Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

VelKoz
VelKoz
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.07.2017.
Poruka: 3.569
23. lipnja 2026. u 21:03

danchy je napisao/la:

Dok ne uvedu pucanje penala po principu A B B A onaj tko prvi puca ce uvijek biti u psiholoskoj prednosti. 

Vidi cijeli citat

To su Englezi bili uveli na onom superkupu 2017. na Chelsea-Arsenal. Šteta što to nije zaživilo uopće kod FIFE da razmotre da se obavezno uvede

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.383
23. lipnja 2026. u 21:05

Vratio se atomoca i donio friške komentare, biti će zanimljiva večer..

knjiskimoljac
knjiskimoljac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.05.2017.
Poruka: 2.176
23. lipnja 2026. u 21:12

Ono što mi se najviše sviđa na ovom SP-u je da su nas Messi i Ronaldo vratili kojih 10 godina unazad. Majstori svog zanata što jest jest.

Stefan84
Stefan84
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 18.123
23. lipnja 2026. u 21:26

22. lipnja postao je simbol argentinske nogometne magije: Kako ovaj dan povezuje Messija i Maradonu!

 

 

Postoje datumi koji ostaju zauvijek urezani u povijest sporta, a 22. lipnja je bez sumnje jedan od njih kada je u pitanju argentinski nogomet. Na današnji dan 1986. godine Diego Armando Maradona odigrao je jednu od najlegendarnijih utakmica u povijesti Svjetskog prvenstva. Argentina je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Meksiku pobijedila Englesku 2-1, a Maradona je postigao dva gola koja će zauvijek ostati u nogometnim udžbenicima.

 

Prvi gol ušao je u povijest kao "Božja ruka", dok je drugi proglašen "golom stoljeća", nakon što je Argentinac napravio nevjerojatan solo prodor, prošavši kroz gotovo cijelu englesku obranu i postigavši ​​gol. Četiri desetljeća kasnije, isti datum ponovno je postao povijesni za Argentinu. Dana 22. lipnja 2026. Lionel Messi ispisao je novo poglavlje na Svjetskom prvenstvu, postavši najbolji strijelac u povijesti turnira. Novim golom, argentinski kapetan nadmašio je legendarnog Miroslava Klosea i zauzeo prvo mjesto na listi strijelaca svih vremena.

 

Za Argentince, 22. lipnja više nije samo datum u kalendaru. To je dan koji povezuje dvije najveće nogometne ikone zemlje - Maradonu i Messija. Od "Božje ruke" u Meksiku do Messijevog svjetskog rekorda četrdeset godina kasnije, 22. lipnja ostaje simbol argentinske nogometne magije i dan koji nikada neće biti zaboravljen.

 

jedino nogomet ima 2 goat-ovi messi i maradona 😍. ostale sportovi samo jedan.

 

 

 

 

Heja Sverige
pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.217
23. lipnja 2026. u 21:32

Jedan je Pele. 

4 odigrana SP, tri titule. 

Da ga nisu krvnički slomili, možda bi imao i 4 boginje.

Stefan84
Stefan84
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 18.123
23. lipnja 2026. u 21:40

nikada necu aboraviti utakmica yugoslavija vs argentina sp u italija 1990. stari je nogomet freak i kupio ulaznice za taj utakmica. imao sm 6 godine. sjetim se sve.ono sta maradona radio na zagrevanje boze dragi vredi citav novac. ja bi platio novac samo za gledanje zagrevanje ugrivanje maradona.

 

jednostavno maradona bio magionicar. on sta radio na teren nitko nemoze. takva tenikaa nitko vise nama da ima. messi po teknika najbliski maradona. golgeter i playmaker.

 

jebes ovi robusni napadaca. haaland, itd. koj zive od svoju genetika visoki jaki robusni ispred gola in the box. a teknika nula. nebi mogao akcija povezati u sred teren.

[uredio Stefan84 - 23. lipnja 2026. u 21:49]
Heja Sverige
Pearl Jam
Pearl Jam
Mali dioničar
Pristupio: 10.11.2007.
Poruka: 5.557
23. lipnja 2026. u 22:21

Weasley je napisao/la:

Na temi Dresovi nitko živ neće sad vidjeti pa pitam ovdje

Gdje se može nabaviti crni dres Norveške?

Vidi cijeli citat


https://www.nike.com/hr/t/norway-national-team-2026-match-away-aero-fit-football-shirt-iodqvptO/IB5210-010

Ovaj dres? Trenutno je rasprodan, čekaju se nove zalihe 

a kad se stisnem uz tvoje toplo dupe, meni je super
ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.383
23. lipnja 2026. u 22:30

pasha77 je napisao/la:

Jedan je Pele. 

4 odigrana SP, tri titule. 

Da ga nisu krvnički slomili, možda bi imao i 4 boginje.

Vidi cijeli citat


Imao je on puno sreće...

1958 u polufinalu sa Francuskom je Francuska dominirala, Kopa je uz Di Stefana i Puškaša bio najbokji na Svijetu, a sa Fontainom je inala najjači napad. Joaquin je slomio fibulu i tad nije bilo zamjena...

Tako da je Francuska igrala sa igračem manje tj ovaj je bio na terenu sa slomljenom nogom...

Španjolska je imala Di Stefana, Genta, Suareza i Puškaša koji je bio u procesu dobivanja državljanstva. Remizirali sa Švicom i izgubili od Škora, a onda obje nakantali  4:1...No ludi sustav kvalifikacija i nisu se ni kvalificirali. 

Mislim da su Španjolci sa Puškašom i Di Stefanom, Suarezom i Gentom imali najjaču momčad 1950-ih bez ikakve sumnje. No, jel nogomet tada...

 

[uredio ARIZIN - 23. lipnja 2026. u 22:30]
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.411
23. lipnja 2026. u 22:35

Pearl Jam je napisao/la:

https://www.nike.com/hr/t/norway-national-team-2026-match-away-aero-fit-football-shirt-iodqvptO/IB5210-010

Ovaj dres? Trenutno je rasprodan, čekaju se nove zalihe 

Vidi cijeli citat

Da, prošao sam cijeli internet, nema i nema

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.217
23. lipnja 2026. u 22:37

ARIZIN je napisao/la:

Imao je on puno sreće...

1958 u polufinalu sa Francuskom je Francuska dominirala, Kopa je uz Di Stefana i Puškaša bio najbokji na Svijetu, a sa Fontainom je inala najjači napad. Joaquin je slomio fibulu i tad nije bilo zamjena...

Tako da je Francuska igrala sa igračem manje tj ovaj je bio na terenu sa slomljenom nogom...

Španjolska je imala Di Stefana, Genta, Suareza i Puškaša koji je bio u procesu dobivanja državljanstva. Remizirali sa Švicom i izgubili od Škora, a onda obje nakantali  4:1...No ludi sustav kvalifikacija i nisu se ni kvalificirali. 

Mislim da su Španjolci sa Puškašom i Di Stefanom, Suarezom i Gentom imali najjaču momčad 1950-ih bez ikakve sumnje. No, jel nogomet tada...

 

Vidi cijeli citat


Vrhunske informacije. Nisam znao da su Francuzi igrali s igračem manje, zbog te ozlijede.

  • Najnovije
  • Najčitanije