Pristupio: 27.02.2007.
Poruka: 2
27. veljače 2007. u 16:18
 Hrvatske hokejašice oduševile u Budimpešti
Pod vodstvom ruskog trenera Genadija Gorbačova hokejašice Hrvatske u Budimpešti su proteklog vikenda odradile dvije pripremne utakmice protiv Mađarske. Nakon minimalnog poraza u subotu (2:3), već u nedjelju je stigla i prva pobjeda, istina, izborena nakon kaznenih udaraca, no zato i vrednija
Pogodak Sanje Vicković iz kaznenog udarca u drugoj utakmici protiv Mađarica
Pogodak Sanje Vicković iz kaznenog udarca u drugoj utakmici protiv Mađarica (+ Kliknite na sliku za uvećanje )
Hrvatska ženska reprezentacija u hokeju na ledu u subotu i nedjelju gostovala je u Budimpešti i protiv Mađarske odigrala dvije pripremne utakmice pred Svjetsko prvenstvo divizije IV. Bile su to ujedno i prve dvije utakmice Hrvatica ikad pa je i intonacija Lijepe naše pred početak oba susreta bila svojevrsna hokejaška promocija Hrvatske. Kad su rezultati u pitanju, naglasimo da je to bilo izuzetno uspješno gostovanje jer jedan poraz i jedna pobjeda nakon izvođenja kaznenih udaraca, s obzirom na igru i zalaganje, svakako su superpozitivni za ekipu koja još nikad nije odigrala ni minute pod nacionalnim stijegom.

U prvoj utakmici Hrvatice su golovima Ele Filipec i Medarde Pack do osam minuta prije kraja vodile s 2:1, no u preostalom vremenu Mađarice su prvo izjednačile, a dvije minute prije kraja susreta pogotkom Kataline Gérnyi stigle i do pobjede 3:2. Dan kasnije, tijek drugog susreta bio je vrlo sličan, no na kraju je utakmica 'otišla' do kaznenih udaraca. Tijekom 'regularnog' dijela, nijedna reprezentacija nije ostvarila veći plus od jednog gola, a na 4:4 izjednačila je Ela Filipec u 47. minuti. Na kraju, hrvatske reprezentativke pogodile su prva četiri kaznena udarca, dok su Mađarice istovremeno zabile samo jednom te je na semaforu pisalo 5:4 za Hrvatsku.

Opijene posve zasluženim slavljem Hrvatice su se vratile iz Budimpešte ne razmišljajući o problemima koje ženska reprezentacija u hokeju na ledu realno ima. Naime, djevojke su igrale u dresovima muške reprezentacije U-18, na kojima čak nisu bila promijenjena ni imena pa je Mađarima bilo nemoguće raspoznati koja igračica se krije ispod određenog broja, a kacige nisu ni dobile pa su igrale s privatnima, vrijednima i po 200 eura. Čak i ako izuzmemo probleme s putovanjem do mađarske metropole (Hrvatski savez hokeja na ledu nije htio snositi troškove puta pa je čak predložio i odgodu puno ranije dogovorenih utakmica), ostali, već spomenuti problemi prilično su sramotni za hrvatski sport.

Riječ nije o klupskom poslu i dogovorenim utakmicama između jednog hrvatskog i jednog mađarskog kluba (makar našu reprezentaciju čine igračice Griča), nego je u pitanju reprezentacija koja svakom Savezu mora biti svetinja. S obzirom na to da za mjesec dana u Rumunjskoj započinje Svjetsko prvenstvo Divizije IV, na kojem će uz Hrvatice i domaće hokejašice još sudjelovati i Novozelanđanke, Islanđanke, Estonke i Turkinje, ostaje nam nadati se da viđene (ne)namjerne pogreške neće biti ponovljene. Prilika za popravak moglo bi biti i prije puta u Rumunjsku jer s Hrvatskom žele igrati i vrlo jake Slovenke (igrat će na SP-u u Diviziji II), a i Mađarice (Divizija III) računaju na uzvrat u Zagrebu.

Mađarska - Hrvatska 3:2 (1:0; 0:2; 2:0)
1:0 Z. Kolbenheyer (17. minuta; asistencija Horvath, Trencsemi)
1:1 Medarda Pack (32. minuta; asistencija Vicković)
1:2 Ela Filipec (38. minuta)
2:2 Ramona Gágyor (53. minuta; asistencija A. Gágyor)
3:2 Katalin Gérnyi (58. minuta; asistencija Fejős)

Mađarska - Hrvatska 4:5 (1:1; 2:2; 1:1; 0:1) - kazneni udarci
1:0 Adrienn Gágyor (4. minuta; asistencija Darányi)
1:1 Ela Filipec (18. minuta)
2:1 Gyöngyi Szlaby (21. minuta)
2:2 Diana Krušelj Posavec (27. minuta)
3:2 Gyöngyi Szlaby (30. minuta; asistencija A. Gágyor, Darányi)
3:3 Iva Mondekar (32. minuta; asistencija Prokopec)
4:3 Adrienn Gágyor (42. minuta; asistencija Darányi)
4:4 Ela Filipec (47. minuta)

Pristupio: 22.04.2003.
Poruka: 16.281
27. veljače 2007. u 17:34

Jesu to one cure koje se sve bave s nečim drugim a hokej igraju iz gušta??

Inače, odličan rezultat. Bravo!!

Pristupio: 04.03.2007.
Poruka: 0
04. ožujka 2007. u 11:56
5.3,u 19 h derbi Zagreb-Mladost,bit će napeto,ljudi dodjite ulaz besplatan,pomognite hrvatskom hokeju.
Poruka: 2
12. ožujka 2007. u 18:39
Djevojke iz Slovenije donijele poraz i - medalje
Hrvatske hokejašice odigrale su u petak navečer u Mariboru prijateljsku utakmicu protiv Slovenije i unatoč porazu od 4:8 oduševile prikazanom igrom. Ono što je najzanimljivije dogodilo se nakon utakmice: četiri reprezentativke Slovenije pokucale su na vrata hrvatske svlačionice i u ime svog kluba Alfe uručile svoje brončane medalje iz slovenskog prvenstva djevojkama iz Griča. Bravo za fair play!
Mlada%20Ela%20Filipec%20izvrsno%20je%20odigrala%20u%20Sloveniji%20i%20zabila%20prva%20dva%20gola%20za%20svoju%20reprezenatciju
Mlada Ela Filipec izvrsno je odigrala u Sloveniji i zabila prva dva gola za svoju reprezenatciju (+ Kliknite na sliku za uvećanje )
Tek koji dan pred početak Svjetskog prvenstva Divizije II hokejašice Slovenije imale su u Mariboru posljednju provjeru svojih mogućnosti, i to baš protiv Hrvatske, reprezentacije koja će se potkraj ožujka natjecati za svjetske medalje u Diviziji IV. Već s obzirom na to posve je jasno tko je bio favorit u tom susretu, a kad se tomu doda da je to Hrvaticama bila tek treća utakmica u hrvatskom dresu ikad, onda ni konačnih 8:4 za djevojke iz Dežele ne zvuči čudno. Naprotiv…

Utakmica je započela s tri ekspresna gola u mreži Hrvatske već do 10. minute, a uzvrat je stigao u 16. minuti kad je Ela Filipec postigla svoj prvi gol na utakmici i smanjila vodstvo domaćih hokejašica na 3:1. Hrvatska je u prvih 20 minuta igrala vrlo dobro, stiskala suparnice u njihovoj trećini, no i primala pogotke iz kontranapada u kojima Jasmina Rošar, najbolji strijelac EWHL-a, te Teja Lahajnar i Mojca Duh nisu griješile. Nažalost, već u prve 64 sekunde drugog dijela igre još su dva paka završila u mreži Hrvatske i pitanje pobjednica je bilo riješeno.

Šteta, jer Hrvatice su i u nastavku odigrale vrlo kvalitetno, pa u utakmici lišenoj rezultatske neizvjesnosti nisu mogle pokazati da se znaju nositi i s pritiskom igranja na rezultat. Tako su u posljednjih 10 minuta susreta Slovenke ušle s uvjerljivih 8:2 (Ela Filipec zabila je i svoj drugi pogodak u 27. minuti), a Diana Krušelj Posavec je s dva uzastopna gola u manje od dvije minute postavila končanih 8:4 za domaće hokejašice. Premda poražene, naše igračice nisu bile tužne. Godile su im pohvale suparnica, a obostrane dobre želje za što boljim plasmanom na predstojećim svjetskim smotrama bile su puno više od puke kurtoazije.

Premda je utakmica bila sasvim dobra i kvalitetna, ipak se najzanimljiviji dio gostovanja Hrvatske u Mariboru dogodio u - svlačionicama. Nakon utakmice četiri slovenske reprezentativke, igračice Alfe, pokucale su na vrata hrvatske svlačionice i predale našim igračicama komplet brončanih medalja koje su osvojile u slovenskom prvenstvu. Premda se na prvi pogled čini čak i pomalo bizarnim, taj potez ipak ima svoju logiku. Naime, Grič, koji je istovremeno i reprezentacija Hrvatske, i ove je sezone igrao slovensko prvenstvo, a kako, posve logično, nije konkurirao za naslov prvakinja Dežele, tako je treće mjesto Zagrepčanki zanemareno, a brončane medalje dodijeljene su četvrtoplasiranoj Alfi, tj. klubu koji je u konkurenciji slovenskih ekipa zauzeo treću poziciju na ljestvici.

Ne treba niti spominjati da je ta lijepa gesta posve oduševila Zagrepčanke i da su pune hvale za suparnice iz Slovenije. Uopće, Hrvatska je u Mariboru primljena zaista izvrsno, a Hrvatice su se organizatoru i gledateljima odužile vrlo dobrom igrom. To je svakako ohrabrujuće pred početak završnih priprema za Svjetsko prvenstvo u Rumunjskoj...

Nažalost, u cijeloj priči oko putovanja na Svjetsko prvenstvo postoji i jedan ne baš mali problem. Čini se da se zbog IIHF-ovog pravila da u nacionalnoj momčadi ne mogu igrati igračice s manje od 16 godina u autobus naše reprezentacije neće ukrcati dvije vrlo važne igračice - Ela Filipec i Katja Bednjanec. Naime, da bi zaigrale na SP-u trebaju imati posebnu dozvolu IIHF-a, pa će u narednim danima pred vodstvom Hrvatskog saveza u hokeju na ledu biti prilično zahtjevna zadaća da ishode potrebnu dokumentaciju za te dvije mlade hokejašice. Valja se, dakle, nadati da će ipak sve biti u redu i da će obje djevojke putovati na svjetsku smotru.

Slovenija - Hrvatska 8:4 (3:1, 4:1, 1:2)
1:0 Mojca Duh (6. minuta; asistencija Rošar)
2:0 Jasmina Rošar (7. minuta; asistencija Lahajnar)
3:0 Teja Lahajnar (9. minuta; asistencija Rošar)
3:1 Ela Filipec (16. minuta)
4:1 Minka Mikeln (21. minuta; asistencija Lahajnar, Rošar)
5:1 Špela Hafner (22. minuta; asistencija Pagon)
5:2 Ela Filipec (27. minuta; asistencija Vicković)
6:2 Špela Hafner (33. minuta; asistencija Lahajnar, Rošar)
7:2 Mojca Duh (33. minuta; asistencija Pagon, Zupančič)
8:2 Minka Mikeln (46. minuta; asistencija Duh, Mavrin)
8:3 Diana Krušelj Posavec (51. minuta; asistencija Adamović)
8:4 Diana Krušelj Posavec (53. minuta)

Clap Smile Clap
[uredio mondi - 12. ožujka 2007. u 18:41]
Pristupio: 30.05.2006.
Poruka: 43
06. travnja 2007. u 12:00
Idući tjedan počinje svjetsko prvenstvo divizije II u Zagrebu. Naši prvu tekmu igraju s Belgijom u srijedu, a drugu sa Srbijom u četvrtak. Sve tekme počinu u 20.30. Sve osim našeg povratka u viši razred svjetskog prvenstva bio bi neuspjeh. Stoga - svi u Dom sportova, pružiti podršku našim dečkima. Posebice u tekmi sa susjedima.
Pristupio: 08.04.2006.
Poruka: 46
18. travnja 2007. u 18:46
Slovenija suvereno proti skupini A. Danes z Angleži, vse drugo kot gladka zmaga bi bila velika senzacija.
18. travnja 2007. u 23:51
Vidila sam utakmicu na Slo 2 al je nisam gledala. Možda samo koju minutu. Mislim da ste vi, da se tako izrazim, za stepenicu ispred nas, odnosno, prejaku ste za diviziju 1, a uglavnom ste sritni ako ostanete u elitnoj. Mi smo prejaki za div. 2, a ako uspijemo ostati u prvoj bit ćemo više nego zadovoljni.