26. studenog 2006. u 15:36
Benjamin Raich
Pobjeda Benjamina Raicha
Na prvom ovosezonskom slalomu pobjedu je odnio Austrijanac Benjamin Raich...
Izvrsnom drugom vožnjom, Benjamin Raich zadržao je vodeće mjesto koje je ostvario u prvoj vožnji i time ostvario svoju 11. slalomsku pobjedu. Drugo mjesto, s 62 stotinke zaostatka osvojio je Šveđanin Markus Larsson, dok je treći završio prošlogodišnji osvajač malog slalomskog Kristalnog globusa, Talijan Giorgo Rocca.

Najveće iznenađenje priredio je mladi Šveđanin Jens Byggmark, koji je ostvario šesto vrijeme i osvojio prve bodove u Svjetskom kupu. U drugu vožnju se nisu plasirali Ivica Kostelić, niti Amerikanac Bode Miller, te olimpijski pobjednik u kombinaciji, Ted Ligety.

Prva utrka pokazuje nam kakva će biti borba za osvajanje naslova ukupnog pobjednika Svjetskog kupa, jer je posljednji skijaš koji je osigurao drugu vožnju imao zaostatak za vodećim Benjaminom Raichom samo 1:78 sekunde. Na nekim utrkama, prošle sezone, takvo vrijeme bilo bi dovoljno za ulazak među prvih deset skijaša, a vrijedi spomenuti i podatak da je danas čak 13 skijaša imalo zaostatak manji od sekunde za vodećim nakon prve vožnje.

Skijanje: Buechelu prvi spust sezone
Prvi spust nove sezone Svjetskog skijaškog kupa pripao je Marco Buechel iz Lihtenštajna.
Na stazi u kanadskom Lake Louiseu, Buechel je za pet stotinki bio brži od domaćeg skijaša Manuela Osbornea-Paradisa, dok je trećeplasirani Talijan Peter Fill za pobjednikom zaostao 14 stotinki.

Prošlosezonski osvajač malog kristalnog globusa u konkurenciji sp*** Michael Walchhofer bio je deseti.

26. studenog 2006. u 21:02

Jao cirkusa od utrke danas. Kučera prvi startao i pobijedio, od najboljih 15 nitko u prvih 10 osim Herminatora.

sve prolazi sve se mijenja, idu dani idu godine, samo Zrinjski ostaje ponos moje Hercegovine
Pristupio: 30.07.2006.
Poruka: 9.501
27. studenog 2006. u 13:36

John Kucera
Kucera iznenadio
Utrka superveleslaloma u kanadskom Lake Louiseu mogla je, što se tiče imena pobjednika, završiti već nakon prvog skijaša koji se spustio stazom. Mladi John Kucera je sa startnim brojem 1 postavio vrijeme koje nisu mogli nadmašiti niti skijaši iz prve jakosne skupine.
22-godišnjak iz Kanade je tako ostvario rezultat karijere, iz koje kao najbolji uspjeh u superveleslalomu pamti tek 25. mjesto iz Kitzbühela prošle sezone.

Kuceri se najbliže primakao Mario Scheiber iz Austrije sa zaostatkom od 6 stotinki, dok je treće mjesto osvojio Patrik Jaerbyn iz Švedske. Utrku u Lake Louiseu je okarakterizirala jaka hladnoća s temperaturom do -22°C, dok je staza natjecateljima pružala šanse za dobar plasman do svoje polovice, nakon čega su obično nastajali problemi za skijaše.

30. studenog 2006. u 23:48

Zašto Ivica danas nije vozija kombinaciju??

Pristupio: 20.04.2005.
Poruka: 7.318
01. prosinca 2006. u 00:07
Ivica nije vozio kombinaciju jer je procjenio da je ovo preopasna staza za njega. tu je imao 2 teske ozljede prije. Da je nastupio bio bi najmanje medju 10. a po meni i medju 5.
Natko je 24.
Bode je majmun nevidjeni, vise od 2 sekunde prednosti samo se treba spustit mirno, a on leti na petim vratima vani....
Ipak mislim da sutra pobjedjuje u spustu.
01. prosinca 2006. u 00:17

Aha. Hvala. Nisam ni to imala pojma. Vidila sam da ga nema na popisu, pa me začudilo...