svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju 2011

u najačoj disciplini on ima najveći zaostak nemreš vjerovat kaj sad eksperimentirao?
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
20. veljače 2011. u 11:17
Ajd na stranu medalja, vec sto ce mu Grange uzeti MKG u slalomu, ako ovako nastave.

nije ovo staza za njega...

to je više za "pingvine" koji se spuste i piče lijevo-desno...nema zamki, promjena ritma, "izbačenih" vrata, ozbiljne strmine...

a da je startao među prvom trojicom, imao bi pola sekunde brže vrijeme...staza je dosta brzo popustila
20. veljače 2011. u 11:57
Pa da, imao je jako los startni broj, plus sto je ovo mikimaus slalom, kao stvoren za Grangea.

Niti jedne zamke nema, ko onaj zenski lunapark u Mariboru, koji Janica nikada nije voljela niti znala voziti. Nisu za Kostelice ovakve staze.

20. veljače 2011. u 12:26

Za medalju jos nije nista izgubljeno ali mora ovo bolje.

8. kostelić

30. zubčić (popravio plasman za 13 mjesta)

20. veljače 2011. u 15:18

Znaci sjajna taktika Gipsa i odmor u Novom Vinodolskom potpuno uspjela.

Bolje kad je vec tamo otisao da se nije ni vracao u Garmisch.

Prvu vožnju odvezao je na sigurno

Pobjednik slaloma, posljednje discipline na Svjetskom prvenstvu u Garmisch-Partenkrichenu, je Francuz Jean-Baptiste Grange s vremenom 1:41,72.

Vodeći skijaš u ukupnom poretku Svjetskoga kupa Ivica Kostelić zauzeo je sa zaostatkom od 1,16 sekundi osmo mjesto, nakon što je u prvoj vožnji bio peti. Ivica je vozio preoprezno u prvom laufu, a u drugome je imao tek 11. vrijeme pa nije uspio nadoknaditi razliku na stazi koja je bila dosta lagano postavljena, dok naš skijaš često razliku stvara upravo na težim stazama. Osim toga, visoka temperatura pogodovala je stvaranju nepravilnosti na stazi.

Drugo mjesto u današnjoj utrci zauzeo je Šveđanin Jens Byggmark sa zaostatkom od 43 stotinke sekunde, a treći je bio Talijan Manfred Moelgg (+0,61). Trećeplasirani iz prve vožnje, Šveđanin Andre Myhrer, kiksao je u drugom laufu i završio je utrku tek na 10. poziciji. No uskočio je sunarodnjak Byggmark, šesti u prevoj vožnji, koji je iskoristio teške uvjete i visoke temperature na stazi Gudiberg i osvojio drugo srebro za Švedsku u Garmischu, uz tri bronce.

Četvrto mjesto pripalo je Austrijancu Mariju Mattu, koji je najboljom drugom vožnjom nakon 15. mjesta u prvom laufu u drugom došao na korak do medalje. Ispred Kostelića su se plasirali i Kanađanin Julien Cousineau, Japanac Naoki Yuasa i Talijan Cristian Deville.

Natko Zrnčić Dim je odustao u prvoj vožnji, a mladi Filip Zubčić je s ukupnim zaostatkom od 8,76 sekundi zauzeo 30. mjesto među 100 skijaša koji su nastupili na slalomskoj utrci.

Ivica Kostelić fokusiran je sada na Svjetski kup, u čemu je sigurno i dio razloga nešto slabijih izdanja na SP-u. U njemu nam predstoji još 11 utrka do kraja sezone, a prva postaja je skijalište Bansko u Bugarskoj, gdje ga 26. i 27. veljače očekuju nastupi u slalomu i superkombinaciji. Naš skijaš ima veliku priliku postati prvi Hrvat osvajač Velikog kristalnog globusa.

Na svjetskim prvenstvima ostao je na tituli svjetskog slalomskog prvaka iz Sankt Moritza 2003. godine, a na ovom SP-u u Garmischu osvojio je broncu u superveleslalomu.