Bečej - Mladost HPB 11-8 (4-2, 2-1, 4-2, 1-3)

Suci: Iliadis (Grčka) i Bookelman (Nizozemska)

Mladost HPB: Vićan, Padovan, D. Kobeščak, Herceg 2, Komadina 1, Štritof 2, Glavan 1, Benić, Perčinić, Bukić, Varga 2, Rogin, V. Kobeščak, Primorac
Bečej NIS Naftagas: Šoštar, Zimonjić 1, Soro, Krstonošić 1, Vukanić, Peković, Ćirić 1, Uskoković 2, Toth, Šapić 5, Vasović, Vincze, Milić 1

Obrane: Vićan 13 (Mladost); Šoštar 9 (Bečej)
Igrač više: Mladost 13 (2); Bečej 12 (8)
Četverci: Mladost 0; Bečej 0

Vaterplisti Mladosti HPB nisu uspjeli po osmi puta postati prvaci Europe jer su u finalu ovogodišnje Lige prvaka poraženi od Bečeja 11-8 (4-2, 2-1, 4-2, 1-3). Mladostaši su nakon jučerašnjeg blistavog izdanja u polufinalu protiv BVSC-a danas odigrali jednu od najslabijih utakmica zadnjih par sezona. U igri Mladosti večeras nije ništa funkcioniralo onako kako bi trebalo, od obrane s igračem manje do napada s igračem više. Jedini dobar pojedinac u zagrebačkoj momčadi bio je ponovno Frano Vićan koji je usprkos ozlijeđenom prstu obranio 13 udaraca.

Mladostaši su na počeku utakmice imali šanse povesti, ali je Bečej prvi došao do vodstva s dva pogotka Šapića. Herceg je smanjio na 2-1, ali je tada Uskoković nastavio tamo gdje je započeo Šapić te je s dva gola s igračem više doveo Bečej do vodstva od 4-2 jer je u međuvremenu gol za Mladost postigao Komadina. Tako je na kraju prve četvrtine Bečej vodio s dva gola prednosti.

U drugoj četvrtini Bečej je pogocima Zimonjića i Krstonošića još povećao tu prednost, a za Mladost je gol nade na početku četvrtine postigao Glavan no katastrofalnu igru s igračem više Mladostaši su nastavili i u toj četvrtini. Tako je na kraju te četvrtine rezultat bio 6-3 za domaćina i pobjeda Mladosti je bila sve dalje.

Konačnu potvrdu pobjede Bečeja donijela je treće četvrtina koju su domaćini ponovno dobili 4-2 i u kojoj su potpuno potopili sve nade Zagrepčana da osvoje novi naslov. Dva gola na početku četvrtine, Milić i Šapić, potpuno su dotukli Mladostaše te su golovi Varge i Štritofa spriječili potpunu katastrofu momčadi sa Save. Za Bečej su u tom periodu igre golove još dali Šapić i Ćirić.

Posljednja četvrtina je prošla u znaku slavlja domaćina kako u bazenu tako i na tribinama. Mladost je tu četvrtinu dobila s 3-1, a pogotke su postigli Herceg, Varga i Štritof, dok je za Bečej gol ponovno postigao Šapić koji je tako postao i najbolji strijelac turnira sa šest pogodaka. Na početku posljednje minute na bazenu je počelo veliko slavlje koje se vjerojatno nastavili dugo u noć.

Mladostaši su tako odigrali najslabije kada su trebali odigrati najbolje, ponovno nije funkcionirao igrač više jer ako jedna momčad igrača više iskoristi samo dva put u trinaest pokušaja onda ne zaslužuje biti prvak Europe. Bečej je tako posve zaslužena postao po prvi puta u svojoj povijesti prvak Europe, do te titule je došao preko dva hrvatska kluba. Ipak na kraju, koliko god to teško bilo, mora se priznati da su to postali sasvim zasluženo jer su tokom cijele sezone igrali daleko najbolji vaterpolo na starom kontinentu.