Europska liga, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 6. kolo, 15.12.2010, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 25.000
Suci: Mark Clattenrbug, Michael Mullarkey, Simon Beck (Engleska)
Dinamo
Dinamo
0:1(0:0) PAOK
Dimitris Salpingidis 60'
PAOK
PAOK
Dinamo
PAOK
5
(do 59')
6
(do 67')
7
(do 75')
Pričuvni igrači
Trener
Vahid Halilhodžić
1
Kostas Chalkias
3
Anis Boussaidi
5
Pablo Garcia
6
Vitolo
8
Bruno Cirillo
9
Dimitris Salpingidis
(do 68')
15
Pablo Contreras
18
Giorgos Fotakis
(do 90')
20
Vierinha
27
Miroslaw Sznaucner
33
Stefanos Athanasiadis
(do 82')
Pričuvni igrači
7
Nabil El Zhar
68'
31
Filomeno
82'
4
Balafas
90'
Trener
Ioakim Havos
Susret počinje u 19:00 sati.
 Najbolji hrvatski nogometni klub nalazi se pred još jednom "povijesnom" utakmicom. Dinamo na Maksimiru u posljednjem kolu natjecanja po skupinama Europske lige dočekuje PAOK i pobjedom traži potvrdu osiguravanja europskog proljeća. Konačno! Hoće li Vahidu Halihodžiću s prosječnom momčadi uspjeti ono što mnogima nije pošlo za rukom i s mnogo boljim rosterom? Večeras će susret za vas uživo prenositi Antonija Pavlić.
 Premda se temperatura ponovno spustila ispod ništice, stadion u Maksimiru solidno je popunjen, a pred ulazima još stoji rijeka ljudi. Nadajmo se da će modre ove zimske zagrebačke večeri nositi i urnebesna podrška tribina.
1' Utakmica je počela!
2' Tonel je lijepo reagirao i na rubu šesnaesterca uposlio Beqiraja, a Crnogorac prevario braniča i otvorio si prostor za udarac. No, njegov je pokušaj bio preslab i Chalkias nije morao intervenirati.
5' Dinamo grize i za sada PAOK-u ne dopušta da išta - pokuša.
6' Gotovo u istoj minuti u kojoj sam spomenula početnu grčku nemoć, Ivan Kelava uz pomoć jednoga od obrambenih igrača spasio je praktički stopostotnu situaciju. Barbarić je komplicirao i glavom pokušao Dinamovu čuvaru mreže vratiti loptu, no nije to učinio precizno, već slabo, i mladi napadač PAOK-a nenadano se našao u sjajnoj šansi. Sreća da je Kelava ipak bio skoncentriran.
13' Ademi je pokušao iz daljine, no bilježit ćemo tek prvi modri udarac u okvir gola.
19' Dinamovci moraju napadati i igrati na pobjedu jer neriješen rezultat znači i ostanak na trećoj poziciji.
19' Lijepo je prošao Milan Badelj po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pucao, a vratar PAOK-a odbio loptu na koju u nastavku nije uspio natrčati Ivan Tomečak.
27' Dobar ubačaj Cufrea, u sredini je skakao Badelj, ali Tomečak nakon neuspjelog boksanja PAOK-ova golmana nije uspio pogoditi prazna vrata.
30' Kakva prilika za Dinamo! Sammir je izveo korner, Beqiraj glavo prebacio loptu na drugu vratnicu, gdje se sam našao Tonel, ali umjesto mreže pogodio je Contrerasa na samoj crti gola. Dvojbeno je da li je grčki nogometaš igrao rukom, no ipak mi se čini da nije.
35' Ponovno uzbuđenje nakon kornera Sammira. Lopta je dugo letjela, na drugoj vratnici našao se Tomečak, međutim lijevom nogom nije bio precizan.
36' 
Žuti karton dobio je Pablo Garcia.
42' Odličan udarac Sammira iz slobodnog udarca. S nekih dvadesetak metara "liznuo" je vratnicu. Hoće li Zagrepčani sanjati sve ove promašaje?
45' Završeno je prvo poluvrijeme. Plavi imaju još 45 minuta da probiju PAOK i s trobodom dođu do europskog proljeća. Čujemo se za petnaestak minuta.
46' Startalo je drugo poluvrijeme.
50' Vierinha je ukrao sada loptu na sredini i sjurio se prema Kelavi, no Barbarić je riješio situaciju, a grčki nogometaš usto je i bezuspješno pokušao padom iznuditi jedanaesterac.
53' 
Žuti karton dobio je Milan Badelj.
54' Iznebuha iz daljine pucao je Athanasiadis, ali Kelava je odbio u korner.
59' 
Izmjena! Izlazi Adrián Calello, ulazi Ante Rukavina.
60' 
GOL! Dinamo - PAOK 0:1
Mrežu je zatresao Dimitris Salpingidis.
61' Grci vode! Kada su se Dinamovi redovi skupljali i premještali poslije ulaska Ante Rukavine, Salpingidis je pobjegao Barbariću i s ruba šesnaesterca matirao nemoćnog Kelavu.
63' Sammir je pokušao zaprijetiti s ruba kaznenog prostora, no Chalkias nije morao reagirati.
66' 
Žuti karton dobio je Fatos Beqiraj.
67' 
Izmjena! Izlazi Arijan Ademi, ulazi Miroslav Slepička.
68' 
Izmjena! Izlazi Dimitris Salpingidis, ulazi Nabil El Zhar.
72' Još jedna opasna PAOK-ova kontra, no ovoga puta Kelava nije morao intervenirati.
74' Milan Badelj sjajnim prodorom izborio je slobodni udarac s dvadesetak metara, a Beqiraj je opalio silovito, ali neprecizno.
75' 
Izmjena! Izlazi Etto, ulazi Andrej Kramarić.
81' Sve je manje nade za Dinamo...
82' 
Izmjena! Izlazi Stefanos Athanasiadis, ulazi Filomeno.
83' Nema igre u Maksimiru trenutačno. Dinamo je svoju priliku, očito je, prokockao u prvom poluvremenu.
86' Beqiraj je lijepo primio u šesnaestercu jednu duboku loptu poslanu od strane Dinamove zadnje linije, ali pucao je nebu pod oblake. Crnogorac se dobro gradi i otvara prostor, ali segment završnice i dalje nije najbolji.
89' Barbarić je pucao praktički s centra igrališta, naravno, lako je to uhvatio golman grčke momčadi.
90' 
Izmjena! Izlazi Giorgos Fotakis, ulazi Balafas.
90' Tri minute igrat će se još u Maksimiru.
90' Filomeno je prošao po lijevoj strani, izbjegao zaleđe i pucao, ali obranio je to Kelava.
90'+3' Utakmica je završena! Europskim travnjacima proljećem će nastaviti trčati Villarreal i PAOK, a Dinamo novu šansu može tražiti dogodine.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
  • Obrisan korisnik15.12.2010. u 21:07
    Dokle god ce se dinamu ici na ruku u domacem prvenstvu, kontra efekt ce biti neuspjeh u europi. Sve se vraca sve se plaća! A i neka, a najvise mi je drago zbog onog mafijaša!
    Obrisan korisnik
  • Obrisan korisnik15.12.2010. u 21:05
    MA šta niej sramota..Je i to velika ..imati tolike šanse i ovako ispušiti.Eto odraz balkanskog nogometa.Isto kao i Partizan najajči smo u našim ligama a toliko nam igra smrdi u jačim natjecanjima.Sve ti profesionalci meni nebi igrali ni u nk Brezju..Sramota.Kad treba stisnut , stisnemo ali onda... [više na forumu]
    Obrisan korisnik
  • Obrisan korisnik15.12.2010. u 21:04
    pola igrača kvalitetni stranci..... svjetski renomirani trener..... najskuplji hrvatski klub a ne možemo pobijediti jedan PAOK!!!!! SMIJEŠNO!!!! i već mi je pun kufer onih koji pljuju po hajduku i veličaju dinamo jer na kraju uvijek završe u istim govnima!!!! razočara te hajduk za koji i navijaš... [više na forumu]
    Obrisan korisnik
  • Obrisan korisnik15.12.2010. u 20:59
    Nije PAOK pogriješio ali moglo se,pokazali su to u točno tri akcije koje su išle po zemlji i preko bokova,....a sve ostalo su bile svijeće na 16 a tu su Grci vladali jer ih je bilo duplo više na svojih16
    Obrisan korisnik
  • Obrisan korisnik15.12.2010. u 20:59
    evo Blazicko opet kuka o proljecu...Odma mi tlak skoci, nije se skupina prosla 50 godina, a ne docekalo proljece!!!!!!
    Obrisan korisnik
  • Obrisan korisnik15.12.2010. u 20:59
    Eto još jedan dokaz, da sve šta valja ode van a ostanu islužene zvjezde koje nitko više neželi,pa ih mi primamo u naš klub.Sramotno je uopče i reči da dečki na kockici bolje igraju i bolje se snalaze na manjem prostoru pokraj gola nego ovi naši takozvani profesionalci...MAmiću cigane pljuni koju... [više na forumu]
    Obrisan korisnik
  • Balthazar15.12.2010. u 20:56
    Niti je sramota niti bruka niti su Grci bili bolji !!! Najlakše je kritizirati, ali igrati protiv ovako postavljene igre na ovakvom terenu je jako teško. PAOK jednostavno nije pogrijšio.
    Balthazar
  • Obrisan korisnik15.12.2010. u 20:56
    Eto ga gotovo je i ovo mučenje za ovu godinu...dogodine opet, a sada analize...kriv teren,pa sudac koji nije 2 penala sudio,pa ovo pa ono....a u biti taktika i vizija nisu uopće bile prisutne večeras među njima...samo napucavanje i ne daj Bože da je lopta kod mene.......
    Obrisan korisnik