Irish pub "Mozak na pašu pffff"

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.03.2006.
Poruka: 34.766
19. lipnja 2010. u 16:27
Toooooooooo Ghana....idemo sad po pobjedu....ajdeeeeee
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
19. lipnja 2010. u 16:29
nikita je napisao/la:
Toooooooooo Ghana....idemo sad po pobjedu....ajdeeeeee
Vidi cijeli citat




Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.03.2006.
Poruka: 34.766
dr.Damir
dr.Damir
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 12.06.2006.
Poruka: 20.131
19. lipnja 2010. u 16:51
nikita je napisao/la:
Toooooooooo Ghana....idemo sad po pobjedu....ajdeeeeee
Vidi cijeli citat

Ne piše se Ghana nego Gana.
sve prolazi sve se mijenja, idu dani idu godine, samo Zrinjski ostaje ponos moje Hercegovine
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
19. lipnja 2010. u 16:56

Privedena trojica napadača na Zagreb Pride

Desetak napadača iz protuskupa koji je organizirala Hrvatska čista stranka prava je, dok je povorka prolazila Gajevom ulicom, fizički napalo nekolicinu sudionika Zagreb Pridea. Policija je uspjela spriječiti veći incident te je palicama razdvojila napadače od sudionika povorke. Prema podacima iz Policijske uprave Zagrebačke, tri osobe su privedene, a ne zna se tko je nastradao

Sudionici Zagreb Pridea tjednima su upozoravali na mogućnost napada te tražili zabranu protuskupa HČSP-a koji otvoreno propagira mržnju protiv njih. Nakon što je prošla zadanom rutom, povorka se zaustavila na Zrinjevcu, gdje ih čuvaju jake policijske snage.

Davor Puklavec/PIXSELL
Posjetimo, na Trgu žrtava homofobije, kako je prigodno preimenovan Trg žrtava fašizma, u 14 sati na Zagreb Prideu okupilo se 500-tinjak aktivista koji podržavaju slobodno izražavanje ljubavi, pa makar i prema istom spolu, odakle su krenuli u šetnju centrom grada.

Deveta povorka ponosa poznatija kao Zagreb Pride ove godine se suočila, kako kažu organizatori, s političkim problemom jer im Grad Zagreb, za razliku od prethodnih godina, ne dopušta povorku po cesti, nego samo pješačkim stazama. Poručili su da će u slučaju da ih se skupi još više morati izaći na cestu jer fizički neće biti moguće koračati po nogostupu. Ipak, kada je povorka krenula policija im je dopustila kretanje cestom. Ove godine su se kretali i izmijenjenom rutom u odnosu na prošle godine, ali su zato prigodno preimenovali ulice, pa je tako Ulica Franje Račkoga postala Bipsić Straße, Trg hrvatskih velikana je Lezbožedni trg, Jurišićeva je Trans aleja, Trg bana Jelačića je Trg Stonewallske pobune, Gajeva je Gayeva ulica, Teslina je Ulica Zagreb Pridea, a Zrinjevac Park ponosa. Putem su uzvikivali 'gdje je Ivo? i Thompsonov stih 'zagrlimo se pred svima, neka vide da nas ima'.

Putem prema Trgu žrtava homofobije veliki je policijski kordon od 20-ak policijskih vozila punih interventnih policajaca u punoj spremi.

Kada se baci pogled na okupljenu povorku, teško se ne zapitati zbog čega tolike mjere sigurnosti. Naime, okupljeni sudionici Zagreb Pridea nose šarene balone i zastave duginih boja te ne djeluju nimalo opasno.

Ipak, na Trgu Stonwallske pobune ili Trgu bana Jelačića povorku je čekala skupina prosvjednika iz Hrvatske čiste stranke prava. Ograda i policija su razdvajali pripadnike ova dva skupa. Oni na svojim transparentima nose poruke poput: 'Tisuće se preobratilo, preobrati se i ti!' Oni smatraju da voljeti osobu istoga spola nije prirodno te da se ovom povorkom ugrožavaju i njihova prava. Kada je povorka stigla na Trg sudionici protuskupa su vikali 'pušenje ubija' i 'tko ne skače, taj je peder', a sudionici Zagreb Pridea su uzvratili sa 'anti-fa!'.

Jedan od sudionika povorke - novinar, književni kritičar i homoseksualac, 25-godišnji Srđan Sandić - rekao je da uvijek može biti problema zbog prosvjeda HČSP-a, s obzirom na različitosti, ali i negativnu energiju koju on osjeća s njihove strane.

'To što se oni bore za svoje pravo negledanja homoseksualne ljubavi je fašistički vokabular koji bi u razvijenoj demokraciji bio sankcioniran, kako novčano, tako i zakonski. Problem je što oni misle da samo zato što su u većini imaju pravo tražiti da se mi odreknemo svoje privatnosti i prava da budemo u ljubavnom odnosu koji želimo', rekao je Sandić i dodao da, ako oni vjeruju u Boga, na što se stalno pozivaju, neka pročitaju Bibliju u kojoj jasno piše: 'Ljubav je ljubav!'

Sudionici protuskupa iz HČSP-a kažu da je gay parada izraz nemoralnosti te tvrde da postoji strah od raspadanja društva ako se takva nemoralnost podrži: 'U ovom slučaju ne možete ukloniti zaštitu sa prirodnog braka i porodice te očekivati da ćete imati jedinstvenu infrastrukturu. Gay parada je kruna toga nemorala koja negira i ismijava sva moralna načela i zakone, obitelj, brak, tradiciju, dostojanstvo i vjeru cjelokupnog društva.' Oni su svoj skup održali pod sloganom 'Stop sodomizaciji Hrvatske'.

Zagreb Pride su podržale i neke slavne osobe, među kojima i Rade Šerbedžija sa suprugom i kćeri, koji je rekao da je oduvijek podržavao pravo ljudi da se vole kako žele, i to ne zato što je dugo živio na Zapadu. Osim njih, u povorci je viđena i Urša Raukar, ikona prosvjeda u Varšavskoj, kao i pravobraniteljica za ravnopravnost spolova Gordana Lukač Koritnik.

Pravobraniteljica je izjavila da je količina homofobije u Hrvatskoj još uvijek prevelika. 'Vjerujem da će se to promijeniti, ali moramo ići malo pomalo', zaključila je ona.

Nakon prosvjeda poznati aktivist Marko Jurčić je rekao kako je zadovoljan jer se na kraju ipak uspjeli dogovorit sa zagrebačkom policijom za prolaz kroz Trg koji je kaže jako važan jer se nikome ne smije ograničavati kretanje. Ovim Gay prideom, kaže, pokazuju kako barem jedanput godišnje imaju pravo pokazati da postoje. Svake godine pa tako i ove Zagreb Prideu pridruži se na desetke aktivista iz BiH, Srbije i Makedonije. 'U tim zemljama ovakve povorke se ne smiju održati pa je tako Zagreb Pride simbol slobode mnogih na ovom području. Jurčić je rekao da su Zg Pride podržali predsjednik Ivo Josipović, pravobraniteljica za ravnopravnost spolova i tri saborske zastupnice iz kluba SDP-a.

Organizator Franko Dota pročitao je pred svima pismo podrške Ive Josipovića koji je sudionicima zahvalio na hrabrosti i obećao im da će im pomoći u borbi protiv nejednakosti i javnog linča.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.12.2008.
Poruka: 5.272
19. lipnja 2010. u 17:25
Village People je napisao/la:
mene nervira jedan lik na ovom forumu koji sve živo usere....
Vidi cijeli citat

kaži VP tko je taj,šta se bojiš ovo je samo forum.neće se taj forumaš ljutiti makar to bio ja.
nego jesi uplatio koju kunu na jug ili je to samo ostalo na upisu.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
19. lipnja 2010. u 17:28
veruda77 je napisao/la:

kaži VP tko je taj,šta se bojiš ovo je samo forum.neće se taj forumaš ljutiti makar to bio ja.
nego jesi uplatio koju kunu na jug ili je to samo ostalo na upisu.
Vidi cijeli citat

bez brige nije to niko ko piše u ovoj temi
imam na listiću od 20 kuna Juga,Ganu,Holanđane i Dance
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.12.2008.
Poruka: 5.272
19. lipnja 2010. u 17:29
provokator je napisao/la:
Ma normalno, zato ova tema razočarava ponekad. Gazdarica je djevica, Marušića zovu Minika, gosti se samo klade, tu i tamo neko nabaci drkicu na Lanu i Milu, Veruda zabranio pederima i ateistima ulaz...

Vidi cijeli citat

od kad su se pojavili cure su prava rijetkost u pubu a i ti ništa ne činiš da se vrate.ovde si ko inventar,sjediš ko panj.hladovina,kladara i aj ća pfffff.nije ovako bilo prije,evo zna VP
chule
chule
Dokazano ovisan
Pristupio: 25.07.2009.
Poruka: 12.909
19. lipnja 2010. u 17:33
Virtualne cure nisu nužno cure a nisu nužno ni množina. Znaju bit 3u1.
Potpis se prikazuje ispod svake vaše poruke. Ne smije biti dulji od 250 znakova i smije sadržavati samo tekst.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.12.2008.
Poruka: 5.272
19. lipnja 2010. u 17:33
Village People je napisao/la:
veruda77 je napisao/la:

kaži VP tko je taj,šta se bojiš ovo je samo forum.neće se taj forumaš ljutiti makar to bio ja.
nego jesi uplatio koju kunu na jug ili je to samo ostalo na upisu.
Vidi cijeli citat

bez brige nije to niko ko piše u ovoj temi
imam na listiću od 20 kuna Juga,Ganu,Holanđane i Dance
Vidi cijeli citat

ma kakva briga,kako ono kažu udri brigu na veselje.e jebiga sad VP.ja mislio ti ćeš barem 200tinjak kuna uložit kako si se naložio kad ono 20.al vjerujem da sugospari bili široke ruke što se tiče juga.
  • Najnovije
  • Najčitanije