Hrvatska politička scena

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 25.10.2011.
Poruka: 1.513
14. svibnja 2014. u 08:23
najgora su suprotstavljanja Loše prema Lošijem... u čemu je razlika kada te dere Todorić, politike ili cerkva... to je zamagljivanje gusaka... kada se vara, a pogotovo organizirano od različitih ideoloških grupacija, to se treba jasno reči... zakaj... jer GUSKE SVE PLAĆAJU
[uredio rafael-ark - 14. svibnja 2014. u 08:24]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
14. svibnja 2014. u 08:43
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.06.2008.
Poruka: 7.381
15. svibnja 2014. u 15:08
pročitao malo raspravu oko HDZ..Tuđmana..lopova i policajaca..
Hrvati imaju državu..a ta država ima svoje institucije..a jedna od njih je i institucija predsjednika..
mnogi to ne razumiju, jer predsjednika poistovjecuju sa osobom, a ne sa institucijom koja predstavlja samu državu/zemlju
nije to ni za zamjeriti, mi smo u demokraciji kakvoj-takvoj dvadesetak godina..
kao što sam smatrao sramotnim ono što se desilo u Vukovaru u koloni sjećanja gdje je insttucijama države onemogućen prolaz..tako i dan danas smatram sramotnim što prvi predsjednik nema dostojan spomenik i trg u glavnom gradu..
svatko od nas ima svoj subjektivan stav prema Tuđmanu..ali svi moramo poštivati instituciju predsjednika i to prvog predsjednika u povijesti hrvatske države..
polemike jeli Tuđman odgovoran za privatizacijksu pljačku..nema sumnje da jest..ali nekim forumašima je bitnija forma (da je zaslužan za stvaranje države) od same suštine (kakva je država) i zato ga brane i smatraju skandaloznim ukidanje ulice s njegovim imenom..
govoriti da se nije desila pljačka jer bi te tvornice same od sebe propale je nepoznavanje povijesti..mnoge od njih bi preživjele sa preustrojem i vlasnikom koji razmišlja na ekonomski način..a ne razmišlja da se sto prije obogati prodajuci nekretnine..a potom dijeleci profit sa onim koji mu je omogucio kupiti tvrtku za izmišljeni menađerski kredit..
uostalom isti način pljačkanja ..dešava se i danas..primjerice u brodogradilistu na ugljanu..gdje se provode zakoni za nečije interese..
Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.749
15. svibnja 2014. u 15:41

svaka Vam čast,tako se to radi
ko šljivi Pupavca i nekakvu antifašističku ligu,koja ima fašističke metode

HRVATSKO JEDINSTVO

Branitelji: Položit ćemo cvijeće pripadnicima 1. partizanskog splitskog odreda

Ustaškom simbolikom strašili smo velikosrpske horde jer nismo imali oružje. Tko to ne razumije, nije dobronamjeran, kaže Mario Tomasović

 

 

 

 

Foto: Tino Jurić/Pixsell

Autor:
Slavica Vuković

– Otvoreno treba reći, hrvatski su branitelji suvremeni antifašisti. Cijenimo dobronamjernost i poštenje Ive Baldasara. On je napravio pravi civilizacijski potez, došao se pokloniti žrtvama. Što se tiče simbolike iz Domovinskog rata, to je relikt koji je služio kao obrana i neka vrsta propagande u odnosu na velikosrpske horde. Barem smo ih time strašili kada nismo imali tenkove i puške. Tko to ne razumije, taj nije dobronamjeran – rekao je Mario Tomasović, predsjednik splitske Hvidre, na konferenciji za novinare na kojoj su bili čelnici ratnih udruga. Dali su podršku splitskom gradonačelniku koji je zajedno s njima bio na otkrivanju spomenika 9. bojne HOS-a Rafael vitez Boban, a sada je meta, kako kažu branitelji, neviđenog linča jugonostalgičara i onih kojima hrvatsko jedinstvo nije na srcu.

 

– Želimo iskazati žaljenje što je Baldasar napadnut od grupe marginalaca i beznačajnih ljudi koji zazivaju ono što tog dana nije bilo. Govore o fašističkim znakovima, no nitko ih nije vidio, niti ih ima. Zašto ti junaci 91. nisu jurnuli na Srđ koji su napadali antifašisti pod navodnicima koji su nosili ime Save Kovačevića. Imali su priliku i poslije, u Škabrnji. Punih 45 dana HOS-ovci su branili mještane, a onda su došli oni s petokrakama i zgazili ih tenkovima. Kakvi smo mi fašisti?! Koliko smo crkava porušili, svećenika pobili – rekao je Ivica Bubić, predsjednik Udruge veterana 158. brigade i 6 domobranske pukovnije.

– Hvala Ivi Baldasaru što je došao pokloniti se pripadnicima 9. bojne. Dao je primjer svima, pa i ideolozima za pomirbu, ali plaćenici žele razdvajanje između sinova partizana i ustaša. Uhvatimo se konačno za jedan štap svi koji smo se kroz povijest borili za hrvatsku državu. Ovaj neviđeni medijski atak poniženje je svih branitelja koji su poginuli za slobodu hrvatskog naroda – poručio je Marko Skejo, ratni zapovjednik 9. bojne HOS-a.

Što se tiče Baldasarova poziva da zajedno s njim polože vijence pripadnicima 1. splitskog partizanskog odreda, podsjećaju da su i prošle godine, zajedno s njim, odali počast borcima NOB-a

– Cvijeće ćemo položiti prvo zbog žrtve hrvatskih sinova i kćeri, a drugi je razlog zbog Ive Baldasara osobno – istaknuli su branitelji i priznali kako prema splitskom gradonačelniku isprva nisu imali simpatije, ali, kažu, on se izdignuo iznad svih.

Domovine sin
intergalaktičkimegacar
intergalaktičkimegacar
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.11.2010.
Poruka: 4.445
15. svibnja 2014. u 16:20
Bravo za Baldasara i za onog Babića koji je potpisao peticiju protiv dvojezičnosti u Vukovaru.



Klerofašist!
nikoništ
nikoništ
Dokazano ovisan
Pristupio: 06.06.2013.
Poruka: 17.023
15. svibnja 2014. u 16:25
galeb75 je napisao/la:
pročitao malo raspravu oko HDZ..Tuđmana..lopova i policajaca..
Hrvati imaju državu..a ta država ima svoje institucije..a jedna od njih je i institucija predsjednika..
mnogi to ne razumiju, jer predsjednika poistovjecuju sa osobom, a ne sa institucijom koja predstavlja samu državu/zemlju
nije to ni za zamjeriti, mi smo u demokraciji kakvoj-takvoj dvadesetak godina..
kao što sam smatrao sramotnim ono što se desilo u Vukovaru u koloni sjećanja gdje je insttucijama države onemogućen prolaz..tako i dan danas smatram sramotnim što prvi predsjednik nema dostojan spomenik i trg u glavnom gradu..
svatko od nas ima svoj subjektivan stav prema Tuđmanu..ali svi moramo poštivati instituciju predsjednika i to prvog predsjednika u povijesti hrvatske države..
polemike jeli Tuđman odgovoran za privatizacijksu pljačku..nema sumnje da jest..ali nekim forumašima je bitnija forma (da je zaslužan za stvaranje države) od same suštine (kakva je država) i zato ga brane i smatraju skandaloznim ukidanje ulice s njegovim imenom..
govoriti da se nije desila pljačka jer bi te tvornice same od sebe propale je nepoznavanje povijesti..mnoge od njih bi preživjele sa preustrojem i vlasnikom koji razmišlja na ekonomski način..a ne razmišlja da se sto prije obogati prodajuci nekretnine..a potom dijeleci profit sa onim koji mu je omogucio kupiti tvrtku za izmišljeni menađerski kredit..
uostalom isti način pljačkanja ..dešava se i danas..primjerice u brodogradilistu na ugljanu..gdje se provode zakoni za nečije interese..
Vidi cijeli citat

Svi mi poistovjecujemo Pljacku Hrvatske dok je bio na vlasti HDZ i to se naziva: Pretvorba i Privatizacija. Sad je SDP na vlasti i isto Pljacka Hrvatsku, samo sad se to naziva: Predstecajna Nagodba. Bilo bi dobro izracunati koja je stranka više maznula.
intergalaktičkimegacar
intergalaktičkimegacar
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.11.2010.
Poruka: 4.445
15. svibnja 2014. u 16:26
nikoništ je napisao/la:
galeb75 je napisao/la:
pročitao malo raspravu oko HDZ..Tuđmana..lopova i policajaca..
Hrvati imaju državu..a ta država ima svoje institucije..a jedna od njih je i institucija predsjednika..
mnogi to ne razumiju, jer predsjednika poistovjecuju sa osobom, a ne sa institucijom koja predstavlja samu državu/zemlju
nije to ni za zamjeriti, mi smo u demokraciji kakvoj-takvoj dvadesetak godina..
kao što sam smatrao sramotnim ono što se desilo u Vukovaru u koloni sjećanja gdje je insttucijama države onemogućen prolaz..tako i dan danas smatram sramotnim što prvi predsjednik nema dostojan spomenik i trg u glavnom gradu..
svatko od nas ima svoj subjektivan stav prema Tuđmanu..ali svi moramo poštivati instituciju predsjednika i to prvog predsjednika u povijesti hrvatske države..
polemike jeli Tuđman odgovoran za privatizacijksu pljačku..nema sumnje da jest..ali nekim forumašima je bitnija forma (da je zaslužan za stvaranje države) od same suštine (kakva je država) i zato ga brane i smatraju skandaloznim ukidanje ulice s njegovim imenom..
govoriti da se nije desila pljačka jer bi te tvornice same od sebe propale je nepoznavanje povijesti..mnoge od njih bi preživjele sa preustrojem i vlasnikom koji razmišlja na ekonomski način..a ne razmišlja da se sto prije obogati prodajuci nekretnine..a potom dijeleci profit sa onim koji mu je omogucio kupiti tvrtku za izmišljeni menađerski kredit..
uostalom isti način pljačkanja ..dešava se i danas..primjerice u brodogradilistu na ugljanu..gdje se provode zakoni za nečije interese..
Vidi cijeli citat

Svi mi poistovjecujemo Pljacku Hrvatske dok je bio na vlasti HDZ i to se naziva: Pretvorba i Privatizacija. Sad je SDP na vlasti i isto Pljacka Hrvatsku, samo sad se to naziva: Predstecajna Nagodba. Bilo bi dobro izracunati koja je stranka više maznula.
Vidi cijeli citat

Mislim da se to nemože izračunat u novcu.
Više u uništenim životima i radnim mjestima.
[uredio intergalaktičkimegacar - 15. svibnja 2014. u 22:27]
Klerofašist!
intergalaktičkimegacar
intergalaktičkimegacar
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.11.2010.
Poruka: 4.445
15. svibnja 2014. u 22:28
Dalmacija News

Foto: Joško Dadić / Dalmacija News

Milan Kujundžić u Solinu i Kaštelima: Spremni smo za pokretanje Hrvatske

Odbori Saveza za Hrvatsku rade, spremni smo za pokretanje Hrvatske.I vi ako želite pridružite nam se, evo vam kontakt i predlažite, radite zajedno s nama, jer mi smo stranka naroda i kako general Marko Lukić kaže - mi smo tek osmerac koji ima samo jednog kormilara. A to ste vi dragi moji, hrvatski narod - kazao je Milan Kujundžić
Savez za Hrvatsku, osam stranaka čiji su predstavnici na kandidacijskoj listi broj 9, posjetili su uoči izbora za EU parlament i građane Solina te Kaštela. U punoj dvorani Doma kulture Zvonimir, okupljenima su se obratili Marijan Jović, predsjednik Hrvatske zore Solin, teTomislav Jurić, dopredsjednik Obiteljske stranke, kao i prof. dr. Ivica Grković, predsjednik Hrast-a, podružnice Splitsko-dalmatinske županije, te nositelj liste broj 9 prof. dr. sc. Milan Kujundžić, ujedno i čelnik Hrvatske zore stranke naroda.

Ako vam je dobro danas u ovoj bogatoj zemlji nažalost siromašnog naroda, ako ste zadovoljni što brojni mladi napuštaju Hrvatsku, onda nemojte izaći na izbore. Ako vam je dobro i zadovoljni ste stanjem onda izađite na izbore i opet birajte one koji su vas u ovu agoniju doveli, političke elite koje imaju samo za sebe, a za narod ih nije briga. Ako niste zadovoljni, ako želite bolje za vašu djecu, onda izađite na izbore i birajte preokret - istaknuo je doktor Kujundžić, posebno naglašavajući kako mu se srce para svaki put kad mora kao profesor na Medicinskom fakultetu potpisivati preporuke za mlade liječnike koji napuštaju našu domovinu u potrazi za poslom, jer ih negdje drugdje, izvan granica Hrvatske, čeka plaća dovoljna za normalan život, gdje cijene njihovo znanje i sposobnost, a ne kao kod nas samo - podobnost. 

Naglasio je Kujundžić kako je upravo na njihovoj listi je čovjek, maloljetni dragovoljac Domovinskog rata, koji je iz blagajne Europske unije uzeo 211 milijuna eura za brojne projekte koje je radio za Osječko-baranjsku županiju. Radi se o dr. sc. Stjepanu Ribiću "i taj čovjek će sutra u EU parlament kako bio uzeo novac za hrvatski boljitak, za hrvatski oporavak, kako bi uzeo svojim znanjem onaj novac kojeg smo mi dali u EU blagajnu, a do sada ga nismo znali iskoristiti i uzeti za naše projekte, za gradnju nove i uspješnije domovine. I to sve zahvaljujući - nesposobnim ljudima koji nas u Bruxellessu predstavljaju".

Na skupu u Kaštelima, u prepunoj dvorani dvorca Vitturi u Kaštel Lukšiću, gdje je okupljene pozdravio i doktor Ilko Tranfić, predsjednik Hrvatske zore Kaštela, okupljeni su govornike pitali ono najbitnije - ima li Savez za Hrvatsku način kako izaći iz krize, iz gospodarske močvare i gliba, koji nas svakim danom  sve više i više vuče prema dnu. 

- Itekako, naši odbori rade, spremni smo za pokretanje Hrvatske.I vi ako želite pridružite nam se, evo vam kontakt i predlažite, radite zajedno s nama, jer mi smo stranka naroda i kako general Marko Lukić kaže - mi smo tek osmerac koji ima samo jednog kormilara. A to ste vi dragi moji, hrvatski narod!  - rezimirao je prof. dr. sc. Milan Kujundžić pozivajući sve da biraju dobro za svoju djecu. 

Na upit jednog Kaštelanina da li može kazati koji mu je hrvatski političar najdraži, odnosno najlošiji koji je bio za Lijepu našu, Kujundžić je bio konkretan:

- Povijesnu ulogu za hrvatski narod svakako onu najglavniju, bez obzira i na poneku manu, nosi dr. Franjo Tuđman,  a najgori je Stjepan Mesić. I da nam se sve to ne ponovi, dragi moji - ne okrećite glavu, sudbina i naše zemlje i naše djece je u vašim rukama - dodao je prof. dr. sc. Milan Kujundžić. 
Klerofašist!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
15. svibnja 2014. u 22:34
Bravo za Baldasara, jeste da ce u centrali partije popiti jednu disciplinsku, ali...

A gdje iskopase Paragu jbt, gdje se taj mungos krece zadnjih godina.
  • Najnovije
  • Najčitanije