Hrvatska politička scena

madmax17
madmax17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 28.04.2007.
Poruka: 30.397
23. siječnja 2019. u 14:24

Orban je običan klaun/dete kreten.

 

Isti debili koji se pale na Dumpa se pale i na Orbana.

"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!" 🎸⚽🏀🎨
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.09.2018.
Poruka: 1.246
23. siječnja 2019. u 15:31

Nema što; što jest jest: ti si maksipametni, pravi propovjednik ljubavi, profet tolerancije, i uzorni primjer demokratičnosti.

madmax17
madmax17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 28.04.2007.
Poruka: 30.397
23. siječnja 2019. u 15:42

Ponekad je bolje šutit nego izvalit nešto tako glupo i beskorisno.

"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!" 🎸⚽🏀🎨
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.09.2018.
Poruka: 1.246
23. siječnja 2019. u 15:50

Eto dođe i taj čas, maksipametni, da se ja i ti 100% u nečem slažemo!

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.12.2018.
Poruka: 892
23. siječnja 2019. u 23:33

babi pupuška je napisao/la:

Problem s anketama je što ih ovi žutokljunci iz tih agencija provode po gradovima. Zato HDZ uvijek prolazi bolje na izborima nego na anketama.

Ako te zanima kako stvarno kotira dalija orešković u nedjelju popodne zovni 2 babe telefonom, jednu u prosječno slavonsko mega-selo, drugu u neku vukojebinu u dalmatinskom zaleđu tipa Trilj. Strpljivo objasni 15min tko si, šta si, šta oćeš i onda ih pitaj samo znaju li tko je dalija orešković. Ako dobibeš negativan odgovor možeš pisat max 5%56

Vidi cijeli citat
  

Da, moguce da je razlog boljeg prolaska Dalije Oreskovic, Marijane Puljak ili Mirele Holy na anketama nego na izborima to sto se ankete provode u gradovima a izbori i u gradovima i u selima. Mozda ljudi na selu nisu intelektualno dorasli da prepoznaju genijalnost, urbanost i modernost njihovih politika. Mozda su te osobe (Dalija, Holy, Puljak) po svojim razmisljanjima jedno 30 godina ispred obicnog puka. 

 

No postoji i malena (jako malena) mogucnost da su sve te osobe kukavicja jaja vladajucih i da im umjetno pumpaju rejting putem svojih anketnih agencija da bi kasnije dobili kompatibilnog partnera u koaliciji. Jer nekako mislim da ce se urbani ljudi poput Plenkovica, Vrdoljaka i Glavasa puno lakse dogovoriti sa Dalijom koja je vec bila na visokoj poziciji u ovom sustavu i ima iskustvo djelovanja nego sa nekim ko nije urban i ko nije nikad bio na nijednoj poziciji.

[uredio Chad - 23. siječnja 2019. u 23:39]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2008.
Poruka: 16.087
24. siječnja 2019. u 00:12

Ovo je čovjek kojeg vrijedi poslušati, a vjerujem da bi imao što reći i o ovome HDZ-ovom "skandalu" iliti PR fijasku sa ciljem uvođenja cenzure govora u hrvatsko društvo, samo da se dogodilo ranije.

 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.12.2018.
Poruka: 892
24. siječnja 2019. u 02:00

ian wright je napisao/la:

puno puta sam objašnjavao, ali očito nitko ne čita: ljudi, V4 je fikcija

 

oni trenutno imaju jednu stvar na koju gledaju isto - izbjeglice, ali u svim ostalim stvarima i pogledima se razlikuju. Češka i Poljska vode međusobni trgovački rat već godinama, podmeću jedni drugima pokvarena jaja i piletinu, a Mađari i Slovaci bi najradije ratovali jedni protiv drugih, da smiju... Slovačka nema ništa protiv jačanja integriranja EU, ima euro, Poljaci i Česi žele briselsku lovu, ali sve drugo im je sumnjivo. Lova iz EU ni Orbanu nije mrska. Orbanu nisu mrski ni Rusi, a Poljaci i dobar dio Čeha ih ne mogu vidjet ni nacrtane

 

ideja o nekom V4 savezu je teška besmislica i fantazija

Vidi cijeli citat
 

V4 je posljedica udaljavanja nedemokratskih europskih celnika od ideje krscanske, demokratske i slobodne Europe. V4 nije ekonomski savez nego vise slobodarski i temelji se na borbi za najosnovnija ljudska prava poput prava na slobodu govora, slobodu medija i slobodu referenduma. Upravo cinjenica da Ceska, Slovacka i Madarska imaju medusobno razlicite stavove a svejedno se postuju govori dovoljno o njihovoj otvorenosti. Nazalost ovi iz Bruxellesa nemaju tu sirinu, demokraticnost i otvoren um pa idu nedemokratski djonom na svakoga sa kim se ne slazu.

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
24. siječnja 2019. u 09:33

haha, Orbanova Mađarska i sloboda govora i medija 36

 

probaj objavit nešto u mađ. novinama protiv njega, usudi se kritizirat i onda prođi bez optužbe da si neprijatelj jedine nam kršćanske mađarske domovine (u njenim povijesnim granicama od Karpata do Rijeke), Sorosev plaćenik, muslimanski emigrant i još si sasvim sigurno crnac. Sloboda medija 36

 

što je to "sloboda referenduma"? Jel znaš ti da nije bilo referenduma o raspadu Čehoslovačke? Nitko nije pitao narod što misli o tome. Znaš zašto? Zato jer su oba naroda bila protiv raspada zajedničke države. Raspad su htjeli političari jer je u dvije države bilo više funkcija za njih. U cijeloj češkoj povijesti je bio jedan jedini referendum - onaj o ulasku zemlje u EU. I to zato jer je to tražila sama EU. Kakva mrtva "sloboda referenduma" u V4 36

[uredio ian wright - 24. siječnja 2019. u 09:52]
db
db
Dokazano ovisan
Pristupio: 27.07.2010.
Poruka: 15.447
24. siječnja 2019. u 10:23

svugdje u iole razvijenijoj europi danas postoji sloboda medija i govora.

 

ne znam, meni nitko ne priječi da pišem i govorim što god hoću, kad god hoću.

sumnjam da je i u mađarskoj, češkoj, njemačkoj, francuskoj, portugalu, poljskoj, rumunjskoj ili estoniji drugačije.

 

ono, netko u mađarskoj, na jednom od milijun servisa napiše što ga volja i onda orbanova vojska dođe, isprebija ga, obriše to i naredi drastične mjere protiv bilo koga sa sličnim mišljenjem? sloboda govora podrazumijeva i da netko smije reći drugom pojedincu da je neprijatelj jedine mađarske domovine i sorošev plaćenik. 

ukoliko to nije istina, ako je riječ o kleveti, uvredi ili ne znam čemu, postoje sudovi da odlučuju o tome.

 

sloboda govora nije kada svi pričaju ono što se sviđa određenom pojedincu, bilo da se radi o victoru orbanu ili nekom oprečnog mišljenja.

 

 

[uredio db - 24. siječnja 2019. u 10:30]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2008.
Poruka: 16.087
24. siječnja 2019. u 11:04

Eh, ali to je upravo ono što ne odgovara velikim ekonomskim subjektima koji stoje iza vlada zapadne Europe (kao i sjeverne Amerike).

 

I upravo se zato želi progurati zakon o cenzuri javnoga mnijenja (koje HDZ kod nas konjušarski želi nametnuti javnosti ovim jalovim PR manevrom), kako bi se spriječila misao koja ne ide u korist njihovoj ekonomskoj dobiti (od anti-imigrantskog refleksa, smanjenja anti-ruske/kineske histerije, itd.itd.).

 

U takav narativ se suverenistički političari poput Orbana i sličnih (V4) ne uklapaju, zato tolika histerija i omalovažavanje od strane lijevo-liberalnih medija (kao i raznoraznih "soroševih plaćenika") prema njima.

[uredio Papa Bear - 24. siječnja 2019. u 11:08]
  • Najnovije
  • Najčitanije