Poruka: 63
26. svibnja 2006. u 12:02
  Sezona - čista desetka
Seniori su prvaci Hrvatske i Europe, juniori vice prvaci Hrvatske, mla&đii juniori - prvaci, kadeti su treći;i, a mlađi kadeti - prvaci.

Bila je ovo jedna od najuspješnijih sezona u povijesti Juga. Već svi napamet znamo da su senori Vaterpolskog kluba Jug Croatia osiguranje prvaci Europe i Hrvatske i da su osvojili drugo mjesto u Kupu. Ono što svakako ohrabruje jest učinak mlađih kategorija Kluba.
Naime, juniori, koje vodi prof. Ivica Čular, su na završnom turniru koji je odigran u Rijeci osvojili drugo mjesto, a finalni dio turnira su odigrali bez čak šest standardnih prvotimaca, od kojih su neki čak i reprezentativci.
Mlađi juniori, pod vodstvom Aljoše Lončarića, su na završnbom turniru u Dubrovniku uvjerljivo osvojili prvo mjesto, a igrača; ove generacije, Sandro Sukno je proglašen najboljim igračem u Hrvatskoj u ovoj uzrasnoj dobi. Jugaši u ovom uzrastu imaju i Mirka Nižića, fantastičnog vratara, koji bi upornim treninzioma i radom mogao postati okosnicom jugovih uspjeha u budućnosti.
Kadeti Juga, pod vodstvom Željka Milića, su na završnom turniru prvenstva u Splitu osvojili treće mjesto, ali radi se o generaciji koju u dobrom dijelu čine mlađii kadeti, koji tako igraju s igračima koji su po dvije godine stariji od njih.

Pristupio: 09.05.2006.
Poruka: 294
07. lipnja 2006. u 10:02
Evo nešto zanimljivo: Selektor vaterpolo reprezentacije SCG Petar Porobić podnio je ostavku zbog, kako se navodi, "pritisaka" koje trpi od predstavnika Vaterpolo saveza Srbije nakon odvajanja Crne Gore iz državne zajednice...

Vaterpolisti optimistični pred finale kupa
ZAGREB - Hrvatsku vaterpolsku reprezentaciju ovoga ljeta očekuje obiman natjevcateljski program koji će započeti sljedećeg tjedna u Budimpešti (13. do 18. lipnja) gdje će se igrati završni turnir FINA kupa, a okončati početkom rujna (1. do 10. rujna) Europskim prvenstvom u Beogradu.

Tijekom ljeta izabranici Ratka Rudića igrat će i niz turnira Svjetske lige.

"Rezultat u Budimpešti nam nije u prvom planu, ali uvjeren sam da će naša reprezentacija dati svoj trenutačni maksimum i da bi to moglo biti dovoljno za jedno od prva četiri mjesta koja izravno vode na sljedeće Svjetsko prvenstvo", izjavio je predsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza Perica Bukić.

Izbornik Ratko Rudić osvrnuo se na trenutačno stanje u reprezentaciji:

"Reprezentacija se kompletirala 26. svibnja u Dubrovniku, ali na početku su igrači morali trenirati u tri različite skupine s obzirom na vrijeme kada su završavali s klupskim obavezama. Bez obzira na to, momčad je već danas na zavidnoj razini pripremljenosti, klima u reprezentaciji je optimistična i očekujem dobar rezultat u Budimpešti".

Zbog ozljede zadobivene na treningu na FINA kup neće putovati prvi vratar Pavić umjesto koga je pozvan Kačić, dok će centarski par biti Pavlović i Dobud.

Hrvatska će u skupini igrati protiv Rusije (13. lipnja u 13.30 sati), Španjolske (14. lipnja u 13.30), te Srbije i Crne Gore (15. lipnja u 19).

14. lipnja 2006. u 11:55
 BARAKUDE STARTALE POBJEDOM.... 13.06.2006.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je u prvom susretu Svjetskog kupa protiv uvjek jakih reprezentativaca Rusije (12:9).Ova utakmica je ujedno bila i prva utakmica na Svjetskom kupu u 13,30 sati, sa kojom su naši otvorili ljetni period u kojem najbolji vaterpolisti nastupaju.

FINA Svjetski kup
Budimpešta

HRVATSKA - RUSIJA  12:9   (4:3, 1:3, 4:2, 3:1)

HRVATSKA: Volarević, Burić 1, Pavlović, Antonijević 1, Vranješ, Štritof 2, Komadina 2, Đogaš 2, Bušlje, Dobud 1, Kunac 1, Bošković 2, Kačić.
Izbornik: Ratko Rudić

RUSIJA:
Shaltanov, Yatsev, Khalturin 2, Dokuchaev 1, Balashov, Korotaev, Chomakhidze, Stratan 1, Agarkov 3, Zakirov 1, Vishnyakov 1, Reketchinsky, Rastorguev.
Izbornik: Boris Kabanov

Odličan start naših igrača na Svjetskom kupu! Svladana je uvijek neugodna Rusijai sada je našima otvoren put prema polufinalu Svjetskog kupa što je bio i cilj.
 Odmah u prvom napadu naše reprezentacije Komadina je iskoristio igrača više za početno vodstvo. Vishnyakov uzvraća u slijedećem napadu i opet smo se vratili na početak, (1:1). Odlični Komadina ponovo nas dovodi u vodstvo, ali ni ovaj puta ono nije bilo dugog vijeka jer je Zakirov brzo izjednačio na (2:2). Do kraja četvrtine Burić iz igre i Đogaš sa igračem više odvode nas na dva gola viška (4:2), no, Ruse u igru vraća Agarkov iskoristivši igrača više za smanjenje našeg vodstva.
 U drugoj četvrtini Rusi su igrali dosta bolje pa su iskoristili igrača više, a nakon toga i peterac za vodstvo (4:5). Spretni Bošković ponovo vraća utakmicu u egal da bi pred kraj četvrtine Agarkov ponovo donio prednost Rusima, (5:6).
  Duža pauza na polovini utakmice očito je koristila našim igračima jer su do kraja odigrali jako dobro. Serijom golova, Štritof, Dobud i Bošković, naši se odvajaju na (8:6) i kasniji tijek utakmice pokazao je da je upravo to otvaranje 3. četvrtine okrenulo utakmicu na našu stranu. Do kraja četvrtine postigli smo još jedan gol preko Đogaša, a Khalturin i Agrakov sa dva gola dali su Rusima nadu u preokret.
 No, do preokreta nije došlo. Početne tri minute zadnje četvrtine i definitivno su potvrdile našu pobjedu. Kunac, Štritof i Antonijević iskorištavaju prilike sa igračem više za visikih (12:8), a to Rusi niti uz puno bolju igru više nisu mogli stići. Do kraja je još samo Vishnyakov smanjio rezultat na konačnih (12:9). Dobra igra naše reprezentacije i uvjereni smo da će uspjeti izboriti barem polufinale ovog natjecanja.

Danas u 13.30 sati protivnik nam je Španjolska.
krezubica
krezubica
Poruka: 564
14. lipnja 2006. u 12:05

Danas izabranici Ratka Rudića igraju sa Španjolskom, koja je u prvome kolu izgubila od reprezentacije Srbije i Crne Gore sa 6:7 (4:2, 0:2, 2:2, 0:1).

Rumunji pobijedili Grke

Prvo kolo skupine A uspješno su odradili Rumunji i domaćini Mađari. Rumunjska je priredila iznenađenje pobjedom nad Grčkom s 8:7, a Mađari su bili bolji od Talijana s 10:6.

Prve četiri momčadi iz Budimpešte plasirat će se izravno na Svjetsko prvenstvo sljedeće godine.

14. lipnja 2006. u 15:33

HORVÁTORSZÁG (CRO) - SPANYOLORSZÁG (ESP)
8-8 (2-3, 2-1, 3-2, 1-2)

14. lipnja 2006. u 15:34

sutra igrate protiv Srbije i Crne Gore, mi smo bez Vujasinovica, Trbojevica, Zlokovica i Udovicica, evo vam prilike da nas dobijete