ce radnika placati duplo manje, za isti uradjeni posao.

Puno veci koncerni od Todoricevog, svjetske marke, preselili proizvodnju u Kinu. I tko im sta moze?

Neoliberalni kapitalizam. Trazili ste, gledajte. To je takodje jedno lice EU.
  • Najnovije
  • Najčitanije